Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
MimikTHEGunner komentarzy: 7109.03.2010, 22:39

5:0. Dziękuję.

arshavin25 komentarzy: 29909.03.2010, 22:39

Porto odprawione , ciekawe kto następny.

ziutek128 komentarzy: 4109.03.2010, 22:39

i to właśnie chciałem dziś zobaczyć xd

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12609.03.2010, 22:39

"Jedziemy po zwycięstwo", "Będziemy atakować", "Nie przestraszymy się". To poatakowali...

Taki Arsenal chcę oglądać. Brawo Panowie.

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:39

Do następnej rundy awansowaliśmy. Dzisiaj awansowali także piłkarze Bayernu.

mixerMU komentarzy: 8809.03.2010, 22:39

No nalezą sie wam gratulacjie piekny mecz . ;d

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 109.03.2010, 22:39

Coś podobnego Bendtner strzelił karanego!Nie wierze!

mdr_AFC komentarzy: 305009.03.2010, 22:39

ponad 2m. *

Klama komentarzy: 3971 newsów: 209.03.2010, 22:39

No 5:0 i tyle ..
Wenger pokazal swojgeniusz trenerski , bez Cesca wygrac z taka klasowa druzyna jak Fc Porto - szacunek ;)
Nie wyobrazam sobie skladu Arsenalu bez 3 Arszawin , Cesc , Vermaninator ! Jak by ich 3 dzis nie bylo sadze ze nie bylo by az tak dobrze . Oczywscie nie bylo Cesca ;]

Grinder komentarzy: 6409.03.2010, 22:39

cieszy to że i bez fabregasa kanonierzy pokazują piękny futbol. BRAWO PANOWIE!

darusiek1990 komentarzy: 33109.03.2010, 22:39

HAHAHA MIAZGA MIAZGA I JESZCZE RAZ MIAZGA SMOKI DłUGO Z JASKINI NIE WYJDĄ HAHA BRAWO!

silverboy komentarzy: 1209.03.2010, 22:39

No nareszcie jakiś porządny mecz w wykonaniu Kanonierów, no i hat-trick Bendtner'a, brawo ;0

RvPersie komentarzy: 1145809.03.2010, 22:39

Bentminator!!!;d świetny mecz i dla tych co mowią że tylko dostawił nogę najpierw trzeba się dobrze ustawić. Raul też strzelał mnostwo w taki sposob bramek.

kjubol komentarzy: 101009.03.2010, 22:39

5-0 i pozamiatane.. chciałbym etraz ujrzeć twarze tym którzy skreślili arsenal po pierwszym meczu ;)

StaryAFC komentarzy: 497 newsów: 2509.03.2010, 22:39

No poprostu pięknie Benio hat trik no cuda ;D jestem tak szcześliwy że szok ;D

koniec Fiory :( 3-2 ale bayern przeszedł, a nie powinni bo bramka w poprzednim meczu z ponad 2. spalonego :/

GunnersBoy komentarzy: 3009.03.2010, 22:38

Super wynik:D Mam nadzieje że będzie można pobrać cały mecz bo niestety nie miałem tej przyjemności obejrzeć

szalen komentarzy: 198209.03.2010, 22:38

Jeszcze Benio sobie coś ustrzelił. Odgrywa się za sobotę z Burnley:)

IronHide_AFC komentarzy: 164209.03.2010, 22:37

ledwo ... 5-0 ... !
tak jak Cesc z Sunderlandem i Stoke ;p

Knolek komentarzy: 266409.03.2010, 22:37

RomanAbramov ale przyznaj że nic nie wypracował, tylko dopełniał formalności co i tak rzadko mu się zdarza :) ale wynik przewidziałem w 100 procentach i jestem z siebie dumny:)

cavlary komentarzy: 262009.03.2010, 22:37