Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw

Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw 26.07.2013, 13:20, Sebastian Czarnecki 10051 komentarzy

Ostatnie spotkanie na zgrupowaniu w Azji okazało się jednocześnie najtrudniejszym. Urawa Red Diamonds okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem, niż początkowo przypuszczano, ale podopiecznym Arsene'a Wengera udało się ostatecznie pokonać Japończyków 2-1. Zwycięstwo przyszło jednak z wielkim trudem, a londyńczykom nie udało się dobić do 20 bramek podczas Asia Tour, jednakowoż całe tournee udało im się zakończyć z przytupem, bo z kompletem zwycięstw.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker (46. Jenkinson), Koscielny, Miquel - Arteta (46. Rosicky), Wilshere (46. Ramsey) - Walcott (75. Akpom), Chamberlain (65. Zelalem), Gnabry (46. Miyaichi) - Giroud (46. Podolski)

Na samym początku spotkanie nie obfitowało w piękne i składne akcje, które były w stanie zaskoczyć defensywę rywala. Gra głównie toczyła się w środku pola, a każda ze stron wyglądała na taką, która pierw chce wybadać przeciwnika i poznać jego mocne i słabe strony. Pierwszy poważny atak oglądaliśmy w 9. minucie, kiedy to Theo Walcott popisał się samotnym rajdem zakończonym strzałem w słupek. Alex Chamberlain zdołał jeszcze przejąć sparowaną piłkę i z powrotem odegrać do swojego rodaka, ale ten ponownie się pomylił.

Po akcji zaczepnej Kanonierów tempo wyraźnie się ożywiło. Już minutę później z odsieczą ruszyli Japończycy, a ich akcja mogła nawet zakończyć się bramką. Pod pustą bramką leżącego Fabiańskiego znalazł się Marcio Richardes, ale na szczęście w porę z interwencją zdążył Mertesacker, który wybił piłkę na korner.

Już chwilę później Arsenal odpowiedział kolejnym atakiem. Na wolne pole wyszedł Serge Gnabry, ale w porę powstrzymało go pewne wyjście bramkarza. Kolejne minuty nie były już zbyt interesujące. Tempo narzucone przez ostatnie 5 minut nie wytrzymało długo, bowiem gra ponownie skupiła się w środkowej części boiska.

Akcja ponownie rozkręciła się dopiero około 33. minuty meczu. Pierwszy znak ostrzegawczy dał Olivier Giroud, który prawie zaskoczył bramkarza Urawy strzałem z rzutu wolnego. Po rzucie rożnym Kanonierzy mieli kolejną szansę na objęcie prowadzenia. Mocne uderzenie z dystansu oddał Alex Chamberlain, ale bramkarz sparował je na poprzeczkę i - w rezultacie - korner.

Tuż przed przerwą na prowadzenie mogła wyjść drużyna... gospodarzy. W 44. minucie świetny strzał zza pola karnego oddał Tomoya Ugajin, a piłka zmierzała prosto w okienko bramki pilnowanej przez Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz popisał się jednak fantastyczną interwencją i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Jak na razie na Saitama Stadium utrzymuje się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Kanonierzy w końcu objęli prowadzenie. Ładną i składną akcję całego zespołu wykorzystał Lukas Podolski, który mocnym strzałem lewą nogą wykorzystał świetne zagrania od Theo Walcotta.

Już minutę później podwyższyć prowadzenie mógł asystent przy poprzednim trafieniu. Walcott jednak oddał strzał prosto w środek bramki, a bramkarz rywali nie miał żadnych problemów z jego zatrzymaniem.

W 53. minucie Theo Walcott zmarnował kolejną świetną akcję na strzelenie gola. Anglik otrzymał fantastyczne podanie na wolne pole od Tomasa Rosicky'ego i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go minąć i wpakować piłki do siatki.

W 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Fatalnie wykonany rzut rożny zawodników Urawy spotkał się z jeszcze gorszą nieporadnością defensywy Arsenalu przy jego obronie. W rezultacie do piłki doszedł znany z angielskich boisk Yuki Abe, który pięknym wolejem nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3 minuty później gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie. Kolejną nieporadność w defensywie Arsenalu wykorzystali Japończycy, a jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Polski bramkarz popisał się jednak ważną interwencją i zapobiegł utracie bramki.

Kanonierzy postanowili w końcu wziąć się a garść i odpowiedzieć na oblężenie ze strony Japończyków. Alex Chamberlain oddał potężny strzał, ale trafił tylko w słupek. Wciąż 1-1 na Saitama Stadium.

Na kolejne akcje musieliśmy czekać aż 10 minut. W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, która zakończyła się strzałem Lukasa Podolskiego ponad bramką. Kilka chwil później kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Mauricio Richardes, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał Łukasz Fabiański.

W 82. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie po kuriozalnym trafieniu Chuby Akpoma! Długa piłka w kierunku pola karnego Urawy spowodowała nieporozumienie na linii obrońca-bramkarz. Ten pierwszy dograł głową do interweniującego już golkipera, w związku z czym do bezpańskiej futbolówki dopadł młodziutki Anglik i wpakował ją do pustej bramki.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Kanonierzy z problemami pokonali Urawę 2-1, ale udało im się zakończyć azjatyckie tournee z kompletem zwycięstw.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dreamcast komentarzy: 104202.08.2013, 14:22

@Turysta

Czytałem wypowiedź jakiegoś hiszpańskiego dziennikarza, że Costa nie ma klauzuli.
Co mnie na marginesie lekko zdziwiło bo nie widzę innego powodu, żeby składac tak wysoką ofertę za tego gracza

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 14:20

Al

jakby miał klauzulę wykupu, to już byłby u Was

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 102.08.2013, 14:20

Luis Gustavo has received an offer from teams including Arsenal, and now has permission to leave Bayern. [Bild]

ArseneAl komentarzy: 2341702.08.2013, 14:19

W sumie to Wenger na Rosę zaczął stawiać dopiero w kwietniu.

