Kanonierzy wygrywają Memorial Cup!

Kanonierzy wygrywają Memorial Cup! 15.07.2012, 00:30, Sebastian Czarnecki 1280 komentarzy

Wczorajszego dnia o godzinie 18:15 czasu polskiego odbył się Memorial Cup - turniej rozegrany na cześć Markusa Liebherra, który w 2009 roku kupił tegorocznego beniaminka Premier League z Southampton, a rok później zmarł na atak serca. Do towarzyskiego pucharu drużyna gospodarzy zaprosiła dwie drużyny, w tym oczywiście Kanonierów, a także belgijski Anderlecht. Każdy z każdym rozegrał po jednym 45-minutowym meczu, a na samym końcu sporządzono tabelkę. Podopieczni Arsene Wengera, którzy przyjechali do Southampton w mocno odmłodzonym składzie, ostatecznie sięgnęli po trofeum i tym samym udanie rozpoczęli przygotowania do ligowego sezonu.

Pierwsze spotkanie rozegrało się o godzinie 18:15, a ekipa gospodarzy podjęła Belgów, którzy przystąpili do turnieju w najmocniejszej jedenastce, podobnie zresztą jak i Święci. Zawodnicy z Southampton nie zaczęli jednak meczu najlepiej. W pierwszych minutach nie uznano im bramki, a już w 15. minucie stracili gola, którego strzelcem okazał się być De Sutter. Anderlecht był w tym pojedynku lepszy i zasłużenie sięgnął po 3 punkty, które przybliżyły ich do triumfu w turnieju.

Fiołki mogły przypieczętować zwycięstwo już o godzinie 19:45, kiedy to przyszło im się zmierzyć ze stołecznym Arsenalem. Mistrzom Belgii wystarczyło tylko, żeby pokonali Kanonierów. Tak się jednak nie stało, ponieważ po wyrównanym meczu lepsi okazali się być podopieczni Wengera. Jedyna bramka meczu padła w 34. minucie, kiedy to z prawego skrzydła dobrze dośrodkował Carl Jenkinson, a Henri Lansbury z najbliższej odległości pokonał Silvio Proto.

Do ostatniego meczu wciąż nie było wiadomo, kto okaże się być zwycięzcą Memorial Cup. Święci stanęli do pojedynku z Arsenalem i mimo porażki z Anderlechtem, wciąż mieli szansę na wygranie organizowanego przez siebie turnieju. W 31. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Jay'a Rodrigueza, który strzałem głową pokonał Vito Mannone. W tym momencie każda ze stron miała na swoim koncie po jednym zwycięstwie 1-0 i w takim wypadku nie wiadomo byłoby, co dalej. Na szczęście Kanonierzy cztery minuty później rozwiali wszystkie wątpliwości, a Gervinho po solowej akcji pokonał bramkarza Southampton.

Po 45. minutach utrzymał się wynik 1-1, ale to nie był jednak koniec! W przypadku remisu regulamin Memorial Cup zakładał, że o meczu zadecydują rzuty karne. Pierwsze 9 jedenastek znalazło drogę do bramki, a jako ostatni w zespole Kanonierów uderzał Kyle Ebecilio, który strzelił jednak obok bramki. Święci wygrali więc w serii jedenastek, ale to i tak nie przeszkodziło Arsenalowi w sięgnięciu po trofeum. Tym samym drużyna Arsene Wengera sięgnęła po pierwsze - i miejmy nadzieję, że nie ostatnie! - trofeum w tym sezonie, które na pewno ułatwi dalsze przedsezonowe przygotowania.

Skład Arsenalu w meczu z Anderlechtem: Martinez - Jenkinson, Boateng, Miquel, Gibbs (c) - Eastmond, Yennaris - Watt, Eisfeld, Lansbury - Chamakh

Skład Arsenalu w meczu z Southampton: Mannone - Meade, Bartley, Djourou (c), Santos - Eastmond, Coquelin - Lansbury (16. Olsson), Aneke (29. Angha), Ebecilio - Gervinho

Mecze Towarzyskie autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
jarts komentarzy: 231916.07.2012, 14:11

@Hans - tylko 8 razy ?:)

songoku95 komentarzy: 2348616.07.2012, 14:10

rzeczywiście ja zapomnaiłem, że redaktorzy puścili plote w którą, wszyscy uwierzyli i teraz czekają na potwierdzenie transferu ^^

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.07.2012, 14:09

Nie jarajcie się tak tym transferem którego nie będzie. Prędzej można się jarać tym że Kosa przedłuża kontrakt:)

Hans_Zimmer komentarzy: 594816.07.2012, 14:09

peciakk no w sumie sam m'vila jest prezentowany już chyba z 8 raz ;]

Vermaelen5 komentarzy: 265916.07.2012, 14:09

Aha, skoro z Twittera to nie ma czym się jarać.

A skoro już po EURO to mogę wreszcie zmienić mój avatar:)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.07.2012, 14:07

co ciekawe ten Paulinho grał kiedyś w.. ŁKSie Łodź ^^

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 14:07

Hans_Zimmer@
11-stkę!?
Ułożylibyśmy z tych plotek z tweetera kilka drużyn i stworzyli ligę : Tweeter Shit League ;]

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.07.2012, 14:07

LoveTheGunners, jest niby wolna odkad nie ma almunii, ale szczesny kiedys powiedzial ze ja zalopzy wtedy kiedy na nia wg siebie zasluzy wiec kto wie ;p

LoveTheGunners komentarzy: 914016.07.2012, 14:06

nie wiecie moze czy Szczesny w tym sezonie przywdzieje koszulke z nr 1?

