Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal 4-1 Portsmouth

Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal 4-1 Portsmouth 22.08.2009, 15:48, Szymon Ortyl 293 komentarzy

Punktualnie o 16:00 rozpoczął się pierwszy w tym sezonie ligowy mecz na Emirates Stadium. Na Ashburton Grove zawitał słabo spisujący się zespół Portsmouth, który w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość Birmingham

W 3. minucie spotkania we wspaniałej sytuacji znalazł się Abou Diaby, jednak Francuz zbyt długo się wahał, nie miał pomysłu na rozegranie piłki co umożliwiło skuteczną interwencję obrońcy Portsmouth.

Przez pierwsze 10 minut Kanonierzy przeprowadzali szybkie akcje, w przeciwieństwie do graczy Portsmouth, którzy starali jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Bardzo aktywny był grający dziś na prawym skrzydle Arszawin.

Również Emmanuel Eboue przeprowadzał szybkie rajdy prawą stroną boiska niepokojąc obrońców Portsmouth.

W 18. minucie prawym skrzydłem pomknął Eduardo. Minął obrońcę i wspaniale odegrał piłkę przed pole karne do Diaby'ego. Francuz silnym strzałem pokonał Davida Jamesa.

3 minuty później było już 2-0. Fabregas zagrał wspaniałą piłkę na wolne pole. Dopadł do niej Eboue, podał w pole karne do Diaby'ego a ten strzelił swoją 2. bramkę w meczu..

Kanonierzy cały czas atakowali. Kilka chwil po bramce Diaby'ego w świetnej sytuacji znalazł się Eduardo, jednak nie zdołał umieścić piłki w bramce Jamesa.

W 27. minucie Cesc Fabregas minął obrońcę w polu karnym Portsmouth, lecz w momencie, gdy chciał oddać strzał obrońcy wybili mu piłkę.

W 30. minucie przed w dobrej sytuacji znalazł się Kanu, jednak Gallas zdołał zablokować strzał byłego Kanoniera.

Również Robin van Persie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. W 32. minucie był bliski pokonania Jamesa strzałem zza pola karnego.

Andriej Arszawin niemal każdą akcję spędzał na innej stronie boiska, Obrońcy Pompey mieli olbrzymie kłopoty z kryciem Rosjanina.

W 35. minucie Robin van Persie wspaniale uderzył z rzutu wolnego, jednak piłkę po jego strzale wybił James.

Niestety w 37. minucie gola dla Portsmouth strzelił Kaboul. Gracz Portsmouth najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Almunię..

W 43. minucie, znajdujący się w wyśmienitej sytuacji Robin van Persie oddał strzał wprost w Davida Jamesa. Anglikowi udało się sparować piłkę pod nogi obrońców, którzy uspokoili grę.

3 minuty później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej połowie spotkania na ławce usiadł Fabregas. Zastąpił go Aaron Ramsey. Najprawdopodobniej Hiszpan doznał lekkiej kontuzji pachwiny i Arsene Wenger nie chciał przemęczać swojego pomocnika.

Kilka sekund po rozpoczęciu gry Kanu uciekł obrońcom, dogonił go William Gallas i nieprzepisowo odebrał piłkę. Sędzia kazał jednak grać dalej. Gdyby arbiter odgwizdał przewinienie, Francuz najprawdopodobniej otrzymał by czerwoną kartkę.

W 50. minucie po zamieszaniu w polu karnym William Gallas odbił piłkę nogą. Futbolówka poszybowała w górę po czym trafiła w nos Francuza i wtoczyła się do bramki. Ty samym Gallas strzelił 3. bramkę w 3. rozgrywanym w tym sezonie meczu.

4 minuty później po podaniu Van Persiego oko w oko z Jamesem stanął Eduardo, jednak piłka po strzale Chorwata poszybowała w środek bramki nie sprawiając problemów bramkarzowi Portsmouth.

Po bramce Gallasa Kanonierzy w dalszym ciągu atakowali, jednak większość akcji była rozbijana przez defensywę Portsmouth.

Gracze Portsmouth nie zamierzali się poddawać. Do prostopadłego podania doszedł Utaka, jednak Gibbs i Almunia zdołali odebrać mu piłkę.

2 minuty później po podaniu Robina van Persiego w sytuacji sam na sam z Jamesem znalazł się Ramsey. Walijczyk mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Anglika.

