Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Supertramp21 komentarzy: 64214.09.2020, 01:18

@Damaks: i zaraz telefon do Edu "chcieliście wydymać Freda? to teraz Fred wydyma was"

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.09.2020, 01:09

@Arsenal96l: Będą, jestem pewny

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.09.2020, 01:09

@Supertramp21: Co ty, Aulas pewnie teraz siedzi przed kompem i wkleja te komentarze do translatora :D

Supertramp21 komentarzy: 64214.09.2020, 01:06

@aaron: tobrze że Ci z Lyonu nie znają polskiego bo by odkryli nasz niecny pła i wtedy sprawa by się rypła

damcio145 komentarzy: 26414.09.2020, 00:48

To się zdarzyło w samym Paryżu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.09.2020, 00:45

@Ranczomen:

Wpadłem tylko po to, żeby napisać debilizm i tyle.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.09.2020, 00:26

A jakby mial przyjsc tylko jeden z nich, to wolelibyscie Aouara czy Parteya?

aaron komentarzy: 336614.09.2020, 00:23

@Supertramp21: Gyby wyszło info, że mamy 50 baniek na Parteya, to Lyon podbiłby cenę za Aouara i tyle byłoby z negocjacji:). Po prostu taktycznie to chcemy rozegrać. Przynajmniej takie mam wrażenie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.09.2020, 00:17

Francuzi to w ogóle są śmieszni. Najpierw jako jedyni nie dokończyli rozgrywek, bo wirus, a teraz już kibice siedzą na trybunach i nikt we Francji o wirusie nie mówi

Supertramp21 komentarzy: 64214.09.2020, 00:06

@illpadrino: jak by był klepniety to by ustalali jakieś warunki kontraktu a nic o tym nie wiadomo.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.09.2020, 00:02

O PSG jak ladnie dzisiaj, porazka i 3 czerwone XD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 313.09.2020, 23:52

Jak dla mnie to jest tak, że Partey jest już klepnięty tak czy inaczej. Teraz ze sprzedaży zawodników zbierają kasę na Ałara. Za Martineza 19mln + Toreirra z 25mln to już jest 44mln. Kroenke dorzuci od siebie jeszcze dyche i mamy dwóch grajków i połatane dziury w składzie perfekcyjnie przynajmniej na 2-3 lata dopóki komuś się nie zachce zmieniać klubu.

damianARSENAL komentarzy: 853413.09.2020, 23:43

Wole Parteya niż Aouara. Kreować będzie Willian i Ceballos, a przecinaka żadnego nie mamy bo Torreira już myślami we Wloszech

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1013.09.2020, 23:41

Czyli jak twierdzi Romano będzie Partey LUB Aouar. Szkoda, chciałem ich obu, ale to raczej była sfera marzeń.

kaman17 komentarzy: 498713.09.2020, 23:38

@damianARSENAL:
Spokojnie... Przyjdzie na niego pora. Jeszcze się nagra, to dopiero pierwszy mecz w sezonie..

damianARSENAL komentarzy: 853413.09.2020, 23:32

Swoją droga to Saliba miałbyc zbawca naszej obrony a tymczasem gość nie jest przygotowany do gry. Dziwna sytuacja, przecież miał tak naprawdę rok czasu więcej niż Gabriel. Mieszkanie, aklimatyzacja, język, przecież wiedział gdzie zagra w tym sezonie, a było pisane ze bierze lekcje angielskiego.

Ranczomen komentarzy: 1234613.09.2020, 23:23

Co tam się podziało?

Czeczenia komentarzy: 1249413.09.2020, 23:13

PSG wcale nie urywa tyłka swoim składem. Już widzę jak kibice AFC moczą się na myśl o Paredesie, Kehrerze, Sarabi czy Florenzim. Dopiero z przodu masz to, o czym marzą szejkowie.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.09.2020, 23:05

Neymar? Rasowa pipka

Czeczenia komentarzy: 1249413.09.2020, 23:04

Uwielbiam te hity ligue 1. Ostatnia minuta, 5 czerwonych. Co tam Neymar bełkotał? Nazwał sędziego rasistą? Allez OM!

kamilo_oo komentarzy: 2356713.09.2020, 23:03

ale dymy na koniec w Paryżu :D

Rumunia komentarzy: 87413.09.2020, 23:02

@Dziadyga: po mordach, po nogach, nawet po czubku głowy :D najlepsze, że Thauvin strzelił gola :)

kwiatinho komentarzy: 1313113.09.2020, 23:01

Guendouzi lubi to :D

Rumunia komentarzy: 87413.09.2020, 23:01

I koniec :) Olympique de Marseille!

