Kanonierzy liderem grupy B. Arsenal 3-1 Olympiakos!

Kanonierzy liderem grupy B. Arsenal 3-1 Olympiakos! 03.10.2012, 21:44, Marcin Stefaniak 1346 komentarzy

Solidna gra i dobry wynik. Tak można podsumować starcie Kanonierów z Olympiakosem. Podopieczni Wengera mimo błędów w defensywie przez znaczną część spotkania dominowali Greków i pewnie wygrali drugie spotkanie w grupie B.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Podolski

Olympiakos Pireus: Megyeri, Maniatis, Machado, Mitroglou, Contreras, Fuster, Holebas, Siovas, Manolas, Diakité, Greco

Od pierwszych minut podopieczni Wengera starali się zdominować przeciwnika i przejąć kontrolę nad spotkaniem, ale w 5. minucie po fatalnym błędzie Vito Mannone szansę na gola mieli Grecy, jednak na czas w pole karne wrócił Mikel Arteta i zablokował strzał.

W 12. minucie z rzutu wolnego próbował Cazorla, ale dobrą interwencją popisał się Megyeri. Przez kolejnych kilkanaście minut Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i wymieniali dziesiątki podań. Nie przynosiło to jednak żadnych korzyści i gra była prowadzona w środku pola.

Mimo pozornej przewagi Arsenalu to Olympiakos raz po raz tworzył sobie dogodne sytuację do zdobycia bramki. W 30. minucie groźny strzał Fustera wybronił Mannone, a 5 minut później z najbliższej odległości chybił Mitroglou.

W 42. minucie wynik pojedynku otworzył Gervinho. Po podaniu od Gibbsa reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej płaskim strzałem z okolic 20 metra pokonał bezradnie interweniującego Megyeriego.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Wengera zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, jednak w 45. minucie strzałem głową do bramki Arsenalu trafił Mitroglou. Trafienie to było jednak głównie skutkiem poważnego błędu Thomasa Vermaelena.

Podobnie jak pierwsza, również druga część spotkania zaczęła się od niemrawych ataków Kanonierów. Z czasem zaznaczała się coraz większa przewaga gospodarzy poirytowanych golem straconym w ostatnich momentach pierwszej połowy.

Przyniosło to efekt w 55. minucie. Po dobrej akcji na lewym skrzydle Gervinho zagrał piłkę do Lukasa Podolskiego, a ten silnym strzałem umieścił ją między nogami Megyeriego i następnie w bramce.

Po strzelonej bramce obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. Gracze Olympiakosu starali się naciskać Kanonierów już w defensywie, jednak Ci nic sobie z tego nie robili i spokojnie wyprowadzali kolejne groźne kontry.

Z czasem na boisku pojawili się Theo Walcott, Olivier Giroud i Aaron Ramsey.

W 89. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Olivier Giroud. Niestety Francuzowi po raz kolejny zabrakło odrobiny szczęścia, bowiem po świetnym podaniu Cazorli jego uderzenie zatrzymało się na defensorze Olympiakosu.

W doliczonym czasie gry Grecy rzucili się do desperackich ataków, jednak to podopieczni Wengera postawili kropkę nad "i".

Na chwilę przed końcowym gwizdkiem od bramki rozpoczął Mannone. Piłka trafiła na głowę Girouda, który popisał się świetnym zgraniem, którym wypuścił Ramseya na czystą pozycję. Walijczyk nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji i dobrym strzałem ustalił wynik spotkania na 3-1.

Liga MistrzówOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
DavidSilva21 komentarzy: 338204.10.2012, 23:00

Barton w lidze nie zagra przez kilka meczy jeszcze, dziś grał w LE ale jak to nie wiem bo nie oglądałem :P

DavidSilva21 komentarzy: 338204.10.2012, 22:58

Wirtuoz Barton jest zawieszony na kilka meczy jeszcze, za wybryki w EPL z poprzedniego sezonu.

steveaoki komentarzy: 76604.10.2012, 22:41

Ejj a tak z ciekawości wiecie czy wirtuoz gry Barton zagrał chociaż jeden mecz dla Marsylii???

steveaoki komentarzy: 76604.10.2012, 22:39

Boski Suarez;p

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102004.10.2012, 22:39

cze oglada ktos Atletico co oni tak kalecza?

mitmichael komentarzy: 4924304.10.2012, 22:39

Fantastyczny mecz w Liverpoolu, bardzo dobrze wybrali do TVN Turbo :)

veron komentarzy: 459504.10.2012, 22:35

Looserpool znowu wymiata na Anfield, prawdziwa twierdza :)

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11704.10.2012, 22:20

Mam nadzieję, że Newcastle powtórzy dzisiejszy wynik w następnej kolejce ligowej.

steveaoki komentarzy: 76604.10.2012, 22:12

Newcastle juz 3:0 wow!

