Kanonada w Dżakarcie, 7-0 z Indonezją!

Kanonada w Dżakarcie,  7-0 z Indonezją! 14.07.2013, 16:38, Kuba Tomaszkiewicz 1815 komentarzy

Arsenal rozgromił w stolicy Indonezji gospodarzy aż 7-0! Mimo, że rywal jest bardzo nisko notowany, fani Kanonierów znajdą dużo pozytywów po dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera rozpoczęła to spotkanie w następującym składzie:

Fabiański - Jenkinson, Miquel, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott - Akpom.

Francuski szkoleniowiec od pierwszej minuty dał szansę młodym graczom - Gnabry'emu i Akpomowi - którzy pokazali się z bardzo dobrej strony wiosną w rozgrywkach NextGen Series.

Dla fanów futbolu w Indonezji przyjazd do Dżakarty tak utytyłowanego klubu jak Arsenal to nie lada gratka, dlatego trybuny Gelora Bung Karno Stadium zapełniły się do ostatniego miejsca.

Od początku spotkania Arsenal przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już po 35 sekundach pierwszą szansę miał Chuba Akpom, jednak jego strzał tuż zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo aktywni Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain próbowali niekonwencjonalnymi zagraniami rozbić obronę gospodarzy.

W 7. minucie po dwójkowej akcji Walcott-Akpom młodszy ze snajperów The Gunners spróbował uderzyć z ostrego kąta. Jednak jego strzał minął dalszy słupek o kilka metrów, a Serge Gnabry nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili płaski strzał Ramsey'a z ponad 20 metrów o centymetry minął bramkę Indonezji.

Kanonierzy, na czele z Walijczykiem i Serge'm Gnabry'm, nie potrafili przełożyć efektownych zagrań piętą na realne zagrożenie bramki gospodarzy.

Nie można nie wspomnieć o kilku pojedynczych wypadach zespołu Indonezji pod pole karne Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze spokojnie przedostawali się na połowę Arsenalu przez środek pola, nienajlepiej zabezpieczony przez Mikela Artetę.

19 minuta i mamy pierwszą bramkę dla Arsenalu w sezonie 2013/2014! Alex Oxlade-Chamberlain przebiegł z piłką ponad 50 metrów i wbiegł w pole karne. Kiedy akcja wydawała się zwalniać, Anglik wystawił jak na tacy piłkę Theo Walcottowi, który znakomicie wykończył akcję swojego kolegi z reprezentacji. 1-0!

Po chwili prawoskrzydłowy Arsenalu do bramki chciał dorzucić asystę, lecz Chuba Akpom dwukrotnie w ciągu minuty został uprzedzony przez środkowego obrońcę Indonezji w polu bramkowym.

Po kilku akcjach Walcotta tempo meczu zdecydowanie siadło. Gospodarze chcieli przedostać się na połowę Arsenalu przede wszystkim długimi podaniami, natomiast Kanonierzy niespecjalnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek.

I znowu Walcott odegrał główną rolę w akcji Arsenalu! Po prostopadłym podaniu Ramsey'a Anglik wystawił piłkę niepilnowanemu Gibbsowi, ale lewy obrońca Kanonierów trafił w boczną siatkę. W 36. minucie Akpom popisał się świetnym zagraniam do Chamberlaina. The Ox minął bramkarza, ale był zbyt blisko linii bocznej aby podać do będącego przed pustą bramką Walcotta.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pod koniec pierwszej połowy Arsenal został zepchnięty do defensywy! Na szczęście dla Wengera i spółki, gwiazdy ligi indonezyjskiej nie znalazły recepty na pokonanie Fabiańskiego.

Na uwagę zasługuje indywidualny popis Aarona Ramsey'a w 44. minucie. Walijczyk na prawym efektowną ruletką minął dwóch obrońców gospodarzy, lecz jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe skończyło się pewną interwencją bramkarza.

Chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Na drugą połowę spotkania Arsene Wenger zdecydował wystawić taki oto skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny(c), Aneke, Miguel - Zelalem, Ramsey - Gnabry, Olsson, Eisfeld - Akpom.

Obie drużyny dość leniwie zaczęły drugą odsłonę spotkania. Poza rzutem rożnym bitym przez Eisfelda i główką Koscielnego nie wydarzyło się w tym okresie nic godnego uwagi.

Ale w 54. minucie Serge Gnabry rozbudził kibiców w Dżakarcie. Po jego rajdzie lewym skrzydłem i dokładnym podaniu, Chuba Akpom umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku bramki gospodarzy. 2-0!

