Kanonada w Dżakarcie, 7-0 z Indonezją!

Kanonada w Dżakarcie,  7-0 z Indonezją! 14.07.2013, 16:38, Kuba Tomaszkiewicz 1815 komentarzy

Arsenal rozgromił w stolicy Indonezji gospodarzy aż 7-0! Mimo, że rywal jest bardzo nisko notowany, fani Kanonierów znajdą dużo pozytywów po dzisiejszym spotkaniu.

Drużyna prowadzona przez Arsene'a Wengera rozpoczęła to spotkanie w następującym składzie:

Fabiański - Jenkinson, Miquel, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott - Akpom.

Francuski szkoleniowiec od pierwszej minuty dał szansę młodym graczom - Gnabry'emu i Akpomowi - którzy pokazali się z bardzo dobrej strony wiosną w rozgrywkach NextGen Series.

Dla fanów futbolu w Indonezji przyjazd do Dżakarty tak utytyłowanego klubu jak Arsenal to nie lada gratka, dlatego trybuny Gelora Bung Karno Stadium zapełniły się do ostatniego miejsca.

Od początku spotkania Arsenal przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już po 35 sekundach pierwszą szansę miał Chuba Akpom, jednak jego strzał tuż zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo aktywni Aaron Ramsey i Alex Oxlade-Chamberlain próbowali niekonwencjonalnymi zagraniami rozbić obronę gospodarzy.

W 7. minucie po dwójkowej akcji Walcott-Akpom młodszy ze snajperów The Gunners spróbował uderzyć z ostrego kąta. Jednak jego strzał minął dalszy słupek o kilka metrów, a Serge Gnabry nie zdołał zamknąć akcji. Po chwili płaski strzał Ramsey'a z ponad 20 metrów o centymetry minął bramkę Indonezji.

Kanonierzy, na czele z Walijczykiem i Serge'm Gnabry'm, nie potrafili przełożyć efektownych zagrań piętą na realne zagrożenie bramki gospodarzy.

Nie można nie wspomnieć o kilku pojedynczych wypadach zespołu Indonezji pod pole karne Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze spokojnie przedostawali się na połowę Arsenalu przez środek pola, nienajlepiej zabezpieczony przez Mikela Artetę.

19 minuta i mamy pierwszą bramkę dla Arsenalu w sezonie 2013/2014! Alex Oxlade-Chamberlain przebiegł z piłką ponad 50 metrów i wbiegł w pole karne. Kiedy akcja wydawała się zwalniać, Anglik wystawił jak na tacy piłkę Theo Walcottowi, który znakomicie wykończył akcję swojego kolegi z reprezentacji. 1-0!

Po chwili prawoskrzydłowy Arsenalu do bramki chciał dorzucić asystę, lecz Chuba Akpom dwukrotnie w ciągu minuty został uprzedzony przez środkowego obrońcę Indonezji w polu bramkowym.

Po kilku akcjach Walcotta tempo meczu zdecydowanie siadło. Gospodarze chcieli przedostać się na połowę Arsenalu przede wszystkim długimi podaniami, natomiast Kanonierzy niespecjalnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek.

I znowu Walcott odegrał główną rolę w akcji Arsenalu! Po prostopadłym podaniu Ramsey'a Anglik wystawił piłkę niepilnowanemu Gibbsowi, ale lewy obrońca Kanonierów trafił w boczną siatkę. W 36. minucie Akpom popisał się świetnym zagraniam do Chamberlaina. The Ox minął bramkarza, ale był zbyt blisko linii bocznej aby podać do będącego przed pustą bramką Walcotta.

Aż trudno w to uwierzyć, ale pod koniec pierwszej połowy Arsenal został zepchnięty do defensywy! Na szczęście dla Wengera i spółki, gwiazdy ligi indonezyjskiej nie znalazły recepty na pokonanie Fabiańskiego.

Na uwagę zasługuje indywidualny popis Aarona Ramsey'a w 44. minucie. Walijczyk na prawym efektowną ruletką minął dwóch obrońców gospodarzy, lecz jego wstrzelenie piłki w pole bramkowe skończyło się pewną interwencją bramkarza.

