Kanonada w Dżakarcie, 7-0 z Indonezją!

Kanonada w Dżakarcie,  7-0 z Indonezją! 14.07.2013, 16:38, Kuba Tomaszkiewicz 1815 komentarzy

Arsenal rozgromił w stolicy Indonezji gospodarzy aż 7-0! Mimo, że rywal jest bardzo nisko notowany, fani Kanonierów znajdą dużo pozytywów po dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera rozpoczęła to spotkanie w następującym składzie:

Fabiański - Jenkinson, Miquel, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott - Akpom.

Francuski szkoleniowiec od pierwszej minuty dał szansę młodym graczom - Gnabry'emu i Akpomowi - którzy pokazali się z bardzo dobrej strony wiosną w rozgrywkach NextGen Series.

Dla fanów futbolu w Indonezji przyjazd do Dżakarty tak utytyłowanego klubu jak Arsenal to nie lada gratka, dlatego trybuny Gelora Bung Karno Stadium zapełniły się do ostatniego miejsca.

Od początku spotkania Arsenal przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już po 35 sekundach pierwszą szansę miał Chuba Akpom, jednak jego strzał tuż zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo aktywni Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain próbowali niekonwencjonalnymi zagraniami rozbić obronę gospodarzy.

W 7. minucie po dwójkowej akcji Walcott-Akpom młodszy ze snajperów The Gunners spróbował uderzyć z ostrego kąta. Jednak jego strzał minął dalszy słupek o kilka metrów, a Serge Gnabry nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili płaski strzał Ramsey'a z ponad 20 metrów o centymetry minął bramkę Indonezji.

Kanonierzy, na czele z Walijczykiem i Serge'm Gnabry'm, nie potrafili przełożyć efektownych zagrań piętą na realne zagrożenie bramki gospodarzy.

Nie można nie wspomnieć o kilku pojedynczych wypadach zespołu Indonezji pod pole karne Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze spokojnie przedostawali się na połowę Arsenalu przez środek pola, nienajlepiej zabezpieczony przez Mikela Artetę.

19 minuta i mamy pierwszą bramkę dla Arsenalu w sezonie 2013/2014! Alex Oxlade-Chamberlain przebiegł z piłką ponad 50 metrów i wbiegł w pole karne. Kiedy akcja wydawała się zwalniać, Anglik wystawił jak na tacy piłkę Theo Walcottowi, który znakomicie wykończył akcję swojego kolegi z reprezentacji. 1-0!

Po chwili prawoskrzydłowy Arsenalu do bramki chciał dorzucić asystę, lecz Chuba Akpom dwukrotnie w ciągu minuty został uprzedzony przez środkowego obrońcę Indonezji w polu bramkowym.

Po kilku akcjach Walcotta tempo meczu zdecydowanie siadło. Gospodarze chcieli przedostać się na połowę Arsenalu przede wszystkim długimi podaniami, natomiast Kanonierzy niespecjalnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek.

I znowu Walcott odegrał główną rolę w akcji Arsenalu! Po prostopadłym podaniu Ramsey'a Anglik wystawił piłkę niepilnowanemu Gibbsowi, ale lewy obrońca Kanonierów trafił w boczną siatkę. W 36. minucie Akpom popisał się świetnym zagraniam do Chamberlaina. The Ox minął bramkarza, ale był zbyt blisko linii bocznej aby podać do będącego przed pustą bramką Walcotta.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pod koniec pierwszej połowy Arsenal został zepchnięty do defensywy! Na szczęście dla Wengera i spółki, gwiazdy ligi indonezyjskiej nie znalazły recepty na pokonanie Fabiańskiego.

Na uwagę zasługuje indywidualny popis Aarona Ramsey'a w 44. minucie. Walijczyk na prawym efektowną ruletką minął dwóch obrońców gospodarzy, lecz jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe skończyło się pewną interwencją bramkarza.

Chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Na drugą połowę spotkania Arsene Wenger zdecydował wystawić taki oto skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny(c), Aneke, Miguel - Zelalem, Ramsey - Gnabry, Olsson, Eisfeld - Akpom.

Obie drużyny dość leniwie zaczęły drugą odsłonę spotkania. Poza rzutem rożnym bitym przez Eisfelda i główką Koscielnego nie wydarzyło się w tym okresie nic godnego uwagi.

Ale w 54. minucie Serge Gnabry rozbudził kibiców w Dżakarcie. Po jego rajdzie lewym skrzydłem i dokładnym podaniu, Chuba Akpom umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku bramki gospodarzy. 2-0!

Kilka minut później Akpom stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, lecz sędzia liniowy gwizdnął spalonego, którego nawet najbardziej zagorzały kibic Tottenhamu nie miał prawa zobaczyć.

