Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal 4-1 Portsmouth

Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal 4-1 Portsmouth 22.08.2009, 15:48, Szymon Ortyl 293 komentarzy

Punktualnie o 16:00 rozpoczął się pierwszy w tym sezonie ligowy mecz na Emirates Stadium. Na Ashburton Grove zawitał słabo spisujący się zespół Portsmouth, który w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość Birmingham

W 3. minucie spotkania we wspaniałej sytuacji znalazł się Abou Diaby, jednak Francuz zbyt długo się wahał, nie miał pomysłu na rozegranie piłki co umożliwiło skuteczną interwencję obrońcy Portsmouth.

Przez pierwsze 10 minut Kanonierzy przeprowadzali szybkie akcje, w przeciwieństwie do graczy Portsmouth, którzy starali jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Bardzo aktywny był grający dziś na prawym skrzydle Arszawin.

Również Emmanuel Eboue przeprowadzał szybkie rajdy prawą stroną boiska niepokojąc obrońców Portsmouth.

W 18. minucie prawym skrzydłem pomknął Eduardo. Minął obrońcę i wspaniale odegrał piłkę przed pole karne do Diaby'ego. Francuz silnym strzałem pokonał Davida Jamesa.

3 minuty później było już 2-0. Fabregas zagrał wspaniałą piłkę na wolne pole. Dopadł do niej Eboue, podał w pole karne do Diaby'ego a ten strzelił swoją 2. bramkę w meczu..

Kanonierzy cały czas atakowali. Kilka chwil po bramce Diaby'ego w świetnej sytuacji znalazł się Eduardo, jednak nie zdołał umieścić piłki w bramce Jamesa.

W 27. minucie Cesc Fabregas minął obrońcę w polu karnym Portsmouth, lecz w momencie, gdy chciał oddać strzał obrońcy wybili mu piłkę.

W 30. minucie przed w dobrej sytuacji znalazł się Kanu, jednak Gallas zdołał zablokować strzał byłego Kanoniera.

Również Robin van Persie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. W 32. minucie był bliski pokonania Jamesa strzałem zza pola karnego.

Andriej Arszawin niemal każdą akcję spędzał na innej stronie boiska, Obrońcy Pompey mieli olbrzymie kłopoty z kryciem Rosjanina.

W 35. minucie Robin van Persie wspaniale uderzył z rzutu wolnego, jednak piłkę po jego strzale wybił James.

Niestety w 37. minucie gola dla Portsmouth strzelił Kaboul. Gracz Portsmouth najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Almunię..

W 43. minucie, znajdujący się w wyśmienitej sytuacji Robin van Persie oddał strzał wprost w Davida Jamesa. Anglikowi udało się sparować piłkę pod nogi obrońców, którzy uspokoili grę.

3 minuty później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej połowie spotkania na ławce usiadł Fabregas. Zastąpił go Aaron Ramsey. Najprawdopodobniej Hiszpan doznał lekkiej kontuzji pachwiny i Arsene Wenger nie chciał przemęczać swojego pomocnika.

Kilka sekund po rozpoczęciu gry Kanu uciekł obrońcom, dogonił go William Gallas i nieprzepisowo odebrał piłkę. Sędzia kazał jednak grać dalej. Gdyby arbiter odgwizdał przewinienie, Francuz najprawdopodobniej otrzymał by czerwoną kartkę.

W 50. minucie po zamieszaniu w polu karnym William Gallas odbił piłkę nogą. Futbolówka poszybowała w górę po czym trafiła w nos Francuza i wtoczyła się do bramki. Ty samym Gallas strzelił 3. bramkę w 3. rozgrywanym w tym sezonie meczu.

4 minuty później po podaniu Van Persiego oko w oko z Jamesem stanął Eduardo, jednak piłka po strzale Chorwata poszybowała w środek bramki nie sprawiając problemów bramkarzowi Portsmouth.

Po bramce Gallasa Kanonierzy w dalszym ciągu atakowali, jednak większość akcji była rozbijana przez defensywę Portsmouth.

Gracze Portsmouth nie zamierzali się poddawać. Do prostopadłego podania doszedł Utaka, jednak Gibbs i Almunia zdołali odebrać mu piłkę.

