Kanchelskis: Arszawin wciąż zbyt słaby fizycznie

Kanchelskis: Arszawin wciąż zbyt słaby fizycznie 23.11.2010, 17:59, IceMan 25 komentarzy

Broniący niegdyś barw Manchesteru United oraz Evertonu Andriej Kanchelskis uważa, że Andriej Arszawin wciąż nie jest fizycznie gotowy na trudy Premier League i nie potrafi rywalizować na najwyższym poziomie przez pełne 90 minut spotkania.

Kanchelskis, który swoją dynamiczną i błyskotliwą postawą za czasów kariery piłkarskiej zyskał sobie na Old Trafford miano legendy bardzo krytycznie wypowiada się na temat 29-letniego Kanoniera od czasu jego przybycia do Arsenalu. 41-latek wciąż powtarza, że był kapitan Zenitu Petersburg musi wznieść się na wyższy poziom, aby zostać prawdziwą gwiazdą Premiership.

Arszawin nie znalazł się w kadrze na dzisiejszy mecz Arsenalu ze Sportingiem Braga, gdyż Arsene Wenger uznał, że rosyjskiemu skrzydłowemu niezbędny jest odpoczynek przed wyjazdowym spotkaniem z Aston Villą.

- Arszawin nie jest od strony fizycznej przygotowany do gry na Wyspach Brytyjskich. To piłkarz, który jest produktywny co najwyżej przez 70 minut - powiedział Kanchelskis.

- W pierwszej połowie starcia z Tottenhamem Andriej grał świetnie, przeprowadził kilka przebojowych akcji i zapisał na swoje konto asystę. Jednak w drugiej części spotkania Rosjanin wyraźnie przygasł. W przekroju całego meczu 29-latek nie zagrał wystarczająco dobrze.

- Andriej zawsze błyszczy, jeśli ma nieco swobody w ataku. Natomiast gdy rywale szczelnie go kryją i nie pozostawiają mu wolnego miejsca na murawie, Arszawinowi idzie jak po grudzie.

Andriej ArszawinPremier League autor: IceMan źrodło: Sport.co.uk
karlo komentarzy: 906924.11.2010, 20:27

Powinien już nabrać masy mięśniowej i stać się silniejszym zawodnikiem, bo PL to nie przelewki. Ale poza tym jest jednym z tych zawodników, na których Wenger może zawsze liczyć.

luq007 komentarzy: 289924.11.2010, 17:55

Gdyby to był jego 1 sezon to spoko. Ale dziwne ,że do tego czasu nie wyszlifował kondycji..

laskowski19051995 komentarzy: 494524.11.2010, 15:04

Jego forma trochę spadła, ale mam nadzieję że w najbliższym czasie Arszawin poprawi swoją grę :)

Olimpijczyk komentarzy: 109024.11.2010, 14:50

Ale to dziwne że w ciągu 2 lat nie zdążyli poprawić u niego kondycji tak żeby wytrzymywał przynajmniej 90minut

Kipling komentarzy: 46023.11.2010, 20:18

arsza swoje robi, fakt faktem, ze to zawodnik na 60/70 minut, ale gdy ten czas bedzie pracował to nie widze powodow, zeby po nim cisnac od razu.. po to sa zmiennicy, po to jest lawka, zeby odciazyc ich.. poza tym po Sbornej andrzej zawsze ma kłopoty, wyjazdy z ruskimi mu nie słuza, widocznie za duzo gorzały daja i pozniej trudno mu wrocic z kondycja;p

Gunner48 komentarzy: 792923.11.2010, 20:12

@IceMan
nie skreślaj go...być może " zyg76 "
jest rasowym napastnikiem i strzela w lidze podwórkowej wiele bramek ;D

Maynard komentarzy: 17823.11.2010, 20:08

Kanchelskis 100% racji!
Jak będziecie oglądać następny mecz Arsenalu to looknijcie na Arszawina - 30 minuta meczu a on spocony, zmarnowany jakby była 90 minuta.

crisadus komentarzy: 850723.11.2010, 20:08

Trzeba dać odpocząć Rosjaninowi. Jest zbyt przemęczony.

fabregas1987 komentarzy: 2581523.11.2010, 19:38

no wlasnie, dlatego Wenger powinien robic wczesniej zmiany, a nie w 80 minucie. Asrhavin powinien grac jedna polowe, a zastepowac go Rosa/Theo w zaleznosci od wyniku ;]

sarutobi44 komentarzy: 6623.11.2010, 19:07

arshavin chyba juz nie nic więcej nie zrobi ciekawego dla arsenalu.trzeba odświeżyc lewe skrzydło.

krzykus1990 komentarzy: 519423.11.2010, 19:04

" W pierwszej połowie starcia z Tottenhamem Andriej grał świetnie, przeprowadził kilka przebojowych akcji i zapisał na swoje konto asystę. Jednak w drugiej części spotkania Rosjanin wyraźnie przygasł "

Wiesz co Kanchelskis ? To był jednak zły przykład te słowa tyczą się większości Kanonierów z sobotniego meczu, pierwszą połowę zagraliśmy super a w drugiej przygaśliśmy ;/

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52023.11.2010, 19:00

howareyou -- dokładnie.

On ma problemy po reprezentacji zawsze. Prawda jest taka że pojechać zagrać i przyjechać z Rosji to spory problem daleki i męczący.

zyg76 komentarzy: 10423.11.2010, 18:51

nic dodać, nic ująć = nie nadaję się do naszego zespołu!!!

Dominika93 komentarzy: 293723.11.2010, 18:38

i co z tego że czasami nie ma już sił pod koniec meczu, ale to nie oznacza że jest słaby, moim zdaniem Arsza jest świetnym zawodnikiem, potrafi świetnie rozgrywać piłkę i stwarza sytuacje podbramkowe... nie ma zawodników idealnych, każdy ma jakieś wady tak jak pisał Howareyou...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4823.11.2010, 18:30

Ten pan ma jakieś problemy, chyba z racji przeszłości w United ciągle czepia się Arshavina, bo innego powodu nie widzę. Rusek faktycznie czasami wysiada pod koniec meczu, ale jest naszym podstawowym graczem. Teraz nasza sytuacja kadrowa się stabilizuje i dzięki temu mam nadzieję będzie więcej rotacji, przez co taki Chamakh i Arshavin nie będą skatowani po godzinie gry.

concrete13 komentarzy: 869823.11.2010, 18:29

ja tam nic do Andrzeja nie mam..tym bardziej teraz gdy zaczął robić to co inni mu zarzucali..więcej biegać ...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 223.11.2010, 18:26

Właśnie dwa słowa: Robi różnicę.

Asiek69 komentarzy: 236623.11.2010, 18:14

co jak co, ale do Andrzeja to ja obecnie większych zarzutów nie mam ;] nie można zaprzeczyć, ze jego obecność na boisku robi niesamowitą różnicę

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 723.11.2010, 18:07

Jak strzelał 4 gole Liverpoolowi, trafiał piękną bramkę United (dziękujmy Diabiemu za przegranie nam meczu) to też był za słaby fizycznie? Na to, że w tym sezonie zaliczył bodajże około 9 asyst też jest za słaby fizycznie? Litości, panie. Są różni piłkarze. Bendtner jest za wolny, Chamakh nie umie strzelać, a RvP nie pił mleka i nie jadł owoców jak był mały. Andriej to świetny zawodnik i ostatni na prawdę wraca do formy.

adam3462 komentarzy: 273223.11.2010, 18:06

100 tu procentowa racja. Ale to wygląda na to że on wcale nad tym nie pracuje bo nie widać poprawy..

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.11.2010, 18:01