@Trequartista
Rosa to wrócił do zdrowia pod koniec listopada, a do marca siedział na ławie. No w między czasie miał znowu jakąś kontuzję ale króciutką.

tomekafc95 komentarzy: 413602.08.2013, 14:16

Wenger: "We want to spend [money] if it strengthens our team" no i poc tyle klamac mr wenger

David92 komentarzy: 640002.08.2013, 14:16

Wenger jak zwykle rozpierdala system :D Nie wiem czy sie smiac czy plakac. Ciekawe jak bedzie spiewal jak po kolei nas City, Chelsea, Tottenham itd. beda w lidze pociskac.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.08.2013, 14:16

tomekafc95

już wcześniej wstawiłem :)

tomekafc95 komentarzy: 413602.08.2013, 14:15

Wenger: "We want to transfer the stability we had in the last part of [last] season into the new season

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 14:15

Robizg1- a co Lucas szuka poparcia dla podwyżki czy co? Niezła głupota xD

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.08.2013, 14:13

"Our young players are on the way up. They have experience in the Premier League and they will be better"

I to chyba tyle jeśli chodzi o transfery :)

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 14:12

rivaldo

Sęk w tym, że Costa ma prawdziwą klauzulę wykupu, w przeciwieństwie do Suareza.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.08.2013, 14:12

transfermarkt.de/de/tomas-rosicky/leistungsdaten/spieler_132_2012.html

Poważnie grać to zaczął dopiero w marcu.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 102.08.2013, 14:12

Leiva o Gerrardzie
- Prawdopodobnie to najlepszy, najbardziej kompletny gracz wszechczasów. Miałem okazję występować chociażby z Ronaldinho i innymi wielkimi nazwiskami, ale to Steven ma wszystko to, czego się od piłkarza oczekuje.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.08.2013, 14:11

Wenger:

"The good news is that everybody is quite fit"

"We want to transfer the stability we had in the last part of [last] season into the new season"

atleticopoland .com

cholera jak bym czytal fana LFC na temat Suareza w Arsenalu...

Trequartista komentarzy: 536602.08.2013, 14:09

Arsenal23
Cały początek sezonu był kontuzjowany. Do zdrowia wrócił właśnie w styczniu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.08.2013, 14:07

W sezonie 2011/2012 też grał pod koniec dużo... a potem nic. Wenger ma ten sam schemat, przypomina sobie co sezon ,że jest dostępny na przełomie stycznia/lutego

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.08.2013, 14:06

wiecie ze w PD bardzo czesto beda mecze o 23 czasu polskiego w tym roku? m.in

sevilla vs atletico 18 sierpnia bedzie o 23

Trequartista komentarzy: 536602.08.2013, 14:06

Arsenal23
Będzie grał, Wenger się fochnął na Podolaka i poza tym Rosa pod koniec sezonu grywał często.

LoveTheGunners komentarzy: 914002.08.2013, 14:06

Wenger, to sobie o Rosie przypomni jak mu pol skladu wykosi moze wtedy. POza tym Ramsey musi sie rozwijac przecie

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 14:05

Al- uu najwyraźniej! Sorka, to kto miał tak zrytą wartość, hmm....

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 14:04

Niedawno Wolfsburg polował na Rosę, nie pamiętam ale 5-6 mln chyba dawali...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.08.2013, 14:03

Diego Costa's agent Gestifute has confirmed Atletico Madrid have told him they've received a bid from Liverpool today ‪#‎LFC‬

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.08.2013, 14:02

Trequarista

Nie pociągnie, od kiedy można ciągnąć z ławki ?

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12602.08.2013, 14:02

Uwielbiam Rosicky'ego, ale rynkowej wartości to on nie ma żadnej. Dla nas jest dobry, bo potrafi zagrać ze trzy miesiące na naprawdę wysokim poziomie. Wtedy kiedy inni nasi padają.

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 14:02

Al- no na śmiesznym transfermarkcie jak Tevez nie grał za dużo w City to miał niby tyle być wart.

Mizii komentarzy: 419102.08.2013, 14:01

A ile wart jest Diaby, który gra kilka meczy w sezonie :) ? Prawda jest taka, że piłkarz jest warty tyle ile chce się za niego zapłacić, a to, że jakaś strona wycenia danego kopacza na jakąs sumę, to nie znaczy, że za tyle ktoś go pozyska, lub dany klub go sprzeda, proste.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 102.08.2013, 14:01

Wenga mnie wkarwia, jak już chce tych swoich ekscytujących transferów z L1 to proszę bardzo obrońcy nie ma. Idź po tego Zoume ...

Trequartista komentarzy: 536602.08.2013, 14:00

Coś czuję, że Rosa w tym roku nas pociągnie jak w 2011/12, jest lepszy od chociażby Coutinho i Oscara, a na dodatek przepracował całe lato.

ArseneAl komentarzy: 2341702.08.2013, 14:00

@Oggy
12 mln euro to on ostatnio był wart jak grał w West Hamie :P

LoveTheGunners komentarzy: 914002.08.2013, 14:00

wiadomo ze dla kogos z zewnatrz jest wart moze te 5 mln, ale dla nas? no nie wiem jak dla was , dla mnie Rosa jest wart duzo duzo wiecej

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 13:59

O popatrzcie Tevez aż 20 mln, przeta pół roku temu było prawie o połowę mniej. Odmłodniaj i przyskillował!

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52402.08.2013, 13:59