Kanonada w Dżakarcie, 7-0 z Indonezją!

Kanonada w Dżakarcie,  7-0 z Indonezją! 14.07.2013, 16:38, Kuba Tomaszkiewicz 1815 komentarzy

Arsenal rozgromił w stolicy Indonezji gospodarzy aż 7-0! Mimo, że rywal jest bardzo nisko notowany, fani Kanonierów znajdą dużo pozytywów po dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera rozpoczęła to spotkanie w następującym składzie:

Fabiański - Jenkinson, Miquel, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott - Akpom.

Francuski szkoleniowiec od pierwszej minuty dał szansę młodym graczom - Gnabry'emu i Akpomowi - którzy pokazali się z bardzo dobrej strony wiosną w rozgrywkach NextGen Series.

Dla fanów futbolu w Indonezji przyjazd do Dżakarty tak utytyłowanego klubu jak Arsenal to nie lada gratka, dlatego trybuny Gelora Bung Karno Stadium zapełniły się do ostatniego miejsca.

Od początku spotkania Arsenal przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już po 35 sekundach pierwszą szansę miał Chuba Akpom, jednak jego strzał tuż zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo aktywni Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain próbowali niekonwencjonalnymi zagraniami rozbić obronę gospodarzy.

W 7. minucie po dwójkowej akcji Walcott-Akpom młodszy ze snajperów The Gunners spróbował uderzyć z ostrego kąta. Jednak jego strzał minął dalszy słupek o kilka metrów, a Serge Gnabry nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili płaski strzał Ramsey'a z ponad 20 metrów o centymetry minął bramkę Indonezji.

Kanonierzy, na czele z Walijczykiem i Serge'm Gnabry'm, nie potrafili przełożyć efektownych zagrań piętą na realne zagrożenie bramki gospodarzy.

Nie można nie wspomnieć o kilku pojedynczych wypadach zespołu Indonezji pod pole karne Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze spokojnie przedostawali się na połowę Arsenalu przez środek pola, nienajlepiej zabezpieczony przez Mikela Artetę.

19 minuta i mamy pierwszą bramkę dla Arsenalu w sezonie 2013/2014! Alex Oxlade-Chamberlain przebiegł z piłką ponad 50 metrów i wbiegł w pole karne. Kiedy akcja wydawała się zwalniać, Anglik wystawił jak na tacy piłkę Theo Walcottowi, który znakomicie wykończył akcję swojego kolegi z reprezentacji. 1-0!

Po chwili prawoskrzydłowy Arsenalu do bramki chciał dorzucić asystę, lecz Chuba Akpom dwukrotnie w ciągu minuty został uprzedzony przez środkowego obrońcę Indonezji w polu bramkowym.

Po kilku akcjach Walcotta tempo meczu zdecydowanie siadło. Gospodarze chcieli przedostać się na połowę Arsenalu przede wszystkim długimi podaniami, natomiast Kanonierzy niespecjalnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek.

I znowu Walcott odegrał główną rolę w akcji Arsenalu! Po prostopadłym podaniu Ramsey'a Anglik wystawił piłkę niepilnowanemu Gibbsowi, ale lewy obrońca Kanonierów trafił w boczną siatkę. W 36. minucie Akpom popisał się świetnym zagraniam do Chamberlaina. The Ox minął bramkarza, ale był zbyt blisko linii bocznej aby podać do będącego przed pustą bramką Walcotta.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pod koniec pierwszej połowy Arsenal został zepchnięty do defensywy! Na szczęście dla Wengera i spółki, gwiazdy ligi indonezyjskiej nie znalazły recepty na pokonanie Fabiańskiego.

Na uwagę zasługuje indywidualny popis Aarona Ramsey'a w 44. minucie. Walijczyk na prawym efektowną ruletką minął dwóch obrońców gospodarzy, lecz jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe skończyło się pewną interwencją bramkarza.

Chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Na drugą połowę spotkania Arsene Wenger zdecydował wystawić taki oto skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny(c), Aneke, Miguel - Zelalem, Ramsey - Gnabry, Olsson, Eisfeld - Akpom.

Obie drużyny dość leniwie zaczęły drugą odsłonę spotkania. Poza rzutem rożnym bitym przez Eisfelda i główką Koscielnego nie wydarzyło się w tym okresie nic godnego uwagi.

Ale w 54. minucie Serge Gnabry rozbudził kibiców w Dżakarcie. Po jego rajdzie lewym skrzydłem i dokładnym podaniu, Chuba Akpom umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku bramki gospodarzy. 2-0!

Kilka minut później Akpom stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, lecz sędzia liniowy gwizdnął spalonego, którego nawet najbardziej zagorzały kibic Tottenhamu nie miał prawa zobaczyć.

Od początku drugiej połowy znakomicie grał Gedion Zelalem. Po jego prostopadłym podaniu Thomas Eisfeld nieczysto trafił w piłkę, czego efektem było fatalne uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Około 60. minuty boisko opuścili Aaron Ramsey i Serge Gnabry, a ich miejsce zajęli Tomas Rosicky oraz wspomniany Podolski. Kilka minut później za Akpoma i Jenkinsona pojawili się Sagna i Giroud. Także Łukasz Fabiański opuścił plac gry, a bramki Arsenalu od tego momentu strzegł Damien Martinez.

Spiker nie zdążyła wyczytać nazwisk wprowadzonych graczy, a już Giroud zdobył bramkę po podaniu...Sagny! Podobna akcja jak przy drugim golu Kanonierów, lecz tym razem przeprowadzona prawym skrzydłem. 3-0!

Widać, że francuski duet bardzo stęsknił się za boiskiem. Znowu Giroud wpisał się na listę strzelców, znowu po podaniu Sagny z prawej flanki. Tym razem rosły napastnik potężnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Indonezji. Uśmiech Arsene'a Wengera po tej bramce powiedział wszystko. 4-0!

Te bramki wprowadziły drobną dekoncentrację w szeregach obronnych Kanonierów. Napastnik Indonezji wyszedł sam na sam z Martinezem, ale ofiarna interwencja Koscielnego zapobiegła utracie bramki przez Arsenal.

W 83. minucie kolejny duet rezerwowych wypracował bramkę dla Arsenalu. Rosicky i Podolski rozklepali całą drużynę Indonezji, a Niemiec płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. 5-0!

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Kris Olsson i umieścił piłkę w siatce. 84. minuta, 6-0!

Thomas Eisfeld pozazdrościł swojemu koledze z młodzieżowej kadry Arsenalu i także zdobył bramkę w Dżakarcie. Niemiec znakomicie wykończył zespołową akcję Kanonierów. Asystę zapisujemy Giroudowi, który świetnie zagrał na tzw. "ścianę". 7-0!

Więcej bramek nie oglądaliśmy, Arsenal zalicza świetny wynik po przyzwoitej grze na początek Asia Tour 2013. Bardzo cieszy pozytywny występ "młodych wilków", na czele ze strzelcami bramek - Akpomem, Olssonem i Eisfeldem.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.07.2013, 12:18

a jak ma nie chciec odejsc Igla skoro nawet w tak malo placacym AFC dostanie wiecej niz w Realu...teraz to On tam zostanie jak Perez z nim zacznie kontrakt renegocjowac

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.07.2013, 12:17

@ArseneAl - założę swoją, opozycyjną!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.07.2013, 12:16

Shinev
Nie wiem nie znam się ale byłem przed Tobą :P

Topek komentarzy: 13972 newsów: 12615.07.2013, 12:16

Zobaczymy co media wymyślą po tym dzisiejszym niby spotkaniu Ancelottiego z Igłą. Jeśli Argentyńczyk dalej będzie przy tym, że chce odejść, to Perez nawet 30 mln nie powinien dostać.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.07.2013, 12:12

perez jest glupi jesli to prawda, wenger to nie idiota zeby za higuaina zaplacic wiecej niz 30 mln euro

