Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal

Idealne wejście w sezon! Fulham 0-3 Arsenal 12.09.2020, 14:33, Łukasz Wandzel 2124 komentarzy

Sezon 2020/2021 w Premier League rozpoczął się spotkaniem Fulham i Arsenalu. Beniaminek podejmował ekipę Kanonierów na Craven Cottage, lecz zdaje się, że własne boisko było jedynym atutem podopiecznych Scotta Parkera. Piłkarze Kanonierów pewnie wygrali na wyjeździe aż 3-0, rozpędzając się szczególnie w drugiej połowie, kiedy to dwoma golami przypieczętowali zdobycie pierwszego kompletu punktów.

Szczególnie może się podobać fakt, że na zwycięstwo zapracował cały zespół. Po golu zdobyli Alexandre Lacazette i Pierre-Emerick Aubameyang, ale na listę strzelców wpisał się także debiutujący w angielskiej ekstraklasie Gabriel. Docenić należy również wkład byłego gracza Chelsea, Williana. 32-letni Brazylijczyk zanotował dwie asysty, mając ogromny udział w zdobyciu każdej bramki w tym meczu.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (78' Ceballos) , Maitland-Niles - Willian (76' Pepe), Lacazette (87' Nketiah), Aubameyang.

Fulham: Rodák - Bryan, Ream, Hector, Odoi - Reed, Cairney - Cavaleiro, Onomah, Kebano (63' Anguissa) - Kamara (63' Mitrović).

Z przedmeczowych zapowiedzi można było wywnioskować, że mecz będzie starciem Dawida z Goliatem, jednak gospodarze przez moment stwarzali inne pozory. Podeszli do rywala bez kompleksów, a w pierwszych minutach po błędzie Arsenalu przytomnie musiał zachować się Bernd Leno. Defensywa gości potrzebowała nieco czasu, aby przejąć kontrolę na boisku. Pewności siebie dodał im szybko strzelony gol. Do sytuacji bramkowej dla przyjezdnych doszło w 9. minucie. Alexandre Lacazette dobił piłkę po nieudanych zagraniach zawodników obu drużyn. Tym samym Francuz zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, a zarazem w tym sezonie Premier League.

Piłkarze Fulham nie unikali błędów, co przekładało się na bezpośrednie zagrożenie ze strony Arsenalu. W 26. minucie tuż przed szesnastką sfaluowany został Lacazette, w związku z czym szansę na debiutancką bramkę w nowych barwach miał Willian. Brazylijczyk uderzając z rzutu wolnego, trafił jednak w słupek. Z groźniejszych sytuacji przed przerwą warto wyróżnić jeszcze strzał lewą nogą Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który opanował wysokie podanie od Xhaki. Po stronie Arsenalu brakowało kreatywności, przez co piłkarze z armatkami na piersiach zeszli na przerwę tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Odmieniło się to po przerwie. Show na początku drugiej odsłony spotkania skradli obrońcy. Rob Holding popisał się podbijaniem piłki w powietrzu, dzięki czemu minął paru rywali i zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, który wywalczył rzut rożny. Z kolei Gabriel Magalhães wykorzystał ten stały fragment gry, zdobywając bramkę głową po dośrodkowaniu Williana. Sam Willian niedługo potem zanotował kolejną asystę, ponieważ w 57. minucie odnalazł podaniem Aubameyanga. Gabończyk ściął z lewego skrzydła w pole karne i pokonał Marka Rodáka uderzeniem na długi słupek.

Na ostatnie pół godziny meczu na murawie zameldował się m.in. Aleksandar Mitrović, ale nawet serbski napastnik nie odmienił słabej gry beniaminka. Natomiast Kanonierzy dążyli jeszcze do podwyższenia kilkubramkowego prowadzenia. W okolicach 70. minuty po dośrodkowaniu Aubameyanga szansę na gola miał Alexandre Lacazette i Hecotr Bellerin. Żaden z nich nie znalazł jednak drogi do bramki. Wszystko za sprawą defensywy Fulham, która w tej sytuacji, włącznie z golkiperem, niemal zamurowała swoją bramkę. Piłkarze Arsenalu po opuszczeniu boiska przez Lacazette'a i Williana nie tworzyli już więcej groźnych sytuacji. Z kolei drużyna Fulham nie zapracowała na gola honorowego, a mecz zakończył się wynikiem 0-3.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
coooyg11 komentarzy: 320913.09.2020, 18:16

Panowie miałem wczoraj swój mecz o tej samej godzinie co Arsenal i nie miałem możliwości obejrzeć ...

Powiedzcie mi jak wygląda Gabriel przy swoich warunkach fizycznych, jest powolnym klocem czy daje radę ?

silvano95 komentarzy: 985013.09.2020, 18:16

xd

ArsenalChampion komentarzy: 813213.09.2020, 18:13

Coś mi się wydaje że Bergwijn po wejściu z ławki w 2 połowie może namieszać

Trequartista komentarzy: 536613.09.2020, 18:13

@Womanizer:
Bardzo mnie zdziwił ten transfer, przecież on był uważany za niewypał jeszcze w Southampton

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 18:12

Szok ze Pickford w końcu noe jest ręcznikiem póki co

Womanizer komentarzy: 994113.09.2020, 18:11

Hojbjerg nie wiem czy jeden celny przerzut zrobił w tym meczu. Takie transfery to ja popieram, chłop jest gorszy od Elnenego a 16 mln funtów poszło.