2 minuty później po podaniu Robina van Persiego w sytuacji sam na sam z Jamesem znalazł się Ramsey. Walijczyk mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Anglika.

W 70. minucie na boisku pojawili się Fran Merida i Nicklas Bendtner zastępując Eduardo i Andreja Arszawina.

W 75. minucie kontuzji nabawił się David James. Anglik opuścił boisko a pomiędzy słupkami bramki Portsmouth stanął Begovic.

3 minuty później po podaniu Meridy, do piłki próbował dojść Bendtner, jednak uprzedził go bramkarz Portsmouth.

W 80. minucie po podaniu Bendtnera do piłki próbował dojść Merida, jednak Begovic przejął piłkę. Po szybkim wznowieniu i błyskawicznej akcji przed szansą na zmniejszenie rozmiarów porażki stanął Utaka, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce Almunii.

W 89. minucie za faul na Distinie żółtą kartkę otrzymał bohater dzisiejszego meczu - Abou Diaby.

5 minut później sędzia zakończył spotkanie.

Kanonierzy rozegrali świetny mecz. Wykorzystali wszystkie słabe strony rywala. Najlepiej spisywali się Diaby, Ramsey, Eboue, Vermaelen, Gallas i Van Persie. Jednym graczem The Gunners, któremu nie wyszedł mecz był Nicklas Bendtner.

Gracz meczu: Abou Diaby

Arsenal: Almunia, Gallas, Eboue, Gibbs, Vermaelen, Diaby, Fabregas(46' Ramsey) Denilson, Arszawin(71' Merida), Eduardo(71' Bendtner), Van Persie

Ławka rezerwowych: Mannone, Sagna, Clichy, Ramsey, Song, Merida, Bendnter

Portsmouth: James(75' Begovic), Kaboul, Distin, Belhadj, Mokoena, Mullins, Utaka, Kranjcar, Wilson(69'Vanden Borre), Piquionne, Kanu(69' Nugnet)

autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 823.08.2009, 17:30

K1cKer;-justin wprowadził limity ale zeby je ominać Cesc_Fan i ja napisalismy Ci instrukcje ponizej:D

aRamsey komentarzy: 948623.08.2009, 16:48

brawo dl naszych zawodników! niestety meczu nie oglądałem, bo nie miałem możliwości, ale z wyniku bardzo się cieszę :)

K1cKer komentarzy: 57423.08.2009, 16:40

Moze ktos mi pomoze, mam takie pytanko odnosnie Justina.. nie moge ogladac dluzej niz ok 20 sekund, gasnie i wyswietla sie komunikat o blokowaniu przez jakies oprogramowanie. Wiecie moze co moge zrobic, zeby to dzialalo? Jakby co mam IE.

przeka1 komentarzy: 23323.08.2009, 16:24

UNITED??? A kiedy to?

Cesc_Fan komentarzy: 452423.08.2009, 16:19

ArseFan > Może dziś wieczorem się dowiemy czegoś na temat Cesca . Ale dziś raczej nie .
Napewno jutro się dowiemy . Oby ta wiadomość była pozytywna i ,żeby Cesc był gotowy na
United :)

ArseFan komentarzy: 53523.08.2009, 16:14

Wiadomo coś już na temat kontuzji Cześka Fabregasa?

Cesc_Fan komentarzy: 452423.08.2009, 16:14

Dobrze ,że jest coś takiego jak omijanie
limitów :P

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 823.08.2009, 16:05

a tutaj omijanie limitów na Justina w przegladarce Mozilla:)

instrukcja dla firefox: narzędzia-> opcje-> zaawansowane-> sieć-> ustawienia-> ręczna konfiguracja serwerow proxy, wpisujemy 174.142.24.201 i port 3128 -> ok,odświeżamy i nie mamy już limitów

Cesc_Fan komentarzy: 452423.08.2009, 16:00

scribd.com/doc/18459359/Omijanie-Limitow-Na-Justin
Dzięki temu będzie można omijać te limity na justin.tv :)

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12623.08.2009, 15:38

Tottenham wygrał, ale nie zagrał dobrego spotkania. Trochę lepszy rywal ze skuteczniejszymi napastnikami i Kurczaki by się wyłożyły :P

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 823.08.2009, 15:34

Burnley wygrywa jak narazie 1 do 0 z Evertonem hehe:D

arsen1 komentarzy: 107823.08.2009, 15:20

no co ...kopiuja wszystko od nas ,zawsze tak bylo ,Caly ten tottenham to jedna Wielka kopia !

