Kanonierzy liderem grupy B. Arsenal 3-1 Olympiakos!

Kanonierzy liderem grupy B. Arsenal 3-1 Olympiakos! 03.10.2012, 21:44, Marcin Stefaniak 1346 komentarzy

Solidna gra i dobry wynik. Tak można podsumować starcie Kanonierów z Olympiakosem. Podopieczni Wengera mimo błędów w defensywie przez znaczną część spotkania dominowali Greków i pewnie wygrali drugie spotkanie w grupie B.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Podolski

Olympiakos Pireus: Megyeri, Maniatis, Machado, Mitroglou, Contreras, Fuster, Holebas, Siovas, Manolas, Diakité, Greco

Od pierwszych minut podopieczni Wengera starali się zdominować przeciwnika i przejąć kontrolę nad spotkaniem, ale w 5. minucie po fatalnym błędzie Vito Mannone szansę na gola mieli Grecy, jednak na czas w pole karne wrócił Mikel Arteta i zablokował strzał.

W 12. minucie z rzutu wolnego próbował Cazorla, ale dobrą interwencją popisał się Megyeri. Przez kolejnych kilkanaście minut Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i wymieniali dziesiątki podań. Nie przynosiło to jednak żadnych korzyści i gra była prowadzona w środku pola.

Mimo pozornej przewagi Arsenalu to Olympiakos raz po raz tworzył sobie dogodne sytuację do zdobycia bramki. W 30. minucie groźny strzał Fustera wybronił Mannone, a 5 minut później z najbliższej odległości chybił Mitroglou.

W 42. minucie wynik pojedynku otworzył Gervinho. Po podaniu od Gibbsa reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej płaskim strzałem z okolic 20 metra pokonał bezradnie interweniującego Megyeriego.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, jednak w 45. minucie strzałem głową do bramki Arsenalu trafił Mitroglou. Trafienie to było jednak głównie skutkiem poważnego błędu Thomasa Vermaelena.

Podobnie jak pierwsza, również druga część spotkania zaczęła się od niemrawych ataków Kanonierów. Z czasem zaznaczała się coraz większa przewaga gospodarzy poirytowanych golem straconym w ostatnich momentach pierwszej połowy.

Przyniosło to efekt w 55. minucie. Po dobrej akcji na lewym skrzydle Gervinho zagrał piłkę do Lukasa Podolskiego, a ten silnym strzałem umieścił ją między nogami Megyeriego i następnie w bramce.

Po strzelonej bramce obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Gracze Olympiakosu starali się naciskać Kanonierów już w defensywie, jednak Ci nic sobie z tego nie robili i spokojnie wyprowadzali kolejne groźne kontry.

Z czasem na boisku pojawili się Theo Walcott, Olivier Giroud i Aaron Ramsey.

W 89. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Olivier Giroud. Niestety Francuzowi po raz kolejny zabrakło odrobiny szczęścia, bowiem po świetnym podaniu Cazorli jego uderzenie zatrzymało się na defensorze Olympiakosu.

W doliczonym czasie gry Grecy rzucili się do desperackich ataków, jednak to podopieczni Wengera postawili kropkę nad "i".

Na chwilę przed końcowym gwizdkiem od bramki rozpoczął Mannone. Piłka trafiła na głowę Girouda, który popisał się świetnym zgraniem, którym wypuścił Ramseya na czystą pozycję. Walijczyk nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji i dobrym strzałem ustalił wynik spotkania na 3-1.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.10.2012, 13:42

ja się boje tego że jak Rosicky wyzdrosieje to Wenger znowu wpadnie na pomysł sprzed kilku lat aby wystawiać go na skrzydle...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.10.2012, 13:36

Nie wiem czy przez gorszą dyspozycję motoru napędowego. Messi jakoś pobijał rekordy, Xavi robił to co do niego należało - rozrzucał podania. Jeśli mam wskazać winnych to przedewszystkim Pep. Jakieś dziwne rotacje składem, zupełnie nie zrozumiałe. Alexis to jedno wielkie nieporozumienie jak dla mnie.

Komu jak komu, ale Xaviemu nic poważnego nie można zarzucić..

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.10.2012, 13:33

@AtheneWins
to kto jest ich motorem napędowym to mnie nie interesuje. fakty są takie że Barcelona wygrała tylko puchar hiszpanii (pisze tylko bo zazwyczaj była LM i liga) właśnie przez gorszą dyspozycje swojego "motoru napędowego".

tak samo przykład Gerrarda jest złym przykładem bo nie potrafi pociągnąć Liverpoolu od paru lat.

Ogólnie nie jestem zdania że piłkarz stary to piłkarz niepotrzebny. tylko musicie dawać dobre przykłady

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.10.2012, 13:31

Tak, to wywal Xaviego z 11stki Barcelony, Iniesta ma kontuzje. Kto by grał? Cesc i Thiago? Prędzej Messiego by musieli postawić w środek pola żeby rozgrywał.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.10.2012, 13:26

maniek56 > Wenger on Rosicky: 'I never did that [ask him to retire from internationals].
He is three weeks away from training'

Per i Podolski powołani do kadry Niemiec .

