Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw

Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw 26.07.2013, 13:20, Sebastian Czarnecki 10051 komentarzy

Ostatnie spotkanie na zgrupowaniu w Azji okazało się jednocześnie najtrudniejszym. Urawa Red Diamonds okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem, niż początkowo przypuszczano, ale podopiecznym Arsene'a Wengera udało się ostatecznie pokonać Japończyków 2-1. Zwycięstwo przyszło jednak z wielkim trudem, a londyńczykom nie udało się dobić do 20 bramek podczas Asia Tour, jednakowoż całe tournee udało im się zakończyć z przytupem, bo z kompletem zwycięstw.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker (46. Jenkinson), Koscielny, Miquel - Arteta (46. Rosicky), Wilshere (46. Ramsey) - Walcott (75. Akpom), Chamberlain (65. Zelalem), Gnabry (46. Miyaichi) - Giroud (46. Podolski)

Na samym początku spotkanie nie obfitowało w piękne i składne akcje, które były w stanie zaskoczyć defensywę rywala. Gra głównie toczyła się w środku pola, a każda ze stron wyglądała na taką, która pierw chce wybadać przeciwnika i poznać jego mocne i słabe strony. Pierwszy poważny atak oglądaliśmy w 9. minucie, kiedy to Theo Walcott popisał się samotnym rajdem zakończonym strzałem w słupek. Alex Chamberlain zdołał jeszcze przejąć sparowaną piłkę i z powrotem odegrać do swojego rodaka, ale ten ponownie się pomylił.

Po akcji zaczepnej Kanonierów tempo wyraźnie się ożywiło. Już minutę później z odsieczą ruszyli Japończycy, a ich akcja mogła nawet zakończyć się bramką. Pod pustą bramką leżącego Fabiańskiego znalazł się Marcio Richardes, ale na szczęście w porę z interwencją zdążył Mertesacker, który wybił piłkę na korner.

Już chwilę później Arsenal odpowiedział kolejnym atakiem. Na wolne pole wyszedł Serge Gnabry, ale w porę powstrzymało go pewne wyjście bramkarza. Kolejne minuty nie były już zbyt interesujące. Tempo narzucone przez ostatnie 5 minut nie wytrzymało długo, bowiem gra ponownie skupiła się w środkowej części boiska.

Akcja ponownie rozkręciła się dopiero około 33. minuty meczu. Pierwszy znak ostrzegawczy dał Olivier Giroud, który prawie zaskoczył bramkarza Urawy strzałem z rzutu wolnego. Po rzucie rożnym Kanonierzy mieli kolejną szansę na objęcie prowadzenia. Mocne uderzenie z dystansu oddał Alex Chamberlain, ale bramkarz sparował je na poprzeczkę i - w rezultacie - korner.

Tuż przed przerwą na prowadzenie mogła wyjść drużyna... gospodarzy. W 44. minucie świetny strzał zza pola karnego oddał Tomoya Ugajin, a piłka zmierzała prosto w okienko bramki pilnowanej przez Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz popisał się jednak fantastyczną interwencją i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Jak na razie na Saitama Stadium utrzymuje się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Kanonierzy w końcu objęli prowadzenie. Ładną i składną akcję całego zespołu wykorzystał Lukas Podolski, który mocnym strzałem lewą nogą wykorzystał świetne zagrania od Theo Walcotta.

Już minutę później podwyższyć prowadzenie mógł asystent przy poprzednim trafieniu. Walcott jednak oddał strzał prosto w środek bramki, a bramkarz rywali nie miał żadnych problemów z jego zatrzymaniem.

W 53. minucie Theo Walcott zmarnował kolejną świetną akcję na strzelenie gola. Anglik otrzymał fantastyczne podanie na wolne pole od Tomasa Rosicky'ego i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go minąć i wpakować piłki do siatki.

W 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Fatalnie wykonany rzut rożny zawodników Urawy spotkał się z jeszcze gorszą nieporadnością defensywy Arsenalu przy jego obronie. W rezultacie do piłki doszedł znany z angielskich boisk Yuki Abe, który pięknym wolejem nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3 minuty później gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie. Kolejną nieporadność w defensywie Arsenalu wykorzystali Japończycy, a jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Polski bramkarz popisał się jednak ważną interwencją i zapobiegł utracie bramki.

