Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya!

Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya! 14.09.2013, 16:59, Marcin Stefaniak 5164 komentarzy

W sobotę podopieczni Wengera zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie Kanonierzy w pełni zdominowali przeciwnika i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywala.

Druga połowa, a szczególnie jej początek, miał już zgoła inne oblicze. Sunderland szybko zdobył wyrównującego gola i postanowił pójść za ciosem. Mimo zmasowanych ataków Czarnych Kotów podopieczni Wengera dzielnie się bronili i z czasem powrócili do lepszej dyspozycji. Ostatecznie dwa gole Aarona Ramseya zapewniły Arsenalowi kolejne, ważne 3 punkty.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Walcott (89. Monreal), Wilshere, Özil (80. Vermaelen) - Giroud (90. Akpom).

Sunderland: Westwood - Celustka, Roberge, Diakite, Colback - Vaughan (45. Gardner), Mavrias (71. Borini) , Ki, Johnson - Fletcher (77. Wickham), Altidore.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu ciekawych sytuacji. Obie ekipy grały zachowawczo i badały przeciwnika.

Taką grą Kanonierzy uśpili rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po odbiorze piłki na własnej połowie Kieran Gibbs zagrał długą piłkę do Mesuta Özila,a 24-latek od razu zaprezentował swój kunszt wszystkim kibicom angielskiej piłki. Özil najpierw bezbłędnie przyjął piłkę, a później równie dobrze podał ją do Oliviera Girouda, który nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland mógł ekspresowo odpowiedzieć na gola Arsenalu i doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Mobido Diakite, futbolówka wróciła jeszcze na boisko, ale dobitka Charalambos Mavriasa nie znalazła drogi do bramki.

W 15. minucie podopieczni Wengera mogli prowadzić już 2-0. Kolejnym fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Mesut Özil, jednak Theo Walcott nie był w stanie pokonać dobrze interweniującego Kierana Westwooda w sytuacji sam na sam.

W następnych minutach po raz kolejny obie drużyny zwolniły i gra była prowadzona w środku pola. W 28. minucie jeszcze raz mieliśmy okazję ujrzeć świetną współpracę między Özilem, a Walcottem, ale i tym razem bramkarz Sunderlandu nie dał się zaskoczyć.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji Oliviera Girouda i Jacka Wilshere'a ten drugi podał do skrzydłowego Arsenalu, jednak jego strzał głową przeleciał obok bramki Czarnych Kotów.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Walcott znów miał szansę na zdobycie bramki, ale po raz kolejny okazał się gorszy od Westwooda. Cała akcję próbował jeszcze zakończyć Özil, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chwilę później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Fani Arsenalu nie zdążyli jeszcze zająć miejsc w swoich fotelach, a już musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Laurent Koscielny, który sfaulował Adama Johnsona. Arbiter spotkania bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Craig Gardner.

Napór Czarnych Kotów nie ustawał i w 59. minucie po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny. Do bramki Polaka trafił Steven Fletcher, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Dwie minuty później po raz kolejny zagotowało się pod bramką Arsenalu. Po rzucie wolnym Craig Gardner trafił w słupek, a bardzo bliski przecięcia jego dośrodkowania był, znajdujący się na pozycji spalonej, Ki Sung-Yeung.

Dopiero po 20 minutach drugiej połowy obudzili się Kanonierzy i z czasem zaczęli zyskiwać przewagę. W 68. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Carl Jenkinson, a jeszcze lepszym strzałem z woleja na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Wengera Aaron Ramsey.

Czarne Koty nie zamierzały odpuszczać i już 3 minuty po raz kolejny pokonały Wojciecha Szczęsnego, tym razem za sprawą Jozy'ego Altidore'a. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Martin Atkinson odgwizdał faul Bacary'ego Sagny na napastniku Sunderlandu.

W 76. minucie ostatecznie kibiców na Stadium of Light uciszył Aaron Ramsey. Tym razem Walijczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Oliviera Girouda i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dobrze dysponowanego Kierana Westwooda.

