Kanonierzy wygrywają Memorial Cup!

Kanonierzy wygrywają Memorial Cup! 15.07.2012, 00:30, Sebastian Czarnecki 1280 komentarzy

Wczorajszego dnia o godzinie 18:15 czasu polskiego odbył się Memorial Cup - turniej rozegrany na cześć Markusa Liebherra, który w 2009 roku kupił tegorocznego beniaminka Premier League z Southampton, a rok później zmarł na atak serca. Do towarzyskiego pucharu drużyna gospodarzy zaprosiła dwie drużyny, w tym oczywiście Kanonierów, a także belgijski Anderlecht. Każdy z każdym rozegrał po jednym 45-minutowym meczu, a na samym końcu sporządzono tabelkę. Podopieczni Arsene Wengera, którzy przyjechali do Southampton w mocno odmłodzonym składzie, ostatecznie sięgnęli po trofeum i tym samym udanie rozpoczęli przygotowania do ligowego sezonu.

Pierwsze spotkanie rozegrało się o godzinie 18:15, a ekipa gospodarzy podjęła Belgów, którzy przystąpili do turnieju w najmocniejszej jedenastce, podobnie zresztą jak i Święci. Zawodnicy z Southampton nie zaczęli jednak meczu najlepiej. W pierwszych minutach nie uznano im bramki, a już w 15. minucie stracili gola, którego strzelcem okazał się być De Sutter. Anderlecht był w tym pojedynku lepszy i zasłużenie sięgnął po 3 punkty, które przybliżyły ich do triumfu w turnieju.

Fiołki mogły przypieczętować zwycięstwo już o godzinie 19:45, kiedy to przyszło im się zmierzyć ze stołecznym Arsenalem. Mistrzom Belgii wystarczyło tylko, żeby pokonali Kanonierów. Tak się jednak nie stało, ponieważ po wyrównanym meczu lepsi okazali się być podopieczni Wengera. Jedyna bramka meczu padła w 34. minucie, kiedy to z prawego skrzydła dobrze dośrodkował Carl Jenkinson, a Henri Lansbury z najbliższej odległości pokonał Silvio Proto.

Do ostatniego meczu wciąż nie było wiadomo, kto okaże się być zwycięzcą Memorial Cup. Święci stanęli do pojedynku z Arsenalem i mimo porażki z Anderlechtem, wciąż mieli szansę na wygranie organizowanego przez siebie turnieju. W 31. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Jay'a Rodrigueza, który strzałem głową pokonał Vito Mannone. W tym momencie każda ze stron miała na swoim koncie po jednym zwycięstwie 1-0 i w takim wypadku nie wiadomo byłoby, co dalej. Na szczęście Kanonierzy cztery minuty później rozwiali wszystkie wątpliwości, a Gervinho po solowej akcji pokonał bramkarza Southampton.

Po 45. minutach utrzymał się wynik 1-1, ale to nie był jednak koniec! W przypadku remisu regulamin Memorial Cup zakładał, że o meczu zadecydują rzuty karne. Pierwsze 9 jedenastek znalazło drogę do bramki, a jako ostatni w zespole Kanonierów uderzał Kyle Ebecilio, który strzelił jednak obok bramki. Święci wygrali więc w serii jedenastek, ale to i tak nie przeszkodziło Arsenalowi w sięgnięciu po trofeum. Tym samym drużyna Arsene Wengera sięgnęła po pierwsze - i miejmy nadzieję, że nie ostatnie! - trofeum w tym sezonie, które na pewno ułatwi dalsze przedsezonowe przygotowania.

Skład Arsenalu w meczu z Anderlechtem: Martinez - Jenkinson, Boateng, Miquel, Gibbs (c) - Eastmond, Yennaris - Watt, Eisfeld, Lansbury - Chamakh

Skład Arsenalu w meczu z Southampton: Mannone - Meade, Bartley, Djourou (c), Santos - Eastmond, Coquelin - Lansbury (16. Olsson), Aneke (29. Angha), Ebecilio - Gervinho

Mecze Towarzyskie autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 13:02

Trening zaczal sie miedzy godzina 12-13 czyli okolo 14-15 bede zdjecia

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 216.07.2012, 13:01

Pewnie jak sie skończy

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068716.07.2012, 13:00

Kiedy będą jakieś zdjęcia z dzisiejszego treningu?

janek_4 komentarzy: 123516.07.2012, 12:58

Hej, co jest z Hendersonem? On żyje? Ma jakąś kontuzje czy coś?

triumphst666 komentarzy: 257416.07.2012, 12:56

"Według irlandzkiego kanału Setanta Sport, Arsenal złożył ofertę za pomocnika FC Barcelony Ibrahima Affellaya"

Nie wiem, czy juz bylo, ale uznałem za interesujące dla wielu z Was.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 12:54

A na arsenal.com macie już powtórki z turniej u złotą świnię.

