Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw

Kanonierzy kończą Asia Tour z kompletem zwycięstw 26.07.2013, 13:20, Sebastian Czarnecki 10051 komentarzy

Ostatnie spotkanie na zgrupowaniu w Azji okazało się jednocześnie najtrudniejszym. Urawa Red Diamonds okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem, niż początkowo przypuszczano, ale podopiecznym Arsene'a Wengera udało się ostatecznie pokonać Japończyków 2-1. Zwycięstwo przyszło jednak z wielkim trudem, a londyńczykom nie udało się dobić do 20 bramek podczas Asia Tour, jednakowoż całe tournee udało im się zakończyć z przytupem, bo z kompletem zwycięstw.

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker (46. Jenkinson), Koscielny, Miquel - Arteta (46. Rosicky), Wilshere (46. Ramsey) - Walcott (75. Akpom), Chamberlain (65. Zelalem), Gnabry (46. Miyaichi) - Giroud (46. Podolski)

Na samym początku spotkanie nie obfitowało w piękne i składne akcje, które były w stanie zaskoczyć defensywę rywala. Gra głównie toczyła się w środku pola, a każda ze stron wyglądała na taką, która pierw chce wybadać przeciwnika i poznać jego mocne i słabe strony. Pierwszy poważny atak oglądaliśmy w 9. minucie, kiedy to Theo Walcott popisał się samotnym rajdem zakończonym strzałem w słupek. Alex Chamberlain zdołał jeszcze przejąć sparowaną piłkę i z powrotem odegrać do swojego rodaka, ale ten ponownie się pomylił.

Po akcji zaczepnej Kanonierów tempo wyraźnie się ożywiło. Już minutę później z odsieczą ruszyli Japończycy, a ich akcja mogła nawet zakończyć się bramką. Pod pustą bramką leżącego Fabiańskiego znalazł się Marcio Richardes, ale na szczęście w porę z interwencją zdążył Mertesacker, który wybił piłkę na korner.

Już chwilę później Arsenal odpowiedział kolejnym atakiem. Na wolne pole wyszedł Serge Gnabry, ale w porę powstrzymało go pewne wyjście bramkarza. Kolejne minuty nie były już zbyt interesujące. Tempo narzucone przez ostatnie 5 minut nie wytrzymało długo, bowiem gra ponownie skupiła się w środkowej części boiska.

Akcja ponownie rozkręciła się dopiero około 33. minuty meczu. Pierwszy znak ostrzegawczy dał Olivier Giroud, który prawie zaskoczył bramkarza Urawy strzałem z rzutu wolnego. Po rzucie rożnym Kanonierzy mieli kolejną szansę na objęcie prowadzenia. Mocne uderzenie z dystansu oddał Alex Chamberlain, ale bramkarz sparował je na poprzeczkę i - w rezultacie - korner.

Tuż przed przerwą na prowadzenie mogła wyjść drużyna... gospodarzy. W 44. minucie świetny strzał zza pola karnego oddał Tomoya Ugajin, a piłka zmierzała prosto w okienko bramki pilnowanej przez Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz popisał się jednak fantastyczną interwencją i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Jak na razie na Saitama Stadium utrzymuje się bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie Kanonierzy w końcu objęli prowadzenie. Ładną i składną akcję całego zespołu wykorzystał Lukas Podolski, który mocnym strzałem lewą nogą wykorzystał świetne zagrania od Theo Walcotta.

Już minutę później podwyższyć prowadzenie mógł asystent przy poprzednim trafieniu. Walcott jednak oddał strzał prosto w środek bramki, a bramkarz rywali nie miał żadnych problemów z jego zatrzymaniem.

W 53. minucie Theo Walcott zmarnował kolejną świetną akcję na strzelenie gola. Anglik otrzymał fantastyczne podanie na wolne pole od Tomasa Rosicky'ego i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie potrafił go minąć i wpakować piłki do siatki.

W 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Fatalnie wykonany rzut rożny zawodników Urawy spotkał się z jeszcze gorszą nieporadnością defensywy Arsenalu przy jego obronie. W rezultacie do piłki doszedł znany z angielskich boisk Yuki Abe, który pięknym wolejem nie dał Fabiańskiemu żadnych szans.

