Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:36

erzt maz racje ze mecz z hull bedzie straszliwie ciezki bo oni walcza w kazdym meczu o zycie, nie tak dawno urwali u siebie ptk chelshit

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:36

Gunner--> o to ze Clichy nie byl bezbledny.. ale na 7 i tak zasluzyl. Duzo pilek przechwytywal i podlaczal sie do akcji ofensywnych. Mimo wszystko ocena za niska

Kanonierka87 komentarzy: 454 newsów: 5909.03.2010, 23:36

No cóż... A ja bezczelnie śmiałam nie wierzyć w Bendtnera. Mój błąd.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:36

a jak wam sie podobalo rozgrywanie nasriego?? :)

piootrek2 komentarzy: 101809.03.2010, 23:35

Nie mam słów. Nie sądziem, że będzie tak wysoko. Brawo. No i to bez Cesca. Mimo wszystko bez niego gramy jak drużyna. Nasri i Arsha biorą odpowiedzialność za gre zespołu. Tylko tak dalej.

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:35

gunner995 - Zaj.....sty filmik ogladałem:)

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:35

Co??? Gael 6??? To jakaś parodiaaa!!! Przecież on grał prze cudnie jak cały Arsenal... Nie wiem o co im chodzi?

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.03.2010, 23:34

Obawiam się, że mecz z Hull będzie znacznie trudniejszy niż ten dzisiejszy. Módlmy się, żeby nikt nie doznał kontuzji i żeby Cesc wrócił. Ostatnio na KC Stadium gra się bardzo trudno, a my nie możemy pozwolić sobie na stratę punktów.

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:34

Wszystkie oceny procz Clichy'ego i Diaby'ego sie zgadzaja. Obydwaj zasluzyli na 7 moim skromnym zdaniem

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:34

ocenki spoko, tylko ta dla clichego troche za niska

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:33

hoelm78--->Dokładnie :) Ja po meczu ze Stoke wstawiłem na youtube filmik z takim kołem :) i obejrzało go ponad 35tyś. Aż się łezka w oku kręci a Eboue piękny gest po meczu z tym chłopcem :)
A r s e n a l!!!

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:33

Teraz zeby wydrywac wszystkie mecze w lidze i mamy majstra

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:33

hehe dobre oceny sky sports dla arsenalu tylko dziwi ocena clichy'ego na 6.. zagrał lepiej min.7

dt12345 komentarzy: 45609.03.2010, 23:31

Nasri i Arshavin rozjeżdżali obrońców jak chcieli ;)

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:31

Gunner_995--> obys mial racje;D chociaz nawet jeden zero by mnie ucieszylo..:)

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:30

Nie ma co wyróżniać poszczególnych graczy bo wszyscy zagrali bardzo dobre zawody, tworzyli naprawde zgrany team!!! Najbardziej mi sie podoba jak po meczach zbieraja sie na srodku boiska w kole i razem sie ciesza. To swiadczy jaką sa rodzina i ze im zalezy na trofeach!!!

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:29

Na trybunach siedział pan Harry Redknapp :)
Pewnie się troszkę przestraszył:) bo Spursów czeka podona egzekucja:)

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.03.2010, 23:29

Kajtek_bl - spotkanie ocenie na chłodno jutro :P

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:28

Co do Rosickiego to nie sadzilem ze on zaistnieje on jescze w naszej druzynie po tak dlugiej przerwie

Kajtek_bl komentarzy: 7809.03.2010, 23:27

widze, ze nikt nie docenia wkladu rosickiego, a zagral tez swietne zawody, bardzo dobre podania, dobrze wozil sie z pilka, wraca mu szybkosc i forma

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.03.2010, 23:27

Tak na marginesie, Sunderland rozbił Bolton 4:0. Jack grał w pierwszym składzie i według Skysports był najlepszy w swoim zespole [dostał 7].

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:27

Dzieki Henry1855!!!!!

