Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal!

Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal! 17.12.2012, 21:53, Damian Burchardt 1449 komentarzy

Jak powetować sobie nieudane ostatnio spotkania, to po całości, jak pojedynek Reading z Arsenalem, to grad bramek - takie wnioski można wyciągnąć po kończącym 17. kolejkę Premier League spotkaniu The Royals z Kanonierami na Madejski Stadium. Podopieczni Wengera wreszcie zaprezentowali dobrą formę, co z pewnością może cieszyć fanów The Gunners nawet mimo faktu, że rywalem ich pupili w poniedziałkowy wieczór był ostatni zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal, dzięki zwycięstwu 5:2 nad drużyną Briana McDermotta, awansuje na piątą lokatę i traci zaledwie dwa punkty do odwiecznego rywala - Tottenhamu - okupującego miejsce uprawniające do udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Menedżerowie obu ekip postanowili rozpocząć poniedziałkowe starcie w następujących składach:

Reading: Federici - Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Leigertwood, Tabb, Kebe, McAnuff - Hunt, Pogrebnyak

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere, Cazorla - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Podolski

Punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego sędzia Anthony Taylor rozpoczął mecz na Madejski Stadium.

Arsenal od początku zabrał się do roboty. Po pierwszej w meczu kontrze wyprowadzonej przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina, przy małym udziale w niej Santiego Cazorli, młody, angielski skrzydłowy uderzył z dystansu na bramkę Federiciego. Australijczyk sparował jednak piłkę, do której dopadł będący na spalonym Podolski.

Reading! W 8. minucie gry, po akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem przez Pogrebnyaka, Rosjanin podał piłkę do ustawionych kolegów w polu karnym Kanonierów, MacAnuff skiksował jednak i nastrzelił reprezentanta Rosji, który znajdował się najbliżej Wojciecha Szczęsnego.

PODOLSKI! Po 14 minutach spotkania akcję rozpoczął Jack Wilshere ze środka pola, który podał do reprezentanta Niemiec. Ten oddał futbolówkę Kieranowi Gibbsowi i wbiegł w pole karne, gdzie niepilnowany wykończył akcję po dośrodkowaniu Anglika z lewego skrzydła, pokonując Federiciego swoją lepszą nogą. Arsenal prowadzi!

Kolejna świetna okazja dla gości. W 21. minucie Cazorla prostopadłym podaniem na dobieg stworzył Walcottowi sytuację sam na sam z bramkarzem Królewskich jednak upominający się o więcej szans występów na szpicy napastnik nie wykorzystał tej doskonałej okazji do podwyższenia prowadzenia i przegrał pojedynek z Federicim.

The Gunners mieli jak do tej pory bardzo dużo swobody w rozgrywaniu swoich akcji w środku pola. Z kolei ataki gospodarzy albo kończyły się niecelnymi podaniami, albo blokowanymi przez defensorów Arsenalu strzałami.

Reading odpowiada! Gdy na zegarze widniała 27. minuta, tym razem po lewej stronie pola karnego Szczęsnego znalazł się mający dużo miejsca Pogrebnyak, który dośrodkował do wbiegających w jedenastkę Polaka kolegów. Udanie jednak interweniował Vermaelen. Belg wybił piłkę spod nóg napastników The Royals.

0:2! W 32. minucie świetnie znaleziony podaniem przez Mikela Artetę Podolski minął na lewym skrzydle Cummingsa i dośrodkował piłkę na głowę Santiego Cazorli a najmniejszy spośród piłkarzy gości bez problemu wpakował piłkę do siatki Federiciego. Ależ Hiszpan cieszy się z tego gola!

KANONADA NA MADEJSKI STADIUM! 2 minuty później Walcott z prawej części pola karnego rywali posłał piłkę na drugą stronę do Gibbsa, ten zgrał ją głową do Cazorli. Hiszpan świetnie opanował futbolówkę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kapitalny mecz rozgrywa filigranowy rozgrywający, 0:3!

Pierwsza żółta kartka tego wieczoru dla McAnuffa. Reprezentant Jamajki bardzo nieprzyjemnie kopnął Jacka Wilshere’a w krocze, nie było to jednak celowe zagranie..

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją sytuację na strzelenie gola miał Oxlade-Chamberlain. Sagna idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Reading, strzał The Oxa głową z najbliższej odległości został jednak wybroniony przez Federiciego.

Po doliczonej minucie arbiter tego spotkania zakończył pierwszą połowę meczu na Madejski Stadium.

Obie drużyny, po kwadransie odpoczynku, rozpoczęły drugie 45 minut spotkania bez zmian.

Kanonierzy z podobnym impetem co na początku meczu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Wilshere prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Theo Walcotta, ten, nieco wyrzucony na prawą stronę jedenastki podopiecznych McDermotta, oddał strzał na bramkę Reading ale piłkę z linii bramkowej wybronił wślizgiem obrońca gospodarzy.

HATTRICK CAZORLI! Na zegarze była 60. minuta gdy piękną, cudowną akcję, w swoim stylu przeprowadzili Kanonierzy! Wilshere wypuścił w pole karne Podolskiego, ten wzdłuż bramki podał do Hiszpana, któremu zostało tylko wbić piłkę do siatki australijskiego bramkarza The Royals.