Chwilę później arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Na drugą połowę spotkania Arsene Wenger zdecydował wystawić taki oto skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny(c), Aneke, Miguel - Zelalem, Ramsey - Gnabry, Olsson, Eisfeld - Akpom.

Obie drużyny dość leniwie zaczęły drugą odsłonę spotkania. Poza rzutem rożnym bitym przez Eisfelda i główką Koscielnego nie wydarzyło się w tym okresie nic godnego uwagi.

Ale w 54. minucie Serge Gnabry rozbudził kibiców w Dżakarcie. Po jego rajdzie lewym skrzydłem i dokładnym podaniu, Chuba Akpom umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku bramki gospodarzy. 2-0!

Kilka minut później Akpom stanął przed kolejną szansą na zdobycie gola, lecz sędzia liniowy gwizdnął spalonego, którego nawet najbardziej zagorzały kibic Tottenhamu nie miał prawa zobaczyć.

Od początku drugiej połowy znakomicie grał Gedion Zelalem. Po jego prostopadłym podaniu Thomas Eisfeld nieczysto trafił w piłkę, czego efektem było fatalne uderzenie wysoko nad poprzeczką.

Około 60. minuty boisko opuścili Aaron Ramsey i Serge Gnabry, a ich miejsce zajęli Tomas Rosicky oraz wspomniany Podolski. Kilka minut później za Akpoma i Jenkinsona pojawili się Sagna i Giroud. Także Łukasz Fabiański opuścił plac gry, a bramki Arsenalu od tego momentu strzegł Damien Martinez.

Spiker nie zdążyła wyczytać nazwisk wprowadzonych graczy, a już Giroud zdobył bramkę po podaniu...Sagny! Podobna akcja jak przy drugim golu Kanonierów, lecz tym razem przeprowadzona prawym skrzydłem. 3-0!

Widać, że francuski duet bardzo stęsknił się za boiskiem. Znowu Giroud wpisał się na listę strzelców, znowu po podaniu Sagny z prawej flanki. Tym razem rosły napastnik potężnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Indonezji. Uśmiech Arsene'a Wengera po tej bramce powiedział wszystko. 4-0!

Te bramki wprowadziły drobną dekoncentrację w szeregach obronnych Kanonierów. Napastnik Indonezji wyszedł sam na sam z Martinezem, ale ofiarna interwencja Koscielnego zapobiegła utracie bramki przez Arsenal.

W 83. minucie kolejny duet rezerwowych wypracował bramkę dla Arsenalu. Rosicky i Podolski rozklepali całą drużynę Indonezji, a Niemiec płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. 5-0!

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął Kris Olsson i umieścił piłkę w siatce. 84. minuta, 6-0!

Thomas Eisfeld pozazdrościł swojemu koledze z młodzieżowej kadry Arsenalu i także zdobył bramkę w Dżakarcie. Niemiec znakomicie wykończył zespołową akcję Kanonierów. Asystę zapisujemy Giroudowi, który świetnie zagrał na tzw. "ścianę". 7-0!

Więcej bramek nie oglądaliśmy, Arsenal zalicza świetny wynik po przyzwoitej grze na początek Asia Tour 2013. Bardzo cieszy pozytywny występ "młodych wilków", na czele ze strzelcami bramek - Akpomem, Olssonem i Eisfeldem.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 16:22

doberman6 > Pogba - jest nie do wyciągnięcia z Juve, ale trzeba przyznać, że zawodnik kapitalny, w końcu został wybrany najlepszym graczem MŚ u-20. Najlepsze w tym jest to, że Juve kupiło go od MU :)

Kondogbia - też młody, utalentowany DM z Sevilli. Silny, w miarę dobrze wyszkolony technicznie, tani i z małą tygodniówką, to byłby dobry transfer i nazwałbym go nawet, że to byłby "transfer w stylu Wengera", a więc szansę na niego wydaję mi się, że są dość duże.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 16:22

A Pellegrini jak Wenger...
"W letnim okienku nie będziemy działać z pośpiechem, ale potrzebujemy dwóch, może trzech nowych piłkarzy. Trudno powiedzieć, kiedy do nas dołączą"

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:22

Też podoba mi się reakcja Kloopa. Nie kręci się z tematem. Od razu zrobił to co trzeba i klei drużynę w jedną kupę.

