Grad goli na The Emirates, Arsenal 6-1 Coventry!

Grad goli na The Emirates, Arsenal 6-1 Coventry! 26.09.2012, 21:32, Marcin Stefaniak 1594 komentarzy

Dzisiejszego wieczora Kanonierzy podejmowali na The Emirates trzecioligowe Coventry w ramach 3. rundy Capital One Cup.

Niestety żadna z telewizji nie zdecydowała się na transmisję tego spotkania i kibice musieli zadowolić się jedynie relacją tekstową.

Arsenal: Martinez, Miquel, Djourou(c), Angha, Yennaris, Santos, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Arshavin, Giroud

Coventry: Murphy, Clark, Baker(c), McSheffrey, Elliott, Barton, Wood, Moussa, Reckord, Brown, Bailey

Od początku pojedynku to gospodarze próbowali zdominować grę, jednak pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie gracze Coventry. W 10. minucie strzał głową oddał Elliott, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Damiana Martineza.

Kolejne minuty upływały pod znakiem niewielkiej przewagi podopiecznych Wengera. Na nic jednak zdawały się próby Kanonierów, gdyż mieli oni problemy z wymienianiem piłek nawet na własnej połowie.

W okolicach 29. minuty Coventry oddało kolejny strzał głową po rzucie wolnym, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką. 2 minuty później gospodarze oddali dopiero pierwsze uderzenie. Z lewej strony pola karnego próbował Martin Angha, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

W 34. minucie spróbował Olivier Giroud, jednak Joe Murphy nie miał większych problemów z interwencją.

W 39. minucie dobrą piłkę do Oliviera Girouda posłał Francis Coquelin, a starszy z Francuzów nie miał większych problemów z wykończeniem akcji i zdobył pierwszego gola w barwach Arsenalu.

Do końca pierwszej części meczu podopieczni Wengera próbowali jeszcze kilkakrotnie zagrozić bramce bronionej przez Murphy'ego, ale wynik nie uległ zmianie.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym faulował Reece Brown. Sędzia podyktował jedenastkę, jednak Giroud nie potrafił zamienić jej na gola.

Kanonierzy nie zamierzali jednak zniechęcać się niepowodzeniem i w 57. minucie na 2-0 podwyższył Alex Oxlade-Chamberlain, który popisał się cudownym strzałem zza pola karnego. Asystę zanotował Andriej Arszawin.

5 minut później było już 3-0. Olivier Giroud podał piłkę do Andrieja Arszawina, a ten pokonał Murphy'ego mierzonym strzałem w prawy, dolny róg bramki.

Podopieczni Wengera kompletnie zdominowali grę i dalej szli do przodu. Dobrą szansę na gola miał Johan Djourou, jednak Murphy pewnie obronił jego strzał.

W 71. minucie boisko opuścili Alex Oxlade-Chamberlain, Francis Coquelin i Olivier Giroud, a zastąpili ich Emmanuel Frimpong, Serge Gnabry i Marouane Chamakh.

W 73. minucie po raz kolejny piłkę z siatki musiał wyciągać Murphy. Do bramki rywala trafił Theo Walcott, a asystę przy trafieniu zanotował Nico Yennaris.

Coventry nie zamierzało się jednak poddawać i walczyło o honorowego gola. Udało się w 79. minucie. Martineza pokonał Ball.

Również podopieczni Wengera nie mieli dość i nadal z dużym zapałem atakowali na bramkę rywala. Już minutę po trafieniu Balla było 5-1. Świetnie dośrodkowanie Arszawina na bramkę zamienił Ignasi Miquel.

W 90. minucie spotkania Kanonierzy zadali ostateczny cios. Theo Walcott zdobywa drugie trafienie tego wieczora, a Andriej Arszawin zalicza trzecią asystę. Podopieczni Wengera po świetnym spotkaniu pokonują Coventry 6-1 i awansują do 4. rundy Capital One Cup

Coventry CityRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło:
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125103.10.2012, 18:12

I z takiego wyniku jestem zadowolony ;p

triumphst666 komentarzy: 257429.09.2012, 03:14

pauleta19@
Martinez? Łata fak ar juł toking abałt? Vito kontuzjowany czy co?:P Bramkarz to Vito jak dla mnie i tym razem gramy u siebie i mysle ze nie zagęścimy środka, a skrzydła beda "pełne" .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.09.2012, 03:07