W 62. minucie podwójna zmiana w drużynie gości. Pogrebnyaka zastępuje Le Fondre a Hunta Robson-Kanu.

Do tej pory Arsenal 20 razy zagroził bramce Federiciego, goście odwdzięczyli się czteroma sytuacjami strzeleckimi.

Niestety Wojciech Szczęsny nie zachowa czystego konta w tym meczu. W 66. minucie Gibbs fatalnie podał piłkę pod nogi Jaya Tabba, 28-letni pomocnik oddał ją Le Fondrowi, który minął Szczęsnego i wpakował futbolówkę do bramki, 1:4.

2:4! Na 20. minut przed końcem spotkania Robson-Kanu zatańczył z obrońcami Kanonierów przed jedenastką polskiego golkipera następnie podał piłkę w pole karne do Kebe a ten spowodował, że Szczęsny znów skapitulował. Duch meczu z Newcastle unosi się nad Madejski Stadium.

Strzelec gola zaraz po wpisaniu się na listę strzelców został zmieniony przez Garetha McCleary’ego. Również Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie świeżego zawodnika na boisko. Ku uciesze fanów The Gunners, Aaron Ramsey zastąpił Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Podopieczni Wengera stracili nieco koncentracji, ich podania stały się niedokładne stąd utrata dwóch bramek.

I ZNÓW ARSENAL! W 80. minucie Cazorla urwał się defensorom rywali, podał piłkę Walcottowi, ten zwiódł obrońców Reading i w końcu pokonał Federiciego, 2:5! To najlepszy występ byłego piłkarza Malagi z armatą na piersi: trzy gole i asystę zaliczył w poniedziałkowy wieczór Cazorla.

Parę minut później bohater spotkania rodem z półwyspu Iberyjskiego zszedł z boiska, będąc zmienionym przez Francisa Coquelina.

Po bramce Walcotta z gospodarzy ostatecznie zeszło powietrze i prysły ich marzenia na zaliczenie efektownego comebacku.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko wszedł Olivier Giroud dając odpocząć Theo Walcottowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pan Anthony Taylor, po trzech doliczonych przez siebie minutach zakończył świetne widowisko, jakim był pojedynek pomiędzy Reading a Arsenalem na Madejski Stadium. Na uwagę zasługuje świetna postawa w tym spotkaniu Hiszpana – Santiego Cazorli – oraz dobrze wyglądająca współpraca pomiędzy playmakerem Kanonierów a Lukasem Podolskim. Podopieczni Wengera wreszcie przekonująco wygrywają, prezentując atrakcyjny, przyjemny dla oka futbol. Oby to był zwiastun rosnącej formy The Gunners.

Genialna analiza Gary'ego Neville'a przed meczem na Madejski Stadium:

Raport pomeczowyReading autor: Damian Burchardt źrodło: własne
karlo komentarzy: 906919.12.2012, 16:53

sa nowe kontrakty, brawo, niech teraz Theo podpisuje i zaczynamy jakby dudować od nowa pakę i przyciagać nowe gwizasy

TrueGunner komentarzy: 106019.12.2012, 16:25

Dla mnie Villa może do nas dołączyć i tak był by najlepszym napastnikiem no chyba, że Wenger kupi Falcao albo innego Hulka... w co wątpie. Villa mimo swojego wieku to nadal swiatowej klasy napastnik, swietny technicznie ahh te jego miniecia obroncy ze skrzydla i przypakowanie w okno, gra kombinacyjna to tez jego mocna strona. Można jedynie sie martwic o jego warunki fizyczne bo jakby nie bylo to napastnik druga sprawa to kontuzje. Z tego co pamietam to grajac w Valenci bil wolne i to konkretnie wiec to tez na plus. Ogolnie jestem za i mysle, że coś jest na rzeczy.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.12.2012, 16:25

Orandzo

zawalisty filmik hahaha

hanzo88h komentarzy: 165919.12.2012, 16:22

wszystko spoko tylko czemu ramsey z nami zostaje !? ;(

Orandzo komentarzy: 338019.12.2012, 16:21

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bZi-eT7yd30 beka z naszych grajków ;p

Kanonierro komentarzy: 150319.12.2012, 16:20

Wilshere,Chambo,Jenkinson,Gibbs,ramsey całą piątka podpisała długo terminowe kontraktu.Jeżeli podpisze Theo jestem spkojny o nasza przyszłość.

pronik komentarzy: 517919.12.2012, 16:17

crisadus
tu masz cos o Theo
telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9754360/Theo-Walcott-resumes-talks-as-Arsenal-manager-Arsene-Wenger-prepares-to-keep-young-guns-at-the-Emirates.html

Vermaelen5 komentarzy: 265919.12.2012, 16:16

Wenger sie do roboty wzial;) BRAWO!!:)

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 16:16

@Arsenal_1886
Adrian Lopez jest słaby. Nie mieści się w składzie Atletico, a miałby do nas dołączyć? :/

Me3mber komentarzy: 256119.12.2012, 16:15

oglądam na nat geo wild program ,,zaklinacz psów,, i pies nazywa się wilshere :D

crisadus komentarzy: 850719.12.2012, 16:14

Pytanko tylko co z kontraktem Theo...