Alonso komentarzy: 1282415.07.2013, 16:21

Manwe
Żadnych. Holender z PSV zostaje w PSV, a Thiago poszedł do Bayernu to teraz sobie wymyślają, że dojdzie do nich Fabregas.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52015.07.2013, 16:20

Najlepiej to zrobił Kloop. Wziął wydał i może komponować drużynę na nowy sezon. Reszta składu widzi, że są wzmocnienia to póki co nikt z odchodzeniem się nie wyrywa. A Wenga widać będzie tak mędził całe okienko.

Oldgunner3 komentarzy: 977815.07.2013, 16:19

Teraz na topie - gra z amatorami i PR-owskie wycieczki po Dalekim Wschodzie,a powinny być tematy transferowe - np.the sun i the mirror głoszą,że Moyes chce dać 26 mln za Cesca.U nas zamiast potwierdzenia transferu Fellainiego i Higuaina bądź Suareza mamy relacje z frapującego pobytu w Indonezji czy Wietnamie.Niezbyt to budujące.

Manwe komentarzy: 103615.07.2013, 16:19

Cały dzień na tenisie spędzony, przychodzę a tu Cesc do ManU ma iść? Z jak poważnych źródeł są to ploty?

Alonso komentarzy: 1282415.07.2013, 16:18

youtube.com/watch?v=jQYFzt45c18
Od 15:40, co Mourinho myśli o Higuainie. Już widzę jak go kupuje do Chelsea, haha. :D

MrWhite komentarzy: 74215.07.2013, 16:18

Jesli Arsenal bedzie wygrywał te mecze sparingowe tak wysoko jak ten wczoraj to na duze transfery nie ma co liczyc :D Wenga jak zawsze bedzie myslal ze te co ma mu wystarczy skoro tak dobrze idzie z "ogórkami" , czyli jak co sezon.

damianARSENAL komentarzy: 853415.07.2013, 16:17

doberman6
oglądałem go na U21. Moim zdaniem dobrze wyszkolony technicznie, silny, szybki, tani. Zrobi kariere, oj zrobi :)

peciakk
80 mln. masakra... oby się wypalił jak Kaka.

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:12

Skończy się tak, że nikogo nie kupimy. Ociągajmy się dłużej...

damianARSENAL komentarzy: 853415.07.2013, 16:12

Ale przecież Wenger nie kupi ani Suareza, ani Higuaina :) To nie Fifa panowie!;)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 16:11

s95@
Nie zrozumiałeś on chce do 40 mln by dołożyć to do poprzednich ofert a kwota wyniesie pewnie gdzieś 70/80 mln.

incoREALISTA komentarzy: 34115.07.2013, 16:11

Lepiej dać 45 za Suareza niż 35 za Higuaina.

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:10

Jak mamy płacić 40 mln za Higuaina to od proste jest, że wolimy 40 mln dać za Suareza.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 16:10

Arsenalfann@
No to będzie gdzieś około 35 mln :)

songoku95 komentarzy: 2348615.07.2013, 16:10

glupie. Daja 40 mln. za młodzika z La Liga a nie dzadza 40 za Bejla, który jest obecnie czołówka na świecie?
Świetna polityka Realu! -,-

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2013, 16:10

Nikt za Higuaina nie da 40 mln.Real dobrz wie, ze on nie jest tyle warty, i chcą tylko zarobic.Za taka kase to juz mozna o Suareza powalczyc, a nie wydawać ją na argentynczyka

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.07.2013, 16:10

Mourinho nie chce żadnego Higuaina, ma uraz po jego grze w Realu.

skysports ogólnie się dzisiaj rozpisało ^^

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 16:09

I takie słowa Wengera będziemy słyszeć do końca okienka, po czym usłyszymy: "nie było dostępnych zawodników na rynku, a my nie możemy płacić za zawodnika 25 mln jeżeli on jest wart 23".