Martinez
Jenkinson-Vermaelen- Koscielny-Gibbs
Diaby-Arteta-Cazorla
Ramsey-Gervinho-Podolski

z ławki do wprowadzenia Chamberlain, Walcott, Giroud lub Coquelin w zależności od wyniku i formy dnia.

triumphst666 komentarzy: 257429.09.2012, 03:01

ma ktos te podania z konca meczu z Live?;> bo kolezke nawracam:P

wito88 komentarzy: 38729.09.2012, 02:04

EkEl:

Nie. Postawi na Giroud'a bo wie, że w tym meczu strzeli.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.09.2012, 01:33

@Machu1992
Witamy :) od kilku lat tzn?

kaziu874 komentarzy: 673229.09.2012, 01:09

nie zebym sie czepial, ale mozna wiedziec kiedy bedzie zapowiedz meczu z chelsea?

maciekbe komentarzy: 1245829.09.2012, 01:05

dobra idę spać bo jak gimbusiarnia ma rok szkolny to nawet w piątek nikogo tutaj nie ma ;)

maciekbe komentarzy: 1245829.09.2012, 00:58

@Machu też sobie wybrałeś godzinę ;)
@Ekel skład mocno prawdopodobny, obstawiam to samo. Walcott ma patent na chelsea i z pewnością czeka na występ. Jak dostanie szansę to ją wykorzysta. Nie lubię go ostatnio ale może się chłopak w tym meczu przydać

EkEl komentarzy: 298929.09.2012, 00:53

jutro Wenger postawi na piłke szybką i techniczną czyli wypada Mertesacker i Giroud.

Mannone
Jenkinson - Koscielny - Vermaelen - Gibbs
Arteta - Cazorla - Diaby
Walcott - Gervinho - Podolski

Machu1992 komentarzy: 32629.09.2012, 00:52

Siema. Chciałem się przywitać z wami : ) Siedzę na tej stronie dobre kilka lat, codziennie tutaj wpadam, co tydzień oglądam z wami i z waszych linków każdy mecz. Dziś zdecydowałem się założyć konto. Pozdrawiam : )

KosaMOTM komentarzy: 8229.09.2012, 00:30

@Waskitcz - pewnie o meczu z City też tak mówiłeś że sprawdzian, 38 spotkań w tej lidze to sprawdzian ;]

maciekbe komentarzy: 1245829.09.2012, 00:21

@kwiatinho sporo racji w tym, co piszesz. Zanim Aarona przeorał Shawrcross pełnił on rolę b2b i szło mu całkiem całkiem. Pod "nieobecność" Na$riego i Fabsa musiał zająć się bardziej odpowiedzialnym zadaniem, doszła do tego presja i szło mu słabo. Teraz w składzie jest Santiago i Ramsey jest przez niego odciążony, co wydaje się być dla Walijczyka zbawienne.

Tak jak mówiłem nie boję się niebieskich i jeśli tylko papcio odpowiednio ogarnie naszych zawodników powinniśmy ich spokojnie pocisnąć.

Waskitcz komentarzy: 448529.09.2012, 00:21

Dla Chelsea mecz z nami to pierwszy poważny sprawdzian, mam nadzieje że go obleją, wtedy poprawka dopiero za pół roku :P

kwiatinho komentarzy: 1312829.09.2012, 00:16

Kitaz
Tak to jest jak się pisze głupoty na temat meczu a się nie oglądało spotkania. Ramsey zagrał bardzo dobrze. Regulował tempo gry, grał z pierwszej a jak było trzeba to przytrzymywał piłe kiwał walczył ostro jak nigdy utrzymywał się przy piłce pokazywał do gry grał prostopadłe piły... Wyglądał bardzo dobrze. Przede wszystkim na tle obu ekip wyglądał dojrzale kreował gre pracował w obronie... Jego ostatnie spotkania to jego jedne z lepszych w barwach Arsenalu. Brakuje mu wykończenia często szczęścia ale zaliczył wielki progres i jutro myślę że obok Mikela i Santiego ma pewne miejsce w składzie

Macho10 komentarzy: 7829.09.2012, 00:15

@maciekbe dokladnie zgadzam sie z toba napewno ciezki mecz ale jesli chlopaki zagraja swoje to jestem spokojny o wynik.