Kilka minut później Akpom stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, lecz sędzia liniowy gwizdnął spalonego, którego nawet najbardziej zagorzały kibic Tottenhamu nie miał prawa zobaczyć.

Od początku drugiej połowy znakomicie grał Gedion Zelalem. Po jego prostopadłym podaniu Thomas Eisfeld nieczysto trafił w piłkę, czego efektem było fatalne uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Około 60. minuty boisko opuścili Aaron Ramsey i Serge Gnabry, a ich miejsce zajęli Tomas Rosicky oraz wspomniany Podolski. Kilka minut później za Akpoma i Jenkinsona pojawili się Sagna i Giroud. Także Łukasz Fabiański opuścił plac gry, a bramki Arsenalu od tego momentu strzegł Damien Martinez.

Spiker nie zdążyła wyczytać nazwisk wprowadzonych graczy, a już Giroud zdobył bramkę po podaniu...Sagny! Podobna akcja jak przy drugim golu Kanonierów, lecz tym razem przeprowadzona prawym skrzydłem. 3-0!

Widać, że francuski duet bardzo stęsknił się za boiskiem. Znowu Giroud wpisał się na listę strzelców, znowu po podaniu Sagny z prawej flanki. Tym razem rosły napastnik potężnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Indonezji. Uśmiech Arsene'a Wengera po tej bramce powiedział wszystko. 4-0!

Te bramki wprowadziły drobną dekoncentrację w szeregach obronnych Kanonierów. Napastnik Indonezji wyszedł sam na sam z Martinezem, ale ofiarna interwencja Koscielnego zapobiegła utracie bramki przez Arsenal.

W 83. minucie kolejny duet rezerwowych wypracował bramkę dla Arsenalu. Rosicky i Podolski rozklepali całą drużynę Indonezji, a Niemiec płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. 5-0!

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Kris Olsson i umieścił piłkę w siatce. 84. minuta, 6-0!

Thomas Eisfeld pozazdrościł swojemu koledze z młodzieżowej kadry Arsenalu i także zdobył bramkę w Dżakarcie. Niemiec znakomicie wykończył zespołową akcję Kanonierów. Asystę zapisujemy Giroudowi, który świetnie zagrał na tzw. "ścianę". 7-0!

Więcej bramek nie oglądaliśmy, Arsenal zalicza świetny wynik po przyzwoitej grze na początek Asia Tour 2013. Bardzo cieszy pozytywny występ "młodych wilków", na czele ze strzelcami bramek - Akpomem, Olssonem i Eisfeldem.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 15:53

Według mnie Cesc to był, większy symbol AFC od Robina i to o wiele. Według mnie na wet nie ma co się o to sprzeczać. Ale o miano największego symbolu AFC rywalizują Wenger, Adams, Bergkamp, Henry czy Chapman :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 15:53

Cesar w Napoli ;x

Kiedy Júlio złoży podpis? Dokładnie nie wiem. Może dziś, może w przeciągu kilku dni. Było też zainteresowanie z Hiszpanii, ale najkonkretniejsze oferty przyszły z Napoli i Arsenalu – zakończył Cardoso.

Słowa jego agenta ;)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.07.2013, 15:53

@Arsenalfcfan
"wybrał dobre pieniądze" - a więc jednak zgadzasz się z tym że odszedł dla kasy :-)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 15:53

RVP większym symbolem niż Fabs? I'm OUT.

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 15:51

Tak, tak, tak, tak się tłumacz...

lucasnoline komentarzy: 541615.07.2013, 15:50

BBC potwierdza, więc biorę pod uwagę. Robina w koszulce mułów jeszcze jako tako mogę znieść, ale Fabregasa po tej całej szopce z jego transferem i biegłymi ekspertami odnośnie DNA ? Wrrrrrr ...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:50

Pinquite

przygode to ja zaczalem od henrego piresa itp.

troche tu sie na robilo fanboy'i Cesca widze co nie widza czarnych barw przy jego transferze

Qarol komentarzy: 1450215.07.2013, 15:49

Fabregas po odejściu do Barcy nadal wspomina czas spedzony w Arsenalu, nie odcina sie od przeszlosci w naszym klubie. Van Persie za to po transferze liże dupę kibicom MU.

To ich różni po odejściu od nas.

Dreamcast komentarzy: 104215.07.2013, 15:49

Hmm... jeśli faktycznie Real chce 40 mln za Higuaina to ja się nie dziwię, że Wenger uderza w stronę Suareza.

