Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
miki9971 komentarzy: 6495 newsów: 209.03.2010, 22:52

Cóż tu więcej mówić...

ARSENAL!!! Wyśmienite spotkanie !!!

Musiał być szał w pubach , klubach , gdziekolwiek !!

Jeszcze raz ARSENAL!!

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 109.03.2010, 22:52

Ja aż dziś poczekam na skróty bo jestem wielce ciekaw co wielcy "znawcy" powiedzą teraz o Arsenalu.Pewnie znowu masę głupot.

GloryGloryManUnited komentarzy: 2209.03.2010, 22:52

Bravo Arsenal (;

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 22:52

Nie jeden zawodnik arsenalu zasługuje na note 10. Podobała mi sie gra Diaby'ego , powraca stary dobry Abou!! Arshavin GENIALNIE szkoda tylko ze w 1 polowie przestrzelil... Nasri godnie zastapil fabregasa z rozgrywaniem pilki. Nie wiem czy zauwazyliscie ale walcott ciagle tak samo chcial wejsc w pole karne jak z burnley i strzelic z lewej nogi. Ogolnie mecz na note 10 z WIEELKIM +. Nie boje sie nikogo, nawet jesli trafimy na barce sadze ze po takiej grze mamy bardzo duze szanse na awans. To tyle ;p

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 22:51

Szarolek--> przynajmniej w porownaniu do nas;P

szarolek komentarzy: 50809.03.2010, 22:51

38 stron komentarzy ;D Chyba jeszcze czegoś takiego nie widziałem xD

niski93 komentarzy: 581609.03.2010, 22:51

Jestem wniebowzięty. Nie wiem zbytnio co napisać, aż się łezka w oku kręci. Kocham ten klub. C'mon Arsenal.

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:51

Jak dla mnie Arshavin rządził w tym meczu. Po prostu kosa!!!

exitpl komentarzy: 595 newsów: 109.03.2010, 22:51

www .waszapilka.pl/youtube,2481,

Ale Gael nie ustrzegl sie dzisiaj kilku bledow...

szymon7697 komentarzy: 15309.03.2010, 22:50

po prostu masakra :D:D kapitalny mecz :) wszyscy zagrali super :) bez wyjątków :]

lbndomi komentarzy: 16909.03.2010, 22:50

Nasri- geniusz, bramka coś niesamowitego. Bendtner mecz życia, świetnie się zastawiał zgrywał piłki i co ciekawe dobrze przyjmował, do tego 3 bramki. Arszavin robił co chciał wrócił do swojej super formy- wielki mecz co tu dużo mówić po prostu kosmos. Dobranoc

Gorczi komentarzy: 44009.03.2010, 22:49

piękny meczyk świetna postawa mimo braku naszego lidera:). Chciałoby się widzieć The Gunners zawsze w tak świetnej dyspozycji ;).

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 22:49

Moze i te gole Benia to nie bylo nic szczegolego ale najwazniejsze jest to ze wreszcie potrafil je wykorzystac. Daj Boze zeby co mecz strzelal takie gole

dt12345 komentarzy: 45609.03.2010, 22:49

Trzeba tak grać do końca sezonu ;))

mdr_AFC komentarzy: 305009.03.2010, 22:49

zrobiliśmy to dla Aarona !!! Brawo kanonierzy :)

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11709.03.2010, 22:49

GO GO GUNNERS!!!!!

exitpl komentarzy: 595 newsów: 109.03.2010, 22:49

Pisałem że gol Nasriego był piękny ale Arsza przy 2 golu też nieźle obrońcami zarzucił

CzarnyKon komentarzy: 9509.03.2010, 22:49

kocham was :*

Afcfanatyk komentarzy: 709.03.2010, 22:49

ej nie wiecie czy są gdzies bramki? bo mecz zajebisty

CLEVER komentarzy: 197909.03.2010, 22:49

Dla mnie dzisiaj Gael genialny mecz. Te jego przecięcia podań... miodzio :)

kilerr15 komentarzy: 69809.03.2010, 22:49

piękny mecz, dla mnie zawodnikiem meczu był Arszawin ! w ogóle z przyjemnością się na to patrzyło . Ciekaw teraz jestem na kogo Arsenal trafi w 1/4

laskowski19051995 komentarzy: 494509.03.2010, 22:48

Jak Arsenal wygrał z Porto to oni mogą wygrać całą Ligę Mistrzów są po prostu wielcy nic dodać nic ująć :] Brawo Kanonierzy :]

Caroline komentarzy: 48509.03.2010, 22:48

Strzeliliśmy 5 bramek, a ja ani jednej nie widziałam, bo zawsze w tym momencie padała mi transmisja xD Haha, ale wygraliśmy!!!