maciekbe komentarzy: 1245829.09.2012, 00:06

@bob stresa na meczu z CFC to ja miałem ze 2/3 sezony temu. Teraz czuję się kompletnie inaczej i myślę, że jak zagramy spokojnie po bokach to wygramy bez problemu. Niebiescy mają niby pierwsze miejsce w tabeli ale tak naprawdę nic o nich nie wiadomo, bo grali z samymi ogórami.

bobslej22 komentarzy: 830328.09.2012, 23:58

Jutro to ze stresu zejde na zawał. Masakra. Mega licze na zwycięstwo. Mam nadzieję że chłopaki ogarną temat. Jak każdy mam obawy. Wiem tylko jedno jak wygramy z ****sami śmiem twoerdzić że w tym sezonie zrobimy coś dobrego. Pozdro !!

tomekafc95 komentarzy: 413628.09.2012, 23:55

HEADLINE: Daily Mail says Manchester United's Nani is facing Old Trafford exit after punching reserve player Davide Petrucci

KondzioElite komentarzy: 618728.09.2012, 23:49

Biorę się za oglądanie Supernatural, może mnie wciągnie.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12628.09.2012, 23:43

a ja uważam, że na Emirates powinniśmy rozszerzać grę, a nie zawężać wzmacniając środek. Czyli Ramsey średnio wchodzi w grę dla mnie. Ogólnie bardzo liczę na dobry występ bocznych obrońców. To może być kluczem.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.09.2012, 23:38

@Mid

Używając sformułowania "standardowy skład" nie miałem na myśli jedenastu piłkarzy grających co mecz. Rotacja jest, ale bardzo mała, więc łatwo można przewidzieć kto zagra. Pomylić się mogę o maksymalnie trzech zawodników, a to mało.

Ramsey zagrał raz, ale zagrał dobrze i na pewno otrzyma więcej szans. Poldi grał na szpicy słabo, Wenger już wie że to nie jego pozycja, więc nie będzie występować na środku ataku. Nie dostrzegasz różnicy, czy czepiasz się na siłę?

IMO na mecz z Chelsea przydałby się nasz najbardziej niekonwencjonalny zawodnik - Arshavin! Może cieniować cały mecz ale zaliczyć asystę przy golu na 1:0 w końcówce ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783428.09.2012, 23:33

Najlepiej by bylo nawalic jutro do skladu jak najwieksza liczbe kreatywnych pilkarzy to oczywiste, osobiscie wystawilbym taki kwartet ofensywny :
Cazorla Arshavin Podolski
Giroud
Giroud moze i do kreacji nam wiele nie wniesie ale da opcje w ataku w postaci walki o gorne pilki, przy gornych wrzutkach Gibbsa czy Jenkinsona jako jedyny moze powalczy z Cahilem czy Terrym, Walcott moim zdaniem sobie nie poradzi bo bedzie ciasno i swej szybkosci juz tak nie bedzie mogl wykorzystac

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.09.2012, 23:33

Spadam. Zaraz będzie "Tha Walking Dead".

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.09.2012, 23:30

Shinev

Mecz z Sunderlandem rozpoczęliśmy z Theo na skrzydle i Poldim na szpicy. Santos wszedł na boisko i grał na skrzydle przez parę ostatnich minut w jednym z niedawnych spotkań - nie pamiętam w którym dokładnie to było.

Czyli sam przyznasz, że nie mamy "standardowego składu", bo od pierwszych minut w ataku możemy wystawić albo Girouda, albo Gervinho - a na skrzydłach Gervinho, Podolskiego, Oxa, Walcotta lub Ramsey'a.

A podanego przez ciebie składu nie można uznać za "standardowy", bo Ramsey na skrzydle zagrał tylko raz - w meczu z City.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12628.09.2012, 23:27

Ale my testujemy środek napadu co mecz. Najpierw był Giroud, później Gervinho, który sprawdził się de facto w jednym meczu. Wszystko teraz jest eksperymentem. Ogólnie uważam, że Di Matteo się zamuruje i będziemy mieć bardzo mało sytuacji. A jeśli postawimy koło siebie Girouda, Yao i Theo i zapytamy kto najprędzej strzeli gola z jednej setki, to ja niestety odpowiem, że Anglik.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.09.2012, 23:24

@afckonrad

To nie było pytanie. Graliśmy tak w pierwszej kolejce - nie wyszło, już do tego nie wrócimy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.09.2012, 23:23

Ja jutro postawiłbym na Oxa na skrzydle... gdyby nie fakt, że w tygodniu spędził na boisku sporo czasu.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.09.2012, 23:23

Wenger juz ma bol glowy co do pierwszej jedenastki , dawno sobie nie przypominam zebysmy byli pewni co do formy i umiejetsnoci tak wielkiej liczby graczy, a co bedzie po powrotach na 100% Rosy, Jacka i Sagny ;]

afckonrad9101 komentarzy: 783428.09.2012, 23:22

Shinev
Walcott na prawym skrzydle a Poldi na SN tak gralismy z Sunderlandem

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.09.2012, 23:20

@Mid

Santos i Walcott na skrzydłach, Poldi na szpicy? Kiedy to było...