ArseneAl komentarzy: 2341715.07.2013, 12:11

@koxiarz14
*ćpie.
Jak będziesz tak kozaczył to w tym sezonie sobie nie pograsz w spamersach ;>
@mistiqueAFC
Oficjalna liga k.com zawsze jest. Nius z kodem do ligi pewnie w sierpniu będzie. Ale tam to jak ktoś jest w top 100 to jest niezły wyczyn.

My sobie jeszcze robimy nieoficjalną ligę dla największych spamerów :P

mallen komentarzy: 2123915.07.2013, 12:10

Obietnica Aarona:

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.07.2013, 12:08

Real Madrid have raised the asking price for Arsenal target Gonzalo Higuaín to €40m. (El Confidencial)

Ale tam ktoś ostro ćpa...

@ArseneAl - boli że to ja jestem miszczem?:)

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2013, 12:07

Czy kanonierzy.com mają jakas wlasna lige FPL?bo bym sie z wami pobawil, ale to chyba jakis kod trzeba miec nie?nie znam sie na tym, noobem jestem :D

RvPersie komentarzy: 1145815.07.2013, 12:07

@Shinev
Takie mecze, jak te z Indonezją, raczej łącze z graniem, więc pisać nie miałem jak ; )

Jak pisałem o Brumie i jego porwaniu przez kibiców SCP to jakoś nikt nic nie chciał wiedzieć ; <

A co do transferów to Chelsea najprawdopodobniej wyciągnie Brume za grosze ; )

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 12:06

Wyżebrane się nie liczy :(

A Girouda to i tak kupię, wszystkie drużyny mają po 5 napastników, a my jednego. To musi się udać.

kamil_malin komentarzy: 933215.07.2013, 12:06

„Dzisiaj Real Madryt zapłacił Realowi Sociedad kwotę 32 190 000 euro za nabycie praw federatywnych do Asiera Illarramendiego. Ta operacja, tak jak wszystkie transfery zawodników pomiędzy hiszpańskimi klubami, podlega podatkowi VAT w wysokości 21%, który nie stanowi żadnych kosztów dla Realu Madryt, ponieważ kwota ta podlega odliczeniu w rozliczeniach podatkowych klubu”.

ArseneAl komentarzy: 2341715.07.2013, 12:05

Właśnie kiedy będzie można się już logować do FPL?
W tym sezonie was rozebie. W zeszłym mało brakowało ale koxiarz jechał na czitach.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 12:05

@RvPersie

Większość czasu to tu się gada o transferach. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy.

A mecz ze wszystkimi komentowałeś? Nie...

RvPersie komentarzy: 1145815.07.2013, 12:04

Shinev dla Ciebie ; *

Kupiłem Ronaldo w FUTcie. Koszt : 1015000.
Udało mi się go wyciągnąć po 'promocyjnej' cenie. Jakieś 40 k taniej niż chodzi.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.07.2013, 12:04

w tym roku juz od poczatku nakupuje pílkarzy przeciwnikow, i arsenalowi bedzie szlo od poczatku

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 12:04

kamil_malin, nope, 32 mln to klauzula, a do tego + podatek = 38 mln. Tak jak Bayern doszedł do porozumienia z Barceloną za Thiago. Łącznie Bayern zapłaci 25 mln euro razem z podatkami, podczas gdyby Barcelona się na to nie zgodziła to by zapłacili 30 mln euro.

kamil_malin komentarzy: 933215.07.2013, 12:02

Pinguite, całkowity koszt Hiszpana to 32mln euro.

RvPersie komentarzy: 1145815.07.2013, 12:01

@Shinev
No bo jak piszecie o bebechach kompa czy czymś, na czym totalnie się nie znam.. to milcze. :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.07.2013, 12:01

Jak tylko Żiru? Przecież mamy jeszcze Akpoma, Afobe i Walcotta który może grać na szpicy. Jest KŁOLITI.

