Kanonierzy wygrywają Memorial Cup!

Kanonierzy wygrywają Memorial Cup! 15.07.2012, 00:30, Sebastian Czarnecki 1280 komentarzy

Wczorajszego dnia o godzinie 18:15 czasu polskiego odbył się Memorial Cup - turniej rozegrany na cześć Markusa Liebherra, który w 2009 roku kupił tegorocznego beniaminka Premier League z Southampton, a rok później zmarł na atak serca. Do towarzyskiego pucharu drużyna gospodarzy zaprosiła dwie drużyny, w tym oczywiście Kanonierów, a także belgijski Anderlecht. Każdy z każdym rozegrał po jednym 45-minutowym meczu, a na samym końcu sporządzono tabelkę. Podopieczni Arsene Wengera, którzy przyjechali do Southampton w mocno odmłodzonym składzie, ostatecznie sięgnęli po trofeum i tym samym udanie rozpoczęli przygotowania do ligowego sezonu.

Pierwsze spotkanie rozegrało się o godzinie 18:15, a ekipa gospodarzy podjęła Belgów, którzy przystąpili do turnieju w najmocniejszej jedenastce, podobnie zresztą jak i Święci. Zawodnicy z Southampton nie zaczęli jednak meczu najlepiej. W pierwszych minutach nie uznano im bramki, a już w 15. minucie stracili gola, którego strzelcem okazał się być De Sutter. Anderlecht był w tym pojedynku lepszy i zasłużenie sięgnął po 3 punkty, które przybliżyły ich do triumfu w turnieju.

Fiołki mogły przypieczętować zwycięstwo już o godzinie 19:45, kiedy to przyszło im się zmierzyć ze stołecznym Arsenalem. Mistrzom Belgii wystarczyło tylko, żeby pokonali Kanonierów. Tak się jednak nie stało, ponieważ po wyrównanym meczu lepsi okazali się być podopieczni Wengera. Jedyna bramka meczu padła w 34. minucie, kiedy to z prawego skrzydła dobrze dośrodkował Carl Jenkinson, a Henri Lansbury z najbliższej odległości pokonał Silvio Proto.

Do ostatniego meczu wciąż nie było wiadomo, kto okaże się być zwycięzcą Memorial Cup. Święci stanęli do pojedynku z Arsenalem i mimo porażki z Anderlechtem, wciąż mieli szansę na wygranie organizowanego przez siebie turnieju. W 31. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Jay'a Rodrigueza, który strzałem głową pokonał Vito Mannone. W tym momencie każda ze stron miała na swoim koncie po jednym zwycięstwie 1-0 i w takim wypadku nie wiadomo byłoby, co dalej. Na szczęście Kanonierzy cztery minuty później rozwiali wszystkie wątpliwości, a Gervinho po solowej akcji pokonał bramkarza Southampton.

Po 45. minutach utrzymał się wynik 1-1, ale to nie był jednak koniec! W przypadku remisu regulamin Memorial Cup zakładał, że o meczu zadecydują rzuty karne. Pierwsze 9 jedenastek znalazło drogę do bramki, a jako ostatni w zespole Kanonierów uderzał Kyle Ebecilio, który strzelił jednak obok bramki. Święci wygrali więc w serii jedenastek, ale to i tak nie przeszkodziło Arsenalowi w sięgnięciu po trofeum. Tym samym drużyna Arsene Wengera sięgnęła po pierwsze - i miejmy nadzieję, że nie ostatnie! - trofeum w tym sezonie, które na pewno ułatwi dalsze przedsezonowe przygotowania.

Skład Arsenalu w meczu z Anderlechtem: Martinez - Jenkinson, Boateng, Miquel, Gibbs (c) - Eastmond, Yennaris - Watt, Eisfeld, Lansbury - Chamakh

Skład Arsenalu w meczu z Southampton: Mannone - Meade, Bartley, Djourou (c), Santos - Eastmond, Coquelin - Lansbury (16. Olsson), Aneke (29. Angha), Ebecilio - Gervinho

Mecze Towarzyskie autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KondzioElite komentarzy: 618716.07.2012, 11:47

Arsenalfcfan: a w tej bajce były smoki?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 11:45

Źródło Wujka dobra rada aka wróżek chrzestny :)

wg. kilku pracownikow Arsenalu,

dzisiaj o 16:00 ma byc MVila na testach.

