Kanonierzy liderem grupy B. Arsenal 3-1 Olympiakos!

Kanonierzy liderem grupy B. Arsenal 3-1 Olympiakos! 03.10.2012, 21:44, Marcin Stefaniak 1346 komentarzy

Solidna gra i dobry wynik. Tak można podsumować starcie Kanonierów z Olympiakosem. Podopieczni Wengera mimo błędów w defensywie przez znaczną część spotkania dominowali Greków i pewnie wygrali drugie spotkanie w grupie B.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Podolski

Olympiakos Pireus: Megyeri, Maniatis, Machado, Mitroglou, Contreras, Fuster, Holebas, Siovas, Manolas, Diakité, Greco

Od pierwszych minut podopieczni Wengera starali się zdominować przeciwnika i przejąć kontrolę nad spotkaniem, ale w 5. minucie po fatalnym błędzie Vito Mannone szansę na gola mieli Grecy, jednak na czas w pole karne wrócił Mikel Arteta i zablokował strzał.

W 12. minucie z rzutu wolnego próbował Cazorla, ale dobrą interwencją popisał się Megyeri. Przez kolejnych kilkanaście minut Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i wymieniali dziesiątki podań. Nie przynosiło to jednak żadnych korzyści i gra była prowadzona w środku pola.

Mimo pozornej przewagi Arsenalu to Olympiakos raz po raz tworzył sobie dogodne sytuację do zdobycia bramki. W 30. minucie groźny strzał Fustera wybronił Mannone, a 5 minut później z najbliższej odległości chybił Mitroglou.

W 42. minucie wynik pojedynku otworzył Gervinho. Po podaniu od Gibbsa reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej płaskim strzałem z okolic 20 metra pokonał bezradnie interweniującego Megyeriego.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, jednak w 45. minucie strzałem głową do bramki Arsenalu trafił Mitroglou. Trafienie to było jednak głównie skutkiem poważnego błędu Thomasa Vermaelena.

Podobnie jak pierwsza, również druga część spotkania zaczęła się od niemrawych ataków Kanonierów. Z czasem zaznaczała się coraz większa przewaga gospodarzy poirytowanych golem straconym w ostatnich momentach pierwszej połowy.

Przyniosło to efekt w 55. minucie. Po dobrej akcji na lewym skrzydle Gervinho zagrał piłkę do Lukasa Podolskiego, a ten silnym strzałem umieścił ją między nogami Megyeriego i następnie w bramce.

Po strzelonej bramce obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Gracze Olympiakosu starali się naciskać Kanonierów już w defensywie, jednak Ci nic sobie z tego nie robili i spokojnie wyprowadzali kolejne groźne kontry.

Z czasem na boisku pojawili się Theo Walcott, Olivier Giroud i Aaron Ramsey.

W 89. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Olivier Giroud. Niestety Francuzowi po raz kolejny zabrakło odrobiny szczęścia, bowiem po świetnym podaniu Cazorli jego uderzenie zatrzymało się na defensorze Olympiakosu.

W doliczonym czasie gry Grecy rzucili się do desperackich ataków, jednak to podopieczni Wengera postawili kropkę nad "i".

Na chwilę przed końcowym gwizdkiem od bramki rozpoczął Mannone. Piłka trafiła na głowę Girouda, który popisał się świetnym zgraniem, którym wypuścił Ramseya na czystą pozycję. Walijczyk nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji i dobrym strzałem ustalił wynik spotkania na 3-1.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.10.2012, 16:47

Tak Henry to geniusz sam w sobie ;)

ragnarokk komentarzy: 41304.10.2012, 16:47

@Marcinafc93
Dokładnie ten. Mistrz :)

kulkis451 komentarzy: 18504.10.2012, 16:44

Niektórzy kibice Arsenalu są strasznie pesymistyczni. Arsenal wygrał i jest na 1 miejscu, z tego trzeba się cieszyć, a nie przeżywać, że nie mamy "Wielkich Gwiazd" w składzie.

