Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw

Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw 26.07.2013, 13:20, Sebastian Czarnecki 10051 komentarzy

Ostatnie spotkanie na zgrupowaniu w Azji okazało się jednocześnie najtrudniejszym. Urawa Red Diamonds okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem, niż początkowo przypuszczano, ale podopiecznym Arsene'a Wengera udało się ostatecznie pokonać Japończyków 2-1. Zwycięstwo przyszło jednak z wielkim trudem, a londyńczykom nie udało się dobić do 20 bramek podczas Asia Tour, jednakowoż całe tournee udało im się zakończyć z przytupem, bo z kompletem zwycięstw.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker (46. Jenkinson), Koscielny, Miquel - Arteta (46. Rosicky), Wilshere (46. Ramsey) - Walcott (75. Akpom), Chamberlain (65. Zelalem), Gnabry (46. Miyaichi) - Giroud (46. Podolski)

Na samym początku spotkanie nie obfitowało w piękne i składne akcje, które były w stanie zaskoczyć defensywę rywala. Gra głównie toczyła się w środku pola, a każda ze stron wyglądała na taką, która pierw chce wybadać przeciwnika i poznać jego mocne i słabe strony. Pierwszy poważny atak oglądaliśmy w 9. minucie, kiedy to Theo Walcott popisał się samotnym rajdem zakończonym strzałem w słupek. Alex Chamberlain zdołał jeszcze przejąć sparowaną piłkę i z powrotem odegrać do swojego rodaka, ale ten ponownie się pomylił.

Po akcji zaczepnej Kanonierów tempo wyraźnie się ożywiło. Już minutę później z odsieczą ruszyli Japończycy, a ich akcja mogła nawet zakończyć się bramką. Pod pustą bramką leżącego Fabiańskiego znalazł się Marcio Richardes, ale na szczęście w porę z interwencją zdążył Mertesacker, który wybił piłkę na korner.

Już chwilę później Arsenal odpowiedział kolejnym atakiem. Na wolne pole wyszedł Serge Gnabry, ale w porę powstrzymało go pewne wyjście bramkarza. Kolejne minuty nie były już zbyt interesujące. Tempo narzucone przez ostatnie 5 minut nie wytrzymało długo, bowiem gra ponownie skupiła się w środkowej części boiska.

Akcja ponownie rozkręciła się dopiero około 33. minuty meczu. Pierwszy znak ostrzegawczy dał Olivier Giroud, który prawie zaskoczył bramkarza Urawy strzałem z rzutu wolnego. Po rzucie rożnym Kanonierzy mieli kolejną szansę na objęcie prowadzenia. Mocne uderzenie z dystansu oddał Alex Chamberlain, ale bramkarz sparował je na poprzeczkę i - w rezultacie - korner.

Tuż przed przerwą na prowadzenie mogła wyjść drużyna... gospodarzy. W 44. minucie świetny strzał zza pola karnego oddał Tomoya Ugajin, a piłka zmierzała prosto w okienko bramki pilnowanej przez Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz popisał się jednak fantastyczną interwencją i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Jak na razie na Saitama Stadium utrzymuje się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Kanonierzy w końcu objęli prowadzenie. Ładną i składną akcję całego zespołu wykorzystał Lukas Podolski, który mocnym strzałem lewą nogą wykorzystał świetne zagrania od Theo Walcotta.

Już minutę później podwyższyć prowadzenie mógł asystent przy poprzednim trafieniu. Walcott jednak oddał strzał prosto w środek bramki, a bramkarz rywali nie miał żadnych problemów z jego zatrzymaniem.

W 53. minucie Theo Walcott zmarnował kolejną świetną akcję na strzelenie gola. Anglik otrzymał fantastyczne podanie na wolne pole od Tomasa Rosicky'ego i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go minąć i wpakować piłki do siatki.

W 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Fatalnie wykonany rzut rożny zawodników Urawy spotkał się z jeszcze gorszą nieporadnością defensywy Arsenalu przy jego obronie. W rezultacie do piłki doszedł znany z angielskich boisk Yuki Abe, który pięknym wolejem nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3 minuty później gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie. Kolejną nieporadność w defensywie Arsenalu wykorzystali Japończycy, a jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Polski bramkarz popisał się jednak ważną interwencją i zapobiegł utracie bramki.

Kanonierzy postanowili w końcu wziąć się a garść i odpowiedzieć na oblężenie ze strony Japończyków. Alex Chamberlain oddał potężny strzał, ale trafił tylko w słupek. Wciąż 1-1 na Saitama Stadium.

Na kolejne akcje musieliśmy czekać aż 10 minut. W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, która zakończyła się strzałem Lukasa Podolskiego ponad bramką. Kilka chwil później kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Mauricio Richardes, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał Łukasz Fabiański.

