Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
schnor25 komentarzy: 1854610.10.2017, 21:19

Wiecie kto komentuje spotaknie Szwajcarów z Hajto? Bo całkiem nieźle się typa słucha.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.10.2017, 21:18

Giroud i 2:0 dla Francji.

songoku95 komentarzy: 2348610.10.2017, 21:18

Obyczajcie instastory sancheza, ale spadł na łapach i barach

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2017, 21:16

@mistiqueAFC: Cekir jest słaby, w sumie taki trochę Dean z niego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676910.10.2017, 21:14

@schnor25: Tak myślałem po reakcji sędziego, że nie da nawet żółtej.Z kilometra było widać jak Silva leci z wyprostowaną nogą, a Turek nic.Boczny też ślepy

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2017, 21:12

@kamilo_oo: @mistiqueAFC: A nie skończyło się nawet na żółtej. Kpina i teraz nawet nie ma się do czego odwoływać.

youngboy komentarzy: 196810.10.2017, 21:06

Od kiedy w eliminacjach reprezentacji liczy się bilans bramkowy, a nie bezpośrednie mecze? Byłem pewien, że wystarczy dziś Holandii zwycięstwo ( w pierwszym meczu ze Szwecją 1-1), a tu się okazuje, że jeszcze 6 goli potrzebują...

Kysio2607 komentarzy: 1336010.10.2017, 21:00

Czekałem aż Tomek mówiąc o Granicie powie że teraz Arsenal, czyli jeden z czołowych klubów w Anglii hahahhaha :D pamiętając co powiedział w Cafe :P

dennis93 komentarzy: 107210.10.2017, 20:46

Wiecie gdzie mozna obejrzec 3 sezon Narcos, za darmo?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 210.10.2017, 20:45

Trzeba trzymać kciuki za Szwajcarię.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068710.10.2017, 20:44

Witam, ktoś jakiś dobry link po polsku do Portugalii? :)

seyos komentarzy: 24910.10.2017, 20:43

Szmal dziś broni wszystko. Niesamowity bramkarz.

praptak komentarzy: 882110.10.2017, 20:41

Skład Holandii na strzelenie siódemki Wam się podoba? :) "Futbol totalny" to raczej to nie będzie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 610.10.2017, 20:34

Ciekawie będzie w nocy, bo w obu Amerykach w każdym meczu przynajmniej jedna drużyna będzie walczyć o awans.

@praptak
Grupa A: Francja ze Szwecją walczą o 1 miejsce, Holandia ze Szwecją o baraże.
Grupa B: Szwajcaria z Portugalią walczą o 1. miejsce w grupie.
Grupa G: Grecja z Bośnią walczą o baraże.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 610.10.2017, 20:28

@praptak:

Zdecydowanie Portugalia-Szwajcaria. Helwetom wystarczy remis, ale jeśli przegrają, zagrają w barażach.
Jeżeli Francja nie wygra z Białorusią, a Szwecja pokona Holandię, Skandynawowie zajmą pierwsze miejsce.
Jeżeli Grecja nie wygra z Gibraltarem, a Bośnia wygra z Estonią, to Bośnia zagra w barażach.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2017, 20:28

Argentyna dzis przegrywa i nie jedzie na MS. Wspomnicie moje slowa rano, kiedy okaze sie, ze mialem racje albo sie pomylilem :D

FilipCz komentarzy: 187510.10.2017, 20:28

Postawiłem na Szwecję. Holandia mnie nie przekonuje od kilku lat i juz nie raz wygrywalem stawiając przeciwko im.

praptak komentarzy: 882110.10.2017, 20:21

Experty eliminacyjne - Pytanko! Które mecze, w których nadal coś jest zależne od czegoś?

seyos komentarzy: 24910.10.2017, 20:19

Osobiście wolę Kielce - Zabrze, ktoś ogląda?

wojtek1256 komentarzy: 298610.10.2017, 20:08

Tak w ogole to szkoda że Ibra już nie gra w reprezentacji. Jeszcze mógłby sporo dać na MŚ no i fajnie byłoby go zobaczyc na wielkiej imprezie. Oczywiście zakładam, że wróci do niezłej formy po kontuzji

baranek19 komentarzy: 134110.10.2017, 20:03

Szwajcaria z Portugalią niezły meczyk się szykuje. Pojedynek Xhaki z Williamem Carvalho, czyli naszego zawodnika z defensywnym pomocnikiem Sportingu, który powinien u nas grać już od kilku lat.

seyos komentarzy: 24910.10.2017, 20:01

hahaha deschamps stworzył drugą linię z graczy, którzy albo są totalnie pod formą albo nie grają #nobad

grzegorz1211 komentarzy: 1030210.10.2017, 19:59

Ekwador gra na wysokości 3000 m nad poziomem morza i mecze tam są naprawdę ciężkie

wojtek1256 komentarzy: 298610.10.2017, 19:58

@Piotrek95: Myśle ze jakiś remisik będzie, Holendrzy wiedzą że nie mają szans

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2017, 19:40

@Piotrek95: Myślę, że 8:0 jest jak najbardziej w zasięgu.

Piotrek95 komentarzy: 964510.10.2017, 19:30

Jak sądzicie Holandia dziś ogra Szwecje bez problemu ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.10.2017, 19:25

Giroud w podstawowym składzie, Lacazette na ławce.

Piotrek95 komentarzy: 964510.10.2017, 19:24

@AceVenturaLFC: No to zakładzik, ja obstawiam, że w najbliższym meczu Liverpoolu Ox zagra w podstawie, Ty że nie zagra od pierwszej minuty,

Tylko o co ten zakład ?

seyos komentarzy: 24910.10.2017, 19:19

Szkoda życia na telewizję o 2 w nocy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676910.10.2017, 19:14

Ja jeszcze nie wiem jaki mecz w nocy będę oglądał.Najchętniej bym obejrzałem Argentynę z Ekwadorem i Chile z Brazylią na raz.Będzie się działo

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.10.2017, 19:03

A mnie nie szkoda, więc chciałbym by Argentyna odpadła.

Marioht komentarzy: 611410.10.2017, 18:59

Dzięki za opinie. Chyba też zdecyduje się na mecz Argentyny.
W sumie chcę żeby awansowali, ale żeby były emocje niech strzelą na jakieś 2:1 w doliczonym czasie gry. ;-)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.10.2017, 18:40

Nie przyjmuję, bo jestem podobnego zdania.

Marioht komentarzy: 611410.10.2017, 18:38

@mitmichael:
Za każdym razem go krytykuje, o cokolwiek. Ten typ tak ma po prostu.

Nastawiam budzik na 1:30.
Który waszym zdaniem mecz będzie najciekawszy?
1. Brazylia - Chile
2. Ekwador - Argentyna
3. Peru - Kolumbia

Spory dylemat, z jednej strony fajnie byłoby zobaczyć Chile z Sanchezem, z drugiej czy Argentyna sprosta.
A największe emocje mogą być w meczu Peru - Kolumbia.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.10.2017, 18:35

Skoro Mane kontuzjowany, to Chamberlain jest bliżej pierwszego składu. Nie jest to może środek pola, ale zawsze coś.

Ale i tak Senegalczyk wysoko zawiesił poprzeczkę, bo ma już 3 bramki w lidze. A wiadomo, że to granica wciąż nieosiągalna dla Anglika.