Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Miv komentarzy: 6809.03.2010, 22:44

Beniu mecz życia , trzeba przyznac ze przez ostatnie 2 sezony sie rozwinał brakuje mu czasem zimnej krwi ale ogolnie beda jeszcze z niego ludzie !

golab666 komentarzy: 7409.03.2010, 22:44

no ladnie Rasiak 3 bramki

Miszek komentarzy: 35409.03.2010, 22:44

Za rok będzie 6:0 a tak n poważnie świetny mecz wykonaniu naszego teamu urządzili Porto prawdziwą kanonadę no i nasz Nicolas harttrick

kamilsts komentarzy: 11509.03.2010, 22:43

Pięknie !!! :D Gdyby było 7-0 też nikt by się nie obraził :P

Szkoda Fiorentiny ... bo przekręcili ich w pierwszym meczu.

singiel123 komentarzy: 31309.03.2010, 22:43

fiorentina 3:2 bayern i chyba ci drudzy przechodzą

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26409.03.2010, 22:43

Damian4 : Fiorentina 3-2 Bayern.

Miv komentarzy: 6809.03.2010, 22:43

5:0 !! Jakieś pytania ? haha W niebo wzięty !

Theo10 komentarzy: 826209.03.2010, 22:43

Next please! :D

And it's Arsenal, Arsenal FC,
We're by far the greatest team,
The world has ever seen.

ten mecz nie wymaga po prostu komentarza. Coś pięknego =)

Oldgunner3 komentarzy: 969909.03.2010, 22:43

Pięknie - na 5!!!Przyda się trochę pokory purtkom,a nam dodatkowy zastrzyk pewności i mocy!Po takim meczu nasi kontuzjowani chyba o połowę czasu szybciej wrócą na boisko,a zwłaszcza Ramsey!

Remek komentarzy: 103009.03.2010, 22:43

dajcie jakiegoś skróta :|

FuzBal komentarzy: 832 newsów: 7909.03.2010, 22:43

GDZIE JEST LYSY !!!!!!?????????

adamaggio komentarzy: 49609.03.2010, 22:42

kronk 2005 - tez mi ucielo w tym momencie...

Cesciara komentarzy: 622 newsów: 3009.03.2010, 22:42

Hattrick Benka to najmniej spodziewane zdarzenie dnia dzisiejszego :D ale jakie mile! tylko zeby sie nie rozplynal w zachwytach nad soba, bo on ma do tego tendencje... ale bardzo, bardzo sie ciesze, odszczekuje na chwile zle slowa pod jego adresem, bo dzisiaj byl prawdziwym Napastnikiem. Damian4: bueheheheh podlaczam sie, dziekuje dobranoc :D BARDZO BARDZO SIE CIESZE! NIGDY NIE ZWATPIE W ARSENAL LONDYN!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1509.03.2010, 22:42

wg. nasri jest pewnym natępcą fabregasa który może być kontuzjowany;))) brawo benio hat trick zasłóżony

Damian4 komentarzy: 25009.03.2010, 22:42

Jaki wynik Fiorentina - Bayern?

Carnegie komentarzy: 6609.03.2010, 22:42

Matko, za szybko te komentarze lecą ledwo napisałem i już jest na 6 stronie. lol
dobra tam, brawa dla kanonierów, go go gunners trala hej bum

gooner1992 komentarzy: 57709.03.2010, 22:42

Ma ktoś moze link do bramek??Niestety nie ogladałem meczu...