W 82. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie po kuriozalnym trafieniu Chuby Akpoma! Długa piłka w kierunku pola karnego Urawy spowodowała nieporozumienie na linii obrońca-bramkarz. Ten pierwszy dograł głową do interweniującego już golkipera, w związku z czym do bezpańskiej futbolówki dopadł młodziutki Anglik i wpakował ją do pustej bramki.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Kanonierzy z problemami pokonali Urawę 2-1, ale udało im się zakończyć azjatyckie tournee z kompletem zwycięstw.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41299 newsów: 102.08.2013, 11:50

imo poldi gra na skrzydle najlepiej jak ma giroud obok siebie, dobrze sie rozumieja

Alonso komentarzy: 1282402.08.2013, 11:50

Nie ma chyba bardziej syfiastego miasta w Polsce niż Wałbrzych.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.08.2013, 11:50

Poprawcie mnie, ale wydaje mi się że jesteśmy jedynym klubem w PL który do tej pory nie wydał ani funta, racja?

Pinguite komentarzy: 1502002.08.2013, 11:49

Fajnie. W połączeniu z brakiem transferów mamy wąską kadrę. A Wenger opowiada o swoich wakacjach. LOL

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 11:49

"Do Asia Tour musimy kogoś sprowadzić"
"Do Emirates Cup musimy kogoś sprowadzić"

What next?
"Do BPL musimy kogoś sprowadzić" ?

Tak obiektywnie patrząc na nasze komentarze to jesteśmy naiwni jak mało kto. Każdy fapuje bo byle ktoś coś napisze.

Ja przed tym okienkiem obiecywałem sobie, że nie będę się ekscytował żadną plotką. Wolę być miło zaskoczony niż z hukiem sprowadzony do parteru.

Qarol komentarzy: 1450202.08.2013, 11:48

Jeszcze zatesknimy za Arshavinem jak nikt nie przyjdzie ; )

mar12301 komentarzy: 2314202.08.2013, 11:48

obecnie to my nawet na COC mamy zbyt wąską kadrę... ehh

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52002.08.2013, 11:47

mico >> dorzuć jeszcze wypożyczenie Conquelina i Djourou.

Verminator97 komentarzy: 1490002.08.2013, 11:46

Mico17 > W out powinni znaleźć się jeszcze Ciamak, Benio i Gerv.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52002.08.2013, 11:43

Nam to był potrzebny ale David Villa. Starszy napastnik na dwie pozycje. Byłaby dobra proporcja ilościowa w kwestii wieku. Villa - old Giroud- middle Sanogo, Akpom - young.

Później młodzi zastępują Hiszpana na stałe. Nie wiem co Wenger kombinuje ale żeby to się źle nie skończyło. Przy odstrzale Parka, Benia i Czamaka z przodu jest trochę dramat.

Oczywiście można łatać Podolskim czy Walcottem, ale wtedy brakuje jakości na pozycjach na których grają dodatkowo przy odejściu Gervinho.

Zresztą wydaje mi się, że Podol mimo statystyk nie sprawdził się w roli skrzydłowego. Lukas to świetny egzekutor ale na boku nie wyrabia fizycznie i nie jest graczem napędzającym grę zespołu z piłką przy nodze jak kiedyś Hleb czy Nasri.

Jeśli nie uda się Suarez możemy poszukać kogo na skrzydło + ogrywamy tam Gnabryego, Miyaichiego i wstawiamy Rosickyego czy Cazorle. Ale to wszystko w kwestii ilości i tak o wiele za mało. Wykluczenie, dwie kontuzje i jest bieda a sezon długi.

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 11:43

kubanski- chyba się nie zrozumieliśmy: Polaków nikt nie przywiózł też. A murzyni w USA to co lepsi są bo są potomkami niewolników? Wiesz że republikanie mówią o czarnych w USA to samo co Ty: łowcy zasiłków. Co Ty na to?

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 11:42

Mandżukić to straszny k***s, zawsze musi użyć łokcia. Jednak nie mogę narzekać, bo LFC chce kupić jeszcze gorszego zabijakę - Costę.

maciej598598 komentarzy: 184502.08.2013, 11:41

itachi

jak najbardziej na audi cup Bayern nie mógł zdobyć bramki z Sao paulo i City a wystarczyło, że wszedł Mario i strzelił z brazylijczykami na 1-0 a z City na 2-1 :)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.08.2013, 11:41

Oggy
Akurat niezbyt dobra riposta bo murzynow do Europy nikt nie przywozil, tylko sami tu przyjechali :-)

ludi72 komentarzy: 142702.08.2013, 11:41

Po za tym Mandzukic ma nieustępilwy charakter i jest walczakiem co mi bardzo odpowiada ^^

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.08.2013, 11:40

kubański

Co za bzdura. Spójrz na Francję, oni tam tak rozwinęli rap, że jest na 1 miejscu w Europie. Zresztą Liroy przywiózł nam trochę tych czarnych klimatów.

Verminator97 komentarzy: 1490002.08.2013, 11:40

No Mandżukicia chętnie zobaczyłbym u nas, mimo, że to podobny napastnik jeśli chodzi o styl gry do Giroud to uważam, że jest jednak lepszy od naszego francuza. 15 mln euro to byłaby dobra kwota za Mandżu :)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.08.2013, 11:38

O tak, raz przejeżdżałem przez Wałbrzych, kamienice w centrum są w masakrycznym stanie.

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 11:38

kubanski- no tak a murzynów z USA to interesowało niewolnictwo dlatego wpadli do Ameryki:P A Polacy na Zachodzi pojechali za muzyką czy za kasą ?
Itachi- Mandżu jak najbardziej! Nawet 20 mln euro można by dać.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234702.08.2013, 11:38