3 minuty później gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie. Kolejną nieporadność w defensywie Arsenalu wykorzystali Japończycy, a jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Fabiańskim. Polski bramkarz popisał się jednak ważną interwencją i zapobiegł utracie bramki.

Kanonierzy postanowili w końcu wziąć się a garść i odpowiedzieć na oblężenie ze strony Japończyków. Alex Chamberlain oddał potężny strzał, ale trafił tylko w słupek. Wciąż 1-1 na Saitama Stadium.

Na kolejne akcje musieliśmy czekać aż 10 minut. W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili groźną akcję, która zakończyła się strzałem Lukasa Podolskiego ponad bramką. Kilka chwil później kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Mauricio Richardes, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał Łukasz Fabiański.

W 82. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie po kuriozalnym trafieniu Chuby Akpoma! Długa piłka w kierunku pola karnego Urawy spowodowała nieporozumienie na linii obrońca-bramkarz. Ten pierwszy dograł głową do interweniującego już golkipera, w związku z czym do bezpańskiej futbolówki dopadł młodziutki Anglik i wpakował ją do pustej bramki.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Kanonierzy z problemami pokonali Urawę 2-1, ale udało im się zakończyć azjatyckie tournee z kompletem zwycięstw.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676902.08.2013, 12:30

@23

I tak przegrają

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.08.2013, 12:29

@Oggy
Sa rasistami, poniewaz podkreslaja swoj kolor skory na kazdym kroku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.08.2013, 12:28

@oggy

To są tylko ploty.Wątpie, ze Wenger jest w ogóle nim zainteresowany :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.08.2013, 12:27

Fiu fiu, ale kurs na Everton

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:27

Dobra dajmy spokój z tym tematem! Ma ktoś źródła do ploty o tym konflikcie Mandżu z Pepem?

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 12:25

ja pierdykam... dajcie se spokój z tymi awkami.
Jest wiele innych portali, by dyskutować o polityce, religii i tak dalej.

Niech wróci temat kosmitów. Błagam

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:24

szarik_90 - nie jestem poprawny politycznie, uważam że nie mamy w Europie wolności nieznoszę całego naszego establishmentu. A wiesz co jest chyba najbardziej europejskie i nas różni od reszty świata: oświecenie - jedne greckie w Atenach starożytnych (sokrates,platon arystoteles itp) drugie właściwe Oświecenie. A wiesz jakie tam powstały idee? Trudno je pogodzić z takim podejściem jak Twoje.

popekns komentarzy: 742002.08.2013, 12:22

Rasizmu tak jak murzynów - nie powinno być. A tak na poważnie, to nie rozumiem murzynów, którzy próbują być rasistami. W ogóle nie rozumiem rasizmu do czarnoskórych -.-

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52402.08.2013, 12:22

kubanski
*pokłócić

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.08.2013, 12:19

A najbardziej rozbawilo mnie jak Ashley Cola posadzil Rio Ferdinanda o rasizm czy odwrotnie. Nosz***** cyrk, dwoch murzynow sie chyba poklucilo ktory jest bardziej czarny :-)))

lays komentarzy: 3987102.08.2013, 12:19

SIemanko

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.08.2013, 12:19

@adriancyferki

PW sprawdz bo cos ci przeslalem :P

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:17

kubanski- podaj mi skalę i sposób mierzenia rasizmu. Spośród ludzi jakich znam najbardziej zagorzali rasiści uważają się za chrześcijan i są kibolami. Jeśli murzyni są rasistami to cóż pogratulować im głupoty!

@Oggy
A wiesz o tym,ze najwiekszymi rasistami w USA i Europie sa wlasnie murzyni?

pronik komentarzy: 517902.08.2013, 12:15

11 za pieniadze z Bale 101greatgoals.com/blog/the-tweets-what-players-could-you-sign-for-gareth-bales-e100m-transfer-fee

tomekafc95 komentarzy: 413602.08.2013, 12:13

Coventry city ma zostac zlikwidowane a jeszcze niedawno pykali w PL

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 12:13

1886

:D

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:13

szarik_90 - jak Ci to wytłumaczyć jesteś rasistą, ale być może nie wyciągasz z tego konsekwencji politycznych i chwała Ci za to. Tym niemniej uważasz że ludzkie cechy zachowania są zdeterminowane przez specyficzne cechy jak "krew" zapewne chodzi o geny. To prosta forma rasizmu. Pogląd jaki zwykle uznaje się za nie rasistowski mówi o tym że fenotyp w tym ludzkie zachowanie jest determinowane wspólnie przez geny i otoczenie. Jeśli podaje się tylko jedno źródło akurat tutaj geny to błąd.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.08.2013, 12:11

