Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya!

Kanonierzy pokonują Sunderland 3-1, dwa gole Ramseya! 14.09.2013, 16:59, Marcin Stefaniak 5164 komentarzy

W sobotę podopieczni Wengera zaprezentowali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie Kanonierzy w pełni zdominowali przeciwnika i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką rywala.

Druga połowa, a szczególnie jej początek, miał już zgoła inne oblicze. Sunderland szybko zdobył wyrównującego gola i postanowił pójść za ciosem. Mimo zmasowanych ataków Czarnych Kotów podopieczni Wengera dzielnie się bronili i z czasem powrócili do lepszej dyspozycji. Ostatecznie dwa gole Aarona Ramseya zapewniły Arsenalowi kolejne, ważne 3 punkty.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Walcott (89. Monreal), Wilshere, Özil (80. Vermaelen) - Giroud (90. Akpom).

Sunderland: Westwood - Celustka, Roberge, Diakite, Colback - Vaughan (45. Gardner), Mavrias (71. Borini) , Ki, Johnson - Fletcher (77. Wickham), Altidore.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu ciekawych sytuacji. Obie ekipy grały zachowawczo i badały przeciwnika.

Taką grą Kanonierzy uśpili rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po odbiorze piłki na własnej połowie Kieran Gibbs zagrał długą piłkę do Mesuta Özila,a 24-latek od razu zaprezentował swój kunszt wszystkim kibicom angielskiej piłki. Özil najpierw bezbłędnie przyjął piłkę, a później równie dobrze podał ją do Oliviera Girouda, który nie miał najmniejszych problemów z wykończeniem akcji.

Kilkadziesiąt sekund później Sunderland mógł ekspresowo odpowiedzieć na gola Arsenalu i doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę uderzył Mobido Diakite, futbolówka wróciła jeszcze na boisko, ale dobitka Charalambos Mavriasa nie znalazła drogi do bramki.

W 15. minucie podopieczni Wengera mogli prowadzić już 2-0. Kolejnym fenomenalnym prostopadłym podaniem popisał się Mesut Özil, jednak Theo Walcott nie był w stanie pokonać dobrze interweniującego Kierana Westwooda w sytuacji sam na sam.

W następnych minutach po raz kolejny obie drużyny zwolniły i gra była prowadzona w środku pola. W 28. minucie jeszcze raz mieliśmy okazję ujrzeć świetną współpracę między Özilem, a Walcottem, ale i tym razem bramkarz Sunderlandu nie dał się zaskoczyć.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w dogodnej sytuacji znalazł się Walcott. Po świetnej dwójkowej akcji Oliviera Girouda i Jacka Wilshere'a ten drugi podał do skrzydłowego Arsenalu, jednak jego strzał głową przeleciał obok bramki Czarnych Kotów.

Już w doliczonym czasie pierwszej części meczu Walcott znów miał szansę na zdobycie bramki, ale po raz kolejny okazał się gorszy od Westwooda. Cała akcję próbował jeszcze zakończyć Özil, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

Chwilę później Martin Atkinson zaprosił zawodników na przerwę.

Fani Arsenalu nie zdążyli jeszcze zająć miejsc w swoich fotelach, a już musieli przecierać oczy ze zdumienia. Nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Laurent Koscielny, który sfaulował Adama Johnsona. Arbiter spotkania bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Craig Gardner.

Napór Czarnych Kotów nie ustawał i w 59. minucie po raz drugi piłkę z bramki musiał wyciągać Wojciech Szczęsny. Do bramki Polaka trafił Steven Fletcher, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

Dwie minuty później po raz kolejny zagotowało się pod bramką Arsenalu. Po rzucie wolnym Craig Gardner trafił w słupek, a bardzo bliski przecięcia jego dośrodkowania był, znajdujący się na pozycji spalonej, Ki Sung-Yeung.