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:26

Erzet--> Popieram .hoelm78 trochę pojechałeś po rajtuzach.
A kiedyś dostałem bana bo napisałem coś w podobnym stylu ,ale nie warto zwracać na takich uwagi,niestety to się nie skończy zawsze będę włazić i nam psuć nerwy...
Ale mowię wam panowieee zobaczycie że jeszcze w tym sezonie wszyscy się przekonają:)

Kipling komentarzy: 46009.03.2010, 23:26

zagrali pieknie jak zawsze, wygrali pewnie jak nigdy:P nie no, bardzo sie ciesze, jesli utrzymaja poziom w lidze to widze jakas błyskotke na koniec sezonu;)

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:26

Nie ma co sobie głowy zawracac jakims patafianem :) Musimy sie cieszyc, bo jest z czego!!!!

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:25

Hoelm78->> wszystko ok tylko te zydy nie potrzebnie. Ale temu frajerowi sie nalezalo wiec Cie rozumie:)

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:24

JEsli go jedziemy to jest to on sie tylko nakreca... Ale sam nie wytrzymalem i musialem go zjechac;P

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:24

Erzt - sorry mozemasz racje troche przesadzilem. Przepraszam wszystkich!!!

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:23

Jak mu żal d...pe sciska to niech tu nie włazi

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.03.2010, 23:23

hoelm78 - żarcik, nie żarcik. Różni ludzie tą stronę odwiedzają. Proponuję takich jak on olać i nie karmić trolla. Jeśli nikt nie będzie zwracał na niego uwagi, to chłopak szybko się znudzi i przestanie ;)

Gunerxxx komentarzy: 235909.03.2010, 23:22

Ciekawe co teraz Helton powie :D

dt12345 komentarzy: 45609.03.2010, 23:22

Przydałby się link do bramki Nasriego, w tej poniżej mi nie odtwarza.

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:21

Erzt - pitolisz :) to taki żarcik :) A tamtemu morusowi to można nam do pieca dorzucac???

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:21

Wlasnie. JEsli tylko nie trafimy na druzyne z angli ktore dla nas maja zbyt dobra defensywe i zabojcze kontrataki to mysle ze zagframy w polfinale:)

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3509.03.2010, 23:19

hoelm78 - może bez takich, co? Wiesz, że to podchodzi pod antysemityzm?

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 309.03.2010, 23:19

Co do komentarza tego Dawidhio.Z Interem i Bayernem spokojnie możemy zagrać.Wolałbym nie trafiać jeszcze na zespół z krajowego podwórka.

page komentarzy: 1684 newsów: 409.03.2010, 23:18

Tym razem moje obawy były w 100% bezpodstawne. I cieszy mnie to! Niestety nie mogłem oglądać meczu, ale czytam w Waszych komentarzach, że Nasri zagrał miodny mecz, a hat-trick Bendtnera też nie wziął się znikąd. Bardzo mnie cieszy ten rezultat, naprawdę żałuję, że nie mogłem zobaczyć spotkania w całości. Teraz czekam na powtórkę i wypowiedź Hulka :D

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:18

2 korony dla ramseya!!!!!

szarolek komentarzy: 50809.03.2010, 23:18

Przed meczem się bałem trochę że bez Cesca sobie możemy nie poradzić;) Ale na szczęście się tak nie stało;D

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:17

teraz panowie i panie czekamy na hull city:) i oby 3 ptk!!!!!

amadeo komentarzy: 514909.03.2010, 23:17

będzie bardzo trudno wybrać zawodnika meczu xD wszyscy zasługują w skali od 1 do 10 na 11 ;DD

Zuzu komentarzy: 73409.03.2010, 23:17

również z `czuba`:

KONIEC MECZU Ponieważ leżącego się nie kopie, nie podniosę nogi na Portugalczyków. Jeżeli goście byli dziś na boisku, to raczej nie zauważyli tego ani kibice, ani gospodarze.

mitmichael komentarzy: 4924309.03.2010, 23:16

Pokazalismy klase dzisiejszego wieczoru. Tak grajacy Arsenal chcielibysmy wszyscy do konca sezonu oglądac. Brawo chłopaki - pokazali, ze sa jednoscia i gdy braknie jednego niekoniecznie trzeba gorzej grac. Piekny mecz, rozjechalismy jak chcielismy. Za to własnie kocham Arsenal :P Arsenal 4Ever

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:16

Dawidinho ty to chyba z izraela jestes!!!! Bo wali od ciebie zydem!!!! A tak w ogóle to jestes kibicem beitara jerozolima czy hapoel tel aviw????