Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
Slaviola komentarzy: 1237711.10.2017, 12:21

@FabsFAN:

xD no a co :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2017, 12:07

"Haha Lewy wychodził na murawę z chorym dzieckiem, a Messi zabiera na mistrzostwa niepełnosprawną reprezentację"

Świetne :D

maciekbe komentarzy: 1245811.10.2017, 11:58

@seyos: co nie zdarzyło się raz? Jak dla mnie wymieniłeś okrągłe zero przykładów. Alexis chciał odejść, w ostatnim momencie odłączyliśmy wtyczkę przy transferze do City. I co? I nic. Fochy to walił Coutinho z jego wybiórczo chorymi plecami. Alexis gra w piłkę, japa na kłódkę, ani on ani nawet jego agent nie dają znać że są niezadowoleni z tego, jak potoczylo się okienko

Verminator97 komentarzy: 1490011.10.2017, 11:50

@fizjo_afc: Ta "interwencja" wyrzuciła w sumie Chile z MŚ, ale kto im kazał przegrać z Brazylią 0:3? :D

Ogólnie to zasnąłem w przerwie tych spotkań, rano się budzę i takie ooo, Chile poza burtą...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.10.2017, 11:47

@maciekbe:

Nie wiem czemu się dziwisz. Od momentu, kiedy było jasne, że Alexis nie przedłuży kontraktu stał się tutaj najgorszym piłkarzem świata, nie zasługującym na grę w Arsenalu i na nominację do ZP, a do tego strzelającym fochy i śmiejącym się z kolegów. Przypominam tylko co było z Bellerinem w momencie jak pojawiła się plotka, że chce odejść do Barcelony. Od razu multum nazwisk zawodników (około 1000), którzy są od niego znacznie lepsi i ich przyjście będzie jeszcze z korzyścią dla klubu. Teraz notabene Ci sami cieszą się, że Hector wraca do formy. Tacy są właśnie "kibice".

seyos komentarzy: 24911.10.2017, 11:46

@maciekbe:

To nie zdarzyło się raz. Rzucanie rekawiczkami, szydera na ławce rezerwowych, akcja jak ta w meczu z Liverpoolem przy 0:4, wywody na instagramie. Dał jak najbardziej powody, by uważać go za sfoszoną wypłoszkę.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.10.2017, 11:37

@Slaviola:
Wiadomo, ze w kwestii PESa, to się uaktywnisz :P

maciekbe komentarzy: 1245811.10.2017, 11:30

@Simpllemann: dajcie sobie na wstrzymanie z takimi tekstami. Na jakiej podstawie wyciągacie takie wnioski? Bo uśmiechnął się na ławce rezerwowych? Pfff.
Nie świadczy dobrze o kibicach, którzy podłapują jakaś durną bezpodstawną retorykę i potem plusikują sobie na kanonierach ;)

Slaviola komentarzy: 1237711.10.2017, 11:29

@creatiVe4:

Na jednym dąglu USB można podłączyć 4 pady, także nie ma problemu... nie wiem w co chcesz zagrać, bo jeśli w PESa, to trzeba wejść w setup w folderze gry, tak gdzie się wybiera grafikę, dźwięk itp., tam trzeba dodać kolejne pady.

Mihex komentarzy: 2360411.10.2017, 11:27

Ospina Ospiną. Co USA odwaliło xD Przegrali z najsłabszym Trynidadem i Tobago i nie awansowali na MŚ :P
Dodatkowo było możliwe 27 kombinacji 3 ostatnich spotkań eliminacji CONCACAF i tylko jedna z nich eliminowała USA z MŚ :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.10.2017, 11:25

Ospina co dał.Teraz obejrzałem kolejny jego popis

seyos komentarzy: 24911.10.2017, 11:19

To trochę zabawne, że stawiamy słowa "profesjonalny" i "najwyższa klasa" przy zapytaniu "będzie kolejny foch?".

