Historyczna wygrana Arsenalu na Old Trafford, 2-1!

Historyczna wygrana Arsenalu na Old Trafford, 2-1! 09.03.2015, 21:39, Sebastian Czarnecki 4553 komentarzy

Wiele lat oczekiwania i upokorzeń, fatum Old Trafford i klątwa Sir Alexa Fergusona, który wciąż strzeże bram stadionu Manchesteru United. Arsenal nie miał prawa wygrać tego meczu, przynajmniej patrząc na statystyki. Mimo że na papierze jest lepszym zespołem i przystąpił do meczu w lepszym składzie, wszyscy podejrzewali, że będzie jak zwykle: Kanonierzy mieli dominować i prowadzić grę, z kolei to gospodarze mieli strzelać bramki. Bo tak nas przecież przyzwyczaiła do tego historia.

Klątwa została jednak przerwana, i to w wielkim stylu. Old Trafford w końcu zostało zdobyte, a Arsenal w bardzo dobry sposób pozbawił swojego odwiecznego wroga możliwości gry na Wembley. Kanonierzy wygrali 2-1, a piłkarze Manchesteru United sami rzucali sobie kłody pod nogi głupimi zagraniami, nurkowaniem w polu karnym, słabą grą w defensywie i bezproduktywnością w ataku. To nie miało prawa się nie udać - tak beznadziejnych Czerwonych Diabłów trzeba było w końcu pokonać. Bo jak nie teraz, to kiedy?

Na dodatek, żeby było śmieszniej, decydującą bramką popisał się Danny Welbeck, wychowanek Manchesteru United, który został wyrzucony z tego klubu frontowymi drzwiami, z impetem, pokazując mu wszem i wobec, że nie jest potrzebny na Old Trafford. Ta bramka była piękną odpowiedzią Anglika, że jest wartościowym piłkarzem i pokazał to całemu stadionowi, ostentacyjnie celebrując trafienie. Arsenal jest w półfinale Pucharu Anglii, gdzie nie ma już miejsca na pomyłki.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo (73. Januzaj), Shaw (46. Jones) - Blind, Herrera (46. Carrick) - Di Maria, Fellaini, Young - Rooney

Arsenal: Szczęsny - Bellerin (66. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (50. Ramsey), Özil, Alexis - Welbeck (74. Giroud)

Początek spotkania należał do drużyny gości. Przed dogodną szansą na strzelenie gola stanął Alexis Sanchez, ale jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez obronę, z kolei z dobitką poradził sobie De Gea.

Kolejne minuty to inicjatywa ze strony Manchesteru United. Czerwone Diabły zamknęły swoich rywali na jego połowie i nie pozwalały jej opuszczać. Mimo wszystko stwarzały niewielkie zagrożenie, a jedyną okazją była akcja Fellainiego, po której sfaulował Mertesackera.

Podopieczni Arsene'a Wengera próbowali szukać podań do Danny'ego Welbecka, ale Anglik nie potrafił przyjąć żadnej piłki i w dalszym ciągu nie sprawiał żadnego zagrożenia swoim kolegom z dawnego zespołu.

W 20. minucie dobrą akcję przeprowadziły Diabły. Dośrodkowanie Di Marii zostało przedłużone przez Fellainiego, a przed okazją na strzelenie gola stanął Ashley Young. Anglik jednak był bardzo nieskuteczny.

W kolejnych minutach bardzo ożywił się Alex Chamberlain, który nękał lewą stronę Manchesteru United i stwarzał największe zagrożenie w swoim zespole. Najpierw niecelnie dośrodkował, a potem po indywidualnym rajdzie wywalczył bardzo ważny faul.

W 26. minucie właśnie indywidualna akcja Chamberlaina wyprowadziła Arsenal na prowadzenie! Anglik w świetnym stylu wyminął całą defensywę rywali, a następnie wyłożył piłkę Monrealowi, który nie zmarnował sytuacji i strzelił swoją drugą bramkę w barwach klubu.

Trzy minuty trwała radość kibiców Arsenalu. W 29. minucie Di Maria posłał perfekcyjne dośrodkowanie na głowę Rooneya, który z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. Polak nawet nie zareagował.

