Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal 4-1 Portsmouth

Kanonada na Emirates Stadium. Arsenal 4-1 Portsmouth 22.08.2009, 15:48, Szymon Ortyl 293 komentarzy

Punktualnie o 16:00 rozpoczął się pierwszy w tym sezonie ligowy mecz na Emirates Stadium. Na Ashburton Grove zawitał słabo spisujący się zespół Portsmouth, który w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość Birmingham

W 3. minucie spotkania we wspaniałej sytuacji znalazł się Abou Diaby, jednak Francuz zbyt długo się wahał, nie miał pomysłu na rozegranie piłki co umożliwiło skuteczną interwencję obrońcy Portsmouth.

Przez pierwsze 10 minut Kanonierzy przeprowadzali szybkie akcje, w przeciwieństwie do graczy Portsmouth, którzy starali jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Bardzo aktywny był grający dziś na prawym skrzydle Arszawin.

Również Emmanuel Eboue przeprowadzał szybkie rajdy prawą stroną boiska niepokojąc obrońców Portsmouth.

W 18. minucie prawym skrzydłem pomknął Eduardo. Minął obrońcę i wspaniale odegrał piłkę przed pole karne do Diaby'ego. Francuz silnym strzałem pokonał Davida Jamesa.

3 minuty później było już 2-0. Fabregas zagrał wspaniałą piłkę na wolne pole. Dopadł do niej Eboue, podał w pole karne do Diaby'ego a ten strzelił swoją 2. bramkę w meczu..

Kanonierzy cały czas atakowali. Kilka chwil po bramce Diaby'ego w świetnej sytuacji znalazł się Eduardo, jednak nie zdołał umieścić piłki w bramce Jamesa.

W 27. minucie Cesc Fabregas minął obrońcę w polu karnym Portsmouth, lecz w momencie, gdy chciał oddać strzał obrońcy wybili mu piłkę.

W 30. minucie przed w dobrej sytuacji znalazł się Kanu, jednak Gallas zdołał zablokować strzał byłego Kanoniera.

Również Robin van Persie chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. W 32. minucie był bliski pokonania Jamesa strzałem zza pola karnego.

Andriej Arszawin niemal każdą akcję spędzał na innej stronie boiska, Obrońcy Pompey mieli olbrzymie kłopoty z kryciem Rosjanina.

W 35. minucie Robin van Persie wspaniale uderzył z rzutu wolnego, jednak piłkę po jego strzale wybił James.

Niestety w 37. minucie gola dla Portsmouth strzelił Kaboul. Gracz Portsmouth najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Almunię..

W 43. minucie, znajdujący się w wyśmienitej sytuacji Robin van Persie oddał strzał wprost w Davida Jamesa. Anglikowi udało się sparować piłkę pod nogi obrońców, którzy uspokoili grę.

3 minuty później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej połowie spotkania na ławce usiadł Fabregas. Zastąpił go Aaron Ramsey. Najprawdopodobniej Hiszpan doznał lekkiej kontuzji pachwiny i Arsene Wenger nie chciał przemęczać swojego pomocnika.

Kilka sekund po rozpoczęciu gry Kanu uciekł obrońcom, dogonił go William Gallas i nieprzepisowo odebrał piłkę. Sędzia kazał jednak grać dalej. Gdyby arbiter odgwizdał przewinienie, Francuz najprawdopodobniej otrzymał by czerwoną kartkę.

W 50. minucie po zamieszaniu w polu karnym William Gallas odbił piłkę nogą. Futbolówka poszybowała w górę po czym trafiła w nos Francuza i wtoczyła się do bramki. Ty samym Gallas strzelił 3. bramkę w 3. rozgrywanym w tym sezonie meczu.

4 minuty później po podaniu Van Persiego oko w oko z Jamesem stanął Eduardo, jednak piłka po strzale Chorwata poszybowała w środek bramki nie sprawiając problemów bramkarzowi Portsmouth.

Po bramce Gallasa Kanonierzy w dalszym ciągu atakowali, jednak większość akcji była rozbijana przez defensywę Portsmouth.

Gracze Portsmouth nie zamierzali się poddawać. Do prostopadłego podania doszedł Utaka, jednak Gibbs i Almunia zdołali odebrać mu piłkę.

2 minuty później po podaniu Robina van Persiego w sytuacji sam na sam z Jamesem znalazł się Ramsey. Walijczyk mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Anglika.