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56709.03.2010, 22:48

polandblood > nie ma co się przesadnie podniecać, ale należy się cieszyć, bo Nick znów pokazał, że wie gdzie się ustawić, kiedy i jak wybiec do piłki. Dziś to wykorzystał i coś mi mówi, że nie był to ostatni raz. No i plus za to, że zmarnowane okazje z Burnley go umotywowały, zamiast zdołować.

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:47

Najgorsze to się ♣ zacznie jutro na forach Fiorentiny. Oni nie awansowali przez błąd sędziego z pierwszego meczu.

WojO komentarzy: 225209.03.2010, 22:47

Miodziooo ;* dziekuje Benthner! dziekuje NAsri dziekuje Eboue! DZIEKUJE KANONIERZY!

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 22:47

Arsenal w tej chwili gra najpiekniejsza pilke nawet lepiej od barcy

fabianski1111 komentarzy: 15909.03.2010, 22:47

Wspaniały mecz nie spodziewałem się czegos takiego!!! I nobel dla tej osoby która napisała tu przed meczem żee Benio strzeli hattrika!!!!!!!!

amadeo komentarzy: 514909.03.2010, 22:47

taki Arsenal chciałoby się oglądać zawsze ;D
thanks guys!!!

jakubbo244 komentarzy: 10109.03.2010, 22:47

jeeeeeeeeeeee
5-0 ale wynik :)
myślałem że będzie 2-0 dla The GUNNERS !!

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 209.03.2010, 22:47

Pieknie!!

laciek komentarzy: 12809.03.2010, 22:46

benio bramki strzelił bo wypracowali je koledzy, ale dobrze że był tam gdzie był no i że wykorzystał karniaka !!! po za tym za dużo chłopak marnuje akcji, dzisiaj mu wyszło, ale może z każdym meczem w którym Boss na niego stawia zacznie być lepszym napastnikiem i lisem pola karnego :) oby bo ma na to potencjał, a przy takich pomocnikach jakie ma arsenal okazji do strzelania na pewno będzie miał wiele !!

kronk2005 komentarzy: 2309.03.2010, 22:46

Kocham tę grę, kocham ten klub, kocham tych ludzi!!!!
Arsenal 4ever

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.03.2010, 22:46

Gdzie są ci od krytykowania Benia ??????

Pytam się gdzie oni są ???????????

No gdzie ??????????

Polas komentarzy: 55109.03.2010, 22:46

polandblood---> ale nie ma, co krytykować Nicklasa! Najpierw krytykujesz go za brak skuteczności, a jak strzela, to piszesz, że "gówno" przy tym zrobił...

adaminho77 komentarzy: 332509.03.2010, 22:46

5:0. Ja liczyłem na skromne 1-2:0, a tu taka niespodzianka. :)

pkArs komentarzy: 46009.03.2010, 22:45

ma ktoś jakiś skrót?;p

kanonierMalri komentarzy: 26609.03.2010, 22:45

Hahaha 5-0 cos niesamowitego xD Bravo bravo Arsenal !!!!! ARSENAL 4EVER!!!

Stefczyk16 komentarzy: 21509.03.2010, 22:44

To, jak zagrał dzisiaj Arsenal przechodzi ludzkie pojęcie... Wielki ukłon w strone wszystkich zawodników za to ,ze są niesamowicie słowni. Obiecali Aaron`owi ,ze beda dla niego grac i jak na razie wychodzi im to świetnie. Nie ma przeszkód na ich drodze... Pięknie było zobaczyc mine "Hulka" przy skromnym stanie 3:0 :D Brawo The GUNNERS !!!

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 109.03.2010, 22:44

Vpr zauważ, że pierwsze jego dwa pierwsze gole to 90% roboty wykonał przy nich Arshavin wiec nie sikajmy w majtki tylko bądźmy realistami.Menów of the Match dwóch: Nasri i Arshavin.Szkoda, że ten pierwszy ma najprawdopodobniej kontuzje