Hat-trick Olića, Bawarczycy jadą do Madrytu

Hat-trick Olića, Bawarczycy jadą do Madrytu 27.04.2010, 23:17, IceMan 45 komentarzy

Dziś na Stade Gerland Olympique Lyon zmierzył się z prowadzonym przez Louisa van Gaala Bayernem Monachium. Stawka tego spotkania była ogromna - awans do rozgrywanego 22 maja finału Ligi Mistrzów. W lepszej sytuacji przed rewanżem byli goście, którzy zwyciężyli w pierwszym meczu 1-0.

Bawarczycy od razu ruszyli do ataku pokazując tym samym, że obrona własnej bramki nie jest ich priorytetem. Już w 2. minucie znakomitą okazję miał Thomas Mueller, jednak młody napastnik spudłował z bliskiej odległości po dobrym podaniu Ivicy Olića. Starania gości przyniosły skutek w 26. minucie, kiedy to Mueller przeprowadził dwójkową akcję z Arjenem Robbenem i wyłożył piłkę na 11. metr Olićowi, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Spotkanie toczyło się pod dyktando przyjezdnych, a Les Gones w pierwszej połowie zdołali jedynie raz zagrozić bramce Butta. W 31. minucie Bastos znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał z woleja oddany w obrębie pola karnego był niecelny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 59. minucie dwie żółte kartki - jedną za nieprzepisowe wejście, a drugą za niestosowny komentarz w kierunku sędziego - ujrzał Cris i od tej pory Francuzi musieli radzić sobie w "10". Po tym zdarzeniu zajmująca 5. miejsce w Ligue 1 drużyna zupełnie opadła z sił i kontynuowała mecz bez najmniejszej nadziei na korzystny rezultat. Ta postawa zemściła się już po 8 minutach, gdy Olić pokonał Hugo Lloris w pojedynku sam na sam po wyśmienitym podaniu Altintopa.

W 78. minucie Chorwat skompletował hat-tricka po efektownym uderzeniu głową. W doliczonym czasie gry upokorzyć gospodarzy mógł Altintop, jednak jego strzał otarł się o spojenie bramki strzeżonej przez 24-letniego Llorisa.

Olympique Lyon 0-3 Bayern Monachium

Ivica Olić 26' [0-1]

Ivica Olić 67' [0-2]

Ivica Olić 78' [0-3]

Olympique Lyon: Hugo Lloris - Anthony Reveillere, Cris, Jean-Alain Boumsong, Aly Cissokho (46-Bafetimbi Gomis) - Maxime Gonalons, Jean Makoun - Sidney Govou, Cesar Delgado (67-Miralem Pjanic), Michel Bastos - Lisandro Lopez (79-Ederson)

Bayern Monachium: Hans-Joerg Butt - Philipp Lahm, Daniel Van Buyten (46-Martin Demichelis), Holger Badstuber, Diego Contento - Arjen Robben (76-Miroslav Klose), Bastian Schweinsteiger (78-David Alaba), Mark van Bommel, Hamit Altintop - Thomas Mueller, Ivica Olic

Bayern MonachiumLiga MistrzówOlympique Lyon autor: IceMan źrodło: Własne
mirand14 komentarzy: 66129.04.2010, 13:59

Ciekawie będzie na Santiago Bernabeu
Robben i Snejder wrócą na swój stary stadion. Liczę że Bayern wygra LM.

Barteqqqq komentarzy: 104328.04.2010, 22:56

No to mamy finał Inter-Bayern :)

janiu14 komentarzy: 119528.04.2010, 17:40

taki dziadek z Olica a jest niesamowity. Strzela nawet uchem (3 gol:D). Świetny zawodnik z 3 młodością:)

Dominika93 komentarzy: 293728.04.2010, 16:02

haa wiedziałam że wygrają :) cieszę się z tego :)
mam jeszcze nadzieje ze Inter wygra i będzie ciekawy finał :)

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 128.04.2010, 15:47

Merowinter>>Jeśli tak myślałeś to fajnie ja szczerzę mówiąc nie wierzyłem w tak dobrą grę Bawarczyków w fazie pucharowej ale za to po kilku meczach wiosennych(już z Robbenem w składzie) wiedziałem,że zajdą daleko i liczę,że w Madrycie pokonają Inter

Merowingster komentarzy: 74628.04.2010, 15:42

Jestem za tym, żeby awansował Inter, bo będzie ciekawsze spotkanie. Liczę na Bayern, z resztą już przed rozpoczęciem sezonu na nich stawiałem, zanim Robben przeszedł do Bawarczyków. Możecie nie wierzyć, bo mówiłem to tylko mojemu koledze. Powodzenia Bayern!

