Historyczna wygrana Arsenalu na Old Trafford, 2-1!

Historyczna wygrana Arsenalu na Old Trafford, 2-1! 09.03.2015, 21:39, Sebastian Czarnecki 4553 komentarzy

Wiele lat oczekiwania i upokorzeń, fatum Old Trafford i klątwa Sir Alexa Fergusona, który wciąż strzeże bram stadionu Manchesteru United. Arsenal nie miał prawa wygrać tego meczu, przynajmniej patrząc na statystyki. Mimo że na papierze jest lepszym zespołem i przystąpił do meczu w lepszym składzie, wszyscy podejrzewali, że będzie jak zwykle: Kanonierzy mieli dominować i prowadzić grę, z kolei to gospodarze mieli strzelać bramki. Bo tak nas przecież przyzwyczaiła do tego historia.

Klątwa została jednak przerwana, i to w wielkim stylu. Old Trafford w końcu zostało zdobyte, a Arsenal w bardzo dobry sposób pozbawił swojego odwiecznego wroga możliwości gry na Wembley. Kanonierzy wygrali 2-1, a piłkarze Manchesteru United sami rzucali sobie kłody pod nogi głupimi zagraniami, nurkowaniem w polu karnym, słabą grą w defensywie i bezproduktywnością w ataku. To nie miało prawa się nie udać - tak beznadziejnych Czerwonych Diabłów trzeba było w końcu pokonać. Bo jak nie teraz, to kiedy?

Na dodatek, żeby było śmieszniej, decydującą bramką popisał się Danny Welbeck, wychowanek Manchesteru United, który został wyrzucony z tego klubu frontowymi drzwiami, z impetem, pokazując mu wszem i wobec, że nie jest potrzebny na Old Trafford. Ta bramka była piękną odpowiedzią Anglika, że jest wartościowym piłkarzem i pokazał to całemu stadionowi, ostentacyjnie celebrując trafienie. Arsenal jest w półfinale Pucharu Anglii, gdzie nie ma już miejsca na pomyłki.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Rojo (73. Januzaj), Shaw (46. Jones) - Blind, Herrera (46. Carrick) - Di Maria, Fellaini, Young - Rooney

Arsenal: Szczęsny - Bellerin (66. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (50. Ramsey), Özil, Alexis - Welbeck (74. Giroud)

Początek spotkania należał do drużyny gości. Przed dogodną szansą na strzelenie gola stanął Alexis Sanchez, ale jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez obronę, z kolei z dobitką poradził sobie De Gea.

Kolejne minuty to inicjatywa ze strony Manchesteru United. Czerwone Diabły zamknęły swoich rywali na jego połowie i nie pozwalały jej opuszczać. Mimo wszystko stwarzały niewielkie zagrożenie, a jedyną okazją była akcja Fellainiego, po której sfaulował Mertesackera.

Podopieczni Arsene'a Wengera próbowali szukać podań do Danny'ego Welbecka, ale Anglik nie potrafił przyjąć żadnej piłki i w dalszym ciągu nie sprawiał żadnego zagrożenia swoim kolegom z dawnego zespołu.

W 20. minucie dobrą akcję przeprowadziły Diabły. Dośrodkowanie Di Marii zostało przedłużone przez Fellainiego, a przed okazją na strzelenie gola stanął Ashley Young. Anglik jednak był bardzo nieskuteczny.

W kolejnych minutach bardzo ożywił się Alex Chamberlain, który nękał lewą stronę Manchesteru United i stwarzał największe zagrożenie w swoim zespole. Najpierw niecelnie dośrodkował, a potem po indywidualnym rajdzie wywalczył bardzo ważny faul.

W 26. minucie właśnie indywidualna akcja Chamberlaina wyprowadziła Arsenal na prowadzenie! Anglik w świetnym stylu wyminął całą defensywę rywali, a następnie wyłożył piłkę Monrealowi, który nie zmarnował sytuacji i strzelił swoją drugą bramkę w barwach klubu.