Dziadyga komentarzy: 831613.09.2020, 23:00

Lali się po mordach czy co? że od razu 5 czerwonych w 90+7 :D oglądał ktoś?

kwiatinho komentarzy: 1313113.09.2020, 22:59

O już 5 czerwonych :D

Rumunia komentarzy: 87413.09.2020, 22:59

I piąta dla nejmarka

kwiatinho komentarzy: 1313113.09.2020, 22:58

Dosłownie sekundy temu mówię do żony taka ciekawostka w meczu PSG jedt 12 żółtych kartek i ani jednej czerwonej...

fabregas1987 komentarzy: 2582213.09.2020, 22:47

@Maxwolgd: to wszystko w tydzień, a właściwie 5 dni do meczu?

Maxwolgd komentarzy: 58813.09.2020, 22:43

Liczę, że ten tydzień będzie kluczowy. Ogłoszą podpisanie kontraktu z Auba. Do tego chociaż ktoś z dwójki Party/Aouar.
No i wypady z klubu:
-Mustafi
-Sokratis
-Torreira (bardzo go lubiłem, szkoda, że tak jęczy i nie może wziąć się w garść)
- Ozil (nierealne, ale moje marzenie)
-Willock (jak wyżej)
-Elneny (Jedynie gdzie go widzę jako rezerwa i na puchary, to wtedy mógłby zostać, ale jak ma blokować przyjście kogoś lepszego to nie znajdziemy daleko z nim w podstawie)
-Martinez (on jedyny jest pewny)

taxi_driver komentarzy: 118213.09.2020, 22:29

Mam nadzieję, że Tottenham będzie jak najdłużej trzymał Mourinho (chociaz pewnie do końca roku poleci, jak tu u niego). Im dłużej będzie, tym większy burdel tam zrobi, czołowi piłkarze może będą chcieli odejść jakby wylecieli z top 6. Nie zdziwię się, jak przeproszą się z Pochettino i do końca roku to on z nowu tam będzie. Jestem taki pewien tego, że Mourinho poleci, bo w ich grze nie widać kompletnie nic. Wcześniej drugie sezony były jego najlepszymi ale teraz chyba przestanie to być aktualne.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.09.2020, 22:29

u mnie na wfie hitem było to, gdy pan wfista byl wpatrzony w dziennik, a gdy podniósł nos zauważył swojego ulubieńca, który trzyma się za stopę w polu karnym i podyktował natychmiast jedenastkę.

problem w tym, ze jego ulubieniec kucnął, żeby zawiązać sznurowadła

TlicTlac komentarzy: 602313.09.2020, 22:25

@aaron_maj:

No ja też miałem parę takich sytuacji (sport z dziewczynami):

- w podstawówce graliśmy w piłkę rzucaną, to jedna dziewczyna dostała ode mnie w nos (głowę) i od razu płacz i przerwany mecz, bo holerka - dziewczyna normalnie gumową piłką - rzuconą przez 5 klasistę (to nie była piguła, bo musiała przez siatkę przejść) - niezdolna do gry - po prostu miała zerowy refleks - ale przyznaję - to była moja wina.

- Drugi raz na w-fie - normalnie na halówce - dziewczyna dosyć dobrze grała w piłkę - przynajmniej umiała ją uderzyć, poprowadzić - zrobiła we mnie wślizg, zrobiła to tak nieumiejętnie, że skręciła kostkę czy staw skokowy - oczywiście moja wina, choć osobiście się nie poczuwałem;

- Trzeci raz łokietek podczas gry w kosza, ustawiła się za mną i myślała, że wszystko widzę - skutek - śliwa pod okiem.