Oferty za Ganso i Afellaya przyjete i ich testy medyczne maja byc o 20. a prezentacja jutro.

Wilshere77 komentarzy: 4616.07.2012, 11:37

ahhahah

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 11:35

Kurczę panowie !
Jak onet mówi to już jest prawie jak oficjalne... ;D

mruw komentarzy: 413716.07.2012, 11:35

Ja to bym chcial zobaczyć u nas Jewhena Konoplankę.

pajdi komentarzy: 378016.07.2012, 11:33

songoku95

Chodzi Ci o to, że mają podobne warunki fizyczne ? Bo pisanie, że Ryo albo Czambo mogą być Messim to gruuuuube przegięcie.

songoku95 komentarzy: 2348616.07.2012, 11:30

U nas takim Messim może być Ryo albo Ox

Hans_Zimmer komentarzy: 594816.07.2012, 11:30

PapCio123 na onecie był artykuł, że Arsenal chce kupić Tima Cahilla, kiedy my staraliśmy się o Garego więc ...

aguero10 komentarzy: 860416.07.2012, 11:28

Niang,M'Vila,Ganso,Affelay pomarzyć można ....

@pajdi
A ja moge się pochwalić, że mam takie cudo ;)
Wylicytowalem ten herb od tego samego goscia za bodajże 140zł ;) Ręcznie malowany i rzeźbiony w drewnie ;) Efekt niesamowity

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 11:24

Arsenal ma dzis trening ?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.07.2012, 11:24

A Chelsea sie dalej wzmacnia, 'niby' Oscar juz blisko. Gdyby kupili jeszcze Hulka , to mieliby naprawde dobry zespol.. pytanie czy RdM to utrzyma..

Jak czytalem, to beda probowac grac jak Barcelona, i np. robiac z Hazarda kogos w postaci Messiego.

Akurat my bylismy jedynym zespolem w Anglii ktory podobna taktyke posiadal. I jako jedyni wymienialismy duza ilosc podan.. niestety to z czasem sie zmienilo... moze Wenger bedzie probowal to przywrocic.

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 216.07.2012, 11:20

Verminator97 @ lol ? Głowę bym sobie dał uciąć, że więcej bramek strzelił... Szkoda, że odchodzi do Kataru -.-

Verminator97 komentarzy: 1490016.07.2012, 11:18

Brazylijczyk Nilmar opuszcza Villarreal i przenosi się do katarskiego Al-Rayyan. 27-letni napastnik w hiszpańskim klubie spędził trzy lata. W 85 meczach strzelił 26 bramek

pajdi komentarzy: 378016.07.2012, 11:14

Debuchy jest o krok od Newcastle, Lille zaakceptował ofertę 7mln , a sam Alan Pardew ma nadzieję, że wszystko zostanie zakończone w przeciągu najbliższych 48 godzin.

pajdi komentarzy: 378016.07.2012, 11:10

Wenger nie musi włączać takiego trybu, Robin sam wpakował się w pułapkę. Ogłosił odejście, a tak na prawdę nie ma za niego żadnych konkretnych ofert.
Mancini twierdzi, że Dzeko i Tevez zostaną na przyszły sezon co jest równoznaczne z tym, że Robina nie sprowadzą.
Real i Barca nie włączyli się do gry o podpis Holendra, zostaje jedynie Juventus, który wyraża zainteresowanie, ale na oku mają też Cavaniego.
Skończy się, że RvP wyląduje w Poznaniu jako zastępca Rudnieva..

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12616.07.2012, 11:09

Wenger na końcu przekonywał do sprzedaży Fabsa, to na pewno teraz będzie zły i mściwy. Dajcie spokój, kanapki na podróż do Włoch mu zrobi.