Trzy minuty trwała radość kibiców Arsenalu. W 29. minucie Di Maria posłał perfekcyjne dośrodkowanie na głowę Rooneya, który z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. Polak nawet nie zareagował.

Stracona bramka zmobilizowała Danny'ego Welbecka do zwiększonego wysiłku. Wychowanek Manchesteru United najpierw był bliski wywalczenia rzutu karnego, a następnie strzałem głową trafił prosto w ręce De Gei.

Tuż przed końcem pierwszej połowy uaktywnili się podopieczni Van Gaala. Najpierw Wojciech Szczęsny niepewnie interweniował po strzale Rooneya, ale kilka chwil później zrewanżował się, broniąc uderzenie Angela Di Marii w środek bramki.

Arsenal potrafił odpowiedzieć uderzeniem Cazorli z rzutu wolnego, ale to zostało pewnie wychwycone przez dobrze spisującego się De Geę.

Manchester United w końcówce mógł wyjść na prowadzenie. Przed świetną okazją stanął Marouane Fellaini, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. 1-1 na Old Trafford.

Louis Van Gaal na drugą część meczu przygotował zmiany w swoim zespole. W szatni zostali Luke Shaw i Ander Herrera, a ich miejsce zajęli Phil Jones i Michael Carrick.

Zmianę w stosunkowo wczesnej fazie meczu musiał przeprowadzić Arsene Wenger. Alex Chamberlain nie mógł dokończyć spotkania wskutek kontuzji, jego miejsce zajął Aaron Ramsey.

W 53. minucie Alexis Sanchez spróbował swoich sił, by pokonać Davida de Geę, ale Hiszpan kolejny raz nie miał problemów z interwencją. Kilka chwil później w końcu żółtym kartonikiem ukarany został Marouane Fellaini. Rychło w czas.

W 61. minucie Arsenal ponownie wychodzi na prowadzenie! Antonio Valencia najwyraźniej zapomniał, że Daniel Welbeck nie gra już w jego zespole i posłał do niego prostopadłe podanie na sam na sam z De Geą. Wychowanek United minął hiszpańskiego bramkarza, umieścił piłkę w pustej bramce, a następnie celebrował trafienie przed całym Old Trafford. Anglik już na dobre zadomowił się w nowej drużynie.

Pięć minut później Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Hector Bellerin, który kilka chwil wcześniej był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki, opuścił murawę, a za niego wszedł Calum Chambers.

Taktyką Manchesteru United były dośrodkowania na Marouane Fellainiego. Belgijski wieżowiec otrzymał dobrą wrzutkę w 68. minucie, ale pewnie interweniował Szczęsny.

W 73. minucie obaj menedżerowie przeprowadzili ostatnią zmianę w meczu. Januzaj zastąpił Rojo w ekipie gospodarzy, z kolei w zespole gości Giroud zmienił Welbecka.

W 75. minucie fenomenalną okazję na podwyższenie prowadzenia miał Santi Cazorla, po pierwszej akcji Girouda po wejściu na murawę. Hiszpan popisał się efektownym wolejem z okolicy pola karnego, ale fenomenalnie interweniował De Gea, który wciąż trzymał swój zespół w grze.

Sceny na Old Trafford. Angel Di Maria chciał wymusić na arbitrze rzut wolny, jednak został ukarany żółtym kartonikiem za symulację. Decyzja arbitra nie spodobała się Argentyńczykowi, który dał o tym znać popychając go, za co w błyskawicznym tempie dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Taktyka Manchesteru United zmieniła się z dośrodkowań w stronę Fellainiego na nurkowanie w polu karnym. W 86. minucie bezczelnym rzutem na murawę popisał się Januzaj, który również otrzymał żółtą kartkę od Ollivera.

