Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal!

Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal! 17.12.2012, 21:53, Damian Burchardt 1449 komentarzy

Jak powetować sobie nieudane ostatnio spotkania, to po całości, jak pojedynek Reading z Arsenalem, to grad bramek - takie wnioski można wyciągnąć po kończącym 17. kolejkę Premier League spotkaniu The Royals z Kanonierami na Madejski Stadium. Podopieczni Wengera wreszcie zaprezentowali dobrą formę, co z pewnością może cieszyć fanów The Gunners nawet mimo faktu, że rywalem ich pupili w poniedziałkowy wieczór był ostatni zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal, dzięki zwycięstwu 5:2 nad drużyną Briana McDermotta, awansuje na piątą lokatę i traci zaledwie dwa punkty do odwiecznego rywala - Tottenhamu - okupującego miejsce uprawniające do udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Menedżerowie obu ekip postanowili rozpocząć poniedziałkowe starcie w następujących składach:

Reading: Federici - Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Leigertwood, Tabb, Kebe, McAnuff - Hunt, Pogrebnyak

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere, Cazorla - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Podolski

Punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego sędzia Anthony Taylor rozpoczął mecz na Madejski Stadium.

Arsenal od początku zabrał się do roboty. Po pierwszej w meczu kontrze wyprowadzonej przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina, przy małym udziale w niej Santiego Cazorli, młody, angielski skrzydłowy uderzył z dystansu na bramkę Federiciego. Australijczyk sparował jednak piłkę, do której dopadł będący na spalonym Podolski.

Reading! W 8. minucie gry, po akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem przez Pogrebnyaka, Rosjanin podał piłkę do ustawionych kolegów w polu karnym Kanonierów, MacAnuff skiksował jednak i nastrzelił reprezentanta Rosji, który znajdował się najbliżej Wojciecha Szczęsnego.

PODOLSKI! Po 14 minutach spotkania akcję rozpoczął Jack Wilshere ze środka pola, który podał do reprezentanta Niemiec. Ten oddał futbolówkę Kieranowi Gibbsowi i wbiegł w pole karne, gdzie niepilnowany wykończył akcję po dośrodkowaniu Anglika z lewego skrzydła, pokonując Federiciego swoją lepszą nogą. Arsenal prowadzi!

Kolejna świetna okazja dla gości. W 21. minucie Cazorla prostopadłym podaniem na dobieg stworzył Walcottowi sytuację sam na sam z bramkarzem Królewskich jednak upominający się o więcej szans występów na szpicy napastnik nie wykorzystał tej doskonałej okazji do podwyższenia prowadzenia i przegrał pojedynek z Federicim.

The Gunners mieli jak do tej pory bardzo dużo swobody w rozgrywaniu swoich akcji w środku pola. Z kolei ataki gospodarzy albo kończyły się niecelnymi podaniami, albo blokowanymi przez defensorów Arsenalu strzałami.

Reading odpowiada! Gdy na zegarze widniała 27. minuta, tym razem po lewej stronie pola karnego Szczęsnego znalazł się mający dużo miejsca Pogrebnyak, który dośrodkował do wbiegających w jedenastkę Polaka kolegów. Udanie jednak interweniował Vermaelen. Belg wybił piłkę spod nóg napastników The Royals.

0:2! W 32. minucie świetnie znaleziony podaniem przez Mikela Artetę Podolski minął na lewym skrzydle Cummingsa i dośrodkował piłkę na głowę Santiego Cazorli a najmniejszy spośród piłkarzy gości bez problemu wpakował piłkę do siatki Federiciego. Ależ Hiszpan cieszy się z tego gola!

KANONADA NA MADEJSKI STADIUM! 2 minuty później Walcott z prawej części pola karnego rywali posłał piłkę na drugą stronę do Gibbsa, ten zgrał ją głową do Cazorli. Hiszpan świetnie opanował futbolówkę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kapitalny mecz rozgrywa filigranowy rozgrywający, 0:3!

Pierwsza żółta kartka tego wieczoru dla McAnuffa. Reprezentant Jamajki bardzo nieprzyjemnie kopnął Jacka Wilshere’a w krocze, nie było to jednak celowe zagranie..

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją sytuację na strzelenie gola miał Oxlade-Chamberlain. Sagna idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Reading, strzał The Oxa głową z najbliższej odległości został jednak wybroniony przez Federiciego.

Po doliczonej minucie arbiter tego spotkania zakończył pierwszą połowę meczu na Madejski Stadium.

Obie drużyny, po kwadransie odpoczynku, rozpoczęły drugie 45 minut spotkania bez zmian.