Aaarsenal komentarzy: 305723.08.2009, 14:24

Wszyskie bramki strzelone z dziecinną latwością. Obawiam się że w meczu z United tak łatwych bramek niezdobędziemy..

kanik1992 komentarzy: 11423.08.2009, 14:10

Jak zrobic transfer to zawodnika ktory bedzie mogl grac w LM.... zeby nei bylo jak z Arshe rok temu... jeszcze LM sie nie zaczela na dobre wiec transfery teraz a nie w zimie

kanik1992 komentarzy: 11423.08.2009, 14:07

kiedy sie pojawia skroty meczy z Evertonem, Celtami, Portsmouth?

A co do meczu to wszytsko fajnie, ale kurde cos RvP znowu troszke samolubnie grał... ale asyste zaliczył :D chociaz sam chcial duzo nastrzelac

Arsenal1994 komentarzy: 749723.08.2009, 13:46

błąd

srogo = drogo

Arsenal1994 komentarzy: 749723.08.2009, 13:36

O Songu nie można powiedzieć złego słowa.
Alex co mecz gra zajeb***** i taki zawodnik może nas poprowadzić do mistrzostwa.
Oby Wenger jeszcze kupił jednak DP ponieważ Alex wyjeżdza na PNA a w tym czasie gramy bardzo trudne mecze albo obrońce bo Vermealen i Gallas to za mało a Djourou czy Senderos (który chyba zostanie) to nie ta półka.
W ważnym meczu mogą zrobić katastrofalny błąd który srogo będzie nas kosztował.

Cesc_Fan komentarzy: 452423.08.2009, 13:31

Fajnie ,by było jak byśmy za rok sprowadzili
Kranjcara , Chamakha i Kalou .
Ta trójka mogła ,by przyjść za darmo ,ponieważ po tym sezonie będą wolnymi zawodnikami :)
Byśmy zaoszczędzili ponad 20 mln euro .

olafeq94 komentarzy: 2523.08.2009, 13:27

dobrze mowisz radzio ale liczy sie tez doswiadczenie :D

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1323.08.2009, 13:25

na chwile obecną Song jest lepszy od Carricka, ale faktycznie nie ma co zbyt się jarać po dwóch meczach, zobaczymy za pare tygodni jak to będzie wyglądało. Poza tym nie tylko my wygraliśmy dwa mecze.

olafeq94 komentarzy: 2523.08.2009, 13:21

To dopiero początek sezonu, jesli zagraja tak jak w tamtym sezonie (czyli piekny poczatek, ale pozniej porazki ze slabymi klubami [hull city remis z sunderlandem itp] ) to watpie w ich mistrzostwo.

Narazie graja swietnie i oby tak dalej. Jesli nie beda glupio przegrywac ze slabymi druzynami to wg. mnie maja szanse na miejsce w pierwszej trójce. Nie oszukujmy sie Denilson Song Diaby to nie sa zawodnicy na 1 miejsce w Anglii. Porownajcie sobie Carrica a Songa. Jesli Wenger kupi ŚP mamy szzanse !!!

kapel_l komentarzy: 32423.08.2009, 13:04

Ktoś wątpi w nasze mistrzostwo ?? Tylu cwaniaków było przed sezonem , którzy twierdzili , że znów nic nie zdobędziemy ... Baaa , będziemy nawet walczyć o pierwszą czwórkę ;/ Śmiać mi się w tych delikwentów chce ...

Co prawda sezon się jeszcze nie skończył tylko się dopiero zaczął , ale co tam ... Stawiam 200 na nasze mistrzostwo !!! ;p

lamps92 komentarzy: 1423.08.2009, 12:40

Meczu niestety nie oglądałem ale gratuluję zwycięstwa :) Zobaczymy jak dziś poradzi sobie Chelsea !