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 22:42

Rok temu było 4:0 a teraaz 5:0 :)

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 409.03.2010, 22:42

hahaha, chciałbym, żeby takie zespoły jak Porto grały w lidze angielskiej. o ile życie byłoby łatwiejsze :D

singiel123 komentarzy: 31309.03.2010, 22:42

Drewno ma hattricka, nie wierzę

Theo_Fan komentarzy: 180709.03.2010, 22:42

Kocham was :))))))))))

DARKING komentarzy: 33109.03.2010, 22:42

555555555555:0000000000000000 a jak tam walcott gral (bo na moim iplusie to hujnia) i nie moglem ogladac

Budziu komentarzy: 709.03.2010, 22:41

elegancko :D

kronk2005 komentarzy: 2309.03.2010, 22:41

Dziękuje Arsenalowi za te nieziemskie emocje których mi dostarczyli tego wieczoru!
Cholera ale nie musialo mi sie zacinac jak Nasri walna brame! I przez to nie widzialem! ;////

sosek komentarzy: 20009.03.2010, 22:41

I czego my się obawialiśmy? Pytam czego? :D

pietraz komentarzy: 158709.03.2010, 22:41

Najlepszy mecz ostatnich miesięcy. I nie chodzi tylko o wynik, ale też o zgranie, polot i ducha walki. Jestem w szoku!

leon31 komentarzy: 125809.03.2010, 22:41

Rzuciła mnie dziś dziewczyna, miałem kłopoty w szkole ale dzień zaliczam do udanych ! ; D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56709.03.2010, 22:41

We are the Arsenal! We are the best! We are the Arsenal! F*ck the rest!

Brawo Nicklas, jeżeli krytycy nie zamkną się dziś, nie zamkną się nigdy.

ragnarokk komentarzy: 41309.03.2010, 22:41

Fajny meczyk, ale Porto było po prostu beznadziejne. Dużo większą satysfakcję daje zazwyczaj wygranie z jakimś Birningham :)

Ale jest ćwierćfinał, jest dobrze.

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 22:41

NIe pozostaje nic jak tylko pogratulowac naszym zawodnokom doskonalego meczu i takiej gry w kazdym meczu:) tj po prosu blamaz porto. Ciekawe co teraz powie ich trener po meczu. Przyjechali po zwyciestwo..;) nasi gracze oddali 20 strzalow na bramke co doskonale odzwierciedla przebieg spotkania. teraz jedziemy po mistrza. Go Go Gunners:) aha. No i hattrick BEndtnera;P

janiu14 komentarzy: 119509.03.2010, 22:41

ale wiecie co mnie dziwi?:P w tamtym sezonie Cesc miał kontuzje i Arsenal bez niego wysoko i pewnie wygrywał. taki paradoks. niby filar zespołu a jednak bez niego tez daje rade:)

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 22:41

Właśnie porto miało :D atakować !!! :D

Remek komentarzy: 103009.03.2010, 22:41

BRAWO!!

sochagol komentarzy: 135409.03.2010, 22:40

Arsenal sprowadził Porto na ziemię :) gdy strzeliliśmy drugą bramkę powiedziałem sobie, że będzie 4/5 - 0 :D sprawdziło się! Piękny mecz :]

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 22:40

Benio hattrick enooo....... TERAZ NA KOGO TRAFIMY mi sie zdaje ze to bedzie sevilla;d

grubson88 komentarzy: 3709.03.2010, 22:40

Piękny mecz ! Go Go Gunners ! ;)

jacob83 komentarzy: 59309.03.2010, 22:40

i znowu koleczko zrobili :-) widac ze po tym koszmarze z ramseyem w roli glownej kanonierzy jeszcze bardziej sie zjednoczyli

sebo656 komentarzy: 182509.03.2010, 22:40

Nadal jest kaleką no ale szuka go piłka i za to brawa dla niego. Pierwszy przygladalem sie jak biega po boisku i widac ze duzo pracuje co tez sie chwali.
Moja rada: wypluj gume i na treningu popracuj na technika a beda z ciebie ludzie ;)

IronHide_AFC komentarzy: 164209.03.2010, 22:40

nie wiem czy ktoś zauwazył ale to był 5 mecz z rzędu w którym bramka pada w 90 minucie ;D

BaronLukas111 komentarzy: 6709.03.2010, 22:40

BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO BRAWO Kanonada w wykonaniu Arsenalu cudowna:) oby więcej takich meczy z tyloma bramkami :)