Kanonierzy z podobnym impetem co na początku meczu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Wilshere prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Theo Walcotta, ten, nieco wyrzucony na prawą stronę jedenastki podopiecznych McDermotta, oddał strzał na bramkę Reading ale piłkę z linii bramkowej wybronił wślizgiem obrońca gospodarzy.

HATTRICK CAZORLI! Na zegarze była 60. minuta gdy piękną, cudowną akcję, w swoim stylu przeprowadzili Kanonierzy! Wilshere wypuścił w pole karne Podolskiego, ten wzdłuż bramki podał do Hiszpana, któremu zostało tylko wbić piłkę do siatki australijskiego bramkarza The Royals.

W 62. minucie podwójna zmiana w drużynie gości. Pogrebnyaka zastępuje Le Fondre a Hunta Robson-Kanu.

Do tej pory Arsenal 20 razy zagroził bramce Federiciego, goście odwdzięczyli się czteroma sytuacjami strzeleckimi.

Niestety Wojciech Szczęsny nie zachowa czystego konta w tym meczu. W 66. minucie Gibbs fatalnie podał piłkę pod nogi Jaya Tabba, 28-letni pomocnik oddał ją Le Fondrowi, który minął Szczęsnego i wpakował futbolówkę do bramki, 1:4.

2:4! Na 20. minut przed końcem spotkania Robson-Kanu zatańczył z obrońcami Kanonierów przed jedenastką polskiego golkipera następnie podał piłkę w pole karne do Kebe a ten spowodował, że Szczęsny znów skapitulował. Duch meczu z Newcastle unosi się nad Madejski Stadium.

Strzelec gola zaraz po wpisaniu się na listę strzelców został zmieniony przez Garetha McCleary’ego. Również Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie świeżego zawodnika na boisko. Ku uciesze fanów The Gunners, Aaron Ramsey zastąpił Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Podopieczni Wengera stracili nieco koncentracji, ich podania stały się niedokładne stąd utrata dwóch bramek.

I ZNÓW ARSENAL! W 80. minucie Cazorla urwał się defensorom rywali, podał piłkę Walcottowi, ten zwiódł obrońców Reading i w końcu pokonał Federiciego, 2:5! To najlepszy występ byłego piłkarza Malagi z armatą na piersi: trzy gole i asystę zaliczył w poniedziałkowy wieczór Cazorla.

Parę minut później bohater spotkania rodem z półwyspu Iberyjskiego zszedł z boiska, będąc zmienionym przez Francisa Coquelina.

Po bramce Walcotta z gospodarzy ostatecznie zeszło powietrze i prysły ich marzenia na zaliczenie efektownego comebacku.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko wszedł Olivier Giroud dając odpocząć Theo Walcottowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pan Anthony Taylor, po trzech doliczonych przez siebie minutach zakończył świetne widowisko, jakim był pojedynek pomiędzy Reading a Arsenalem na Madejski Stadium. Na uwagę zasługuje świetna postawa w tym spotkaniu Hiszpana – Santiego Cazorli – oraz dobrze wyglądająca współpraca pomiędzy playmakerem Kanonierów a Lukasem Podolskim. Podopieczni Wengera wreszcie przekonująco wygrywają, prezentując atrakcyjny, przyjemny dla oka futbol. Oby to był zwiastun rosnącej formy The Gunners.

Genialna analiza Gary'ego Neville'a przed meczem na Madejski Stadium:

Raport pomeczowyReading autor: Damian Burchardt źrodło: własne
KanonierChris komentarzy: 292419.12.2012, 14:39

Jestem ciekaw co Wneger wymyśli, skoro "koniec z ograniczeniami finansowymi"

jestem bardzo ciekawy... Isco mi się marzy, marzył mi sie też Cazorla. Może i tym razem się uda? ale wątpie, żeby hiszpan odszedł w styczniu.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.12.2012, 14:36

twitter.com/Lagvilava7/status/281388535343362048/photo/1

:P

krakuus komentarzy: 182919.12.2012, 14:34

arsenal.com/membership/membership-christmas-2012

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 14:24

_D_B-- aż tak źle? Znam przypadki nawrotu i wyzdrowienia...nie znam jednak statystyk. Oby dał rade.

pronik komentarzy: 517919.12.2012, 14:24

Villa teraz zarabia jakies 105-110 tys funtow na tydzien musialby duzo opuscic zeby sie nim Wenger zaineresowal i Barcelona musialaby zejsc mocno z ceny

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.12.2012, 14:22

@Dreamcast;

jezeli to nawrot to ma b. male szanse...

np przypadek Abidala lekarze nazwali cudem...