Merowingster komentarzy: 74628.04.2010, 15:39

Stało się tak jak przewidywałem. Bayern awansował, bo wziął się za grę i strzelanie bramek. Nie liczyli na fuksa. Grali w obu spotkaniach w obu połowach tak samo dobrze.

Specu1990 komentarzy: 69628.04.2010, 14:54

Nie na żadną Barcą! nigdy!!! w takiej sytuacji jeśli barca przejdzie i wygra finał co poczują kibice realu! na ich stadionie barcelona by wygrała LM? w życiu!! wolę żeby to właśnie inter zagrał i chce aby tak właśnie się stało a co do Eto'o niech u*upi barcelone!!!! chce to zobaczyc!!!!!

pajdi komentarzy: 378028.04.2010, 14:16

Olic jest niesamowity, zostawia zawsze serce na boisku, u nas nie ma takich piłkarzy, nie chodzi mi oczywiście, że piłkarze grają bez zaangażowania. Ale piłkarz taki jak Rooney czy Olic potrafi cofnąć się pod własne pole karne, odebrać piłkę i rozprowadzić bramkową akcję, a nie przypominam sobie Arszawina bądź Bendtnera w takiej sytuacji.. RvP to też nie typ takiego piłkarza.

XvDodekvX komentarzy: 113628.04.2010, 13:48

w końcu Bayern jakoś normalnie przeszedł dalej bo w poprzednio u siebie wygrywał przewagą jednej bramki i na wyjeździe przegrywał mowa o Manchesterze i Fiorentinie...

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11528.04.2010, 13:43

Bayern wszedł do fazy pucharowej kuchennymi drzwiami. Sędziowie pomagali im w meczu z Fiorentiną, nie mieli zbyt wymagających rywali i do finału musiała zawitać jedna ze słabszych drużyn. Niemcy pokazali jednak jak dobrą są drużyną i szybko pozbierali się po słabym początku sezonu. Lyon nie miał szans w żadnym z dwóch pojedynków. Nic jednak nie może równać się z dzisiejszym wieczorem, kiedy Barcelona zagra z Interem. Liczę na Nerazzurrich, którzy są bliżej awansu do finału, ale Hiszpanie to zawsze wymagający przeciwnik. Niemniej jednak jestem za Interem i chcę, żeby to oni zagrali w Madrycie :)

RomanAbramov komentarzy: 80328.04.2010, 12:30

bo po koncu sezonu?...

luq007 komentarzy: 289928.04.2010, 12:12

Wiedzialem. Teraz jeszcze Inter dzis ogrywa barce wchodzi do finalu gdzie wygrywa z Bayernem i zdobywa LM.
Wspomnicie moje slowa :)

laskowski19051995 komentarzy: 494528.04.2010, 12:09

Ciekawe czemu finał aż 22 maja :]

laskowski19051995 komentarzy: 494528.04.2010, 11:58

Bayern wygrał dzisiaj Inter pokona Barcelonę no i mamy finalistów Bayern vs Inter takiego finału to chyba jeszcze nie było :]

FanekAFC komentarzy: 511228.04.2010, 11:55

Mam nadzieję, że Inter dzisiaj rozwali Barcę ; )

gunners007 komentarzy: 954328.04.2010, 11:55

Skąd tu się wziął ten news.
On nawet odrobine nie dotyczy Arsenalu.
Taki newsy można publikować na stronach Bayern, Lyonu, Barcelony, Interu i na ogólnych piłkarskich stronach a nie na stronie fanów kanonierów.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.04.2010, 11:49

też wole inter. jakoś barca mnie nie przekonuje

hassassyn komentarzy: 69428.04.2010, 11:31

Dzisiaj za Interem w finale za Bayernem, tylko nie Barcelona!!!

nasri23 komentarzy: 33828.04.2010, 09:35

Głosuje na Bayern a finał bedzie z interem chociaz inter tez bardzo lubie ;)

kubas40 komentarzy: 73128.04.2010, 09:12

Od kiedy Internazionale wygrało z "The Blues" wiedziałem, że albo oni albo wtedy kanonierzy wygrają LM. Ciągle utrzymują mnie w przekonaniu, iż potrafią tego dokonać.

wronka25 komentarzy: 224528.04.2010, 09:02

Lloris dobrze brnoił przy bramkach raczej nei miałszans no może przy 3 ino bo tknąłpiłkę ale pare dobrych interwencji miał np strzał Robbena

ottiman komentarzy: 12628.04.2010, 08:58

moze ktos mi powiedziec jak sie spisywał hugo Lloris? bo nie ogladalem meczu..