"@WilkSzary
Szukasz wrażliwego, romantycznego mężczyzny (potencjalnie impotenta), który będzie robił ci masaż, jadł z tobą kolację w blasku świec, zabierze cię na rejs po Sekwanie i powie twojej mamie, że tylko jej córka jest od niej piękniejsza, czy raczej twardziela opalonego a'la późny Andrzej Lepper, takiego z tatuażem na nodze, kolczykiem w brwi, który lubi gibać się w rytmach dubstepu i którego umięśnione ciało oplatają na przemian ortalionowy dres i różowa koszula ze smokiem, którego włosy zmysłowo jeżą się dzięki brylantynie? Tak tylko pytam, bo mogę się dostosować."

ach ten howareyou ^^

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.07.2013, 11:58

@Shinev - Marzag :) Tylko jest jeden warunek: każdy będzie musiał mieć Girouda w składzie:)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 11:57

Kto nam teraz ligę spamerów zrobi? T.T

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 11:57

Vermaelen5, 30 mln? Oni zapłacili 38 mln. Mówi się o 32 mln, ale Real musi jeszcze podatek zapłacić czyli 38 mln. Więc, przepłacili i to grubo. Zawodnik kompletnie nie wart takiej ceny.

RvPersie komentarzy: 1145815.07.2013, 11:52

@Vermaelen
Wiadomo, że nie jest. Ma dobre podanie, uwielbia asystować, ale nie widać tego w jego statystykach. Stylem bardzo przypomina Benata/Alonso. Jednak Xabiego nie wygryzie, kiedy ten wróci do gry.

Vermaelen5 komentarzy: 265915.07.2013, 11:50

Ten cały Illarramendi dobry jest? Widział go ktoś w akcji?

Real się wygłupił i przepłacił, czy jest wart te 30 milionów?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.07.2013, 11:49

A23 zna wszystkie komentarze wszystkich użytkowników

Ars3n komentarzy: 1235415.07.2013, 11:48

Wilkszary
Teraz juz na pewno tak nie bedzie i chwala za to ;)

RvPersie komentarzy: 1145815.07.2013, 11:48

@Shinev
No przestań. Zawsze pisałem z kimś, czy to o rapie czy o grach czy cuś. Jak pisaliście o serialach czy o filmach to milczałem ; p

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 115.07.2013, 11:46

imo ramsey nie zagral lepiej niz gral w zeszlym sezonie, gdyby sie indonezja tak fatalnie nie ustawiala to by nie zdazyl naprawiac swoich strat :-P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 11:46

@RvPersie

No i właśnie o to chodzi w spamie. Zmieniłeś się :(

Przecież Sanogo coś tam wspominał że na wypożyczenie pójdzie, więc raczej mamy tylko Żiru...

Ars3n komentarzy: 1235415.07.2013, 11:45

Wilkszary
a przypominasz sobie swoje komentarze na poczatku? gdyby nie ban, to dalej bys pisala w ten sposob.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 315.07.2013, 11:44

kogoś sorry

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.07.2013, 11:43

Liverpool captain Steven Gerrard will sign a new two-year contract in the next 24 hours - via @BenSmithBBC #lfc #bbcfootball

dobry transfer LFC!

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 315.07.2013, 11:43

Nie ma co płakać,że Rooney zostanie w MU a Higuain w RM a Suarez pójdzie w kierunku gdzie bębny grają i nie tylko można kogoźć ugryźć ale i zagryźć. My mamy Sanogo i wygraliśmy z Indonezja Dream Team więc Nasza drużyna aż kipi jakością.

ps.Cieszy jednak progress Ramseya bo mało osób takowego się spodziewało. Oby tak dalej

RvPersie komentarzy: 1145815.07.2013, 11:43