smutne

pronik komentarzy: 517919.12.2012, 14:21

ElSar;
jest

Dreamcast komentarzy: 104219.12.2012, 14:21

@DB

Azulgrana podał tę wiadomość chwilę temu - szkoda gościa. Miejmy nadzieję, że wygra z chorobą

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.12.2012, 14:17

Jak podaje hiszpański dziennik "Marca" u szkoleniowca Blaugrany Tito Vilanovy stwierdzono nawrót nowotworu ślinianki, z powodu którego był operowany w ubiegłym roku.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.12.2012, 14:14

17 mln euro AFC ma dac za emeryta po kontuzji, to sie nie trzyma kupy...

ale tez AFCAmden twierdzi ze jednak Henryk wroci...

ElSar komentarzy: 416819.12.2012, 14:13

Jutro jest losowanie LM ?

Wajdos komentarzy: 163519.12.2012, 14:12

Nie rozumiem kupna Villi... Płacić 16 milionów za gościa który pogra góra 2 sezony?

To chyba lepiej zapłacić 32 miliony za kogoś kto pogra conajmniej 5 sezonów...

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 14:10

Villa? Gdzie miałby grać? na środku ataku? A co z tezą Wengera że musi być napadzior silny grający głową coś? Do kogo lufy Verma będzie słać;pp Nie no byłbym za Davidem ale to bardzo ryzykowna opcja:)

Wajdos komentarzy: 163519.12.2012, 14:09

Nie zniknal - twitter.com/AFC_CAMDEN

Dreamcast komentarzy: 104219.12.2012, 14:05

A swoją drogą ktoś wie czemu AFCAMDEN zniknął z Twittera?

Pinguite komentarzy: 1502019.12.2012, 13:57

impresic > Ale póki co, Walcott nie podpisał nowego kontraktu, nie wiemy czy faktycznie chce u nas zostać, czy co... może on wywinąć taki sam numer jak RvP. Dlatego tak czy siak, dobrze byłoby mieć świetnych napastników w obwodzie. Bo chociaż wierzę w Girouda, to jednak on nie zapewni nam co najmniej 30-40 bramek w sezonie. Powinien strzelać coś koło 20. Giroud to taki typ odgrywającego napastnika, dlatego dobrze byłoby gdyby jakiś inny napastnik też grał u jego boku, taki szybcior jak Walcott. ;) Jest mnóstwo opcji w ataku, ale tak czy siak, widzę ławkę dla Girouda.

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 13:52

@Pinguite
To prawda. David z miejsca może się wpasować do naszego stylu gry i regularnie strzelać bramki, a taki zawodnik by się nam przydał. Ale to dość krótkie rozwiązanie. Choć kto wie. Na te dwa lata mógłby się przydać, zanim nie znajdziemy młodego świetnego napastnika.

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 13:51

@Pinguite
A moim zdaniem nawet jeśli Theo podpiszę umowę to napastnik dołączy. W zamian za Chamakha.

Pinguite komentarzy: 1502019.12.2012, 13:50

crisadus > Ale to nie ma znaczenia, to jest ryzyko. Istnieje szansa, że jego transfer (choć drogi) może się szybko spłacić poprzez sprzedaż koszulek, bo przecież to znany zawodnik, ale również spłacić się jeśli będzie strzelał na zawołanie ;) To jest ryzyko, ale nie wątpię iż David wciąż jest klasowym zawodnikiem, tylko po kontuzji musi grac.

Insekt komentarzy: 148719.12.2012, 13:50

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4eh4a8XS1OI

SMUTNE

Pinguite komentarzy: 1502019.12.2012, 13:48

imprecis > A pamiętasz sprawę Artety? Chciał u nas grac to musiał się zgodzić na obniżkę swojej tygodniówki? Jeśli Villa się nie zgodzi to nie będzie Villi ;) A coś mi podpowiada, że on chciałby grac, bo czy będzie zarabiał 30k funtów mniej to chyba raczej mu różnicy nie zrobi, ale żyjemy w świecie, gdzie wszystkim się popierniczyło od pieniędzy w głowach.