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 18:11

@Alonso napisał: "@aaron_maj: a Kane za Lacazette?"

Kane jest od Lacazetta lepszy, bez dwóch zdań. Ale uważam ze stylem gry nie do końca by pasował do Arsenału, jest z tr mało mobilny, tak mi się wydaje

Alonso komentarzy: 1282413.09.2020, 18:09

@aaron_maj: a Kane za Lacazette?

aguero10 komentarzy: 861213.09.2020, 18:08

@Slaviola:

Jeszcze wiele pracy przed Hiszpanem żeby włączyć się do walki o TOP 4 . Na pewno gra wygląda to lepiej niż za Emeryta a przede wszystkim poprawiła się atmosfera w klubie . Nie ma świętych krów . Potrzeba jeszcze klocki zmian w składzie i będzie wyglądało to dobrze .

silvano95 komentarzy: 985013.09.2020, 18:08

Widać po Jamesie że to nie jakiś ogórek.

aaron_maj komentarzy: 182213.09.2020, 18:07

Cienki jest ten Tottenham jak sik węża. Tak sobie myśle, to jedyny ich zawodnik którego chciałbym u nas w Arsenalu jest Son i absolutnie nikt więcej.

barto32 komentarzy: 164713.09.2020, 18:07

ma ktoś link do meczu tottków?

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 113.09.2020, 18:06

Rúnarsson, 25, has been targeted following Emi Martinez heading to Aston Villa in a £20million deal. Brentford’s David Raya has been on their wanted list; Rúnarsson would be expected to cost around £1.5million.

[
@mcgrathmike @TeleFootball]

paw3u komentarzy: 563113.09.2020, 18:06

@Trequartista napisał: "Nasze 40mln już nawet nie siedzi na ławce w Evertonie"

Slaviola komentarzy: 1237713.09.2020, 17:57

Jak tam Chłopaki po wczorajszym Naszym zwycięstwie?

Ja tam nie popadam w jakiś mega hurraoptymizm, no ale trzeba przyznać, że dawno tak dobrze nie zaczęliśmy sezonu tak pewnie wygrywając 3:0

Mam wrażenie że Mikel Arteta to odpowiedni Gościu, w odpowiednim czasie!

Co o tym Myślicie?

Dekarz123 komentarzy: 118613.09.2020, 17:57

Nie gra ani Iwobi ani Walcott. Richarlison gra z Jamesem i DCL

Mickeylo komentarzy: 278313.09.2020, 17:54

Nelsona bym zostawił ale jednak chyba ciężko będzie mu się przebić, ESR wydaje mi się ze zostanie jednak, nie oglądać willocka w tym sezonie? Coś pięknego

@thide:
W Hiszpanii przy płaceniu klauzuli wykupu trzeba doliczyć jeszcze spory podatek, dlatego cena Parteya jest podobna jak Aouara.

Slaviola komentarzy: 1237713.09.2020, 17:50

@damianARSENAL:

I bardzo dobrze.

Chłopaki na razie nie nadawają się na 1szy skład, ławkę i tak mamy niezłą, więc wypożyczenie będzie idealnym rozwiązaniem.

Slaviola komentarzy: 1237713.09.2020, 17:49

Co ten Richarlison?

No nie mam pytań XD

damianARSENAL komentarzy: 857513.09.2020, 17:49

Willock, Smith Rowe i Nelson maja iść na wypożyczenia.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.09.2020, 17:47

@Cux: jakby do tych 35 dorzucić kasę za Martineza to już jest na klauzulę za Parteya... sprzedaż Torreiry byłaby nieunikniona i to pewnie poszłoby na bramkarza + kogoś jeszcze, ewentualnie sprzedaż Elnenego + innego zawodnika i wpada Aouar

Trequartista komentarzy: 536613.09.2020, 17:46

Świetny technicznie jest James, dobrze że tacy grajkowie przychodzą nawet do klubów ze środka tabeli Premier League, będzie co oglądać.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 213.09.2020, 17:43

A co z Soumare? Może Aouar + on?

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 213.09.2020, 17:34

@Womanizer: Ja to mam nadzieję który z nich by nie przyszedł to oby był gotowy na Liverpool

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 213.09.2020, 17:33

Womanizer komentarzy: 994113.09.2020, 17:31

Kasować hajs za Emiego, w poniedziałek uruchamiać klauzule Thomasa. I później można z delikatnym spokojem wyczekiwać na Lyon.
Aulas jest na większym musiku niż Atletico. Nie zagrają wgl w pucharach, trzeba zbilansować budżet, nie ma klubu który zapłaci im 60 mln euro za Aouara. Przyjdzie ~30 września to inaczej będzie gęgał, 45 z bonusami weźmie i jeszcze rączke ucałuje.

JackWilshere97 komentarzy: 21513.09.2020, 17:30

Cux komentarzy: 28813.09.2020, 17:24

Lyonowi oferowaliśmy 35 mln + Guendo. Więc moim zdaniem jakieś pieniądze już mamy.

Chakaa komentarzy: 191213.09.2020, 17:23

@aguero10: quality pieknie słowo

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 213.09.2020, 17:22

Wierzę, że uda sie kupić obu, ale to musieliby odejść Bellerin, Torreira, Guendouzi i inni jak Sokratis czy Elneny...

aguero10 komentarzy: 861213.09.2020, 17:21