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.10.2012, 13:20

z tym Xavim to troche przesadzacie. koleś ogólnie jest świetnym piłkarzem ale w poprzednim sezonie był cieniem samego siebie

Pinguite komentarzy: 1502005.10.2012, 13:20

Rosa miał pierwotnie wrócić po przerwie na reprezentacje.

maniek56 komentarzy: 300705.10.2012, 13:13

Co z Rosickim bo w raporcie o kontuzjach nie ma o nim mowy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.10.2012, 13:02

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?EventId=153320909&EditorialProduct=Sport

Zdjęcia z dzisiejszego treningu .
Per trenował z zespołem .

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1405.10.2012, 12:59

Yhy, że niby ktoś kto ma więcej niż 30 lat nie może ciągnąć drużyny? Xavi? Scholes? Gerrard? Wymieniać dalej?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.10.2012, 12:46

arsenal.com/news/news-archive/team-news-mertesacker-sagna-szczesny

Wenger na temat stanu zdrowia
naszych piłkarzy .
Możliwe jest ,że Sagna w poniedziałek rozegra godzinę w meczu przeciwko Reading do lat 21 .
Per ma się lepiej ,ale nie wiadomo czy zagra jutro ,ale w kadrze powinien się znaleźć .
Nikt nie doznał urazu po meczu
z Olympiakosem ,a dodatkowo nasza kadra może być wzmocniona Perem .

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.10.2012, 12:39

Xavi też ma 32 lata i co? Nie ciągnie zespołów swoich? Wiek przy niektórych nie ma nic do rzeczy, rok temu jakoś nie przeszkadzało kiedy 31 letni Rosicky robił co chciał na boisku.

Kredens komentarzy: 369805.10.2012, 12:17

AFC1208

mi wystarczy jak będzie grał z Cazorlą na zmianę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.10.2012, 12:17

Tak sobie myślę ,że sporo ludzi porównuje Torresa do Girouda przez pryzmat ,że na początku swojej kariery czy to w Chelsea czy Arsenalu nie mogą zdobywać bramek . Torres przez bodajże 1.5 miesiąca też nie mógł zdobyć gola ,aż do czasu kiedy mieli mecz z West Hamem i wtedy Hiszpan strzelił swojego 1 ligowego gola dla klubu . Jutro też gramy z West Hamem ,więc mam nadzieje ,że to będzie idealny klub dla naszego Francuza ,żeby wkońcu zdobyć swoją pierwszą brameczkę w lidze angielskiej dla Arsenalu :P

AFC1208 komentarzy: 137005.10.2012, 12:01

Rosicky ma juz 32 lata i jest bardzo podatny na kontuzje. Nie liczylbym juz na to, ze bedzie ciagnął naszą druzynę.

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 11:52

Dwa tygodnie w Arsenalu to dwa miesiące kalendarzowe.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.10.2012, 11:23

Wenger on Szczesny: 'He is two to three weeks away from practising normally. It takes five or six weeks to heal'

Wenger on Rosicky: 'I never did that [ask him to retire from internationals]. He is three weeks away from training'

Świetnie ;/ Boss jakiś czas temu mówił ,że Rosicky wznowi treningi za 2 tygodnie ,a teraz za 3 . Teraz jest pewne ,że wznowi treningi po przerwie na mecze reprezentacyjne . Co do pozycji bramkarza to oby Fabian wrócił po przerwie na mecze reprezentacyjne . Dla mnie nasz najlepszy bramkarz tylko ,że musi rozegrać parę spotkań aby nabrać pewności siebie .
Tak było w 2010/2011 kiedy miał parę meczy pod rząd rozegranych . Potem kontuzja na rozgrzewce przed meczem z City i sezon miał z głowy .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.10.2012, 11:20

Mertesacker will have a fitness test this morning before trip to #whufc

John Cross

Oby Per był gotowy na West Ham ,bo jest idealny na mecz z Młotami . Jestem pewien ,że poradziłby sobie z Carrollem czy Cole'm .

Kredens komentarzy: 369805.10.2012, 11:02

kikut

raczej nie

Kikut123 komentarzy: 124905.10.2012, 10:49

Zagra Berbatov w tej kolejce? FPL

pronik komentarzy: 517905.10.2012, 10:42

Arsenal Ladies awansowały do 1/8 finału Ligi Mistrzów Kobiet wygrywajac 4-0 z FC Barceloną. W zeszlym tygodniu zawodniczki Arsenalu pokonały Barcelonę 3-0.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.10.2012, 10:04

Roy Hodgson: “We kept Jenkinson up our sleeves on this occasion, but he’ll be in our thoughts for the next friendly."

Daily Mail say Mertesacker will be in the squad for the West Ham game on Saturday. And Sagna will play for the U21's on Monday.