Waskitcz komentarzy: 449204.10.2012, 16:41

Jestem na 124 miejscu w Polsce i na 310 w Fanach Arsenalu na Fantasy Champions League :p

@ Arsenal23
A gdzie to się głosuje ? Bo coś wczoraj Szpaku mówił podczas transmisji, że na stronie TVP Sport, ale jakość nie mogę tam tego znaleźć...

Waskitcz komentarzy: 449204.10.2012, 16:38

Piszcie coś bo nuda :P

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.10.2012, 16:24

ragnarokk

Ten youtube.com/watch?v=U6nw8rfiJ3Q&feature=g-like ?

time2winArsenal komentarzy: 1804.10.2012, 16:23

ragnarokk ja nie iwdzialem mozesz zapodac jakiegos linka?

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:21

@Arsenal_1886

Oby tak było, tym bardziej może się to sprawdzić jak do bramki wróci Wojtek lub Łukasz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.10.2012, 16:21

1. Borussia Dortmund –Real Madryt 83,69 proc.
2. Malaga – AC Milan 8,41 proc.
3. Arsenal Londyn – Schalke Gelsenkirchen 6,10 proc.
4. Ajax Amsterdam – Manchester City 1,81 proc.

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:20

@ragnarokk

Ja nie, poka.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.10.2012, 16:19

Hodgson on Jenkinson: "Done exceptionally well for Arsenal...decided we didn't have quite that many places..will think about for the future"

05Marcin12 > Pewne jest to ,że TVP 1 oraz N Sport pokażą jakieś spotkania . Jak wiemy N Sport żydzi i zapewne pokaże jakiś nie mecz wieczoru tak jak wczoraj było w przypadku City vs BVB .
W 3 kolejce hitem w środę będzie BVB vs Real ,więc jest szansa ,że nasze spotkanie z Schalke pokażą na N Sport .
TVP zapewne pokaże Polaków z Realem .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.10.2012, 16:18

Real Borussia.

ragnarokk komentarzy: 41304.10.2012, 16:17

@IceMan
Nie liczy się, zaczęło się przed meczem. Spokojnie, dzień jeszcze młody :)

Widzieliście co zrobił TH14? Po prostu brakuje słów nad jego geniuszem :)

05Marcin12 komentarzy: 65504.10.2012, 16:15

Wiadomo już jaki mecz pokażą w następnej rundzie Ligi Mistrzów?

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:14

A tak na marginesie kto by przypuszczał, że będziemy Jenkinsona w takich symulacjach wstawiać ;D BRAWO CARL!

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:13

AW lubi wszystkich stawiać na skrzydle to czemu nie ma to być Cazorla ;)

Ja uważam, że Giroud przebije się do pierwszej 11 i będzie naszym głównym napadziorem. Jak wchodzi z ławki to uważam, że zawsze lepiej zacznyamy grać. Duże piłek dogrywa, wygrywa pojedynki, a bramki to tylko kwestia czasu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.10.2012, 16:09

Druga wersja jest najlepsza. Problem jest taki że Wenger nigdy pewnie nie da Cazorli na skrzydle, a Rosicky traci tam swoje atrybuty.

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:08

Rosicky może zmieniać się z Cazorlą pozycjami.

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:07

Co sądzicie o takich docelowych jedenastkach na ten sezon?

Jenkinson---Mertesacker---Vermaelen---Gibbs
-------------Wilshere---------Rosicky------------
Gervinho-------------Giroud-------------Cazorla

lub

Cazorla-------------Gervinho-------------Podolski

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 16:05

Poczekajmy i zobaczmy jak będą wyglądać: Wilshere i Rosicky po kontuzji. Chciałem napisać o Diabym, ale on chyba nie jest w stanie zagrać kilku meczy i być stałym i pewnym ogniwem drużyny.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.10.2012, 16:02

Tak, ale nas cholernie łatwo rozpracować. A autobus to sprawdzona chamska taktyka ;].