W 70. minucie na boisku pojawili się Fran Merida i Nicklas Bendtner zastępując Eduardo i Andreja Arszawina.

W 75. minucie kontuzji nabawił się David James. Anglik opuścił boisko a pomiędzy słupkami bramki Portsmouth stanął Begovic.

3 minuty później po podaniu Meridy, do piłki próbował dojść Bendtner, jednak uprzedził go bramkarz Portsmouth.

W 80. minucie po podaniu Bendtnera do piłki próbował dojść Merida, jednak Begovic przejął piłkę. Po szybkim wznowieniu i błyskawicznej akcji przed szansą na zmniejszenie rozmiarów porażki stanął Utaka, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce Almunii.

W 89. minucie za faul na Distinie żółtą kartkę otrzymał bohater dzisiejszego meczu - Abou Diaby.

5 minut później sędzia zakończył spotkanie.

Kanonierzy rozegrali świetny mecz. Wykorzystali wszystkie słabe strony rywala. Najlepiej spisywali się Diaby, Ramsey, Eboue, Vermaelen, Gallas i Van Persie. Jednym graczem The Gunners, któremu nie wyszedł mecz był Nicklas Bendtner.

Gracz meczu: Abou Diaby

Arsenal: Almunia, Gallas, Eboue, Gibbs, Vermaelen, Diaby, Fabregas(46' Ramsey) Denilson, Arszawin(71' Merida), Eduardo(71' Bendtner), Van Persie

Ławka rezerwowych: Mannone, Sagna, Clichy, Ramsey, Song, Merida, Bendnter

Portsmouth: James(75' Begovic), Kaboul, Distin, Belhadj, Mokoena, Mullins, Utaka, Kranjcar, Wilson(69'Vanden Borre), Piquionne, Kanu(69' Nugnet)

autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97928.08.2009, 08:55

jarek_sts - nie mogą być rozgrywane razem bo wtedy telewizje płaciły by za prawa do tylko 1 meczu a tak jak grają w piątek, sobotę i niedzielę muszą wydać 3 razy więcej a bez kasy z TV liga by nie przetrwała

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 524.08.2009, 22:33

jarek_sts >> mi to nie przeszkadza, ale pamiętam jak 2 sezony temu mieliśmy zaległy mecz z Newcastle. Wtedy zremisowaliśmy pierwszy mecz sezonu, było bodajże 1:1. Oby tym razem historia się nie powtórzyła.

Arsenal1994 komentarzy: 749724.08.2009, 22:33

Też oglądałem mecz Liverpoolu.
Ogólnie nawet dobry mecz. Aston Villa zagrała perfekcyjnie. Świetnie sie bronili i udało im sie wykorzystać to co mieli a liverpoolu jak zwykle, w drugiej połowie rzucił sie do szaleńczych ataków. Chciałem ogólnie żeby było 2-2 bo by mi wynik na typerze siadł ;) i być może taki wynik by padł no ale LFC atakując tak szaleńczo zawsze zapomina o obronie.
Wygląda na to że tylko my, Tottenham i Chelsea trzymamy poziom od początku sezonu
Liverpool przegrał już dwa mecze, MU potafiło przegrać z benaminkiem.
Jeśli będziemy dąrzyć w każdym meczu do wygranej to na prawde możemy zajść daleko ;)
Go Go The Gunners!

K1cKer komentarzy: 57424.08.2009, 22:01

Widzialem mecz, momentami nudny ale dobrze, ze Liverpool przegrał juz drugie spotkanie :) Ciekawi mnie co zrobia The Reds kiedy kontuzji dozna Torres, maja zabojczego Voronina i N'goga czy jak tam sie go pisze ;]

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 524.08.2009, 21:52

No i koniec. Porażka Liverpoolu ;) Na razie tylko Chelsea i Arenal pozostają niepokonane z TOP 4 ;)

ArseFan komentarzy: 53524.08.2009, 21:33

Aston Villa Demoluje Liverpool już 3-1.
Widzieliście Torresa? :P gdyby nie te jego włosy to za chiny z tym podbitym okiem bym go nie poznał :P

szopen komentarzy: 355 newsów: 724.08.2009, 20:52

Liverpool będzie miał cholernie ciężko by zremisować. The Villans na prawdę grają całkiem dobrze. Mam nadzieję , że się im uda wygrać to ;D