AdeCk komentarzy: 22423.08.2009, 12:36

Brawo Arsenal. Oby tak dalej :)

knax komentarzy: 22423.08.2009, 12:35

@leon31: kilka komentarzy niżej podałem link do pobrania skrótu 1 i 2 polowy.

leon31 komentarzy: 125823.08.2009, 12:31

Ma ktoś link do skrótu meczu ? (;

ArseFan komentarzy: 53523.08.2009, 11:46

Arsenal to ewenement na skalę światową. Jestem pewien, że aktualnie nikt nie gra tak ofensywnej piłki.
Atakują wszyscy, brakuje tylko Almunii, w polu karnym przeciwnika :P

Gra Arsenalu tworzy nowe pojęcie zawodnika, mianowicie "ofensywny, środkowy obrońca" :P

Gallas tak strasznie zapędza się w głąb boiska, że momentami można go pomylić z pomocnikiem a nawet napastnikiem. Vermalen też czasami pojawia się nie wiadomo skąd w polu karnym przeciwnika.

Cieszy forma praktycznie wszystkich zawodników. Jedynie Bendtner trochę odstaje i rozczarowuje. Powiedzmy sobie szczerze, do następcy Adebayora jeszcze duużo mu brakuje, Bendtner to jakieś 3 półki niżej od Ade.

Szef komentarzy: 1303523.08.2009, 11:36

cieszy ta forma na starcie sezonu i oby tak najdluzej !

Slawek299 komentarzy: 18523.08.2009, 10:59

Brawo!!!!!!

knax komentarzy: 22423.08.2009, 10:46

@arsen1: skrót 1 polowy : rapidshare.com/files/270241521/1st.HIGHLIGHTS.wmv i skrót 2 połowy : rapidshare.com/files/270243402/2nd.HIGHLIGHTS.wmv

arsen1 komentarzy: 107823.08.2009, 09:55

wie ktos gdzie mozna obejrzec highlights tego meczu ?

Vito14 komentarzy: 523.08.2009, 09:42

hymm chyba, nie ma zadnego powodu do zmartwienia bo tracac bramke ogolnie wygrywamy w ładnym stylu;> i szczerze to ten mecz mogl sie dla Port duzo gorzej skonczyc ;>
no ale prawdziwy sprawdzian bd w meczu z ManU;>

Merowingster komentarzy: 74623.08.2009, 09:37

Fajnie, fajnie, byłem na wakacjach. Nic nie wiedziałemjak gra Arsenal a tu same miłe niespodzianki 1:6, 0:2, 4:1 :)))

kobza22 komentarzy: 422 newsów: 69523.08.2009, 08:51

no ładnie, ładnie. :)

martwi mnie tylko to, że w każdym meczu tracimy bramkę, ale myślę, że to jest do naprawienia.;)

kto pisał ten artykuł ? ;/

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 223.08.2009, 08:33

Liczylem na 4 gole i sie nie przelicylem , Sagna ,Clichy i Song sa wypoczeci na Celtic lepiej byc nie moglo:))
Swietny mecz w wykonaiu Diabiego nie sadzilem ze zrobil az takie postepy , jednak dobrze ze pracowal w okresie przygotowawczym

Camnow komentarzy: 26823.08.2009, 08:33

no i ładnie :) się zaczyna ;] tak trzymać

waldek_89 komentarzy: 573523.08.2009, 08:30

wspaniały mecz, najważniejsze że zainkasowaliśmy 3 punkty;D z tego co widziałem Arsenal jednak nie grał tak imponująca jak w dwóch wcześniejszych meczach, ni zauważyłem za bardzo tej zawrotnej prędkości, grali raczej, można by powiedzieć w spokojnym stylu, ale z rozwagą;D

grabos komentarzy: 59223.08.2009, 07:42

Brawo za mecz ;D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56723.08.2009, 05:47

Marex > powiedziałbym ci czym, ale nie chcę dostać ostrzeżenia xD

Kozak0700 komentarzy: 92023.08.2009, 00:41

jestem szczesliwy ze arsenal wygral :D (kto z nas zreszta nie) Meczu nie moglem ogladnac to dobrze ze mozna znalesc tutaj taki krotki opisik

DawidAFC komentarzy: 155823.08.2009, 00:38

Ma ktoś linki do ściągnięcia skrótu albo goli ?

robinho705 komentarzy: 823.08.2009, 00:08