A miałem też sytuację na hali (piłka halowa) - że strzelałem na bramkę dosyć blisko bramkarza - chciałem już cofać nogi - bo widzę, że się we mnie wpierdzieli - to gość na pełnym gazie wpada mi nosem w piszczel - skutek? - na hali od holery krwi - mecz przerwany - i oczywiście ja winowajcą, bo gość mi wpadł w nogi ;d - ale sam się pozbierał i przyznał, że sam się we mnie wpierdzielił ;) - nie miał mi za złe, że prawdopodobnie złamałem mu tym nos.

@ Co do tematu - wspólnego sportu z kobietami - to chyba musiałoby to tak wyglądać, że męscy sportowcy dostawaliby kartki - albo przynajmniej faul za jakikolwiek kontakt z Paniami;
to nie wypali raczej nigdy - chyba, że kobiety zmutują - bo nawet w Tenisie - gdzie tenisistki są "na równi" traktowane z tenisistami (a tak naprawdę mają bardzo dużo udogodnień - mniej gemów do rozegrania w każdym meczu) - jak Panie Williams spotkały się z jakimś tenisistą (po 40-tce), który był 100-któryś w rankingu ATP; to z jedną wygrał 2x 6-0, z drugą 1x 6-0, 2x 6-2 - a i tak miały jakieś udogodnienia (wydaje mi się, że chodziło o to, że gość miał poszerzony kort o linie boczne, a One bez tych linii bocznych).
Jak 15-latki piłkarze z jakiegoś losowego zespołu wygrywają różnicą 7 bramek i więcej z mistrzyniami świata / ewentualnie innymi czołowymi zespołami - to gdzie tu dawać tyle samo kasy... - kasę powinno się dawać względem poziomu i zainteresowania sportem (np. siatkówka plażowa - to stawiam dolary przeciw orzechom, że częściej jest oglądana siatkówka plażowa kobiet niż mężczyzn ^^)

Supertramp21 komentarzy: 64213.09.2020, 22:25

Beniaminki w tej kolejce nieźle w plecy łącznie 10 bramek ...

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 22:24

@FabsFAN napisał: "Denver wyrownuje w rywalizacji z Clippersami :D"

Bo Clippers to jest żart. Byłem długo przekonany ze jest to jedyny zespół który może realnie zagrozić Lakers, ale te Playoffs, czy to seria z Dallas czy ta z Denver wyraźnie pokazały, że Lakers maja w tym sezonie autostradę do mistrzostwa.

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 22:21

@sWinny napisał: "no właśnie tu jest problem jeszcze. Chociaż z aktualną promocja równouprawnienia w mediach to raczej nie będzie nikomu przeszkadzać za kilka lat hehe"

Może tak być, bo środowiska lewicowe maja coraz bardziej absurdalne pomysły. Jestem za pełna emancypacja kobiet itd ale no sport jest dziedziną w której musi być podział.

ZielonyLisc komentarzy: 2028713.09.2020, 22:18

Ja lubię filmy przygodowe z kobietami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sWinny komentarzy: 784313.09.2020, 22:17

@aaron_maj: no właśnie tu jest problem jeszcze. Chociaż z aktualną promocja równouprawnienia w mediach to raczej nie będzie nikomu przeszkadzać za kilka lat hehe

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 22:12

@Rumunia napisał: "Swoją drogą to szkoda, że np. kobieca piłka nożna nie jest bardziej promowana. Tym bardziej, że ręczna i siatkówka są dość popularne. Dobrze grające i ładne dziewczyny powinny się "sprzedawać" i tutaj, a jednak okazuje się, że faceci wolą oglądać facetów :D"

Bo siatkówka albo np tenis w przypadku kobiet i mężczyzn to dwie różne dyscypliny. U kobiet jest mniej mocy, w zwiazku z czym wymiany są dłuższe, zagrywka nie jest zwykle atutem itd. Jest wiele osób które np oglądają kobiecy tenis a meski mniej chętnie, tak samo w druga stronę. Natomiast w przypadku piłki nożnej to jest to ta sama gra, tylko ze nieco wolniejsza, mniej fizyczna itd. Myśle ze stad to wynika.

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 113.09.2020, 22:12

@mel75: pytanie jak długo się to będzie sprawdzać. Mimo wszystko chciałbym solidnego DMa za Elnenego i rozgrywającego bądź 10tkę. Ktoś musi dostarczać piłki napastnikom, których mamy naprawdę dobrych.