Cesc_Fan komentarzy: 452424.08.2009, 20:45

Przed golem na 2 : 0 dla Villi pomyślałem sobie ,że jak Wenger nie sprowadzi Taylora to powinien Daviesa ,bo jest także dobry ,a tu parę minut później zdobył gola na 2 : 0 :D

gawliq komentarzy: 112124.08.2009, 20:42

Liverpool w formie, szkoda że to z nimi nie gramy na początku.

veron komentarzy: 459224.08.2009, 20:42

Liverpool - Aston Villa 0:2 do przerwy :D :D
Przez cały sezon The Reds przegrali 2 mecze a teraz moze być że po 3 kolejkach już będa mieli 2 porazki hehe

Paulina200 (zawieszony) komentarzy: 63924.08.2009, 20:42

Aston Villa prowadzi na Anfield 2-0 :O

Drebin88 komentarzy: 3924.08.2009, 14:57

Vidić może byc zawieszony przez FA na trzy mecze,za niesportowe zachowanie w meczu z Wigan

galon komentarzy: 72724.08.2009, 14:41

Świetnie! teraz 2 mecze w Manchesterze i dopiero dowiemy się na co stac ten skład. szkoda,że z City gramy po zamknieciu okna transferowego...

arshavin93 komentarzy: 22424.08.2009, 13:47

barto32--> co za problem zmienic proxy ; D jest latwa droga do ominiecia tego limitu ; d niech Cie system wykrywa jako kogos z US . a system wykrywa kraj przez proxy. Napisz na priva to Ci wszystko wyjasnie

Java289 komentarzy: 115324.08.2009, 13:20

dzieki wielkie

K1cKer komentarzy: 57424.08.2009, 13:17

goonertalk.com ... zobacz sobie ten filmik przed meczem, tak to wygladalo

Java289 komentarzy: 115324.08.2009, 13:09

Niestety nie mogłem obejrzeć meczu ale czytałem przed chwilą że Zarząd przygotował czerwono-białe szaliki dla kazdego na stadionie zeby stworzono piekna atmosfere ? Ma ktoś filmiki z tego wydarzenia? Co tam sie działo na stadionie opowie ktos?

barto32 komentarzy: 164724.08.2009, 13:06

Arshavin93> ale na justinie mi pisze że w tym kraju nie moge oglądać.. juz nie wiem co robić a zbliza się mecz z Manu i muszę go obejrzeć!

arshavin93 komentarzy: 22424.08.2009, 13:00

barto32 -->sopcast to przeszlosc, uzywaj justina albo wchodza na atdhe.net tam zawsze sa jakies linki z meczami [dzialajace zazwczaj ! ]. ja polecam footytube.com - skroty z europejskich spotkan, komentarz ANG, czasem NIEM. ale wole to od polskich komentatorow za ktorymi nie przepadam

DanteZZ komentarzy: 116924.08.2009, 12:45

kurczaki nie pocieszycie się długo z fotelu lidera :)

Wojtas94 komentarzy: 23524.08.2009, 12:17

I oby tak dalej .... nie widziałem tego meczu i żałuje .... pewnie niezłe widowisko było..
Arsenal rzadzi

przeka1 komentarzy: 23324.08.2009, 11:34

Vermaalen to był strzał w dziesiątkę. Wątpie by jakieś znane nazwisko bardziej by pomogło Arsenalowi. Obrona wyraźnie lepiej funkcjonuje.

Trzeba zwalić Koguty z fotelu lidera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KulmanAFC komentarzy: 45024.08.2009, 11:23

Pięknie Diaby pięknie. Uwielbiam go i od dawna wróżyłem mu bycie kimś w Arsenalu. Pięknie się spisał i oby tak dalej. A ostatnie 2 bramki Gallasa, ta w meczu z Celtikiem i teraz z Portsmouth to bramki tak fartowne ale dobrze, że strzela. 3 mecze 3 bramki. Brawo. Oby nie dopadały nas kontuzje, a będzie pięknie. Go Go Gunners !

Christian komentarzy: 342724.08.2009, 10:56

Musze przyznać że Arsenal dobrze zaczął ale te spotkania o niczym jeszcze nie mówią. Patrząc na naszych przeciwników to jeszcze nie graliśmy z kimś wymagającym.