Hans_Zimmer komentarzy: 594816.07.2012, 14:06

Ile to już było plotek z tweetera o ogłaszaniu transferów, już byśmy nową jedenastkę złożyli jeśli przy każdej takiej plocie miał przychodzić nowy zawodnik .

bobslej22 komentarzy: 836216.07.2012, 14:05

Vermaelen5>>> Z Mega wiarygodnego źródła zwanym TWITTER :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 516.07.2012, 14:05

V5@
Wszyscy to mają od wróżbity Macieja -.-
Nie bez jaj!
Nie wierzcie w taki shit co tutaj jakiś typek napisał...

Vermaelen5 komentarzy: 265916.07.2012, 14:04

a w ogóle skąd wy macie info, że niby ma dziś być potwierdzony transfer Arsenalu?

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 216.07.2012, 14:02

Peciak @ Nie ;) Po prostu zdjęcie + napis w Antyramę, ale nie mogę znaleźć tego zdjęcia w większych rozmiarach i bez tego napisu.

bobslej22 komentarzy: 836216.07.2012, 14:02

Tak samo my możemy sobie napisać że Messi będzie przechodził jutro testy. Ludzie to że z 3 transfery wyszły z Twittera to fajna sprawa . Zwykły zbieg okoliczności że na 30 zawodników łączonych z nami w końcu jakiś osioł trafił. Reszta to bujdy. Jeżeli nie piszą o tym jakieś normalne źródła nie jaram się tym. Weźmy też pod uwagę że Arsenal wylatuje do Azji i że niby transfer miałby być przed tym wyjazdem. Logiczne w takim momencie plota jest silniejsza i bardziej można ją łyknąć :)

mskafc komentarzy: 579616.07.2012, 14:01

Sky Italia reporting that Arsenal have bid for Corinthians midfielder Paulinho. The player said last week he wants to stay in Brazil.

Luki342 komentarzy: 275616.07.2012, 13:58

youtube.com/watch?v=WEUS5xLTPoQ&feature=fvwrel

jarts komentarzy: 231916.07.2012, 13:58

Papcio - napisał ot tak, a ty mu uwierzyłeś?

Papcio tez potrafi xD

bobslej22 komentarzy: 836216.07.2012, 13:57

Najlepszy jest wywiad z Drogbą. Dawno się nie uśmiałem jak to czytałem . " nie zrobiłem tego dla pieniędzy. Nie chciałem iśc na tzw łatwiznę i zostać w jakimś dużym europejskim klubie dlatego wybrałem Chiny. HAHAHA. On chyba na kacu to mówił...

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 13:57

taki gosciu dzis napisal ; ze o 16 maja byc testy a jeszcze dzis santos ma zakceptowac oferte za ganso i to samo z afellayem.l

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 216.07.2012, 13:53

Dokładnie Robinho jest na tym samym poziomie co Theo, a nawet gorszym.

Luki342 komentarzy: 275616.07.2012, 13:53

PapCio123 mam nadzieje bo robinho to to samo co walcot a nawet gorszy

PapCio123 komentarzy: 107716.07.2012, 13:52

Luki Plota

Luki342 komentarzy: 275616.07.2012, 13:49

'' Po tym jak Robinho dał do zrozumienia ze nie chce pozostac w milania a walcott rozwaza odejscie z arsenalu kluby byly by zgodne do wymiany obu zawodnikow''

Ten teks byl dzisaj rano w lequipe ale juz zostal usuniety wiec nie wiem czy to tylko wielka plota czy cos jest na rzeczy

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 216.07.2012, 13:47

Witam ;)

Szukam tego zdjęcia w możliwie największych rozmiarach. Największe mam na myśli ponad 2000 px x 2000px albo nawet więcej :) Gdyby ktoś miał/znalazł, podeślijcie na PM.

ramsey20 komentarzy: 54816.07.2012, 13:46

gazidis powiedział ze bedzie hit moze chciał powiedzieć kit ale się pomylił

triumphst666 komentarzy: 257416.07.2012, 13:36

bobslej22@ wieeem ze face to raczej ściemy:P ale jak patrze na nasz sład, uciekających czołowych zawodników i połowę w szpitalu co sezon, to zaciekawia mnie każde źródło:P no moze oprócz Onetu;]. A co to wgl za transfer miał niby dzisiaj dojść do skutku?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 216.07.2012, 13:36

Te Facebooki rzekomo oficjalne są prowadzone przez portal givemeefootball, wiec nie wiem czym się jaracie.

Dziadyga komentarzy: 837716.07.2012, 13:34

Niby dziś miał być jakiś transfer hehe..I jak nie było widać tak dalej nie ma nic na horyzoncie.

Czekaj..jutro przecież będzie ten hit co zapowiadano..odejście Robina ! Gaizidis kibic shitów już się pewnie cieszy,że kolejnego grajka tam sprzeda.

bobslej22 komentarzy: 836216.07.2012, 13:34

triumphst666>>> akurat facebooki to bujda :) więc nie ma co wierzyć. Nie zanosi się na żaden transfer. Same ploty bez konkretnych podstaw. WYdaje mi sie że jak już kogoś kupimy to jakiś ochłap na koniec okienka. Jak Boss zobaczy gdzie są braki.

triumphst666 komentarzy: 257416.07.2012, 13:31

To prawda, ze interesujemy sie Eriksenem..? Już ze 2 razy gdzies to napotkałem w ciągu ost. 2 dni. Aha no i przed chwilą na "Fejsbusiu Robina" :P

Choina komentarzy: 211216.07.2012, 13:31