Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich

Gole Van Persiego nie pomogły, tylko remis z Norwich 05.05.2012, 14:36, Sebastian Czarnecki 3850 komentarzy

Jeszcze kilka tygodni temu Kanonierzy znajdowali się na pewnym trzecim miejscu i mieli dużą przewagę nad goniącymi ich drużynami. Po serii czterech meczów bez wygranej sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała, a przez dzisiejszy remis mogą nawet spaść o dwie pozycje, jeżeli Tottenham i Newcastle wygrają swoje mecze. W momencie, kiedy podopieczni Arsene Wengera powinni zwyciężać jak na zawołanie, całkowicie się zablokowali i nie potrafią grać już tak, jak kilka tygodni wcześniej. Potwierdza się tym samym teoria, że obecny Arsenal zupełnie nie istnieje bez Mikela Artety, bowiem Kanonierzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu, w którym Hiszpan nie był dostępny do gry.

Remis 3-3 na pewno zadowolił neutralnych kibiców oraz fanów Newcastle, Tottenhamu oraz Chelsea, którzy czyhają na trzecie miejsce, które - jeszcze - zajmują zawodnicy Arsenalu. Dwie bramki Van Persiego w ostatnich minutach meczu nie pomogły w odniesieniu zwycięstwa nad Norwich, które wykorzystało wszystkie błędy fatalnej dzisiaj defensywy Arsenalu. Zawiodła również formacja ofensywna, która niby zdobyła trzy bramki, ale tak naprawdę mogła - a nawet powinna - strzelić ich trzy razy więcej. Pocieszający jest tylko fakt, że Robin van Persie zdobył swoją 30. bramkę w tym sezonie, która znacznie przybliżyła go do korony króla strzelców.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Ramsey, Rosicky, Gervinho, Benayoun, Van Persie.

Norwich: Ruddy, R. Martin, Johnson, Holt, Jackson, Hoolahan, E. Bennett, Lappin, Howson, Naughton, R. Bennett

Już w 2. minucie Kanonierzy wzięli się do roboty. Podanie Tomasa Rosicky'ego ładnym technicznym strzałem wykończył Yossi Benayoun, który dał swojej drużynie prowadzenie. 1-0 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów trwała tylko 10 minut, gdyż wtedy to gracze Norwich doprowadzili do wyrównania. Ze skrzydła w pole karne zagrał Bennett, gdzie czekał już dobrze ustawiony Hoolahan. Irlandczyk oddał strzał prosto w Szczęsnego, który popełnił ogromny błąd i nie opanował futbolówki - ta chwilę później wtoczyła się do bramki. 1-1 na Emirates Stadium.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu ruszyli do ataku, by kolejny raz wyjść na prowadzenie. Ich ataki nie potrafiły jednak w żaden sposób zagrozić bramce Ruddy'ego. Najbliższy zdobycia bramki w tym czasie był Robin van Persie, który w 15. minucie oddał mocny strzał ponad bramką.

Mimo że Kanonierzy dominowali na boisku, to graczom Norwich bardziej zależało na strzelaniu bramek. Ładna dwójkowa akcja Hoolahana z Holtem skończyła się pod nogami tego drugiego, który próbował oddać strzał po ziemi na bramkę Szczęsnego. Do gracza Norwich odbiegł jednak Gibbs, od którego nogi odbiła się futbolówka i przelobowała bezradnego Szczęsnego. 2-1 dla Norwich.

W 33. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Po tym, jak Bacary Sagna doznał kontuzji i został zniesiony z murawy na noszach, menedżer Arsenalu zdecydował się desygnować do gry Francisa Coquelina.

Kilka minut później świetnym rajdem na lewym skrzydle popisał się Gervinho, który zwiódł dwóch rywali i wyłożył piłkę do dobrze ustawionego Gibbsa. Anglik oddał strzał z pierwszej piłki, jednak był on bardzo daleki od ideału. W rezultacie futbolówka minęła się ze słupkiem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli na przerwę z jedną bramką straty do rywala.