To tylko świadczy o tym, jak irracjonalne jest zachowanie Sancheza i jeśli faktycznie będzie sprawiał problemy wychowawcze, powinniśmy się go pozbyć wcześniej niż przed zakończeniem kontraktu, bo naprawdę poróżni nam szatnię.

Mihex komentarzy: 2360411.10.2017, 11:09

Ale się meczyska szykują :DD
Pewnie spadniemy po pierwszym sezonie, ale jeden sezon meczów z takimi drużynami to wynagrodzi :p

Sandbead komentarzy: 341911.10.2017, 11:06

@creatiVe4:
Z pewnością można, sam posiadam dwa bezprzewodowe od xboxa i wielokrotne pykałem na 2 pady z kumplami na imprezkach czy z dziewczyną. Tylko ze u mnie to dzialało tak że wkładało się tylko jeden ten prztyk do usb i oba pady łączyło z nim za pomocą jakiegos oprogramowania od microsoftu. Może Twój producent też coś takiego umożliwia?

lays komentarzy: 3987111.10.2017, 10:24

@Simpllemann:

No nie świadczy, ale Sanchez akurat piłkarzem jest bardzo dobrym, ale te śmieszki podczas meczów stawiają go dość nisko.

creatiVe4 komentarzy: 376411.10.2017, 10:21

Miał z Was ktoś kiedyś 2 bezprzewodowe pady do PC jednej firmy chcąc grać w Fifę? Za cholerę nie mogę grać na 2 pady. Wykrywa mi dwa, ale używać mogę tylko jednego. Oba bezprzewodowe, wkładam te czytniki do usb laptopa. Da sie w ogole na 2 pady jechac ?

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.10.2017, 10:10

Ktoś gdzie widział jakieś informacje dotyczące Kolasinaca i tej podejrzanej zmiany w przerwie?Siedzę w robocie i próbuję coś znaleźć ale niczego nie widzę.Oby na strachu i lekkiej panice się skończyło

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.10.2017, 09:59

Nie świadczy to dobrze o zawodniku, jeśli pojawiają się obawy, czy nie zacznie strzelać fochów z powodu braku awansu do MŚ.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.10.2017, 09:57

Ja kibicuję Peru, bo mam stamtąd 1 znajomego, z którym często grywam i Peruwianczycy to ogólnie mili i pogodni ludzie.

lays komentarzy: 3987111.10.2017, 09:53

Alexis Sanchez nie jedzie na Mistrzostwa Świata w Rosji. Reprezentacja Chile w ostatniej kolejce przegrała 0-3 z Brazylią i spowodowało to, że spadli na 6 miejsce w tabeli, które nie daje im uprawnienia nawet do gry w barażach.

Oby nie odbiło się to na jego grze w AFC i nie strzelał foszków.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.10.2017, 09:52

Ja to czekam na mecz barazowy pomiędzy Peru, a Nową Zelandią.Szanse 50/50.Będę trzymał kciuki za tych drugich

mitmichael komentarzy: 4924311.10.2017, 09:48

Tak cos czulem, ze Chile nawet do barazy sie nie zalapie i raczej pewne bylo, ze Brazylia sie nie podlozy. Argentyna duzym fartem na te Mistrzostwa jedzie bo nie byly to dla nich udane eliminacje, 7 zwyciestw i 7 porazek to nie jest za sympatyczny bilans jak na ta reprezentacje. W Polnocnej tez ciekawie zeby Panama jechala na MS a USA ogladalo je tylko przed telewizorem? kto by sie spodziewal

Alonso komentarzy: 1282411.10.2017, 09:40

No i prawidłowo Sanchez nie jest w 30 nominowanych za ten rok. Brak kwalifikacji do MŚ z Chile, najgorsze miejsce w lidze z Arsenalem chyba od dwóch dekad. Za co mieli go tam wybrać, bo strzelił Ekwadorowi albo pastwiił się nad spadkowiczami jak Hull City czy Sunderland? xD Troche za mało.