Kanonierzy postanowili w końcu wziąć się a garść i odpowiedzieć na oblężenie ze strony Japończyków. Alex Chamberlain oddał potężny strzał, ale trafił tylko w słupek. Wciąż 1-1 na Saitama Stadium.

Na kolejne akcje musieliśmy czekać aż 10 minut. W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, która zakończyła się strzałem Lukasa Podolskiego ponad bramką. Kilka chwil później kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Mauricio Richardes, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał Łukasz Fabiański.

W 82. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie po kuriozalnym trafieniu Chuby Akpoma! Długa piłka w kierunku pola karnego Urawy spowodowała nieporozumienie na linii obrońca-bramkarz. Ten pierwszy dograł głową do interweniującego już golkipera, w związku z czym do bezpańskiej futbolówki dopadł młodziutki Anglik i wpakował ją do pustej bramki.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Kanonierzy z problemami pokonali Urawę 2-1, ale udało im się zakończyć azjatyckie tournee z kompletem zwycięstw.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 13:01

szarik_90- tak dokładnie, albo uznają oświeceniowy porządek gdzie jest wspólne uniwersalne prawo i jeden porządek albo są nieoświeconymi dzikusami i tak niech będa traktowani. To jest w ogóle problem z religią ona zawsze dybie na takie idee. Tak samo mamy z Rydzykami Michalikami itp. Można byłoby ich odesłać razem z tymi muzułmanami, którzy żyją w intelektualnym średniowieczu.

ArseneAl komentarzy: 2341702.08.2013, 12:59

@lays
Home kit od Lagvialvy jeszcze lepszy:

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:58

szarik_90- ale ja nie mówię o państwach tylko o ideach. Oświecenie to był ruch intelektualny, który dopiero od XIX wieku od rozwoju nauki, ukształtowania się nowoczesnych państw ma skutki społeczne. Barbarzyńcy nas pokonają? Widzę że Twoja taktyka jest taka Jak się w nich zmienimy to na jedno wyjdzie;PP

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 12:57

1886

Żeby nie było, nie wykluczam że odejdzie.

Po prostu mogą grać razem i Geoff to dobrze wie albo nie zna LFC.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 102.08.2013, 12:57

turysta
Wow Borini na szpicy :D? Przecie ten koleś to taki nie wypał...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.08.2013, 12:56

jutro wazny dzien w kwestii Bale , wyjazd na towarzyski z Monaco , niektore zrodla pisza ze nie chce leciec na ten mecz

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.08.2013, 12:55

Ale jeśli okaże się, że się mylę i nie będzie żadnych transferów, to po zakończeniu okienka oficjalnie staję się Wengerałtem.

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:55

Rivaldo

chelsea-milan 1
real-everton 1

popekns komentarzy: 742002.08.2013, 12:54

I po co to było napalać się na Suareza :)

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:54

@arsenalfann

ulala, powiem Ci, że tego obrazka to ja nie widziałem :D Nasze aktualne stroje sa bardzo fajne... ale to jest kozackie :D Kolorek i ta armatka

arsenalfann
Ze słów Wengera nie warto wyciągać żadnych wniosków.

arsenalfann komentarzy: 1024302.08.2013, 12:51

@lays
mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-new-puma-kit-revealed-1890582

Kasa kasą ale za takie koszulki warto.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2013, 12:51

GeoffArsenal o transferze Costy do LFC -

Well they cant play Aspas, Borini, Sturridge, Suarez & Costa! Thats why we need to wait.