Top 10 cytatów o Scholesie:
sulia.com/channel/soccer/f/5db830cf-dbd9-40d6-905a-c867756f4a99/?source=twitter

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:56

@pauleta19

Dobry humor mam ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.10.2012, 09:51

mallen, jakiś super optymizm ;D Jak skończymy kolejkę na 5-tym miejscu będzie dobrze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.10.2012, 09:47

Robizg1, Nie przesadzaj. Liverpool z gry nie jest lepszy. Na czym to opierasz? Bo powinien wygrać na Anfield z Chelsea? Oceń 6 meczach, a nie 1. LFC miało kilka kompromitujących meczów, a Chelsea nawet nie przegrała.

Brendan robi z LFC większą akademię niż Arsene z Arsenalu. Wahania formy, braki kondycyjne będą odbijać się na wynikach Liverpoolczyków. Będą mocni, ale raczej nie w tym sezonie.

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:46

Jakby się mega dobrze potoczyła dla nas kolejka to możemy wskoczyć na 3 miejsce :) - chyba, że źle coś policzyłem ;P

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:35

Ciekawe jak długo Everton utrzyma taką formę :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.10.2012, 09:30

pogadaj z sedziami to straca bo gra sa za liverpoolem w tabeli

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:21

@Kredens

Irytują mnie, mogli by już zliczyć porażkę w lidze.

kaziu874 komentarzy: 673805.10.2012, 09:16

najwazniejsze to jest to, zebysmy wygrali swoj mecz, bo WHU to nie jest latwy rywal, dodatkowo na wyjezdzie.

Kredens komentarzy: 369805.10.2012, 09:15

mallen spokojnie, nie w tej to w następnej ;)

Zadowolony będę jak w tej kolejce MU straci punkt.

kaziu874 komentarzy: 673805.10.2012, 09:14

zacny suchar, a co do meczu, to nie ogladalem ;d

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:12

Marne szanse, żeby Chelsea straciła punkty w tej kolejce :/ ale to Premier League więc wszystko jest możliwe :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.10.2012, 09:10

@mallen
zaczesy gervinho wymiatają, niedługo włosami z nóg będzie się zaczesywał ^^

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:06

Z chęcią się ogląda takie mecze jak wczorajszy Liverpool - Udinese :)

mallen komentarzy: 2123905.10.2012, 09:03

Cześć i czołem jakby powiedział nasz Gerwazy :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.10.2012, 08:47

mam wrażenie że Giroud w Arsenalu jest traktowany jak dziecko specjalnej troski :P moim zdaniem jakby zobaczył że nikt w niego nie wierzy to chciałby udowodnić że się mylą

KanonierChris komentarzy: 292405.10.2012, 07:56

Olivier Giroud : "I think I'm a little unlucky. I'll keep going and continue to work hard in training. People say to me, 'the goal is coming soon, don’t worry, we trust you' and it’s very important for me to feel the support of people and my team-mates."

DamianArsenal12 komentarzy: 20105.10.2012, 07:36

Teraz z innej beczki ma ktoś cracka do fify 13?
Jak ma to niech da link żeby pobrać

Szpara komentarzy: 3605.10.2012, 00:13

Ale ja nic nie mówiłem o rozmawianiu o piłce :) tylko konkretnie o żaleniu się bo kupon mi nie wszedł bo Atletico drugiej bramki nie strzeliło ;)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141404.10.2012, 23:54

Hans
hahahaahahah oplułem lapka haahah

Hans_Zimmer komentarzy: 594604.10.2012, 23:51

A tak btw moja sąsiadka jest podobna do Gervinho.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141404.10.2012, 23:50

oh Szpara, pprzecież rozmawiamy o piłce nożnej, nawet po części o Kanonierach. Nie mam pojęcia o co chodzi takim ludziom jak Ty? Weź sobie jakiś worek i się wyżyj.

Hans_Zimmer komentarzy: 594604.10.2012, 23:48

Szpara a co życia nie można mieć? tylko być Arsenalowym nolifem? :)

pamplemousse komentarzy: 186004.10.2012, 23:44

Szpara

Wyluzuj, zawsze tak jest, prawie polnoc to co to za roznica? Musze pisac tylko o Arsenalu? Cool.

Ale zeby Ci odpowiadalo to: Licze ze z WHU beda 3pkt, a gola strzeli Giroud :)

Szpara komentarzy: 3604.10.2012, 23:33

Co wy ludzie, jesteście fanami Kanonierów, czy wchodzicie na tą stronę, żeby sobie podyskutować komu szedł kupon, a komu nie? Bo po waszych komentarzach to już sam nie wiem..

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141404.10.2012, 23:33

marcinekkks
no mi zabrakło dużo więcej ale do 40 k

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.10.2012, 23:12

walesonline.co.uk/footballnation/football-news/2012/10/04/aaron-ramsey-set-to-be-replaced-by-ashley-williams-as-wales-captain-91466-31969075/

Nikt nie umarł po wczorajszym golu Ramseya ( bynajmniej nikt znany ) ,ale możliwe jest ,że Ramsey już nie będzie kapitanem Walii .
Opaskę kapitańską ma przejąć po Ramseyu - Williams .

marcinekkks komentarzy: 65204.10.2012, 23:04