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 12:54

GregorRwLk tez wlasnie chce to wiedzieć

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:53

Bądźmy dobrej myśli. Dobra, ja spadam ogarniać chałupę. Meh, uroki mieszkania samemu. Narka ;)

GregorRwLk komentarzy: 2816.07.2012, 12:53

O której oni dzisiaj trenują ????

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 12:52

Same głupie plotki dzisiaj i spiny.
Luz panie i panowie :)
I transferów dzisiaj też się proszę raczej nie spodziewać.

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:49

I don't want to live on this planet anymore. Rafson, pokaż mi gdzie to są moje słowa. Pomyśl, użytkownik AtheneWins co zrobił ze strony fcb.com? Skopiował, a co zrobił popekns ze strony Barcelony? Odpowiedz sobie sam. Bez odbioru.

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:45

Hans: dokładnie.

koxiarz: i szanuję Twoje zdanie. Każdy ma swoje zdanie na temat Lewego, ale prawda jest taka, że nigdy nie będzie u nas grał.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.07.2012, 12:45

@popekns- to były żarty. Dzisiaj nie będzie żadnego transferu Arsenalu. Wyluzuj :)

bigus (zawieszony) komentarzy: 54916.07.2012, 12:44

"Lewy to przeciętniak"

Papisse Cisse tez uchodzil za takiego przecietniaka z Bundesligi :)

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 12:44

Ale na transfermarket % nie rosną ! Chce M'Vile w Arsenalu.!!!!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 12:44

OFICJALNIE: Napastnik Twente Enschede Luuk de Jong przechodzi do Borussii Mönchengladbach. Niespełna 22-letni piłkarz kosztował niemiecki klub 12,5 mln euro.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.07.2012, 12:43

@popekns- żeby sprawdzić czy da sobie radę to trzebaby go kupić. Tak samo ty możesz mieć rację jak i ja mogę mieć rację:)

Hans_Zimmer komentarzy: 594816.07.2012, 12:42

co tam angielscy kibice, polscy to najpewniejsze źródło informacji ...

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:42

Koxiarz: lol, chłopie. Ode mnie to zależy? Przecież Ci pisałem na przykładzie Artety - 22:24 i do nas doszedł. Wyluzuj.

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:41

Jedi ---> 30/40 lat. No to już wiadome, że Yann jest nasz.

Koxiarz--> no tak, przecież w Arsenalu by sobie poradził. Zapomniałem...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.07.2012, 12:41

@popekns- minęły dwie godziny i dalej nic nie słychać. WTF!?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.07.2012, 12:39

@popekns- co do lewego to się nie zgodzę. Może to nie jest JESZCZE world class, ale od zamory jest półkę wyżej

jedi133 komentarzy: 148116.07.2012, 12:38

To nie są pewne źródła. To zwykli ludzie, prawdziwi kibice od 30-40 lat oblegający trybuny stadionów Arsenalu. Dla mnie to po prostu ciekawe porównać ich nastawienie z tutejszymi górnolotnymi newsami.

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:36

jedi: nie napinam, nie śmieję się. Zazdroszczę Ci takiego pewnego źródła informacji. Bądź co bądź Londyńczycy raczej by nie kłamali. I co do Roberta to się z nimi zgodzę.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.07.2012, 12:34

@maciej- ale ten gość co napisał ten komentarz to mistrz ciętej riposty xD wujek staszek:P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997316.07.2012, 12:34

@YoungGunsBlog

Arsene Wenger due to meet with van Persie this week to discuss next move. Arsenal want him to go on Asia Tour. Bold move.

ciekawy tydzien sie zapowiada, skoro nawet Sanderson sie dziwi...

jedi133 komentarzy: 148116.07.2012, 12:34

Ostatnio jeździłem trochę metrem w londynie to się spotkało kilku kibiców arsenalu. Oni się tak nie spinają jak tu. Mówi się przede wszystkim o Niangu. Bardzo się na niego cieszą. M'Vila jest już piłkarzem arsenalu oni to wiedzą więc nie bardzo się zachwycają. Dla nich to nowy Nasri (z zachowania). Są smutni odejście Van Persiego i o dziwo Fabiana. Reszty nie wspominają. Jak pada nazwisko jakiegoś napastnika (choć rzadko) jest nim Dżeko lub Damiao. W żadnego nie wierzę. O pytanie kim jest Lewandowski mówią że to przeciętniak z bundesligi, poziom Zamory i do Fulham może się nadaje. To tyle.