SSN: Liverpool's bid for Atlético Madrid's Diego Costa triggered the Brazilian's release clause (Ł21m). #LFC

Podobno Costa ma nie być zastępcą Suareza, a wzmocnieniem. My też tak myśleliśmy, że będzie z Giroud, a skończyło się tak, że Robin odszedł, a Olivier musiał go zastąpić. Oby Suarez do nas zawitał.

cieniak14 komentarzy: 172802.08.2013, 12:11

HollyŁódź ;D A co powiecie o Olsztynie ;>

Qarol komentarzy: 1450202.08.2013, 12:10

Śmiejcie sie z Obraniaka, ale jakos lepszego na jego pozycji w kadrze nie widac

Leehu komentarzy: 1049602.08.2013, 12:07

@szarik_90: Co masz do Obraniaka to jest przecież jeden z najlepszych rozgrywających świata, Iniesta ma jego plakat nad łóżkiem. ;P

Oggy komentarzy: 948902.08.2013, 12:06

szarik_90- chyba nie czytałeś tego co pisałem do Marzaga. Nie będę się powtarzać. Przejrzyj. BTW programy Kolonki to nie jest publikator naukowy. Oczywiście nie znaczy że nie jest to prawda. Tyle że jednak lepiej czytać antropologów psychologów i biologów niż Maxa. Sprawa tego jak to się dzieje że jedne grupy etniczne są statystycznie zdolniejsze jest wiele bardziej skomplikowana, istnieją szczególne grupy etniczne jak wspomniani żydzi (ale!) aszkenazyjscy które są statystycznie wiele zdolniejsze niż inne. Skąd się wziął ten fenomen to skomplikowane zjawisko. Tym niemniej trzeba pamiętać że to nie biali europejczycy są najlepsi jeśli chodzi o predyspozycje związane z inteligencją oj nie:)

Qarol komentarzy: 1450202.08.2013, 12:03

@adrian12543

Ja mam nadzieje, ze ktos przyjdzie. Nie mysle juz o super gwiazdach (chociaz Suarez chodzi po glowie), ale chociaz o takich "Podolskich" - solidnych, niedrogich, dajacych cos ekipie ; )

Alonso komentarzy: 1282402.08.2013, 12:01

Oggy
W Wałbrzychu tylko jedna dzielnica daje rade, Piaskowa Góra no i obrzeża miasta, reszta to syf. Dobrze, ze obok jest Szczawno no i te wiochy też są zadbane to się jeszcze jakoś tam żyć da. Max 3 lata i żegnaj Wałbrzychu, a witaj UK.

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 12:01

turysta

to nie zmienia faktu, że Łódź jest ohydna ;d

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 102.08.2013, 12:01

qarol, arszawin calkowicie stracil zaufanie wengera, juz wcale praktycznie nie gral, watpie by to sie zmienilo

Leehu komentarzy: 1049602.08.2013, 12:00

@Qarol: O ławkę się nie martw Wenger w każdym meczu będzie tam dawał Alexa Oxlade-Chamberleina i ławka będzie długa. ;P

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 12:00

matt21

Dzięki tym żydowskim (i nie tylko) fabrykom Łódź była niedawno centrum przemysłowym środkowej Europy i najszybciej się rozwijającym miastem w Europie.

Kibicuję LFC, pochodzę i mieszkam w Łodzi i się nie wstydzę. Faktycznie trochę "History Channel" :D

Qarol komentarzy: 1450202.08.2013, 11:58

@Marzag

Ale chociaz ktos na tej lawce siedzial. I jak wchodzil to czasami cos tam dal druzynie. Po tych czystkach jest dramat ; )

matt21 komentarzy: 541402.08.2013, 11:57

Łódź jest ohydna, tylko niektóre miejsca są ładne, a reszta to pozostałości po żydowskich fabrykach i ogólnie po żydkach.

turysta komentarzy: 608902.08.2013, 11:57