Jak wygramy z Man City, Utd czy Chelsea to można powiedzieć że jest jakiś postęp.

martin93 komentarzy: 106324.08.2009, 09:59

jak ktos chce skroty to znalazlem fajna stronke, sa na niej skroty wszystkich spotkan PL regularnie dodawane
theeplfan.com

K1cKer komentarzy: 57424.08.2009, 09:50

tez tak czasem mialem, ale to jest chyba wina danego kanalu, sprawdz czy na innych tez tak masz..

barto32 komentarzy: 164724.08.2009, 09:44

pomoże mi ktoś w sopcasie nie mam obrazu a transmisja ładuje się do 100 pomóżcie!
Go Go Gunners !!

crisadus komentarzy: 850724.08.2009, 08:40

Ponawiam pytanie PvL czy ma ktoś jakiś skrót?
Widzę, że stronka zalega z dodawaniem meczy...

robin11 komentarzy: 20724.08.2009, 08:17

Fajnie ze Arsenal - Celtic bedzie na polsacie, przynajmniej raz od dluzszego czasu obejze mecz Arsenalu na normalnym ekranie i w normalnej rozdzielczosci

PvL komentarzy: 185024.08.2009, 07:58

ma ktoś skrót : ) ?

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 224.08.2009, 06:57

Przepraszam że nie na temat, ale nie będę obecny 5 dni na stronce, bo wyjeżdżam zobaczę jak będę miał tam internet, Liczę że wygramy z Celtikiem .

Arsenal1994 komentarzy: 749723.08.2009, 22:38

grygu --> wtedy kiedy my graliśmy z Celticem.
Przegrali 1-0 z Burnley

arshavin93 komentarzy: 22423.08.2009, 22:31

panowie, mozecie mi cos wyjasnic ? nigdy tego nie rozumialem. jak jest sytuacja 2-1 z bramkarzem jak przy drugim golu Eboue - Diaby vs bramkarz. Gdy Eboue podal pilke DO PRZODU do Diabyego gdy ten byl za ostatnim obronca druzyny przeciwnej to nie ma spalonego ? Jak jest sytuacja 2-1 to mozna podac do przodu do kolegi z druzyny ? zawsze mnie to wprawialo w zaklopotanie, chociaz gram w pilke to nigdy nie pytalem sie trenera : S

grygu komentarzy: 149823.08.2009, 22:27

tabela ligowa się zgadza? Kiedy united przegrało mecz?

Cesc_Fan komentarzy: 452423.08.2009, 20:58

K1cKer > Racja , pomyliłem się :P

K1cKer komentarzy: 57423.08.2009, 20:54

no widzielem, raczej przed meczem xd no ale i tak niezle to wyglada :)

K1cKer komentarzy: 57423.08.2009, 19:01

heheh mi tam nigdy nie przeszkadzala, mecze na necie prawie zawsze ogladam na SopCast lub TVAnts, no trudno nie musze ogladac na Justin xd

sowizz komentarzy: 378 newsów: 523.08.2009, 18:50

@K1cKer, chyba nadszedł czas wyboru :D Albo oglądasz mecze bez limitów, albo korzystasz z IE. Chyba czas zmienić przeglądarkę.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11523.08.2009, 18:38

rs736.rapidshare.com/files/270368627/EPL_-_Arsenal_v_Portsmouth_-_motd_highlights_-_22nd_August_2009.avi

Skrót spotkania w najwyższej jakości. :)

wafel komentarzy: 29223.08.2009, 18:29

aRamsey pod tym linkiem jest średniej jakości skrót ale zawsze lepsze to niż nic:
eplmatches.com/index.php/2009/08/22/arsenal-vs-portsmouth-highlights-2/
I tak właśnie oglądając ten skrót na spokojnie zobaczyłem ile Cesc znaczy dla naszego zespołu. Pierwsze dwie bramy to 80% zasługi Cesca który dogrywał niesamowite piłki na skrzydło. Oby wrócił na sobotę i ośmieszył obronę MUłów.

aRamsey komentarzy: 948623.08.2009, 18:07

czy będzie skrót spotkania?

K1cKer komentarzy: 57423.08.2009, 17:54

No fajnie ale nie ma nic o IE ;] Ja tam nigdy nie ogladalem na Justinie meczy, ale jak ciezko cos znalezc to jest to niewatpliwie niezla alternatywa :)

lamps92 komentarzy: 1423.08.2009, 17:41

Chelsea - Fulham 2:0 (Drogba & Anelka po 2 identycznych prostopadłych podaniach)

sleyoo komentarzy: 48023.08.2009, 17:33