Dopiero po 20 minutach drugiej połowy obudzili się Kanonierzy i z czasem zaczęli zyskiwać przewagę. W 68. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Carl Jenkinson, a jeszcze lepszym strzałem z woleja na prowadzenie wyprowadził podopiecznych Wengera Aaron Ramsey.

Czarne Koty nie zamierzały odpuszczać i już 3 minuty po raz kolejny pokonały Wojciecha Szczęsnego, tym razem za sprawą Jozy'ego Altidore'a. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej Martin Atkinson odgwizdał faul Bacary'ego Sagny na napastniku Sunderlandu.

W 76. minucie ostatecznie kibiców na Stadium of Light uciszył Aaron Ramsey. Tym razem Walijczyk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Oliviera Girouda i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem dobrze dysponowanego Kierana Westwooda.

Po trzecim zdobytym golu Kanonierzy panowali nad sytuacją na boisku. Podopieczni Di Canio stwarzali sobie pojedyncze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 83. minucie, kiedy to po strzale głową Altidore'a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Mimo wygranej w doliczonym czasie gry wiele zmartwień przysporzył fanom Arsenalu Olivier Giroud, który po strzale na bramkę Westwooda upadł na murawę, trzymając się za kolano. Chwilę później Martin Atkinson zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
ElSar komentarzy: 416817.09.2013, 13:07

@Borekema 1.42

@IanUre

Czemu? :d

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 13:07

ja za 6 zł dałem Arsenal, Szachtar, PSG i remis Liverpoolu, więc jak na razie jest dobrze. 190 do wygrania.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.09.2013, 13:07

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=180955502&EditorialProduct=Sport

Tutaj będą dodawane co chwile nowe dzisiejsze fotki z treningu.

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 13:06

Elsar, człowieku ile meczy :O możesz mieć ciężko..

grzegorz1211 komentarzy: 1030217.09.2013, 13:04

Przydałby się Senderos on zna chyba 6 języków, Fabsa angielskiego uczył. ogarnął by to. A Ozil jak 3 lata grał w Realu to hiszpański na pewno coś zna

NEWS dnia:

Śląsk zgłosił wniosek o ogłoszenie upadłości.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 13:00

@IanUre
dokładnie. na gdybynierach Diaby jest tym piłkarzem, którego nie można krytykować, bo on taki biedny przez te wszystkie kontuzje

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.09.2013, 13:00

AfganskiMudzahedini, oni nie są odizolowani, Per jest największym śmieszkiem po Poldim w szatni, Per po prostu spędza dużo czasu z Mesutem, bo ten nie zna innych i nie za dobrze mówi po angielsku. Giroud na początku też się bujał tylko z Kosą, Sagną, Diabym etc, to samo dotyczy reszty kanonierów, Santi się bujał na początku tylko z Artetą, Nacho tylko z Santim i Artetą itd.

@Alonso
w tym rzecz, woli kasę od klubu, jesteśmy jego dojną krową (w sumie to nie moja kasa)

Abidal od Barcelony kasy gdy miał kontuzje nie dostawał

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21917.09.2013, 12:55

@Arsenal_1886

Ciężko mi uwierzyć, że w obecnych czasach jakiś piłkarz z topu nie zna angielskiego w wystarczającym stopniu, by rozmawiać... Ozil grał z Benzemą, Ronaldo, Higuainem, Ramosem, Marcelo, Modriciem itd. Musiał z nimi gadać po angielsku, bo nie wierzę, że mówił po portugalsku, hiszpańsku, francusku i chorwacku...

Alonso komentarzy: 1282417.09.2013, 12:54

Borekenema
Jak Francuz by zawiesił swoją pensje to nic by nie zarobił, on ciagle ma kontuzje.