helzing komentarzy: 327316.07.2012, 12:33

chyba mamy tutaj kogos ze sztabu arsenalu ze takie informacje tu nam podsyla :p

Bossman komentarzy: 80216.07.2012, 12:29

@maciej598598 ahahahhahaha, pierwszy komentarz pod zdjeciem ktore udostepniles ahahahahahahhahahahaha

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 216.07.2012, 12:29

Arsenalfcfan teraz mówisz jakby Arsenal był klubem z ligi okręgowej co najmniej.

GKS_AFC komentarzy: 872016.07.2012, 12:16

Zastanawia was dlaczego Arshavin nie grał na rozgrywaniu tylko na skrzydle , bo IMO jest znacznie lepszy na rozegraniu, albo jako cofnięty napastnik ,tak jak gral w CC

Pinguite komentarzy: 1502016.07.2012, 12:16

Hue hue, ale się uśmiałem. Ktoś pisał, że M'Vila, Ganso, Afellay dołączą do nas xD Bez kitu, ale jak Wenger pomieści całą kadrę skoro limit wynosi 25 osób? Z resztą trzeba się pozbyć też tego szrotu. A szrot dalej siedzi w Arsenalu i ciągnie niebotyczną tygodniówkę.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 216.07.2012, 12:15

Najlepsze są teksty o tym że grał najlepiej w reprezentacji Holandii na Euro.

Gral tak dobrze, że w pierwszych dwóch meczach zmieniał go v. der Vaart a w trzecim zajął jego miejsce w podstawie.

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 12:13

moim zdaniem Ibi opuści Dumę Kataloni ponieważ w Arsenalu bedzie miał możliwe ze 1 skład a jak co to zrobią klauzure na 2 lata i przyjdzie spowrotem tak jak cesc

Na temat Afellaya ;D Albo dotyczące ceny:
Skoro taki Eden Hazard jest wart 40mln to Affelay jest wart połowe tyle, na pewno nie 8 mln to są śmieszne pieniądze. Ibrahim to był prawie najlepszy zawodnik Holendrów na ME, a wy piszecie, że zawiódł? Bez komentarza. Pozdro

czarny7777777 komentarzy: 251616.07.2012, 12:12

ktos sie tu na oglądał
filmweb.pl/serial/Plotkara-2007-136269

i teraz plotki rozsyła

GKS_AFC komentarzy: 872016.07.2012, 12:11

tak patrząc na Gervinho w tym filmiku Aresnal season 2011/2012, to nie jest wcale taki zły dużo asyst przy bramkach Robina :), myślę że w tym sezonie pokaże na co go naprawdę stać :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.07.2012, 12:10

@filip

Ale zobacz jak on się od tamtego czasu rozwinął piłkarsko...

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 616.07.2012, 12:05

shinev -> rasiak juz gral w tottenhamie, wiec nie wiem czy bd chcieli go z powrotem :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.07.2012, 12:03

Z tym Rasiakiem to jest dobry pomysł! Damy 50 mln, Tottenham przebije na 55 mln i go kupią :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 12:01

No i spłoszyliśmy naszego plotkarza ;D

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 616.07.2012, 11:59

lovethegunners -> rasiak jest na naszym celowniku

maciej598598 komentarzy: 184516.07.2012, 11:53

zeszlami.pl/pokaz/421/kiedy-ostatnio-wygrywal-arsenal___.html
troche przykre ale w tym sezonie zdobędziemy puchar z Robinem czy bez niego:)

LoveTheGunners komentarzy: 914016.07.2012, 11:53

Witam. jak sie miewaja nasze transfery? cos nowego?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 216.07.2012, 11:53

"Chyba ich poje.... wyzywają nas od złodzieji, życzą nam jak najgorzej, mówią, że się sprzedaliśmy (chodzi o fanów Arsenalu), wołają na nas typu: farca, farcelona itp. a my mamy im sprzedać naszego zawodnika? Już dawno straciłem zaufanie do nich, niech siedzą sobie bez tytułów jeszcze kilka lat i niech ich trenerem będzie ten idiota Wenger, który co rok chce odmłodzić zespół kupując 16 latków, życzę im jak najgorzej, przegrajcie wszystko ! "