Stracona bramka zmobilizowała Danny'ego Welbecka do zwiększonego wysiłku. Wychowanek Manchesteru United najpierw był bliski wywalczenia rzutu karnego, a następnie strzałem głową trafił prosto w ręce De Gei.

Tuż przed końcem pierwszej połowy uaktywnili się podopieczni Van Gaala. Najpierw Wojciech Szczęsny niepewnie interweniował po strzale Rooneya, ale kilka chwil później zrewanżował się, broniąc uderzenie Angela Di Marii w środek bramki.

Arsenal potrafił odpowiedzieć uderzeniem Cazorli z rzutu wolnego, ale to zostało pewnie wychwycone przez dobrze spisującego się De Geę.

Manchester United w końcówce mógł wyjść na prowadzenie. Przed świetną okazją stanął Marouane Fellaini, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. 1-1 na Old Trafford.

Louis Van Gaal na drugą część meczu przygotował zmiany w swoim zespole. W szatni zostali Luke Shaw i Ander Herrera, a ich miejsce zajęli Phil Jones i Michael Carrick.

Zmianę w stosunkowo wczesnej fazie meczu musiał przeprowadzić Arsene Wenger. Alex Chamberlain nie mógł dokończyć spotkania wskutek kontuzji, jego miejsce zajął Aaron Ramsey.

W 53. minucie Alexis Sanchez spróbował swoich sił, by pokonać Davida de Geę, ale Hiszpan kolejny raz nie miał problemów z interwencją. Kilka chwil później w końcu żółtym kartonikiem ukarany został Marouane Fellaini. Rychło w czas.

W 61. minucie Arsenal ponownie wychodzi na prowadzenie! Antonio Valencia najwyraźniej zapomniał, że Daniel Welbeck nie gra już w jego zespole i posłał do niego prostopadłe podanie na sam na sam z De Geą. Wychowanek United minął hiszpańskiego bramkarza, umieścił piłkę w pustej bramce, a następnie celebrował trafienie przed całym Old Trafford. Anglik już na dobre zadomowił się w nowej drużynie.

Pięć minut później Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Hector Bellerin, który kilka chwil wcześniej był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki, opuścił murawę, a za niego wszedł Calum Chambers.

Taktyką Manchesteru United były dośrodkowania na Marouane Fellainiego. Belgijski wieżowiec otrzymał dobrą wrzutkę w 68. minucie, ale pewnie interweniował Szczęsny.

W 73. minucie obaj menedżerowie przeprowadzili ostatnią zmianę w meczu. Januzaj zastąpił Rojo w ekipie gospodarzy, z kolei w zespole gości Giroud zmienił Welbecka.

W 75. minucie fenomenalną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Santi Cazorla, po pierwszej akcji Girouda po wejściu na murawę. Hiszpan popisał się efektownym wolejem z okolicy pola karnego, ale fenomenalnie interweniował De Gea, który wciąż trzymał swój zespół w grze.

Sceny na Old Trafford. Angel Di Maria chciał wymusić na arbitrze rzut wolny, jednak został ukarany żółtym kartonikiem za symulację. Decyzja arbitra nie spodobała się Argentyńczykowi, który dał o tym znać popychając go, za co w błyskawicznym tempie dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Taktyka Manchesteru United zmieniła się z dośrodkowań w stronę Fellainiego na nurkowanie w polu karnym. W 86. minucie bezczelnym rzutem na murawę popisał się Januzaj, który również otrzymał żółtą kartkę od Ollivera.

Jeszcze w samej końcówce spotkania Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie. W roli głównej ponownie Alexis, który nie potrafił znaleźć patentu na De Geę. Hiszpan wygrywa w indywidualnym pojedynku z Chilijczykiem 3:0.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-1 na Old Trafford i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

FA CupManchester UnitedRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MikiArt komentarzy: 15712.03.2015, 17:48

Héctor Bellerín has extended his contract at Arsenal Football Club until 2019, Kike Marin reports.

gosku komentarzy: 126012.03.2015, 17:48

Di Maria dostosował swój poziom gry do poziomu gry Manchesteru.