Swoją drogą ponoć nasza pierwsza oferta była na poziomie 35mln funtów (a nie 30 mln jak pisano wcześniej)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 15:48

kubanski,
jakby chciał odejść dla kasy to do City mógł iść, tam dostawałby jeszcze więcej... wybrał dobre pieniądze, z najlepszym menago w lidze + klubie mającym ambicje wygrać ligę.

mallen komentarzy: 2123915.07.2013, 15:48

Sky też potwierdza, że 30 mln ojro poszło ze strony MU za Fabsa.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.07.2013, 15:48

Jakim symbolem? Symbolem zdrajcy? Pewnie, że RvP zjada Fabsa.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:47

sebasz- Jack nie da rady na destrukcji na dłuższą metę, a kto by głównie prowadził grę? Fabs z głębi czy Cazorla? Może by to odpaliło ale nie od razu :)

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 15:47

Czyli jednak miałem rację, Rivaldo zaczął przygodę z Arsenalem całkiem niedawno, więc nic dziwnego, że nie pamięta dawnych czasów.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 15:47

Wilshere-Arteta
Walcott-Fabregas-Cazorla
Suarez

Lepsze ustawienie.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.07.2013, 15:46

A mnie smieszy jak ktos myśli że poszedł tylko żeby zdobywać trofea.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 15:44

Tak btw... to śmieszy mnie jak ktoś pisze, że RVP odszedł dla kasy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:43

Oggy

ale zes sprowadzil ta dyskusje , tak Neymar symbolem Arsenalu radujmy i cieszmy sie

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 15:42

To może przypomnijmy Rivaldo jego komentarz o godz. 15:22 bo coś chłopak ucieka spod topora.

RIVALDO700; użytkownik komentarzy: 4591 newsów: 0
15.07.2013; 15:22
"mnie przejscie Fabsa nie zaskoczy do MU pod wzgledem ,,wiernosci'' do Arsenalu

Cesc to jest pilkarz jak z reszta kazdy ze jak wyloza ci ladna pensje to tam idzie i tyle , przeciez nawet RVP byl wiekszym symbolem Arsenalu.

Mnie ten transfer pod tym wzgledem nie ruszy"

I co? Na to nie ma żadnej obrony. Herezje wypisujesz. My nic nie mówimy, że RvP nie jest symbolem, ale odnosimy się do tego iż uważasz, że "Fabs < RvP" jeśli chodzi o symbol.
Nic bardziej mylnego.
Bzdury wierutne.

lisek komentarzy: 125115.07.2013, 15:41

IceMan, rzuć swoim profilem na twitterze, zobaczę kogo obserwujesz z kanonierskich ITK :)

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:41

Higuain/Suarez, Fellaini, Richards na ŚO i będę zadowlony XD
A tak serio to wypadałoby już kogoś kupić bo robi się niebezpiecznie spokojnie z naszymi transferami.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:41

Rivaldo700- symbolem się nie zostaje w jeden sezon rozumiesz? Po pucharze konfederacji trochę osób miało neymara, zwykle za "karę" i co był symbolem AFC XDD
turysta- wiem, wiem tak tylko badam poziom naiwaności xD

Trequartista komentarzy: 536615.07.2013, 15:40

Przecież Fabregas ma niemal zapewnione miejsce w składzie, i to na swojej pozycji.
Messi
Neymar-Fabregas-Iniesta
Xavi-Busquets
Jaja by były, gdyby w przypadku kontuzji Xaviego wyśmiewany Song wskoczył do pierwszej jedenastki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:39

To ze RVP popedzil do United nie oznacza pisania zdan typu,, Rvp symbolem czego?'' a no symbolem Arsenalu gdy w nim GRAŁ , teraz wiadomo ze nie jest zadnym symbolem. Pamietam jak co drugi mial tu avatara RVP a teraz amnezja? hehe

Dreamcast komentarzy: 104215.07.2013, 15:38

@Turysta

taa... już widzę jak Liverpool (i Higuain) godzą się na takie warunki

turysta komentarzy: 608915.07.2013, 15:37

@Oggy

Jaka różnica? Klub dąży do gonienia czołówki, a oddanie Suareza do AFC to, biorąc to pod uwagę- strzał w stopę. Taka różnica ;)

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:36

Van Persie to był herosem medialnym jeden rok wcześniej więcej się mówiło i to WIELE więcej o Fabregasie - on był mózgiem i kapitanem. Robinek odpowiadał za żel i leczył kontuzje. Żadnych bajek o van Persim proszę nie opowiadać.

Theo44 komentarzy: 427615.07.2013, 15:35

Po co trolujecie o tym Fabsie??? Sam sie zdeklarowal, ze nigdzie sie nie wybiera. Poza tym Thiago ubyl. Nie ma opcji odejscia hiszpana wiec zostawcie temat.

maciekbe komentarzy: 1245815.07.2013, 15:34

ej jak Manure kupi Fabregasa za 25 baniek to my dostajemy 12,5 ?