W drugiej połowie od razu do ataku przeszli podopieczni Arsene Wengera. Mimo że wciąż atakowali, to nawet nie byli bliscy zdobycia bramki, gdyż zawsze w ostatnim momencie coś stawało im na przeszkodzie: a to nieudane podanie, a to interwencja obrońcy, a to Aaron Ramsey.

W 51. minucie to jednak gracze Norwich mogli zdobyć bramkę. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Jackson, który strzelił prosto w Wojtka Szczęsnego, ale ten tum razem zdołał utrzymać futbolówkę i do końca akcji nie wypuścił jej z rąk.

W 57. minucie Kanonierzy spróbowali swojej szansy ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Tomas Rosicky, a soczysty strzał głową oddał Laurent Koscielny. Ruddy'emu udało się jednak złapał futbolówkę.

Kilka chwil później z groźnym kontratakiem ruszyli goście, którzy byli o krok od zdobycia bramki. Grant Holt kolejny raz świetnie się zachował i pięknym lobem uruchomił Hoolahana, który strzałem z pierwszej piłki niewiele się pomylił.

Tempo meczu nabierało rozpędu, a Kanonierzy kolejny raz spróbowali swojej szansy. Dobrą akcję zespołową strzałem w środek bramki zakończył Robin van Persie, ale Ruddy sparował przed siebie futbolówkę. Do bezpańskiej piłki dopadł Gervinho, który podał na wolne pole do Ramseya, a ten z najbliższej odległości - w swoim stylu - skiksował.

Większość z kibiców na pewno odetchnęła z ulgą, kiedy w 63. minucie Oxlade-Chamberlain zastąpił na boisku Aarona Ramseya.

Kanonierzy wciąż atakowali i z każdą akcją byli coraz bliżej doprowadzenia do wyrównania. W 65. minucie Van Persie oddał strzał ponad bramką po dobrym podaniu Benayouna, a minutę później Thomas Vermaelen oddał mocny strzał, który w dobrym stylu obronił Ruddy.

W 69. minucie nastąpiła ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Marouane Chamakh zmienił Yossiego Benayouna.

Ciągłe ataki w końcu przyniosły oczekiwany skutek! Po sporym zamieszaniu w polu karnym Norwich do futbolówki dopadł Song, który popisał się fantastycznym podaniem do Van Persiego, którego ten nie mógł zmarnować. Holender technicznym strzałem w długi róg nie dał żadnych strzał Ruddy'emu. 2-2!

W 80. minucie Kanonierzy wyszli na upragnione prowadzenie! Kolejną świetną akcję przeprowadził Gervinho, a następnie oddał futbolówkę Rosicky'emu. Podanie Czecha zostało zablokowane, ale ostatecznie i tak trafiło pod nogi Van Persiego, który z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Ruddy'ego. 3-2 dla Arsenalu!

Radość Kanonierów nie trwała długo. W 85. minucie świetne podanie od Howsona trafiło pod nogi Morisona, który wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i nie miał żadnych problemów z pokonaniem go. 3-3 na Emirates Stadium.

Chwilę później zawodnicy Arsenalu mogli kolejny raz objąć prowadzenie, a przed szansą na hat-tricka stanął Robin van Persie. Tym razem Holendrowi nie udało się jednak pokonać Ruddy'ego, który popisał się dobrą interwencją.

W 89. minucie Robin van Persie otrzymał fantastyczne podanie na niemalże pustą bramkę, po czym został odepchnięty przez obrońcę Norwich. Mimo że przewinienie było ewidentne, sędzia pozostał niewzruszony i nie wskazał na jedenasty metr.

Podopieczni Arsene Wengera mimo to wciąż atakowali. Marouane Chamakh podał do Aleksa Songa, który zdecydował się na strzał... piętą! Decyzja była bardzo odważna, ale mogła przynieść oczekiwany skutek. Przeszkodą okazał się jednak Ruddy, który kolejny raz uratował drużynę przed stratą bramki.

W 94. minucie bramkę głową mógł strzelić Kieran Gibbs, ale i tym razem na wysokości zadania stanął Ruddy.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie, które stało na bardzo wysokim poziomie. Sześć bramek na pewno ucieszyło neutralnych kibiców, ale nie fanów Arsenalu, którzy remisem skomplikowali sobie sytuację w tabeli i walkę o Ligę Mistrzów.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 15:53

Net Spend per Trophy 92-'11: Arsenal (10) Ł2.1m, United (21) Ł8m, Liverpool (7) Ł32.3m, Chelsea (12) Ł43m, Sp*rs (2) Ł84.5m, City (1) Ł474m.