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 12:49

Ale takie są moe przypuszczenia ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2013, 12:48

ja widzialem na lawie calejjona na ES ,to bylby dobry zmiennik

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 12:48

Kaka zawiesił swoje wynagrodzenie na czas kontuzji.

a niektórzy tutaj dalej wielbią Abou

szybko wyleciales z tym finalem ,szczegolnie ,ze rownie dobrze moze to byc mecz 1/8 np.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2013, 12:47

Benitez z Napoli zrobił maszynę do wygrywania. Callejon w każdym meczu Serie A bramkę strzela

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2013, 12:47

ja tak typuje ,bo jakos nie widze , united golace rowno sociedad bayer i szachtar na wyjezdzie ,a na OT ,tez nie przytula 9 pkt moim zdaniem.

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 12:46

Ja jestem najbardziej ciekaw tego co ten Benitez w tym Napoli zrobił. A finał przewiduje taki: Arsenal - Juventus :P

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370017.09.2013, 12:45

#A86, pewnie tak jest, niepotrzebnie spekuluje, Żiru na początku chyba też trzymał się tylko Kosy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 12:44

United myśle, ze nie da rady dzisiaj.Ogólnie ta ich grupa to jest rownie ciężka jak nasza ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.09.2013, 12:43

Afgan > Spokojnie, Ozil dopiero co dołączył do klubu to nic dziwnego, że trzyma się blisko Pera.
Nie znając angielskiego czy francuskiego to wątpię aby mógł się porozumiewać dobrze z Francuzami czy Anglikami.

Giroud
Ławka - Fabian, Carl, Verma, Monreal, Ryo, Gnabry i Akpom.
Obyśmy wygrali, bo jeśli chcemy awansować musimy zgarnąć 6 pkt z meczów z Francuzami i minimum 6 z BVB i Napoli mając mecze u siebie z nimi odrazu na początku.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370017.09.2013, 12:42

#Dennis, Ozil i Per wyglądają na odizolowanych od reszty, mam nadzieje, że tak nie jest, oby nie porobiły się grupki podzielone na reprezentacje, francuzi, niemcy, anglicy, Wenga by chyba na to nie pozwolił :D

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 12:42

No właśnie :D ^^

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2013, 12:42

United to nawet z grupy nie wyjdzie tak typuje.

Ziru i Özil zyja...

i Jack musi grac, bo chyba ze chcece aby caly czas byl zakrecony, On poprostu potrzebuje meczow...i zwyczajnie ten chlopak nadal jest b. mlody a juz sporo przeszedl

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 12:37

KAczaza

Jak chcesz wolnosci to zapraszam do Holandii. A jak piwko chcesz wypić to do domku. Zresztą, sam piłem w parkach czy w miejscach zakazanych, wkurzało mnie to, jak patrolują i wlepiają mandaty, ale.. wole tak, niż za 1000zl w biedronce,

Kaczaza komentarzy: 722417.09.2013, 12:35

creatiVe4
szkoda Cie chłopie :)

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 12:34

DeKa --> Pw

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2013, 12:33

Ja jeszcze nie wiem który mecz dzisiaj będe ogladał.Faworytem jest mecz Galaty z Realem i MU z Bayerem, ale decyzja jescze nie zapadła ;p

DeKa komentarzy: 964 newsów: 217.09.2013, 12:31

Ja byłem na testach, miesiąc temu - co jest?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.09.2013, 12:27

thide - chodzi mi raczej o podsumowanie kolejek barclays premierleague przez sky sports + dodawanie statystyk odnosnie ilu graczy Arsenalu bylo w tym sezonie w jedenastce kolejki + moze jeszcze cos wymysle

creatiVe4 komentarzy: 376417.09.2013, 12:25

Kaczaza

Próbowałem już, ale niestety nie wyszło.. Osobiście na 1 miejscu od zawsze stawiałem straż i nadal tak jest, ale jeśli będzie opcja to nie zawacham się dołączyć do "Pał".

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2013, 12:23

Ja wybieram galate , fanatyczni kibice i trio drogba-burak-sneijder.

Kaczaza komentarzy: 722417.09.2013, 12:21