Jeszcze w samej końcówce spotkania Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie. W roli głównej ponownie Alexis, który nie potrafił znaleźć patentu na De Geę. Hiszpan wygrywa w indywidualnym pojedynku z Chilijczykiem 3:0.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-1 na Old Trafford i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

FA CupManchester UnitedRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 01:28

Haha kumpel ze studiów (fan CFC) fajnie określił przed chwilą Mourinho, że jest takim europejskim Franciszkiem Smudą.

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 01:26

illpadrino

W ogóle ta 3: Cavani, Costa, Falcao jakoś aż tak się nie sprawdzają. Niedawno wielu kolejno pisało o nich jako "3. najlepszy zawodnik świata", a jakoś średnio sobie radzą w tym sezonie.
Żwirek natomiast z roku na rok progres. Należy mu się szacun, bo talentu wielkiego nie posiada, lecz widać, jak ciężko musi harować na treningach, skoro doszedł do takiego poziomu. Jak patrzę na jego statystyki, to w jakim klubie nie był, ma je prawie takie same (wyższy poziom ligi, a Giroud strzela tyle samo goli, co na poprzednim poziomie - co świadczy o jego tytanicznej pracy na treningach).

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 01:25

illpardino
Nie wiem czy to jest dla żartu utworzony tekst czy też prawda (patrząc na to co Ibra wyprawia czasami w mediach to może to być prawdziwa wypowiedź) ale widziałem to na kilku fanpage i na wykopie przed chwilą.

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 01:24

Robert Lewandowski strzelił dzisiaj 20 bramkę w Lidze Mistrzów i w rankingu strzelców Puchar Europy/Liga Mistrzów wszedł do czołowej 50-tki.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.03.2015, 01:23

marz2

skąd ten tekst?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 01:23

mistiqueAFC
Wasyl nie milo wspomina Belga a co dopiero grac przeciwko niemu. Co do Chelsea to pewnie kogos by scial rowno :D

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 01:23

"Po czerwonej kartce najgorsze było zachowanie piłkarzy Chelsea. Miałem wrażenie, że otacza mnie jedenaście dzieciaków." Ibra.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 01:22

@Infanter

Sterling ma trójke, albo czwórke dzieci.To, że ktoś ma dzieciaka to nie znaczy, że jest mężczyzną

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 01:21

Kanonier204

Sorry za takie dziwne pytania, ale po prostu dziwne są dla mnie Twoje wymagania ;) Belg w Arsenalu, nie ważne, czy "jakościowy", czy nie, byle by był Belg ;)
Uważam, że najważniejsze jest to, żeby był to dobry zawodnik, to skąd pochodzi nie powinno mieć znaczenia ;) Wolałbym nie eksperymentować z jakimiś przeciętnymi Belgami, no chyba, że perspektywiczny młody kocur ;)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 312.03.2015, 01:20

Co jak co ale Cavani nic nie zagrał w tym meczu. Śmiem twierdzić ,że Nasz model PFU...! Grał w ost meczach lepiej.

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 01:19

FabsFAN

Noo wiem, ja też celowo ;)
Trochę z tymi Brytyjczykami racja. Ale najbardziej to mnie z Brytoli Wilshere denerwuje, Nasz póki co niedoszły gwiazdor. Jestem u siebie, jestem panem, mogę wszystko... I rozwój się zahamował. Imprezki, używki, siłka, tylko nie klub. Jak typowy cebulak niestety, a nie mężczyzna który ma dziecko.

marz2 komentarzy: 521912.03.2015, 01:18

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11043010_1408226872818429_4705102866213974508_n.jpg?oh=98975893b7be8865c2950924783b2c5e&oe=5583F8DB&__gda__=1434189676_32f73df731c309c8a848f56d5394b8f3

A tu sytuacja z kartką dla Ibry.

paw3u komentarzy: 563012.03.2015, 01:18

FabsFAN
a plusy ujemne?