Specu1990 komentarzy: 69628.04.2010, 08:32

Nigdy nie lubiłem Barcy i liczę na to że Inter przejdzie ;] chciałbym żeby Eto'o strzelił swojemu byłemu klubowi z bramkę lub dwie! :) a nawet 3! liczę na to!!! :D

Barteqqqq komentarzy: 104328.04.2010, 08:28

Na Nsporcie powinni wyłączyć komentarz bo tylko ludzi denerwują, a co do meczu to Bayern zasłużył na finał , mam nadzieję że będzie Inter-Bayern :)

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1528.04.2010, 08:15

No to obstawiam Bayern - Inter w finale. Narzekałem na tą edycje LM, gdy wszystkie klubu z Anglii a w szczególności oczywiście Arsenal, odpadły z pucharu, ale patrząc na grę Bayernu i to co Inter zrobił z Barcą w pierwszym meczu, to finał Bayern - Inter może być na prawdę bardzo ciekawy.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36228.04.2010, 08:01

Brawa dla Chorwata, zagrał niesamowity mecz.

Nasrii komentarzy: 24128.04.2010, 07:10

Oglądałem na nsporcie i muszę przyznać, że Bayern gra coraz lepiej a Olić to obecnie jeden z najlepszych napastników w Europie. Nie posiada on jakiejś wyszukanej techniki jak Cristiano czy Messi ale on nadrabia walecznością i ambicją, a takich zawodników nam brakuje. Bardzo chciałbym, żeby do nas dołączył :)

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26428.04.2010, 07:00

Niesamowity mecz Olića.

wronka25 komentarzy: 224528.04.2010, 06:39

jak Bayern juz dotarłdo finału to go wygrają

bayernowiczka komentarzy: 428.04.2010, 01:59

Blacharz- kibicem Bayernu jestem nie od wczoraj... Ale nie mam zamiaru Cię o tym przekonywać i tak za często muszę o tym przekonywać nadętych bufonów, którzy uważają, że laska nie może znać się na piłce i nie może naprawdę kibicować, bo przecież tylko oni są tacy wspaniali...

pensior komentarzy: 5028.04.2010, 00:15

Ja wolalbym w tytule

Hat-trick Robina(Fabregasa), Kanonierzy.....:)

popekns komentarzy: 742028.04.2010, 00:07

Blacharz czemu tak myslisz

Blacharz komentarzy: 52028.04.2010, 00:04

sry za offtop, ale... bayernowiczka = kid sezonowy (moze nie tyle sezonowy, co "meczowy") ^^

bayernowiczka komentarzy: 427.04.2010, 23:59

Bramki nieziemskiego Olic'a

hotfile.com/dl/40131300/a3c472d/2010.04.27_Lyon-Bayern.0-1.Olic.avi.html

hotfile.com/dl/40137842/cb48441/2010.04.27_Lyon-Bayern.0-2.Olic.avi.html

hotfile.com/dl/40138687/31ad25d/2010.04.27_Lyon-Bayern.0-3.Olic.avi.html
Final Final Final xD Nie martwcie się, może za rok Wam też się uda :)

chelmianinl komentarzy: 28 newsów: 40327.04.2010, 23:49

Hat-trick Olića, a mi znowu wyskakuje info o wirusach na tej stronie. moglibyscie cos z tym zrobic

punkus1994 komentarzy: 144827.04.2010, 23:44

haha, oglądałem mecz na popularnej "ence". Komentarz był następujący: "Obojętnie z kim Bayern zagra w finale, z Madrytu wyjedzie zwycięsko", a nie tak dawno w potyczce Arsenalu z Barcą, to Barca była stawiana na pierwszym miejscu. Za takich komentatorów to ja dziękuje tej całej "ence"

simon90 komentarzy: 79527.04.2010, 23:37

Pomyśleć że Olić był wolnym zawodnikiem przed sezonem...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.04.2010, 23:21

Wole zeby Inter przeszedl jutro do finalu. Bawarczycy raczej niebeda mieli szans z Barcelona. Z interem co innego. Inny styl bardziej defensywny przy takiej slabej obronie Bayernu Barcelona rozniosla by ich tak jak nasze "rezerwy" na Camp Nou.