Lada moment i City będą mieć dwa trofea .

Trzeci_Wymiar komentarzy: 34607.05.2012, 15:52

Moim zdaniem, nasze nowe stroje mogły by być fajniejsze, ale nie wybrzydzam. Ale jeśli będę miał kupować koszulkę Kanonierów to tylko tą z tego roku na 125 lecie klubu :)

PS. Nie w temacie- moze mi ktos powiedziec czemu lech gra w lidze europejskiej? Zajeli 4 miejsce w lidze, a to chyba oznacza, ze nie moga nas reprezentowac w Euroie? Chociaz moge sie mylic. Z gory dzieki za odp.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 907.05.2012, 15:51

Arsenal_1886

po meczu z WBA bo jak wygramy to będzie wiadomo, że zagramy w LM :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2012, 15:50

Jak patrze i widzę czarny pasek to mi się średnio podobają a jak widzę niebieski to są zajebiste :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.05.2012, 15:49

I'm getting word from some reliable sources that #Arsenal could announce their next transfer deal soon after WBA
My sources are people whom I have trusted and have been 99% correct on previous #Arsenal related news.

Twitter - You Are My Arsenal

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 107.05.2012, 15:48

Kaziu09 - ha, dokładnie.

Pinguite komentarzy: 1502007.05.2012, 15:45

Porównując stroje innych do Arsenalu? Tak, Arsenal ma lepsze;] Ale city ma jeszcze lepsze.

Kaziu09 komentarzy: 325307.05.2012, 15:44

stroje jak stroje, one przecież nie będą grały ..

KanonierChris komentarzy: 292407.05.2012, 15:44

Co jest tradycyjnego w koszulkach MU? A nasze barwy są niby nie tradycyjne?

Gujet komentarzy: 98107.05.2012, 15:40

Ja pierdziele, ale Wy macie problemy z tymi strojami. Arsenal wcale pięknych nie ma i chyba dlatego cały dzień niektórzy z Was zajmują wyśmiewaniem strojów innych drużyn używając do tego słów zupełnie niedaekwatnych. Co złego w kraciastych koszulkach MU? Co "babcinego" jest w strojach Liverpoolu? Ja bym powiedział, że stroje tych drugich są nawet bardzo ładne, bo konsekwetnie trzymają się barw i są dość oszczędne w formie, dzięki temu, że nikt nie wymyślił ozdobników w postaci głupich pasków, kratek, kwiatków i homoseksualnych wzorów.

Waskitcz komentarzy: 448807.05.2012, 15:40

Brak Dosta w kadrze Holandii jest dla mnie swoistym szokiem.

songoku95 komentarzy: 2348607.05.2012, 15:37

majkel
no szybki jesteś xD

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4207.05.2012, 15:31

Podolski w 11 sezonu ligi niemieckiej, razem z Lewym i Gomezem w ataku;)

Heolix komentarzy: 62607.05.2012, 15:26

Liverpool takie babcinne ;D

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 15:26

te stroje dobijają im i tak już słaby sezon, biedne live

mskafc komentarzy: 579607.05.2012, 15:07

lol, liverpool to nawet stroje ma tragiczne.

pelek komentarzy: 214607.05.2012, 15:03

Przecież te stroje w kratkę MU są bardzo fajne. Przynajmniej jakaś odmiana. W ogóle najlepsze wyjazdówki to takie z wyraźnymi i 'innymi' kolorami typu np. pomarańczowy, zielony. Fajne ma Wigan w tym sezonie.

Co do tego koloru na naszych, to tak trudno zobaczyć że jest to granatowy a nie czarny? I że granatowy to po prostu ciemny odcień niebieskiego? Wtedy wszystko się zgadza.

