Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thegunners101 komentarzy: 248713.09.2020, 19:14

Tottenham po prostu ciężki wyjazd na Bułgarię ma, to dzisiaj nie szalejo

MrBejz komentarzy: 8613.09.2020, 19:12

Czyli co, totki pierwsi do spadnięcia z pierwszej ligi? Fatalna jest ich gra, strasznie się ogląda ten mecz.

kwiatinho komentarzy: 1313313.09.2020, 19:10

Ten bramkarz Dijon ma kosztować 1,5 mln. Taki deal jestem w stanie zrozumieć. Nie pochwalam ale rozumiem choć można by jakiegoś seniora z Championship ściągnąć w miejsce Emila np Begoviča

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 19:09

Hojbjerga to widziałem przy piłce ostatni raz gdzieś w 10 minucie. Transfer mem

El_Artillero komentarzy: 108313.09.2020, 19:08

Nahorny" BRZAMKARZÓW". Dziękujemy za lata świetnego komentarza, ale zaraz dziadza zacznie się upodabniać do Szpaka :D

Trequartista komentarzy: 536613.09.2020, 19:06

Zwolnienie Pochettino to chyba najbardziej niezrozumiała decyzja ostatnich lat w Premier League, wyciągnął drużynę z przeciętności, wprowadził ich do finału Champions League, a oni go zwalniają po krótkim nieudanym okresie.

Mickeylo komentarzy: 278313.09.2020, 19:05

@kwiatinho: No to dobra 2 groźne akcje. Ewidentnie kury dzisiaj graja słabo, nie maja wgle pomysłu na Everton.

Artu komentarzy: 190513.09.2020, 19:03

Totki słabiutko, zwolnienie Pochetino to był początek końca tej drużyny

berno90 komentarzy: 72913.09.2020, 19:03

@noth napisał: "everton to mocny kandydat do top4 , bardzo dobrze wygladaja"

xD

Catalonczyk komentarzy: 519913.09.2020, 19:02

Ja stawiam ze Mou nie dokończy sezonu. Gość powinien odpocząć od trenowania bo jego drużyny są rzadkie.

MasterMO komentarzy: 33113.09.2020, 19:02

Również podzielam wasze zdanie na temat Evertonu ale jednak Spursy dzisiaj beznadziejne, zobaczymy na tle poważniejszych rywali. Póki co obiecująco to wygląda, Carlo fachowiec i może namieszać.

El_Artillero komentarzy: 108313.09.2020, 19:01

@aaron_maj: No jeśli chodzi o środek ataku to masz rację, bo Calvert (mimo, że ja jednak stawiam go trochę wyżej niż jako średniego napastnika) to wiadomo, że nie ta półka co Lukaku.

kwiatinho komentarzy: 1313313.09.2020, 19:01

@Mickeylo:
A ta wrzutka Sona co Kane próbował na wślizgu dołożyć nogę? To była klasa wrzutka. Kilka centymetrów w jedną i piłka bezpośrednio by wpadła albo w drugą i Kane by ją wsadził

O akcji Richarlisona nie wspomnę. Kryminał

Mickeylo komentarzy: 278313.09.2020, 19:00

No James dziś najlepiej z Evertonu

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.09.2020, 19:00

@aaron_maj: wasnie bolączką Evertonu był środek od dawna. Siggiemu się nie chce już, Davies to dno, Delph też poniżej oczekiwan, w sumie to mało co pograł do tej pory. Gomes po poważnej kontuzji. Stąd dzisiaj widać zdecydowana różnice.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 113.09.2020, 18:59

@Marcinafc93: Richarlison*

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 18:59

@El_Artillero: złe się wyraziłem, chodzi mi o środek ataku. Maja Lewina którego uważam za średniego zawodnika i nie maja dla niego nawet żadnej sensownej alternatywy

Rucharlison próbuje strzelić jak Abuma, ale to nie ta klasa zawodnika

coooyg11 komentarzy: 320913.09.2020, 18:59

James wyglada dzisiaj kapitalnie !

El_Artillero komentarzy: 108313.09.2020, 18:58

@aaron_maj: Mizeria w ataku? Skrzydła James - Richarlison są słabe? Calvert nie jest słaby, zresztą sezon zweryfikuje. Osobiście widzę w The Toffees kolejnego rywala w naszej walce o top 4.

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.09.2020, 18:57

Jestem pod wrażeniem gry Evertonu dzisiaj.