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 01:18

Witsela wtedy wystawic na takie Chelsea, a on by juz wiedział jak koło od autobusiku odkręcić, albo dwa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 01:17

Infanter
Uparlem sie na Belga to ma byc Belg. No ale to nie do mnie decyzja nalezy. Ogolnie lubie Belgow (Najmniej przepadam za Hazardem ) wiec sa mile widziani w AFC. Co do graczy z innej ligi to ja ich nie ogladam w akcji wiec sie nie bede wypowiadal. Dobry Polak czy Dobry Belg. Tez dales pytanie. Ja Praet / De Bruyne. Z Polakow w AFC moze Lewy / Milik.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 01:17

mistique
A ja z Belgów bym chciał :
1. Hazard ( jest kluczowy w waznych meczach, zawzse ciagnie zespol. Potwierdza tez to w meczach swojej reprezentacji ).
2. Fellaini ( pilkarz technicznie perfekcyjny . Kapitalnie rozegranie, wspanialy przeglad pola. Plusem dodatnim jest tez na pewno jego gra glowa. )

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 01:15

Infanter
Celowo tak napisalem :D
Ogolnie ja nie jestem zwolennikiem sprowadzania do zespolu brytoli, bo to drewna bez finezji.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 01:14

Z Belgów to ja bym chciał Witsela, lub De Bruyne :D

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 01:14

FabsFAN

Hehe. No teraz to czepiasz się jak ja, jak możesz :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 01:11

Infanter
Jej, ale sie czepiasz. Niewazne, jakiej narodowsci jest pilkarz. Byle by nie byl Brytolem. hehe

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 01:08

Kanonier204
"Ma być Belg"

Wolałbyś żeby jakiś średni Belg przeszedł do Arsenalu, czy jakiś kocur z Włoch lub Francji?
Albo jeszcze inne pytanie: dobry Polak, czy dobry Belg do Arsenalu?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 212.03.2015, 01:04

Ciekawy komemt z/chelsealive: "Ta porażka aż tak bardzo nie boli, bo piłkarze sami sobie są winni, przez 90 minut grać w przewagę i mieć sędziego za swoimi plecami, to po prostu jest wstyd! Powiem wam jedno, gorsze od porażki jest nie wynieść z niej wniosków, tak więc mam nadzieję, że w innych meczach będą zabijać grę, strzelając na dwubramkową (bezpieczną) przewagę. Walczymy o majstra, a nie jak Arsenal o 4 miejsce (wygrali jeden mecz z Utd od ponad 10 lat i im się w d****h poprzewracało) więc Blue is the colour!!!"

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 01:02

Wiecie co jest najlepsze? Chyba caly pilkarski swiat cieszy sie z odpadniecia tego zalosnego klubiku z LM ;d

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 01:00

Mistique
Moim zdaniem chlopak ma talent i wolalbym zeby trafil do AFC niz do innego klubu. Zawsze jeszcze zostaje Borussia ktora o niego ubiegala wraz z Tielemansem. I nie kosztowalby niewiadomo ile.

Zawsze zostaje De Bruyne. Ma byc Belg ! Oczywiscie Kevin jest bardziej ograny i wymiata ale coz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:57

Ja ogólnie uważam, że terminarz jest tak napięty przez COC, a dla mnie te rozgrywki to jest pic na wode

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:54

Praet?ty chyba nie jestes poważny :D

Ale mieszkasz w Brukseli więc jestem w stanie ten brak obiektywizmu zrozumieć :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 00:53

mistique
Jakas tam maja. Z tydzien jesli dobrze pamietam.

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:53

Ja jeszcze 4 lata temu chcialem Honde w AFC. Widac gusta zmieniaja sie z czasem

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:50

Primera Division nie ma zimowej przerwy, i dają rade.Ja bym na miejscu FA zrezygnowal z rozgrywek COC, i juz by było lżej dla klubów

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.03.2015, 00:49

A mi Praet. No kazdy ma swoje typy :)

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:49

Padoks

Ja to bym nie pogardzil Verattim, Matuidim, Cabayem ani Motta. PSG ma najlepszy srodek na swiecie obok Juve i Realu

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 00:48

padoks

A mi Matuidi :) A już najlepiej w pakiecie właśnie z Verrattim :)

padoks komentarzy: 33312.03.2015, 00:46

Wiem że teraz bujam w obłokach ale marzy mi się Veratti z armatą na piersi, niesamowity chłopak.