TheInvincibles komentarzy: 130412.03.2015, 17:47

Pamiętacie di marie co robił w meczu na ES? wiec wiecie

MarcinMotyl komentarzy: 163712.03.2015, 17:45

kurde nie mogę znaleźć

AaronJamesRamsey komentarzy: 457312.03.2015, 17:37

Mourinho ma rację. W Anglii takie cosjest nei do przyjęcia. Porównując Lige Angielską jakąkolwiek inną ligą można jednoznacznie stwierdzić, że w Anglii piłkarze się zachowują najlepiej pod tym względem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 17:37

Gozdzik
Tielemans dalej robi swoje na boisku. A Mitrovic ratuje dupsko :D

Obecnie Mitrovic znajduje sie na podium w klasyfikacji strzelcow w JPL. Co ciekawe wszyscy trzej maja.... 13 goli! wiec ostatnia kolejka wyloni krola strzelcow.

K204
A jak tam się spisują Tielemans i Mitrovic? Dają rade?

gosku komentarzy: 126012.03.2015, 17:30

mic_now
Ja tam nic takiego nie napisałem.

MarcinMotyl komentarzy: 163712.03.2015, 17:28

siema oglądał ktoś z was skróty LM w canalplus ? TAm na zakończenie programu leci takla fajna piosenka, jakby ktoś tytuł znał i podał :)

mic_now komentarzy: 218912.03.2015, 17:28

mourinho po meczu przyznał że wygrała lepsza drużyna a do tego powiedział że zlatan nie zasługiwał na czerwoną kartkę więc nie mówcie że gada jakieś głupoty. Zachował się honorowo jak na niego.

gosku komentarzy: 126012.03.2015, 17:28

Chciał wygrać jak najmniejszym wkładem siły i się na tym przejechał.
Koniec tematu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 17:25

Staty Praeta do Pazdziernika 2014. Mozna doliczyc jeszcze asysta z Arsenalem wiec jedna wiecej. Pozniej kontuzja i wlasnie powrocil.

Wiec asyst lacznie 24.

mic_now komentarzy: 218912.03.2015, 17:24

murowanie to element taktyki a udawanie kontuzji i skurczy żeby ukraść cenne minuty już nie. W ostatnich minutach paryżanie się kładli i wołali fizjoterapetów a to było żałosne ale skuteczne.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 212.03.2015, 17:22

Panowie, mój 16letni przyjaciel grający w Juventus Edmonton dostał propozycję grania w reprezentacji Polski u20. Ale się cieszę!

lays komentarzy: 3987112.03.2015, 17:21

No i świetna wiadomość, niech Bellerin przedłuża kontrakt.

Ile Ozil ma jeszcze kontraktu? 2, czy 3 lata?

gosku komentarzy: 126012.03.2015, 17:20

mic_now
Sam się murował po bramce na 1;0, a teraz żali się.

mic_now komentarzy: 218912.03.2015, 17:18

co takiego dziwnego w tej wypowiedzi? Przecież to prawda co powiedział

fcescf komentarzy: 255412.03.2015, 17:17

"Yaya Sanogo strzelił w tej edycji Ligi Mistrzów więcej goli niż napastnik Chelsea - Diego Costa."

gosku komentarzy: 126012.03.2015, 17:04

Jose Mourinho po meczu z PSG: "Po drugiej bramce nie mieliśmy już okazji grać w piłkę. Przeciwnik już do końca meczu symulował kontuzje. To skończyło ten mecz. Na kontynencie mówimy na takie zachowanie „spryt”. W Anglii coś takiego jest nie do zaakceptowania. To jest właśnie piękne w angielskim footballu. Musimy odpowiedzieć na tę porażkę w lidze. Jeśli wygramy Premier League, to wciąż będzie to fantastyczny sezon."
Made my Day!

MarcinQT komentarzy: 260412.03.2015, 17:04

@KingOfLoyal

youtube.com/watch?v=26QNQJ04QJA

Tu masz cały filmik z wybierania składów.

mallen komentarzy: 2123812.03.2015, 17:00

Hector Bellerin signs new Arsenal contract keeping him at the club till 2019.
[source: Kike Marin]

Qarol komentarzy: 1450212.03.2015, 16:44

Jeśli nie grałeś jeszcze w Sleeping Dogs to polecam.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 512.03.2015, 16:39

Poleci ktoś jakąś grę na PC ? A dokładnie na laptopa.