W dodatku na skrzydłach mają takich graczy jak Ibe, Downing, Sterling czy nawet Coutinho tam może grać. Nie możliwe, że jak trafi jeszcze do nich Costa to Suarez zostanie.

arsenalfann komentarzy: 1024302.08.2013, 12:50

@szarik
2-3 dni różnicy. Wenger ma więcej dni na sen ;]

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:50

W sumie to szkoda, że Puma od przyszlego sezonu... bo co da ta kasa z Pumy ? No tak... Wenger bedzie sie wypowiadal, że mamy taka kase, że możemy nawet Messiego kupic... ale po co ? Mamy ambitnych anglikow, ktorzy zagraja naprawde dobry sezon... i nie nalezy nikogo sciagac by nie przerwac ich rozwoju ... Z Nike fajne koszulki sa... a ta kasa od pumy i tak co tam nam da...

@Czajnik
A ostatnia ''konferencja''? Młodzi się rozwijają, za rok będą jeszcze lepsi. Tak mówił.

Leehu komentarzy: 1049602.08.2013, 12:49

@mistiqueAFC: Z tego co mi się przypomina sam zawodnik zaprzeczył żeby miał zostać sprzedany z Bayernu i trudno mu się dziwić. ;P

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:49

szarik_90 - daj spokój, to nieprawda. Po pierwsze od myśle 700 p.n.e. (kiedy była Wielka Kolonizacja to już nie pamiętam może 500 p.n.e. do czasów Filipa Grecja stworzyła wiele polis które były ówczesnymi mocarstwami: Ateny Spartę potem Teby. Do tego bardzo wpływowe i ważne kolonie np. Syrakuzy. Macedończycy to byli Grecy również, Arystoteles był przecież Macedończykiem. Nie ma mowy o tym że byli "niewolni" znaczenie państwa helleńskie a potem hellenistyczne straciły dopiero po podboju rzymskim. W sumie jakieś 400 lat świetnej historii. Nie wiem o co Ci chodzi... Chcesz zawsze żyć w imperium? Tylko China (z małą przerwą) były imperium całą historię. Może się do nich przenieś?

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.08.2013, 12:49

arsenalfann
Wengerowi trochę odbija na starość, ale chyba jeszcze nie do tego stopnia żeby grać takim składem...

arsenalfann komentarzy: 1024302.08.2013, 12:47

@Czajnik
Sprzedamy Gerwazego, a za niego zagra Gnarby... taka rotacja będzie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.08.2013, 12:45

Bild cos pisal o Gustavo i Arsenalu czy o co chodzi?bo źródełko wiarygodne jak zadne inne, jesli o Niemców chodzi

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2013, 12:45

Aox o Wilsherze - zdrowy Wilshere to najlepszy transfer ;)

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 12:42

Diaby zmartwychwstanie po raz n-ty - jak transfer.

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:42

Tylko, że za Gustavo trzeba wylozyc te 15 mln funtow a jeszcze walczy o niego Chelsea i Wolfsburg... Wenger lubi oszczedzac to nie rozumiem czemu odpuscil Capoue... 8 mln i byłby nasz.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52402.08.2013, 12:42

To byłby majstersztyk w wykonaniu Wengera, gdyby obecnym składem coś wygrał.

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:41

@adrian12543

Akurat BILD dobre zrodlo... jesli patrzysz na Bundeslige :) A szczegolnie jesli chodzi o Bayern... zrodlo wiarygodne

popekns komentarzy: 742002.08.2013, 12:41

ArseneAl, tak, w szczególności atak jest mega

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 12:39

do*

maciej598598 komentarzy: 184502.08.2013, 12:38

lays

z tego co mi wiadomo Bild to dobre źródło więc mam nadzieje, że to prawda... on i tak nie ma szans przebić się w Bayernie.

ArseneAl komentarzy: 2341702.08.2013, 12:38

@pauleta19
To ten czwartoligowy szit w którym już był 2 razy?
Mega talent nie ma co.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.08.2013, 12:38

@AAl

jak Wenga nikogo nie kupi to przebije sam siebie tym okienkiem :D

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 12:38

ArseneAl

dorzuć to tego jeszcze młodych, zdolnych i ciągle rozwijających się to idziemy na mistrza.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.08.2013, 12:38

Ja jednak myślę, że nie wywalilibyśmy tylu graczy bez zamiaru ściągnięcia kogoś, tylko że ile można czekać...?

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:37