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 115.07.2013, 15:34

Gdzie kupię najnowszą wyjazdową koszulkę?

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:33

Czyli co? Interesujemy się Higuainem i składamy oferty lecz nic z tego nie wynika, przerzucamy się na Suareza z czego też raczej nic nie wyjdzie, a w między czasie L'pool rozmawia z Realem i proponuję wymianę? XD Śmiesznie by było gdyby doszło do takiej wymiany i zostaniemy z Żirudem :D

Ars3n komentarzy: 1235415.07.2013, 15:33

Rivaldo
co ty gadasz. Kowalski sugeruje sie medialnoscia wsrod pilkarzy.. Zapytaj sie ilu zna pilkarzy tottenhamu, a powie ci tylko 'Bale', bo o reszcie nie slyszal.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:33

turysta- a co wam za różnica gdzie gryzoń popędzi? Żaden z niego symbol LFC, zwykle go nie ma przez zawieszenia, jeśli dostaniecie ładną kasiorkę to wiele nie stracicie;P

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125115.07.2013, 15:32

I tak mają grać Kanonierzy :D

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.07.2013, 15:32

@Rivaldo
Jak tak bardzo kocha pieniądze, to czemu dopłaca do tego transferu z własnej kasy? Za kasą to poleciał właśnie RVP, co jest zresztą zrozumiałe, bo zarabia w MU prawie dwa razy więcej niż u nas, a naiwni myślą że chodzi o trofea.

FoxuTheGunner komentarzy: 35815.07.2013, 15:31

@rivaldo

van judasz większym symbolem od Fabsa? :o gdzieś przeczytał taką bzdurę?

songoku95 komentarzy: 2348615.07.2013, 15:31

arsen
Symbol walki o puchary!!

turysta komentarzy: 608915.07.2013, 15:31

Gościu z Sky Italia, straszny bufon, ale jednak pokażę:

Tancredi Palmeri @tancredipalmeri
Liverpool should receive an offer from Real Madrid in the next days, for a swap Higuain+small cash for Suarez

krzysiu357 komentarzy: 61815.07.2013, 15:30

wenger i tak nie wyda duzej kasy na zadnego zawodnika nawet gdyby byl to messi. jestem przekonany ze zaden fellaini, suarez, higuain czy rooney do nas nie przyjdzie. jedyne co sie zmieni w tym okienku transferowym dla arsenalu to to ze nie bedzie trzeba nikogo sprzedawac by kogos kupic (tak jak zawsze to mialo miejsce). przyjdzie do nas pewnie max 3 zawodnikow ktorzy klasa beda przypominac wszystkie nasze dotychczasowe transfery, czyli giroud, podolski, cazorla, arteta mertesacker. lacznie wydamy pewnie okolo 50 mln ale nie na 1 zawodnika tylko na wszystkich

Ars3n komentarzy: 1235415.07.2013, 15:30

Rivaldo
no w barcelonie to takie kokosy zarabia, ze chooy. Gdyby w Arsenalu wygrywal, to mialby tutaj tak samo jak tam.
RvP symbol czego? bo jestem ciekawy.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:29

Jeśli miałbym jednak zgadywać to Wenger wie o podchodach Maniure i czeka na reakcję Fabsa. Jeśli warunki naszej umowy z FCB są takie jak się mówi to wyjdziemy z 25 i Czesio wraca. I to będzie błąd IMO. Barca jeśli nie ma noża finansowego na gardle (tego nie wiem możliwe że tak jest) to nie sprzeda Cesca.

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 15:29

Rivaldo, a co mnie przeciętny kowalski interesuje? Mnie interesuje kibic Arsenalu. A taki Ci powie, że na przestrzeni lat jednak Czesław > Robin ;]

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.07.2013, 15:26

Ja jestem za transferem Demy Bę to jest kozak w dodatku czarny!

songoku95 komentarzy: 2348615.07.2013, 15:25

Oggy
zdecydowanie Fabs!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:25

pinquite

przez ostatnie lata wiecej kowalskich jak bys spytal Arsenal jaki pilkarz? to wiecej wymieniloby ci Rvp niz Cesca za czasow ich gry

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 15:25

Jeżeli ta klauzula o tym, że my 50% zyskamy za Cesca jak odejdzie z Barcy jest prawdą, to Barca będzie chciała go do nas sprzedać... bo zyskają te 25 mln a nie 15-20.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 15:25

Oczywiście ,że Suarez/Roo, Fabregas już nie gra tak jak w Arsenalu.