Od początku drugiej połowy znakomicie grał Gedion Zelalem. Po jego prostopadłym podaniu Thomas Eisfeld nieczysto trafił w piłkę, czego efektem było fatalne uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Około 60. minuty boisko opuścili Aaron Ramsey i Serge Gnabry, a ich miejsce zajęli Tomas Rosicky oraz wspomniany Podolski. Kilka minut później za Akpoma i Jenkinsona pojawili się Sagna i Giroud. Także Łukasz Fabiański opuścił plac gry, a bramki Arsenalu od tego momentu strzegł Damien Martinez.

Spiker nie zdążyła wyczytać nazwisk wprowadzonych graczy, a już Giroud zdobył bramkę po podaniu...Sagny! Podobna akcja jak przy drugim golu Kanonierów, lecz tym razem przeprowadzona prawym skrzydłem. 3-0!

Widać, że francuski duet bardzo stęsknił się za boiskiem. Znowu Giroud wpisał się na listę strzelców, znowu po podaniu Sagny z prawej flanki. Tym razem rosły napastnik potężnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Indonezji. Uśmiech Arsene'a Wengera po tej bramce powiedział wszystko. 4-0!

Te bramki wprowadziły drobną dekoncentrację w szeregach obronnych Kanonierów. Napastnik Indonezji wyszedł sam na sam z Martinezem, ale ofiarna interwencja Koscielnego zapobiegła utracie bramki przez Arsenal.

W 83. minucie kolejny duet rezerwowych wypracował bramkę dla Arsenalu. Rosicky i Podolski rozklepali całą drużynę Indonezji, a Niemiec płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. 5-0!

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Kris Olsson i umieścił piłkę w siatce. 84. minuta, 6-0!

Thomas Eisfeld pozazdrościł swojemu koledze z młodzieżowej kadry Arsenalu i także zdobył bramkę w Dżakarcie. Niemiec znakomicie wykończył zespołową akcję Kanonierów. Asystę zapisujemy Giroudowi, który świetnie zagrał na tzw. "ścianę". 7-0!

Więcej bramek nie oglądaliśmy, Arsenal zalicza świetny wynik po przyzwoitej grze na początek Asia Tour 2013. Bardzo cieszy pozytywny występ "młodych wilków", na czele ze strzelcami bramek - Akpomem, Olssonem i Eisfeldem.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.07.2013, 15:25

Barcelona nie sprzeda Fabregasa nigdzie, ani do MU ano do nas. Oni go teraz, po odejściu Thiago, naprawdę potrzebują. Ba, jestem w śmiem stweirdzić, że Cesc będzie w nadchodzącym sezonie grał więcej niż Xavi.

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:25

Wypadało by kogoś kupić.

krzysiu357 komentarzy: 61815.07.2013, 15:24

ludzie spokojnie. to ze united zlozyli oferte nie oznacza wcale ze barca ja zaakceptuje. a po drugie jeszcze fabregas musi zaakceptowac. nie wyobrazam sobie zeby barcelona po sprzedazy thiago teraz sprzedala jeszcze cesca.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:24

To stawiam mejn kłaszczyn: Suarez/Roo/Igła czy Fabs?
Robig1- dopóki nie zostanę złapany na gorącym trollingu będę gimbusiarsko zaprzeczał ;>

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 15:23

RvP był większym symbolem od Czesia? Czego się naćpałeś Rivaldo?

ElSar komentarzy: 416815.07.2013, 15:23

Tottenham Hotspur ma w tym tygodniu złożyć Aston Villi ofertę w wysokości 20 milionów funtów za napastnika Christiana Benteke.

songoku95 komentarzy: 2348615.07.2013, 15:23

Chelsea ma Bę i Ramiresa... idą na majstra.
W sumie
Lauren, Sol, Cole, Viera, Gilberto, Henry. Tyle czarnych bylo w 11 w 03/04. Coś w tym musi być.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:22

mnie przejscie Fabsa nie zaskoczy do MU pod wzgledem ,,wiernosci'' do Arsenalu

Cesc to jest pilkarz jak z reszta kazdy ze jak wyloza ci ladna pensje to tam idzie i tyle , przeciez nawet RVP byl wiekszym symbolem Arsenalu.

incoREALISTA komentarzy: 34115.07.2013, 15:21

Mając prawo pierwokupu nie można pozwolić na to żeby Fabs przeszedł do ManU !

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.07.2013, 15:20

Oggy
Jesteśmy trollami takimi małymi :D

ElSar komentarzy: 416815.07.2013, 15:20

Jeżeli Cesc przejdzie do MU to straci mój szacunek ....