GunnerForLife komentarzy: 335507.05.2012, 15:03

A co myślicie o strojach Liverpool/u ?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1407.05.2012, 15:02

Przecież Villa nie grał cały sezon bo nogę miał złamaną czyż nie? To jakim cudem na euro ma jechać

Klama komentarzy: 3971 newsów: 207.05.2012, 15:01

Anglia, Francja i Włochy - czekam na tą trójkę.

Insekt komentarzy: 148707.05.2012, 14:59

te city ladne

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12607.05.2012, 14:57

a Villa to żyje w ogóle? bo dalej go nie widzę w składach Barcy. Jak on ma na Euro jechać?

GunnerForLife komentarzy: 335507.05.2012, 14:49

sorka .

Gdyby mieli takie stroje to nie byli by aż takim pośmiewiskiem , a tak z pidżamą to troche przesada .

A to o City , czyżby zmienili sponsora ?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2012, 14:48

Villa,Torres,Soldado,Llorente

fcescf komentarzy: 255407.05.2012, 14:47

A23-> Napastnicy ?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2012, 14:40

Hiszpani to chyba nawet nie trzeba ogłaszać, każdy wie kto pojedzie.

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 14:40

A ja na Francji, Hiszpanii i Włoch.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.05.2012, 14:37

Czekam na kadrę Francji.

ntn_17 komentarzy: 72007.05.2012, 14:33

tak, tak granatowe paski, w newsie na stronce jest napisane; "Koszulki te zawierają na rękawach niebieskie paski zainspirowane strojami, jakie nosiła drużyna Herberta Chapmana z 1930 roku, właśnie w tym kolorze."

fcescf komentarzy: 255407.05.2012, 14:32

A widzieliście bramkarskie ?

fcescf komentarzy: 255407.05.2012, 14:30

facebook.com/photo.php?fbid=343041665760906&set=a.237443369654070.59911.219963148068759&type=1&theater
A więc to nie czarny a granatowy na koszulkach.

ntn_17 komentarzy: 72007.05.2012, 14:29

pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Mistrzostwa-Europy-2012/euro-2012-szeroka-kadra-holenderow.html

mitmichael komentarzy: 4924307.05.2012, 14:29

Niemcy tez juz ogłosiły kadre - Poldiego w NIej zabraknac nie mogło.
euro2012.onet.pl/wiadomosci/euro-2012-joachim-loew-oglosil-szeroka-kadre,1,5123643,artykul.html

Ceran komentarzy: 215407.05.2012, 14:22

Super piosenka, my jako gospodarze powinniśmy mieć chociaż w połowie tak dobrą...

Klama komentarzy: 3971 newsów: 207.05.2012, 14:18

karlo, nie mogę znaleźć ich w necie. podasz linka ? :)

srv92 komentarzy: 60207.05.2012, 14:18

Co myślicie żeby postawić w ostatniej kolejce na Arsenal za 100 zl?

EdekSilva9 komentarzy: 273107.05.2012, 14:16

koko koko Euro spoko znów przegramy w *uj wysoko!

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 14:15

Holandii też już jest.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 207.05.2012, 14:14

piosenka spoko. mam pytanie - znam tylko kadry niemiec i polski.. podano jeszcze jakieś? :)

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 14:13

klinka12
to jest piosenka, a nie to nasze koko spoko sroko

mskafc komentarzy: 579607.05.2012, 14:10

klinka12

ta piosenka jest kapitalna!! Gdybym byl Irishem to moje morale szybowaloby po niebie.

roni komentarzy: 91607.05.2012, 14:03

@magmat
rozpływam się ;D

roni komentarzy: 91607.05.2012, 14:02

Mertesacker znalazł się w szerokiej kadrze 27 zawodników na Euro, czyli raczej jest już zdrowy w 90-95 procentach :)

magmat komentarzy: 63807.05.2012, 13:58

arsenaldirect.arsenal.com/nike-fan/nike-auth-ss-gs-polo/invt/478183r/ podoba mi sie

karlo komentarzy: 906907.05.2012, 13:40

dokładnie jak kupować to z oficjalnej strony Arsenalu, ma się wtedy pewność 100%

ntn_17 komentarzy: 72007.05.2012, 13:39

nie chciałem kupić, po prostu zastanawiałem się czy tak będą wyglądać nasze stroje na przyszły sezon :)