Wajdos komentarzy: 163519.12.2012, 16:11

Czyli częstotliwość występowania Ramseya się nie zmniejszy...

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 119.12.2012, 16:06

Teraz czas na Theo, aby podpisał

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 16:06

C888 > Chwała Bogu ;p Wolę Ba, Llorente, Lopeza czy Ville.

Tomassini komentarzy: 272019.12.2012, 16:05

arsenal.com/news/news-archive/five-young-internationals-sign-new-contracts

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 16:05

Carl,Ramsey,Jack,Gibbs i Chambo z nowymi długo letnimi kontraktami :)
Czas na THEO !!! :D

Cała piątka podpisała nowe kontrakty !

auditore4 komentarzy: 16319.12.2012, 16:05

Jest już ten wyczekiwany NEWS na arsenal.com! :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.12.2012, 16:05

Gooner Talk
Klaas Jan-Huntelaar has decided to renew Schalke contract, according to Der Westen.

O, to lipa niemała ; c

Emocje mnie ominą, dowiem się po fakcie już.

Na pewno pojawi się odpowiedni news jak podpiszą co tam mają do podpisania ; D

Co do Villi to wątpie w ten transfer. Jednak gdyby doszedł do skutku to bym się cieszył - wolę Ville niż Huntelaara czy Llorente. Co z tego, że ma 31 lat ? Ze 2 sezony pogra jeszcze na niezłym poziomie. A taki właśnie "niezły" poziom prezentuje Huntelaar czy Llorente. Techniczny Villa - takiego gracza nam potrzeba z przodu ; ]

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078419.12.2012, 15:51

To jak to jest,ze oni już teraz podpisują/podpisali,czy o 16.00 jakaś konferencja jest

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 15:48

Niby Gibbs podpisze nową umowę z klubem.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 719.12.2012, 15:44

kurde to by było mega wzmocnienie taki villa :D jeszcze do tego isco i jedziemy

pronik komentarzy: 517919.12.2012, 15:41

Arsenal_1886;
Na Telegraph podaja ze Theo zasiadl do rozmow i twierdza ze moze sie zgodzi na 85tys

karlo komentarzy: 906919.12.2012, 15:38

nie wyobrażam sobie tytuacji, że Theo nie podpisuje nowego kontraktu, już dość straciliśmy kluczowych graczy w ostatnich latach; to do nas mają przychodzić, a nie odchodzić

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 15:38

pronik > Niby podpisał, ale Arsenal.com nie pokazało, że Carl podpisał nową umowę z klubem.

pronik komentarzy: 517919.12.2012, 15:37

Arsenal_1886
a Carl nie podpisal juz kontraktu jakis miesiac temu?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 15:35

Co do Davida Villi to było by mega jakby do nas trafił. Już kiedyś wspominał, że chciałby trafić do Arsenalu ( jeszcze za czasów gry w Valencii i obecności Fabregasa w Arsenalu ). Ma już wiele lat na karku, ale byłby dalej świetnym dla nas zawodnikiem, który do nas idealnie pasuje. Jak to powiedział Gary Neville - Podolski, Theo i Chamberlain to jest prawdziwy Arsenal, a Gervinho-Giroud-Ramsey to nie jest prawdziwy Arsenal.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 15:32

Podobno o 15 czasu angielskiego czyli u nas 16 fani Arsenalu będą mogli się cieszyć z jakiejś bardzo dobrej nowiny. Prawdopodobnie chodzi o to, że paru naszych Anglików ( Carl, Jack i Chambo ) oraz Ramsey podpiszą z nami nowe umowy nawet do 2017 roku.

MASSIVE 'feel good' announcement coming at 3pm today from #arsenal - this will shut a few people who have a go #afc right up

@TheGrove_: @R_GOONER Theo Walcott contract extension?” ALL I CAN DAY IS IT'S ABOUT TIME #Arsenal FANS HAD SOMETHING TO CELEBRATE :-)

Twitter Jeff Weston

pronik komentarzy: 517919.12.2012, 15:26

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 15:26

Pozostaje tylko jedno pytanie: po co miałby David Villa przychodzić w wieku 31 lat do Arsenalu? Przecież tu szejki nie opłacają spokojnej piłkarskiej starości... PLOTKA:D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.12.2012, 15:17

A może Barcelona ? Aktualnie ich trener w szpitalu, ale chyba nawet bez niego nas pokonają z palcem w nosie.

GKS_AFC komentarzy: 871719.12.2012, 14:53

Has #davidvilla agreed to join arsenal in January #arsenal announcing something big at 3pm great signing if true!

Jeżeli ta plota to powiewa to pa pa Theo :(

Vermaelen5 komentarzy: 265919.12.2012, 14:51

Przyczyna zwycięstwa jest prosta - nieobecność Girouda na boisku (wszedł na 5 min przed końcem i to przy ustalonym wyniku).