Pinguite komentarzy: 1502015.07.2013, 15:19

No niech tylko Czesław spróbuje wylądować w Manchesterze po tej całej sadze z jego przejściem do Sfarcelony.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:18

I Guardian i BBC podają że MU się wybiera po Fabsa. Moim zdaniem jest to realny transfer o ile MU sypnie większymi pieniędzmi -stać ich. My natomiast musimy zdecydować : sentymenty czy przyszłość. Bardziej potrzebujemy napastnika niż pomocnika środkowego.
Robizg1- heheh też o tym pomyślałem xD Zważywszy na niezłe uzębienie Luisa to jego przodkowie też ładnie musieli kąsać :PP

FoxuTheGunner komentarzy: 35815.07.2013, 15:17

To okienko jest tragiczne, pełno spekulacji i żadnych konkretnych ruchów. Tylu piłkarzy było z nami łączonych "pewne transfery". Sam już nie wiem co myśleć.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Masz rację.

Pogba, Ba, Suarez, Maicon, Cesc do Arsenalu !!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:16

arsenaslfann

on za rok zastapi Pizarro

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.07.2013, 15:15

Ta informacja o Cescu i United jest na BBC, a to chyba najbardziej wiarygodne z tzw. zródeł nieoficjalnych...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997315.07.2013, 15:15

problem tylko taki ze w tej Farsie nie ma miejsca dla Czesia po dojsciu Nejmara...

i Farca imho potrzebuje na gwalt kasy na stopera lub 2 i CFa...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.07.2013, 15:15

Oggy
Suarez go ugryzł :D

mallen komentarzy: 2123915.07.2013, 15:14

Julio Cesar's agent: "It's not all done yet [Cesar's move to Napoli]. The only two concrete tracks are Arsenal and Napoli."

QPR chief executive Philip Beard has revealed they have not yet received any bids.

"There’s nothing firm,He is Brazil’s number one goalkeeper,We’ll look at what deals are on offer and if they’re right for us and the player. "

rev komentarzy: 161515.07.2013, 15:14

Jak Fabregas pojdzie do United to ja sie wypisuje ze wszystkiego :x

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:14

@RIVALDO
I po jakiego Lewy tam się pcha? Jeżeli tam pójdzie to jest po prostu głupi.

@rivaldo

ten jego "spectular" to będzie Higuain raczej, lub Suarez.Na tego drugiego to mysle, ze mamy jakies 40% szans :P 40 mln mysle, ze by styklo, tygodniowka 130 tys i chyba bym orgazmu dostal :D

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:12

@Oggy
To jest Coutinho

maciekbe komentarzy: 1245815.07.2013, 15:12

@AAl to mój suchar my friend :P Pozdrowienia od Fernando
media1.sulia.com/static/user_images/31/2013-07-12/dbb1ab12-cdd8-4a64-a76f-80630305e672

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.07.2013, 15:12

Oggy
To Coutinho

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:12

podobno na spotkaniu z kibicami w Indonezji

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:11

A tak offtopic to po co Lewy idzie do bejernu skoro ten kupił Thiago, a podobno polują na jeszcze kolejnego napastnika.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:11

turysta - co to za japa na Twoim awku? Ballackowi ktoś nastąpił na jajca czy jak ;PP

ArseneAl komentarzy: 2341715.07.2013, 15:11

@SzalonyIwan
Ustaliliśmy, że juwenalia dla indyków nie są zbyt wiarygodnym źródłem.

MadMax14 komentarzy: 266915.07.2013, 15:10

@RIVALDO700

Na której konfie on to powiedział?

turysta komentarzy: 608915.07.2013, 15:10

Gościu strzela ślepakami, albo czyta portale/gazety, a potem okrasza to BREAKING NEWS.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:08

Arsene Wenger has moved to reassure agitated Arsenal supporters that the club are pressing ahead with plans to secure a 'spectacular' signing.

daily mial

jesli Wenger tak mowi na konfie to mam wrazenie ze to juz nie blef i spektakularny transfer bedzie

matt21 komentarzy: 541415.07.2013, 15:08

ArsenalAl

ale pamiętaj, tylko wtedy gdy wcześniej sprowadzimy Suareza, oni się będą idealnie uzupełniać.

lucasnoline komentarzy: 541615.07.2013, 15:07

Ibra do nas przyjdzie! Zobaczycie. Cavani idzie do PSG, a Zlatan nigdy nie grał w PL - to jego ostatnia szansa i to jest MISTERNY plan Wengera.

matt21 komentarzy: 541415.07.2013, 15:07

Barca nie opchnie Cesca, bo to by był wstyd dla nich.
Tyle zamieszania z tym było, tyle głupich zachowań piłkarzy Barcelony, żeby po dwóch sezonach go sprzedać?
To by był szczyt głupoty.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:06

afcforever- Barcelona wbrew śmiesznym deklaracjom musi uważać na pieniądze. Santosowi jeszcze wiszą sporo pieniędzy, do tego nie mają obrony. Odejście Thiago faktyczne oddala szanse Fabsa na transfer. Tyle że przy naprawdę sporej sumie (pewnie pow 30 mln) Katalońcy się IMO zastanowią.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10315.07.2013, 15:06