Wojenna,gangsterska,strzelanka obojętnie coś z tego ;p

Paniu76 komentarzy: 1246412.03.2015, 16:17

Kwiatkowski odzyskał koszulkę lidera wyścigu Paryż - Nicea.

grand92 komentarzy: 793712.03.2015, 16:09

Szogun

aha czyli to nie jest jakiś phising czy coś tylko po prostu allegro trzeba dodać do wyjątków ?

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 312.03.2015, 16:08

grand dodaj wyjątek bezpieczeństwa na str

Paniu76 komentarzy: 1246412.03.2015, 16:07

Chyba pora na zmianę avka :)

grand92 komentarzy: 793712.03.2015, 16:03

ej mam pytanie z innej beczki , też macie problem z moje allegro ? w sensie jak chcę wejść to mi firefox wyświetla "to jest połączenie niezaufane"

Paniu76 komentarzy: 1246412.03.2015, 15:58

Tylko ja wczoraj chciałem odpadnięcia Chelsea, żeby Costa nie grał dalej? :)

aNormalny komentarzy: 348212.03.2015, 15:57

Fabsfan
szczoteczka i melczko do naczyń. tylko musisz uwazac na, zeby na inne kolorowe dodatki nie polecialo, bo tez wybieli.

gosku komentarzy: 126012.03.2015, 15:52

Dla Zlatana Ibrahimovica wczorajszy mecz z Chelsea nie był najlepszy - Szwed otrzymał czerwoną kartkę, ale ostatecznie mógł cieszyć się z awansu swojego zespołu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Czerwona kartka? Nie wiem czy mam się złościć czy tylko śmiać. Dla mnie jej widok... to było coś takiego jakby ten człowiek nie widział co robi, ale nie to było najgorsze. Najgorsze było to, że w tamtej chwili wokół sędziego zaroiło się od graczy Chelsea. Czułem się, jakby wokół było 11 dzieciaków - powiedział po meczu Zlatan Ibrahimovic.

Nie wiem, czy Oscar zrobił to specjalnie, czy faktycznie go kopnąłem. To nie ma znaczenia. Wygraliśmy mecz i awansowaliśmy dalej, zobaczymy co stanie się w przyszłości - kończy napastnik.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 112.03.2015, 15:52

A nawet coś takiego podobno ma byc :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 112.03.2015, 15:50

All-star XI's for Charity game at Anfield on March 29 revealed by Gerrard & Carragher. Thierry Henry & Luis Suarez up front in Gerrard's XI!

Titi z Suarezem z przodu,ale to by był duet w PL.

ArsenalSlupsk komentarzy: 2812.03.2015, 15:50

Diaby to nieślubny syn Wengera przed zmiana skory ala Michael J.
Jeszcze jak pracowal w japonii to go spłodzil.
Ot i to caly trik dlaczego ma tak dobrze.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 312.03.2015, 15:49

Czym wyczyscic białe conversy? Ktoś wie?

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 15:45

@qwert
na CAM czyli bedzie zastepstwem dla Mili

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 15:40

Haha ale syf w tych powolaniach

Jezeli stosuje polityke Nie Dla Farbowanych Lisow to co robi tam CIENKI Tiago Silva ??? Boenisch i Polanski a nawet Perquis i Matuszczyk sa farbowwni ale prezentuja przynajmiej jakis poziom a nie jak ten koles z Modeny

lolteks2013 komentarzy: 160712.03.2015, 15:39

Kanonier
OK :D

qwertyu123 komentarzy: 77512.03.2015, 15:34

Na jakiej pozycji w pomocy gra Gajos? Jedzie bardziej jako zastępca dla Krychowiaka, czy jako bardziej ofensywny zawodnik?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 15:31

lolteks2013
Z Beckhamem jeszcze nic nie widzialem bo nie szukalem. Zobacze co da sie zrobic.

lolteks2013 komentarzy: 160712.03.2015, 15:28

Spoko, a te z Beckhamem? Wiszę ci avka z Anderlehtu:D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 15:27

lolteks
Cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc. Beda na bank. Juz widzialem jakies mecze z Highbury wiec kwestia kilku dni i jakis dodam. Spokojnie pamietam ;p

lolteks2013 komentarzy: 160712.03.2015, 15:24

Kanonier
A masz może już jakieś Mecze na Highbury, albo Realu/Anglii z Beckhamem w składzie?

TW_Szczepan komentarzy: 188412.03.2015, 15:20