Marzag > Taak, tylko jak Walcott podpisze kontrakt to żaden napastnik nie przyjdzie ;) Więc plota, czekam na decyzję Walcotta ;)

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 13:47

O Ville to mogliśmy się starać, ale przed jego transferem do Barcelony. Po co nam teraz zawodnik, który jak wspomina imprecis ma 31 lat i jest po ciężkiej kontuzji. Z pewnością byłby jakimś wzmocnieniem, ale wyrzucać 17mln na zawodnika, który zagra dwa sezony na dobrym poziomie? Nie opłaca się.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 119.12.2012, 13:47

imprecis, Wenger nie jest głupi żeby go kupować

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 119.12.2012, 13:43

Pinguite, dupa, to są tylko plotki dziać się zacznie jak coś kupimy, a że kupimy raczej jednego gracza i to nic specjalnego, albo żadnego to nie będzie się z czego cieszyć ;p

Pinguite komentarzy: 1502019.12.2012, 13:41

imprecis > Ale skąd wziąłeś sumę 150k ? Pisze gdzieś tak? Nie. Podolski dostał 107k tygodniówki, więc? IMO jeśli faktycznie jest coś na rzeczy z Villą to chłopak na pewno nie dostanie więcej niż 110k ;) To jest oczywiste i nie trzeba tego komentować. Ale widać, że coś się dzieje i wreszcie pojawiają się pieniądze ;)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 119.12.2012, 13:40

imprecis, pewnie że Fake, to z Cesciem to śmiech na sali

Pinguite komentarzy: 1502019.12.2012, 13:35

Dajcie spokój, Diaby jak wyzdrowieje i zacznie grac jak RvP to obudzi się w nim "mały chłopiec" i pójdzie w siną dal.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 119.12.2012, 13:35

Diaby jest dobry, ale mus być zdrowy żeby go z kimkolwiek porównywać

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2012, 13:32

Super,że oceniając obecny sezon macie w pamięci jedynie wybitny mecz z Liverpoolem

Dalej były tylko niezłe ze Stoke i Sunderlandem oraz przeciętne występy z Montpellier, City oraz Chelsea...

Na 6 spotkań, 3 na poziomie którego oczekujemy. Rzeczywiście, klasa światowa.

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 13:26

@imprecis
Gdyby... Gdybać to sobie możemy. Póki co Abou to nie poziom Toure, bo Iworyjczyk gra i ma ustabilizowaną formę. Z pewnego poziomu nie schodzi. Abou tak naprawdę zagrał jedno dobre spotkanie.! Jedno! Nic więcej w tym sezonie wielkiego nie zaprezentował.

shark31 komentarzy: 601319.12.2012, 13:26

Zdrowy Diaby zdecydowanie lepszy niz Yaya.

Azulgrana komentarzy: 24519.12.2012, 13:22

Oggy
Dzięki wielkie, mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej. Do czasu nieobecności może wróci Pep Guardiola..

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2012, 13:20

Światowej klasy pomocnik, rozgrywający 5 genialnych spotkań w sezonie. Rzeczywiście, geniusz.
W jednym niewątpliwie jest wybitny, nikt nie spędza tyle dni w gabinetach lekarskich co on. Tu się wyróżnia.

Ma wiele atutów, ale nie róbmy z niego boga.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 119.12.2012, 13:20

crisadus, myślę że sztab nie potrafi dobrać odpowiedniej intensywności treningu dla niego

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 13:18

Jak jest zdrowy. Może z nim być tak jak z Robinem. Gdy zagrał cały sezon stał się gwiazdą drużyny. Jednak najpierw musi ustabilizować jakoś swoje zdrowie. To jest w jego karierze najważniejsze.

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 13:18

Azulgrana-- to współczuje, oby wyzdrowiał...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 119.12.2012, 13:16

crisadus, Blanc mówił, że gdy Diaby jest zdrowy to od niego zaczyna kompletowanie składu. Ja widzę w jego zagraniach inteligencję i odwagę, szkoda że jest tak łamliwy, ale patrząc na jego sylwetkę trochę się nie dziwie, wygląda jak tyczka

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 13:15

shark31--top? może w sensie pierwsza 30 pomocników? Bo od 5 imprecisa i na przykład moich "dodatków" to Diaby lepszy nie był nigdy:>

Azulgrana komentarzy: 24519.12.2012, 13:15

Oggy
Nowotwór.

shark31 komentarzy: 601319.12.2012, 13:14

kamil_malin raczej sie myslisz, Diaby zdrowy to jest top pomocnikow na swiecie i o tym nawet eksperci mowili.

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 13:13

Azulgrana--- tia a co to za choroba, bo tutaj o dziwo nie wszyscy żyją barceloną? ;P

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 13:13

Diaby'ego to możemy oceniać jak zagra cały sezon, a nie kilka spotkań. W tym sezonie zagrał jedno dobre spotkanie. Z Liverpoolem. Potem były to solidne spotkania.

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2012, 13:10

Dobra wymieniłeś ponad 10 zawodników, co nie zmienia faktu, że umieszczenie Abou w takiej grupie to i tak olbrzymie nadużycie.