LoveTheGunners komentarzy: 914004.10.2012, 22:11

veron

bo to sie nazywa lojalnosc , cos czego ze swieczka szukac u naszych ...

tomekafc95 komentarzy: 413604.10.2012, 22:11

ale udine kleplo live di natalae hats off

veron komentarzy: 459504.10.2012, 22:10

Di Natale to jest grajek świetny, szkoda ze nigdy do lepszego klubu nie przeszedł

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 22:09

Oohohoh Di Natale RESPECT!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 22:08

Dobranoc chłopy idę meczyk dooglądać :).

schalke04.pl/news/Draxler-przeszedl-operacje-reki-2827

Szkoda go, ale płakał nie będę, dla nas lepiej.

veron komentarzy: 459504.10.2012, 21:56

Ładnie klepie ten Liverpool ale czy Allen zagrał chociaż jedną piłkę do przodu? Juz nawet na MOTD na to zwrócili uwagę że jego magiczne statystyki z duża celnoscia podan wynikaja ze nie ryzykuje i nie szuka z przodu partnerów

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 21:52

Czajnik
My nikogo nie skreślamy
NineBiteWolf
No taka drużyna która walczy o strefę spadkową to trochę nie "bałdzo"

steveaoki komentarzy: 76604.10.2012, 21:51

A tak w ogóle to kluby z PL ładnie nabiją po tych kolejkach w LM i EL punktów do tych całych wspólczynników UEFA. Zwycięstwa: Arsenalu, Chelsea, Manutd remis City, remis Tott i może wygra Newcastle i Live:)

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7204.10.2012, 21:49

Ja bym jeszcze Lpoolu nie skreślał. Pamiętacie jak my zaczęliśmy poprzedni sezon? ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34104.10.2012, 21:49

@Robizg1
Nic w naturze nie ginie - w tamtym sezonie trafiliśmy na nich akurat wtedy, kiedy byli w formie :)

Krzysztof95 komentarzy: 142804.10.2012, 21:49

ja pierdziele niby nie bedzie w ogole cracka do fify 13 :(

steveaoki komentarzy: 76604.10.2012, 21:43

Noo Liverpool ładnie, rezerwą cisną Udine. Ławka The Reds imponująca.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 21:37

Znaczy w Lidze. Że wtedy nie byli w takim pędzie bo zaczynają już łapać :)

KondzioElite komentarzy: 618704.10.2012, 21:36

I_Tak_I_Nie: W lidze? Przecież już z nimi graliśmy, i oni byli wtedy bez formy, teraz się rozpędzają.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141404.10.2012, 21:35

Robizg
gdzie na nich trafiliśmy? Bo nie ogarniam

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 21:32

Wiecie co dobrze żeśmy trafili na ten słaby L'pool :)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.10.2012, 21:28

No i gol dla Live ;)

triumphst666 komentarzy: 257404.10.2012, 21:24

w tvn24/sport jest głosowanie: "kto wygra lige majstrów" i Arsenal ma 3% głosów:P. Haha ale 97% bedzie zaskoczona...xD

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.10.2012, 21:22

1:0 dla Newcastle

Wielo komentarzy: 147404.10.2012, 21:20

Ja pier dopiero po 15 minutach oglądania w necie meczu Liverpool- Napoli zauważyłem że w górnym rogu jest napisane TVN TURBO a przecież na cyfrze jest taki kanał xd

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141404.10.2012, 21:19

no ktoś tam wrzucał link, że ktoś zszedł nogą z kalendarza dzisiaj

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 104.10.2012, 21:17

Eee ja tam Newcastle lubie :P. Tak wogóle to w końcu Aaronowa klątwa się spełniła :P?

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11704.10.2012, 21:11

Belzebub---> Co ty, Sroki powinny wygrać :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34104.10.2012, 21:10

Ja tam lubię Newcastle :)

Belzebub666 komentarzy: 280104.10.2012, 21:04

Dobra, czas obejrzec wieczorny hit Newcastle-Bordeaux, Niech żyje Ligue 1!!

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11704.10.2012, 21:04

Nie wiem czy było, ale jakby ktoś nie wiedział:

tvn24.pl/sport,4/michael-johnson-pomoze-kanonierom,280408.html

Belzebub666 komentarzy: 280104.10.2012, 21:03

szkoda mi jego ręki, ale najważniejsze, że Montpellier po tym remisie nadal ma realne szanse na wyjście z grupy :)