W 70. minucie na boisku pojawili się Fran Merida i Nicklas Bendtner zastępując Eduardo i Andreja Arszawina.

W 75. minucie kontuzji nabawił się David James. Anglik opuścił boisko a pomiędzy słupkami bramki Portsmouth stanął Begovic.

3 minuty później po podaniu Meridy, do piłki próbował dojść Bendtner, jednak uprzedził go bramkarz Portsmouth.

W 80. minucie po podaniu Bendtnera do piłki próbował dojść Merida, jednak Begovic przejął piłkę. Po szybkim wznowieniu i błyskawicznej akcji przed szansą na zmniejszenie rozmiarów porażki stanął Utaka, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce Almunii.

W 89. minucie za faul na Distinie żółtą kartkę otrzymał bohater dzisiejszego meczu - Abou Diaby.

5 minut później sędzia zakończył spotkanie.

Kanonierzy rozegrali świetny mecz. Wykorzystali wszystkie słabe strony rywala. Najlepiej spisywali się Diaby, Ramsey, Eboue, Vermaelen, Gallas i Van Persie. Jednym graczem The Gunners, któremu nie wyszedł mecz był Nicklas Bendtner.

Gracz meczu: Abou Diaby

Arsenal: Almunia, Gallas, Eboue, Gibbs, Vermaelen, Diaby, Fabregas(46' Ramsey) Denilson, Arszawin(71' Merida), Eduardo(71' Bendtner), Van Persie

Ławka rezerwowych: Mannone, Sagna, Clichy, Ramsey, Song, Merida, Bendnter

Portsmouth: James(75' Begovic), Kaboul, Distin, Belhadj, Mokoena, Mullins, Utaka, Kranjcar, Wilson(69'Vanden Borre), Piquionne, Kanu(69' Nugnet)

wronka17 komentarzy: 82822.08.2009, 16:09

gallas jak bramka uderzyl noga a pilka uderzyła go w twarz i wpadla :)

wronka17 komentarzy: 82822.08.2009, 16:02

cesc zeszedl weszedl ramsey fabregas w 1 polowie trzymal sie za miesien moze dlatego wenger nie chcial ryzykowac gallas 3-1

Brac0 komentarzy: 145622.08.2009, 16:00

Mogłby ktoś na końcu meczu napisać wynik na nr kom:661 506 973 i 785 052 622?? Bardzo prosze

damian1993j komentarzy: 3522.08.2009, 16:00

ej wlasnie on zszedl?? bo cos mi sie mignelo...

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 222.08.2009, 15:59

Myślę, że ładna gra ze strony naszych wiele akcji, ładne podania, obrona też dosyć solidnie, ale, Portsmouth nie gra jakiegoś dobrego meczu. Co prawda mieli kilka akcji a tak to nic po za tym, mają problemy z obroną, i myślę że powinniśmy spokojnie wygrać ten mecz nawet wyżej. Cieszy mnie powrót Diaby i jego 2 strzelone bramki, ta pierwsza było bardzo ładna, dobry występ w jego wykonaniu, widać że chce pokazać Wengerowi że może na niego liczyć, równie dobrze gra Arshavin, jak i cały zespół, gramy dosyć dobrze, liczę na udom 2 połowę w wykonaniu naszych, i że 3pkt będą właśnie nasze:).

Was15 komentarzy: 43422.08.2009, 15:56

cesc schodzi??!!!

wronka17 komentarzy: 82822.08.2009, 15:56

kurde przydalo bysie bramke strzleic na 3-1 i bylo by spokojnie

Hubert89 komentarzy: 83222.08.2009, 15:54

sporna sytuacja po której Portsmouth strzeliło bramkę, mało zdecydowane zachowanie Almunii, gdyby bardziej wyszedł do tej piłki sędzia podyktowałby faul.

fabri04 komentarzy: 338522.08.2009, 15:52

ładna gra na razie, nie jest łatwo a gol Kabula...sędzi spokojnie mógł podyktować faul na Almuni, ale moze to Hiszpan dał ciała...

wronka17 komentarzy: 82822.08.2009, 15:52

juz powinno byc 4-0 dla nas ale nie bo my sie musimy bawic :(

Was15 komentarzy: 43422.08.2009, 15:52

błąd 2-1 nie 2-0

Hatake_Kakashi komentarzy: 10822.08.2009, 15:51

Po pierwszej połowie jest 2:1 dla Arsenalu.