Po trzecim zdobytym golu Kanonierzy panowali nad sytuacją na boisku. Podopieczni Di Canio stwarzali sobie pojedyncze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 83. minucie, kiedy to po strzale głową Altidore'a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Mimo wygranej w doliczonym czasie gry wiele zmartwień przysporzył fanom Arsenalu Olivier Giroud, który po strzale na bramkę Westwooda upadł na murawę, trzymając się za kolano. Chwilę później Martin Atkinson zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.09.2013, 14:12

Chciałbym się zapisać w trójmieście do jakiejś szkoły policealnej aby uczyć się zaocznie na kierunku mechanik lub elektryk. Wie ktoś jakie szkoły mają takie kierunki i można u nich się za darmo uczyć ? Chodzi mi o nazwę szkoły. Jeśli ktoś kojarzy jakieś również ciekawe kierunki dla chłopaka to prosiłbym o napisanie oraz gdzie można się uczyć na takim kierunku.
Z góry dzięki.

Sorry, że takie pytanie tutaj wam dałem, ale zna ktoś nazwy takich szkół policealnych ?

grzegorz1211 komentarzy: 1030217.09.2013, 14:11

niemocy w LM miało być

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.09.2013, 14:10

Czemu nikt na codzień nie używa tej sztuczki, że obstawiasz jednocześnie każdą możliwość za odpowiednią stawkę i masz 100% zysk?

praptak komentarzy: 882117.09.2013, 14:10

mhm... no dzieki bardzo, to juz cos. Wiem ze w najbliższym czasie raczej chałupy za wygraną nie postawie;p wiec chce podejsc do sprawy asekuracyjnie. Pytanie moze infantylne - czy są konkretne (!najniższe!) kwoty do obstawienia, czy jak juz obstawiac, to po te 5 dyszek trzeba siegnac?

grzegorz1211 komentarzy: 1030217.09.2013, 14:10

MC po nienajlepszych wynikach w ostatnich meczach w BPL i po 2 latach niemocy w PL wyjdą skoncentrowani na Pilzno i bedzie spokojne 3 jajo

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.09.2013, 14:05

praptak,

Nie myśl dużo, nie sugeruj się kursami, nie sugeruj się myślami innych.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.09.2013, 14:05

praptak, obstawiaj mało spotkań, im więcej spotkań tym większe prawdopodobieństwo że przegrasz 3-4 to moim zdaniem odpowiednia liczba spotkań

Total Price: 71.654
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Manchester United vs Bayer 04 Leverkusen / Total Yellow Cards - 2nd Half - Over 2.5 @ 2.00
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Real Sociedad vs Shakhtar Donetsk / Total Yellow Cards - 2nd Half - Over 2.5 @ 1.69
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Galatasaray vs Real Madrid / Total Yellow Cards (Galatasaray) - Over 2.5 @ 2.06
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Benfica vs Anderlecht / Total Yellow Cards - Over 3.5 @ 1.55
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Olympiakos vs Paris Saint-Germain / Total Yellow Cards - Over 4.5 @ 1.90
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Bayern Munich vs CSKA Moscow / Total Yellow Cards - Over 3.5 @ 1.82
20:45 Football / UEFA Champions League / Group Stage / Viktoria Plzen vs Manchester City / Total Yellow Cards - Over 4 @ 1.92

praptak komentarzy: 882117.09.2013, 14:04

Ok dzieki, a macie jakies szczegolne wskazowki dla początkującego? Bo nawet gdybym chcial zadac konkretne pytanie to nie wiem jak sie za nie wziąć, bo mam o tym takie pojęcie jak Shrek o korzystaniu z wanny.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.09.2013, 14:01

praptak, ja na efortuna.pl

Iniesta84 komentarzy: 36517.09.2013, 14:00

@Marzag
no nie wiedziałem za ile "ryzykujesz" :-)

@praptak
Ja gram w Bet365 i polecam Ci tego buka. Dla mnie najlepszy.

praptak komentarzy: 882117.09.2013, 13:57

Gdzie obstawiacie przez neta? Jestem laikiem w tej dziedzinie a chciałbym spróbować.