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:45

Tak sobie wlasnie patrze w wikipedii na edycje z roku 03/04 i jestem w szkoku jakie druzyny z Hiszpanii graly w cwierfinale LM

Real Madryt - zadne zaskoczenie
Deportivo - 10 lat temu grali calkiem dobrze, szkoda ze upadli tak samo jak Portsmouth
Real Socuedad i Celta Vigo no tu jestem zaskoczony

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 00:44

CFCB18

+ za obiektywizm :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:44

I druga sprawa.Żyjemy w czasach dwóch cyborgów, a PL nie ma ani jednego z nich.Hiszpanie dostosowali poziom ligi do Ronaldo i Leo, a angole są w tym samym miejscu co 5 lat temu

executer1 komentarzy: 261912.03.2015, 00:43

kamilo
Szczerze to obojętne mi to jest kto zostanie mistrzem byle by to nie była drużyna prowadzona przez tego prowokatora.

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 00:43

mistiqueAFC

Może to jest 1 z powodów, ale na pewno kolejnym, może nawet ważniejszym powodem jest brak długiej przerwy zimowej. W klubach z innych lig mają więcej wypoczynku przed 2. częścią sezonu, więc potem są bardziej rześcy. Wenger już od dawna apeluje o wydłużenie tejże przerwy w BPL.
Dawniej też była krótka przerwa, a drużyny sobie lepiej radziły w Europie, to fakt. Ale faktem jest też, że dawniej futbol nie był taki drobiazgowy, nie liczyły się wszystkie szczegóły tak jak dzisiaj. Dzisiaj byle co na tym najwyższym szczeblu decyduje o zawirowaniach formy, piłka jest subtelniejsza. Może rzeczywiście coś by trzeba było zrobić z tą przerwą.

CFCB18 komentarzy: 29512.03.2015, 00:41

Infanter a ja Ci powiem jako kibic z bardzo długim stażem po stronie CFC, że nigdy ale to nigdy nie widziałem tak niskiego poziomu na stronie Chelsea jak ostatnimi czasy. Dlatego też postanowiłem na dobre z takiej zrezygnować.

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2015, 00:41

Chyba w 2003 roku w LM byly jakies wieksze niespodzianki, srednie wtedy Monaco pokonalo Chelsea. A po tytul siegnelo Porto. Licze ze w tym roku dojdzie do podobnych niespodzianek, kto wie moze znow te dwie druzyny zajda tak daleko

kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2015, 00:40

Jest jeden + po takich meczach - sezonowcy odchodzą

executer1 komentarzy: 261912.03.2015, 00:39

Mam nadzieję,że ta porażka z PSG odbiję się również na Lidze i Majstra zdobędzie ktoś inny a The Special One zostanie z pucharem rezerw.

Infanter komentarzy: 112612.03.2015, 00:38

Na stronie PSG śmieją się z poziomu kibiców Chelsea na ich stronce :] hehe

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 812.03.2015, 00:38

Zna ktoś tytuł utworu na koniec studia?

schnor25 komentarzy: 1854612.03.2015, 00:36

kamilo

no cóż taka kolej rzeczy, równie dobrze 5-10 lat temu kibice Realu, Barcy czy Bayernu mogli mieć takie same mniemanie o ManU, Arsenalu, L`poolu czy Chelsea ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2015, 00:35

Drużyny z PL stały sie słabsze z powodu Barcelony i Realu.Te dwa kluby rzucały taka kasą, że angielskie kluby zawodników oddawały.2-3 sezony i wg mnie Anglia wróci w LM do gry

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2015, 00:34