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 11:04

Shinev nieee wenger taki nie jest

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 116.07.2012, 11:03

A może Wenger włączy tryb "Człowiek skuhwiel" i nie sprzeda RvP, jednocześnie nie wystawiając go w ogóle do gry. Robin przesiedzi rok na trybunach, a gdy skończy mu się kontrakt nikt poważny nie będzie go chciał, bo jego forma będzie wielką niewiadomą. W tym szaleństwie jest metoda! Kompletnie nic nie zyskamy, sporo stracimy, ale Wenger zemści się na RvP za to co zrobił (zakładając że Robin rzeczywiście zechce odejść do City)

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 11:02

Ceran nawet tak nie myśl

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 11:01

nie wiecie o ktorej odbedzie sie 1 sesja treningowa ?

Hans_Zimmer komentarzy: 594816.07.2012, 11:00

Robin dobrze zna swoją cenę i jeśli odszedłby za tak śmieszne pieniądze to byłby ogromny policzek z jego strony wymierzony w Wengera.

Ceran komentarzy: 215416.07.2012, 11:00

skończy się tak, że Robin zostanie na kolejny sezon, ale dostanie kontuzji i nie zagra ani minuty i będziemy frajerami tysiąclecia :E

pajdi komentarzy: 378016.07.2012, 10:55

Nikt za Robina nie da 30 baniek, Arsenal postawił wysoką cenę zaporową. 15-20 mln to jest cena maksymalna jaką możemy ugrać za Holendra.
Wychodzi na to, że albo AFC spasuje ( po raz kolejny pokaże, że nie mamy jaj ) i sprzeda go za cenę mniejszą, albo Robin podpisze kontrakt. Dziś spotka się z drużyną, może to coś da. Na pewno odbędą się kolejne rozmowy z zarządem i Wengerem, sam Robin informował nas o tym w liście. Trzeba czekać.

Me3mber komentarzy: 256116.07.2012, 10:51

@Conrado najbardziej zależy mi na podpisaniu kontraktu przez robina i theo o raz dołączeniu yanna. Ewentualne późniejsze transfery będą miłą niespodzianką jeżeli dojdą do skutku :))

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.07.2012, 10:51

Arshavin, Bendtner, The Ox, Giroud, Koscielny, Mertesacker, Podolski, Rosicky, Szczesny, Walcott & RvP back training

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.07.2012, 10:50

według włoskich źródeł Juve zaoferowało za Robina 16 mln funtów. Arsenal oczekuje 30 milionów funtów.

Arsenal preparing bid for Ibrahim Afellay. Barca need to sell to finance possible signing of Javi Martinez. (MundoDeportivo)

Me3mber komentarzy: 256116.07.2012, 10:49

Witam panowie i panie, jakieś niusy transferowe dotyczące nas? :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320716.07.2012, 10:48

Gofer999,

tak dzisiaj o godzinie 16:00 :D

takze dzisiaj Ganso ma przejsc testy medyczne i jeszcze Afellay.

Do tego Wenger ma jut przygotowana oferte za Llorente gdyby Van Persie odszedl.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.07.2012, 10:46

Reports in Italy claim Juventus have made a £16m bid for Robin van Persie. Arsenal want closer to £30m. (La Stampa)

@pajdi
no podziwiam gościa za wykonanie czegoś takiego.

Gofer999 komentarzy: 1473216.07.2012, 10:41

I co będzie dzisiaj M'Vila? xD

pajdi komentarzy: 378016.07.2012, 10:38

allegro.pl/arsenal-londyn-recznie-rzezbiony-herb-w-drewnie-i2473601533.html

Zobaczcie to cudo O.o piękne..

pajdi komentarzy: 378016.07.2012, 10:30

Kosa ponoć podpisał 4 letni kontrakt, tak podaje GoonerTalk.

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 10:29

Majkel: Nowy kontrakt dla Laurenta już jest ;) Czteroletni ;P

popekns komentarzy: 742016.07.2012, 10:28

Koxiarz: jest 10:28, w Anglii 9:28. Spokojnie :) Pamiętasz zeszłoroczne transfery? Ostatni dzień rynku, a my o 22:24 kupiliśmy Artetę ;)

Grzadziel__ komentarzy: 15316.07.2012, 10:28