Flisu komentarzy: 160217.09.2013, 13:55

aaa dobra są kupony, tylko mi zlagowało k.com

Flisu komentarzy: 160217.09.2013, 13:54

Jak obstawiacie dzisiaj LM? bo nie wiem co iść obstawić :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.09.2013, 13:53

mistiqueAFC,
Tak, ale nie jest to upadłość, przez którą polecą z ligi. Widzew także taką upadłość ogłosił a nadal gra w ekstraklasie.

Iniesta84 komentarzy: 36517.09.2013, 13:51

mistique prawda, że maja długi bo "biedny" Solorz nie wiedzieć czemu nie chce płacić. Dziad.

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 217.09.2013, 13:49

Ja mam kupon na same kartki , za 40złociszy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 13:49

Z tym, ze Sląsk upada to prawda jest? :O

Iniesta84 komentarzy: 36517.09.2013, 13:46

Szachtar to tak naprawdę nie wiadomo co dziś pokaże. Pozbyli się wiecie kogo....
Sociedad imponuje ostatnio swoją grą.
Cięzki mecz, no bet :)
Życzę oczywiście Baskom zwycięstwa.

Iniesta84 komentarzy: 36517.09.2013, 13:45

@Marzag
nie ryzykowałbym. City to jednak nie ta klasa co Pepiki.

myślę czy grubiej nie dać na singlu też Man.Utd.
450 x 1,83 = 825.
Poczytam jeszcze o składach, ale moim zdaniem pykną Bayer L.

LexoN komentarzy: 22417.09.2013, 13:36

Witam, mam małe pytanie, Giroud zagra w ten weekend w Premier League?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320717.09.2013, 13:35

Widzę, ze wszyscy na Szachtar. To tylko ja postawiłem na Sociedad :D?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.09.2013, 13:35

@Iniesta

Na Pilzno właśnie. City jest słabe w lidze, a w LM grają zwykle gorzej.

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 13:35

A opłaca się zakładać konta na stronach typu betathome czy bwin? Tzn grać tam? Bo ja mam niedaleko totomixa u siebie w miescie, ale tak sie zastanaiwam czy by nie założyć. Warte uwagi są te bonusy którymi sie obraca?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.09.2013, 13:34

Shinev, ja na 1 postawiłem kurs ponad 4.5, będę miał albo 8 zł, albo nic ;p

Iniesta84 komentarzy: 36517.09.2013, 13:30

@Shinev
na co 1x?

Ja dziś proponuję na Man.Utd +Benfica, kurs piękny.

Kwazimodo!!!!! xDDDDDD

gettyimages.com/detail/news-photo/mesut-ozil-of-arsenal-in-action-during-an-arsenal-training-news-photo/180870570

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.09.2013, 13:16

WilkSzary
A już pewnie miałaś plany jak wydać te pieniądze.

grzegorz1211 komentarzy: 1030217.09.2013, 13:16

Ozil powinien trenować z kimś z ofensyway a nie z Perem

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 13:16

@WilkSzary

ja kiedys 7 kafli tak stracilem, bo mi Villarreal zawalil mecz w ostatnich sekundach ;p

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.09.2013, 13:15

Shinev, ja moze za 2 zl na ich porazke zagram ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2013, 13:15

borek i kolton w cafe futbol teraz maja ciezki orzech , bo wez tu krytyuj Solorza.

pajdi komentarzy: 378017.09.2013, 13:14

Nie wiem czy ktoś pisał już o tym, ale :
- Prawdą jest, że dostałem ofertę z Arsenalu, którą każdy inny zawodnik by zaakceptował. Ale tutaj jestem szczęśliwy. Dla mnie, co każdy wie, nie ma lepszego klubu niż Atletico - zapewnił Juanfran na konferencji przed meczem Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg.
Juanfran

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.09.2013, 13:14

Ciekawe jak sobie Koguty poradzą w najbliższych meczach od czwartku do wtorku :D Mają Tromso u siebie, a potem wyjazd do Cardiff w lidze, a na koniec we wtorek wyjazd do Villi na mecz w COC.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 13:08

Na kinomaniaku jest nowy Dragon Ball do oglądniecia.Dla fanów DB pozycja obowiązkowa ;p