XandeR komentarzy: 966311.10.2017, 09:24

Tak patrzę sobie a tu AceLfc w 100 dni 2k komentow nabil. Lepszy kibic niż ja :/

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 211.10.2017, 09:24

@MarkOvermars: wiem wiem, celowo na końcu ?:D?

mallen komentarzy: 2123911.10.2017, 08:58

Nadal nie ma info o Seo?

MarkOvermars komentarzy: 913111.10.2017, 08:52

@filo94: to nie fifa tylko real life

macc komentarzy: 472811.10.2017, 08:50

Alexis nie jedzie do Rosji, ale bedzie głodny piłki w sierpniu...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 211.10.2017, 08:39

Teraz Griezmann + Lemar in, Ozil, Sanchez out :D

Mi akurat Sancheza jest szkoda. Wkłada całe swoje serce w to co robi, a i tak ma pod górkę! Czy w Arsenalu czy w Chile.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.10.2017, 08:29

Jeśli oleje, to niech sobie idzie gdzie chce. Nikt za nim tęsknić nie będzie.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.10.2017, 08:26

Oby tylko teraz Sanchez kompletnie sprawy nie olał, tylko grał normalnie do końca kontraktu

kamilo_oo komentarzy: 2356711.10.2017, 08:24

Nie ma Klinsmanna, nie ma USA

Qarol komentarzy: 1450211.10.2017, 08:23

Świeżość Alexisa na początku sezonu 18/19 to już nie nasza sprawa, chyba że akurat zagramy z City, wtedy będzie to nasze zmartwienie ;D

D14 komentarzy: 436511.10.2017, 08:13

Brazylia nie grajac o nic ograla Chile 3:0... ;)) czy teraz Sanchez bedzie chcial zmienic narodowosc? A tak na powaznie to w koncu sobie odpocznie.. pytanie tylko czy to bedzie dla nas, dla Arsenalu dobre bo nie wiadomo przeciez czy na swiezosci wroci akurat do nas..

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.10.2017, 08:09

@Szebson
Tak.

Szebson komentarzy: 351011.10.2017, 08:02

Cazorli konczy sie kontrakt po tym sezonie?

TomHen1990 komentarzy: 67411.10.2017, 07:53

Wiadomo cos o Kolasinacu?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.10.2017, 07:40

I lubię niespodzianki jak ta, która miała miejsce w strefie CONCACAF. Brawa dla Panamy. Będzie to dla nich debiut na MŚ.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.10.2017, 07:32

Luksemburg w 2017 roku: 2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki.

Były do bardzo udane eliminacje dla kraju z Beneluxu i nawet blamaż ze Szwecją nie może zaciemnić tego obrazu.
6 punktów (remis z Francją!), 8 strzelonych goli, wyprzedzenie w tabeli Białorusi. A na swoim terenie byli naprawdę groźni. W 5 meczach stracili zaledwie 8 bramek (a z Francją i Holandią sami nawet potrafili trafić do bramki rywali).

stanyal komentarzy: 137911.10.2017, 06:21

@seyos: co do Riquelme to pamietam pewien karny a Ty ? ;)

seyos komentarzy: 24911.10.2017, 04:00

Coś nieprawdopodobnego Panama jedzie na Mundial!!! Honduras walczy z Australią, a Dempsey zostaje w domu!!

seyos komentarzy: 24911.10.2017, 03:28

No i Wy chcieliście Sancheza w walce o ZP hahaha
Chile Chile go home

seyos komentarzy: 24911.10.2017, 02:52

Będzie rano hype na Messiego w mediach.

seyos komentarzy: 24911.10.2017, 02:28

Pamiętam jeszcze z Argentyny z MŚ w Niemczech jak Crespo i Saviola naparzali i za nimi właśnie Riquelme. Nie wiem czy grał wtedy Juan Sebastian Veron, ale za to bardzo typa lubiłem. Obronę na pewno mieli wtedy lepszą niż teraz.

Verminator97 komentarzy: 1490011.10.2017, 02:22

@AceVenturaLFC: to o co chodzi? :D czemu priv? Xd

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2017, 02:20

Oh pardon, mój the best striker Aguero, jak mógłbym zapomnieć.