od kilku okienek tak jest, że Wenger składa śmieszne oferty, po czym mówi, że się starali ale nie było czasu bo najpierw pozbywali się szrotu.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.07.2013, 16:09

i znowu polityka na k.com, fak

deyna18JK komentarzy: 5015.07.2013, 16:09

chelsealive.pl/n-34403-sky-italy-chelsea-chce-higuaina.php

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:09

@peciak
40 mln ojro. 35 mln funtów to chyba wyjdzie gdzieś koło tego tak? Nie wiem dokładnie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 16:08

realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=46520
Proszę bardzo :)

deyna18JK komentarzy: 5015.07.2013, 16:08

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 215.07.2013, 16:07

@Arsenalfcfan
OK. Niech Ci będzie. RVP poszedł do United wygrywać trofea i grać dla najlepszego klubu w Anglii przy okazji zgarniając tygodniówkę dwa razy większą tygodmiówkę niż u nas. Peace :-)

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:07

Od kiedy Wenger podaje nazwiska...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 16:05

Wenger said: "You want me to announce a spectacular signing, but I can't. We are working behind the scenes to strengthen the squad - but I can't give you names."

sky sports

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 16:04

40 mln? To jakiś żart? Skąd info?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 16:04

Arsenal target Luis Suarez is open to the possibility of staying in the Premier League, according to Sky sources.

Sky sports

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 16:04

Higuain ma zgodę na odejście ale Real Madryt oczekuje 40 mln za niego ;)
Jeżeli odejdzie Igła to Real ma zamiar bardziej postarać się o Bale.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 16:03

doberman6- taa a Kaczyński to geniusz strategii Napoleon polityki i w ogóle. Tusk to Richelieu, Palikot to Cromwell a Miller to Stalin xD

Verminator97 komentarzy: 1490015.07.2013, 16:00

Ja jestem fanbojem Cesca i uwaga Samira :P Nie wiem ale nie potrafię ich nie lubić. To moi dwaj ulubieni zawodnicy na równi z Jackiem. Pewnie teraz mnie zjedziecie, ale tak już mam xd Nie wiem czemu, ale za RvP nigdy nie przepadałem, a teraz to już gościa nie trawię :P

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 215.07.2013, 15:59

Henryemu zachcialo sie barcelonki wiec nie wiem czy jest na rowni z bergkampem czy wengerem

lucasnoline komentarzy: 541615.07.2013, 15:59

@RIVALDO

Ale tutaj nie ma się o co kłócić. RVP może być co najwyżej symbolem tego jak kapitan nie powinien się zachowywać - i nie chodzi mi tutaj już nawet o jego transfer do Mułów, lecz o to, że taki z niego był kapitan na boisku jak z TV5 czołowy obrońca PL w poprzednim sezonie.

Oggy komentarzy: 948915.07.2013, 15:58

Problem z JKM jest taki że on mówi to co jest po prostu negacją poprawności politycznej. A to za mało na spójną ideologię. Czy JKM jest libertarianinem? W sporej części spraw jest tradycjonalistą, jak to ma się zgadzać?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.07.2013, 15:57

kubanski

seriously? dla kasy to odszedł Eto do Anży... a nie ktoś kto dostaje oferte z najlepszego klubu w Anglii i jednego z najlepszych w Europie. A pamiętaj, najlepsi gracze grają w najlepszych klubach. RVP to czołówka i był po prostu za duży dla nas.

Dostał dobre pieniądze, ale jak miałby iść dla kasy to poszedłby do City bądź ruskich.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 515.07.2013, 15:56

Verminator97@
Wiem wiem właśnie teraz zauważyłem sorry :D

maciekbe komentarzy: 1245815.07.2013, 15:56

Ja jestem fanbojem Cesca i zawsze będę, jakoś nie mogę zapomnieć o tym zawodniku. Przy wszystkich okolicznościach, związanych z transferem jednego i drugiego zawsze postawię Fabsa wyżej niż cunta, nie będę się nawet przez sekundę nad tym zastanawiał. Nie wszystko można logicznie wytłumaczyć, sentyment do Cesca jest i będzie

arsenalfann komentarzy: 1024315.07.2013, 15:55

Boże znowu polityka? Weźcie tego JKMa w...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.07.2013, 15:55