MasterMO komentarzy: 33113.09.2020, 18:57

@aaron_maj: ale to jest top 10 dziewiatek obecnie ;)

Mickeylo komentarzy: 278313.09.2020, 18:55

@noth: no nie powiem, fajna paczkę sobie tam zrobili, ale Tottenham dziś nic nie gra, ale w sumie moze to przez dobra dyspozycje Evertonu.

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 18:55

Prawda jest taka ze totalna mizeria Evertonu zaczęła się od odejścia Lukaku. Od tamtej pory nikt nie byl nawet blisko wejścia w jego buty. Aż dziwne ze woleli kupić 3 pomocników mając w sumie jeszcze gomesa, sigurdsona, delpha. A w ataku taka mizeria

El_Artillero komentarzy: 108313.09.2020, 18:53

Środek Evertonu wygląda naprawdę mocno, do tego fajny przód, mogą namieszać w tym sezonie. Imo lepszy skład od Wolves, a może nawet Leicester.

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 18:53

@MasterMO napisał: "Calvert z bramką, gdzie Rivaldo?"

Calvert z bramka ale gra słabo, rusza się jak wóz z węglem

MasterMO komentarzy: 33113.09.2020, 18:49

Dopiero wlaczylem, dlaczego sissoko w przerwie wszedl za alliego? Siwy chcial bronic tego remisu czy co xD

noth komentarzy: 264313.09.2020, 18:49

Doucure Allan i James to są przezajebiste transfery na taki klub jak Everton. Dodatkowo Don Carlo na ławie, bardzo dobra ekipa.

MasterMO komentarzy: 33113.09.2020, 18:48

Calvert z bramką, gdzie Rivaldo?

Womanizer komentarzy: 994113.09.2020, 18:47

Pytanie za 100 pktów: Kiedy Mourinho zacznie pokazywać kibicom na palcach ile mistrzostw zdobył? :D

noth komentarzy: 264313.09.2020, 18:47

@Mickeylo swietny sklad maja, problem u nich z brakiem ławki jest, ale pierwsza 11 to sztos.

M4zzz1 komentarzy: 36613.09.2020, 18:46

Oby Everton zachował czyste konto to ładne punkty za Digne wpadną

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.09.2020, 18:46

@noth: o dziwo dzisiaj tak. Jednak koniec poprzedniego sezonu mieli bardzo słaby.

Mickeylo komentarzy: 278313.09.2020, 18:45

@noth: Albo Tottenham jest tak słaby, ze nawet groźnej akcji nie potrafią stworzyć oprócz tej Aliego.

dolny komentarzy: 265813.09.2020, 18:43

brawo Eve

noth komentarzy: 264313.09.2020, 18:43

everton to mocny kandydat do top4 , bardzo dobrze wygladaja

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.09.2020, 18:42

A wymieniłem DCL na Mitrovicia chwilę przed startem fpl...

Mickeylo komentarzy: 278313.09.2020, 18:40

Doucure to jest dzik, szkoda ze nie sięgnęliśmy po gościa.

Ziebka komentarzy: 265913.09.2020, 18:39

@coooyg11:

No i James fajnie

coooyg11 komentarzy: 320913.09.2020, 18:38

Fajnie ten Everton pogrywa

MrBeard komentarzy: 213.09.2020, 18:30

footybite.com tutaj znajdziecie streamy na mecze ;)

coooyg11 komentarzy: 320913.09.2020, 18:28

@Womanizer: to super :)

Dziękuje za odpowiedź !

thegunners101 komentarzy: 248713.09.2020, 18:22

Myślałem, że to środek Xhaka-Elneny nie grzeszy wirtuozerią, ale potem zobaczyłem w akcji Winks-Hojbjerg i zmieniłem zdanie.

Womanizer komentarzy: 994113.09.2020, 18:22

@coooyg11:

Jak na stopera to jest dosyć szybki. Wygrywał sporo główek, często wychodził za piłkarzami Fulham, czy to pod aut czy na 30 metr. Bardzo fizycznie i kontaktowo grający obrońca.

BizoNxd6 komentarzy: 288313.09.2020, 18:21

Skoro oferowaliśmy w gotówce 35mln + zawodnik to jako tako na Thomasa już mamy bo 35 + te 20 za Emiego.

gunner1990 komentarzy: 372713.09.2020, 18:18

Kurde wszystko wchodzi a u kuraków cisza a potrzebuje over 1.5 myślałem że "nowy" Everton przyciśnie i coś będzie strzelane a tu nudy

MarkOvermars komentarzy: 915213.09.2020, 18:18