bobslej22 komentarzy: 836204.10.2012, 16:02

Arsenal23>>>Mało tego to piłkarsko nie odbiegamy w tym momnencie od żadnej z drużyn . Ba śmiem twierdzić że jesteśmy w pierwszej 5 LM pod względem gry. Tak na serio wszędzie ci wielcy zawodzą i nie grają jakoś specjalnie pięknie. Real, City ( wielkie tylko finansowo ) Barcelonka, Bayern. W tym roku na serio jest duża szansa . Potrzeba tylko szczęścia no i napastnika :)

schade komentarzy: 386204.10.2012, 16:00

Dojście do półfinału byłoby bardzo satysfakcjonujące :)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141404.10.2012, 16:00

Bardzo podoba mi się gra Coq. Ten ziomek się wyrobi jak Jacek i jeszcze będzie w I składzie.

bobslej22 komentarzy: 836204.10.2012, 15:59

Arsenal23>>> A ja myśle że stać nas na wiele więcej. Często wszystko jest dziełem przypadku i ogromnego szczęścia ( chelsea ) . Możemy dojśc do finału jak każdy .

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12604.10.2012, 15:58

van Persie nie płacze, on wyciera nochal w herby.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.10.2012, 15:58

Celem jest zawsze wygrana. Ale myślę że stać nas tylko na 1/4

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 15:57

@bobslej22

Chciałbym to zobaczyć ;) a w półfinale wygrana z City i zbliżenie na Nasriego, Clichego i Vieirę :D

bobslej22 komentarzy: 836204.10.2012, 15:55

albo lepiej nad MU . Płacz Van Persiego po przegranym finale z Arsenalem 3-0 bezcenny ...

kamil_malin komentarzy: 933204.10.2012, 15:55

Posiada ktoś link do ściągnięcia drugiej połowy wczorajszego meczu?

schade>>> Finał i wygrana nad Aktorami ???

schade komentarzy: 386204.10.2012, 15:54

A jaki jest według was cel w LM w tym sezonie?

bobslej22 komentarzy: 836204.10.2012, 15:52

schade>>> Jedni wrócą jedni wypadną tfu tfu rfu ale taki już jest Arsenal :)

bobslej22 komentarzy: 836204.10.2012, 15:50

Arsenal23>>> Jak co roku będe powtarzał. Kto powiedział że żeby wygrać LM trzeba trafiać na słabych. Trzeba umieć wygrywać z każdym. Jeżeli ktoś tego nie potrafi a licxzy na słabiaków to nie powinien pokazywać się w LM. Taka liga . LIGA MISTRZÓW. Chcesz coś wygrać nie patrz z kim grasz tylko graj na całego. Nie można liczyć jak PZPN na słabą grupę i słabych w ćwiecfinale ( niedoczekanie :P)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 15:48

youtube.com/watch?v=jPBm-GvEVlg&feature=player_embedded#!
Pewno ktoś już wstawiał :D. Ale jak ktoś nie widział :D

schade komentarzy: 386204.10.2012, 15:48

Milan jest gorszy niż rok temu, PSG, Valencia i BVB są do ogrania. Największe problemy może sprawić Juve a o Cluj nie wspominam, tym bardziej że wróci wielu zawodników zamin 1/8 będziemy grać

bobslej22 komentarzy: 836204.10.2012, 15:48

mallen>>> On chce pewnie wkurzyć Merte :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 204.10.2012, 15:46

W tym roku 1/8 będzie najtrudniejsza od wielu wielu lat. Stawiam że na drugim miejscu wyjdzie Juve, PSG, BVB, Milan, Valencia, Cluj :( W dodatku Bayern nie gra znakomicie i też może wyjść na drugim. Ciężko to widze.

mallen komentarzy: 2123904.10.2012, 15:42

Wiecie co oznacza ten gest co robi Gerwazy jak strzeli gola?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 15:42

Lr556
Piękny gol to Ramseya był a komentarzu na Nce się nie da słuchać. Jak Wenger z Gazidisem siedzieli to ci nie wiedzieli kto to jest xD

schade komentarzy: 386204.10.2012, 15:41