Pinguite komentarzy: 1502028.09.2012, 23:20

Ramsey z City zagrał przyzwoity mecz. Proszę nie psioczyć na niego. Zeszły sezon był w jego wykonaniu tragiczny, że ja sam na niego psioczyłem. Ale w tym sezonie każdy zaczyna od nowa, każdy pracuje na swoje miejsce w XI. Dajcie mu szansę w tym sezonie, zwłaszcza, że dużo pewnie nie pogra sobie przy tak dużej konkurencji. Większość meczy przesiedzi na ławce, ale będzie miał swoje momenty, bo Arsenal ma dużo meczów do rozegrania!

afckonrad9101 komentarzy: 783428.09.2012, 23:19

Cholera wie jak to jutro poustawia Wenger z przodu bo jest wiele opcji, z Walcottem na szpicy jutro nie zagramy bo to za dobry przeciwnik na testowanie jego na tej pozycji, Wenger nie zaryzykuje, stawiam na taki sam sklad jak przeciwko City z tym ze zmiana w obronie Kosa->Verma

Hans_Zimmer komentarzy: 594528.09.2012, 23:17

Theo44 to co podałeś to nie jest jedenastka.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.09.2012, 23:14

@Kitaz: Ramsey z MC rozegrał żenujące zawody ? Oglądałeś ten mecz ?

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12628.09.2012, 23:13

Zagrałbym Walcottem na środku z Chelsea. Kreatywny skrzydłowy na prawo.

novak15 komentarzy: 26028.09.2012, 23:11

@Kitaz
Po pierwsze Ramsey zagrał dobre zawody z City a po drugie w zeszłym sezonie Wengerowie to nie przeszkadzało...
Nie bedzie takiej zmiany ze wzgledu na puchar ligi w którym grali.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.09.2012, 23:10

Shinev

Co to znaczy "standardowym składem"? Bo w ataku grali już u nas Podolski, Giroud i Gervinho, a na skrzydłach wystawialiśmy Podolskiego, Ox'a, Gervinho, Walcotta, Santosa i nawet Ramsey'a. Nie wiem więc co rozumiesz przez "standardowy skład".

Kitaz komentarzy: 69228.09.2012, 23:10

novak15; Nie wystawi tak, Ramsey z MC rozegrał żenujące zawody, chociaż on powinien grać, wydaje mi się zmiana Gervinho za Wallcota czy Arshavina

novak15 komentarzy: 26028.09.2012, 23:09

hah,ok zobaczymy jutro ^^

Kitaz komentarzy: 69228.09.2012, 23:08

Mój kumpel jest fanem ****sów, i założyłem się z nim o ćwiartkę, że Arsenal wygra to spotkanie.

P.S widzę że nie tylko ja się zakładam :D

Theo44 komentarzy: 426328.09.2012, 23:08

NIe sadze, by Wenger dokonal wiecej niz 2 zmiany z meczu z City. Jedna moze byc Verma za Koscielnego a druga 2 z 3ki Giroud, Ramsey lub Gervinho. Nie wyobrazam sobie innej opcji. Zaden z zawodnikow, kt. zagral we srode pelne 90 min nie ma najmniejszych szans by zaczac jutrzejszy mecz...Moja 11:

kanonierosll komentarzy: 197928.09.2012, 23:05

ja uległem presji i założyłem się o piwo z kolegą.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.09.2012, 23:01

Skąd wiesz że marnowanie umiejętności? Widziałeś go kiedyś na skrzydle? Znając życie będzie dawał tyle samo co zawsze. Jeśli będzie wymienność pozycji to czemu nie? Jakieś racjonalne powody?

Michal123 komentarzy: 154128.09.2012, 22:56

Ja spadam kanonierzy miłej nocy życzę i dobrego wyniku w jutrzejszym meczu narka :)