Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 2-0 Sunderland

Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 2-0 Sunderland 20.02.2010, 16:50, Rafal Mazur 825 komentarzy

Po nieudanym okresie gry, przyszedł czas na odkupienie win i udowodnienie całemu światu, że Kanonierzy są w stanie radzić sobie w niekorzystnych warunkach oraz są warci wszelkich poświęceń. Idealna okazja nadarzyła się dzisiejszego popołudnia, kiedy to londyńczycy mierzyli swoje siły z Sunderlandem.

Atmosfera była tym bardziej podgrzana, że swoje spotkanie przegrał Manchester United, który kiepsko zaprezentował się przeciwko Evertonowi, przez co ostateczny rezultat brzmiał 3-1 dla gospodarzy.

Wracając do meczu, który interesuje nas najbardziej, Arsene Wenger dokonał kilku zmian w porównaniu ze środową potyczką w Lidze Mistrzów. Do składu powrócili Manuel Almunia i Alex Song, a Sol Campbell usiadł tym razem na ławce.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Steve Bennett - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Już w 3. minucie Theo Walcott otrzymał świetne podanie od Fabregasa. Anglik popędził do piłki niczym światowej klasy sprinter, po czym oddał strzał, który okazał się niecelny.

Kilka chwil później powtórka sytuacji z 3. minuty. Po raz kolejny Walcott zaprezentował umiejętności sprinterskie, jednak w sytuacji jeden na jeden znów spudłował. Minutę potem, znakomita okazja dla The Gunners. Nicklas Bendtner z bliskiej odległości trafił prosto w poprzeczkę.

Pierwsze 20 minut przebiegło pod zdecydowane dyktando Kanonierów, którzy przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce oraz kontrolowali grę.

W 26. minucie padł upragniony gol. Kapitalnym rajdem popisał się Emmanuel Eboue, który przemierzył około 40 metrów, by zagrać do Nicklasa Bendtnera. Duńczyk dopełnił tylko formalności. 1-0!

Z upływem czasu tempo The Gunners nie ustawało. Nadal przeważały podbramkowe sytuacje londyńczyków, mimo tego że w 39 minucie chwilę grozy odczuli kibice gospodarzy. Pomyłkę Silvestre'a wykorzystał Jones, który popędził na bramkę Almuni. Na szczęście, snajper gości bardzo się pomylił.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie. Miejmy nadzieję, że podopieczni Wengera dopną swego, poprzez zdobycie następnych goli.

Po upływie 15 minut zawodnicy powrócili na murawę, aby rozegrać decydującą o losach meczu połowę. Mimo wielkich starań przeciwnika, londyńczycy znów opanowali środek pola, dzięki czemu bez problemu mogli przeprowadzać groźne sytuacje.

Następnie miała miejsce seria ciekawych akcji Kanonierów. Najpierw strzał Fabregasa z rzutu wolnego, po którym futbolówka o centymetry minęła słupek. Potem znakomity rajd Ramseya nie zakończony jednak golem, i wreszcie strzał Walcotta z około 16 metrów. We wszystkich sytuacjach albo świetnie spisywał się golkiper albo Kanonierzy mieli problemy z wykończeniem.

W 61. minucie Theo Walcott został brutalnie sfaulowany przez jednego ze stoperów gości. Sędzia nie wahał się z odgwizdaniem przewinienia. Do piłki podszedł Vermaelen, oddał potężny strzał, jednak po raz kolejny na posterunku stał bramkarz.

W 63. minucie Manuel Almunia broniąc kolejną sytuację sam na sam, pokazał, że to jemu należy się miejsce w pierwsze jedenastce.

Na tym etapie gry bardzo potrzebna była druga bramka, która mogłaby zamknąć usta wszystkim niedowiarkom, lecz nieskuteczność podopiecznych Wengera była bardzo widoczna.

W 71. minucie boisko opuścił Samir Nasri, który został zastąpiony przez Tomasa Rosicky'ego, a po chwili Bacary Sagna zmienił Theo Walcotta.

Można śmiało powiedzieć, że gra którą prezentowali gospodarze była świetna, jednak bramek było jak na lekarstwo. Próbowali wszyscy, ale udało się to tylko Bendtnerowi.

Dwie minuty przed końcem Wenger dokonał już ostatniej zmiany. Zmęczony Emmanuel Eboue opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Denilson.

W 92. minucie Cesc Fabregas został popchnięty w polu karnym przez Ferdinanda, co nie uszło uwadze arbitra. Steve Bennett podyktował jedenastkę, którą pewnie na bramkę zamienił sam poszkodowany. 2-0!

Po chwili sędzia zakończył mecz. Kanonierzy pokonują Czarne Koty 2-0 po meczu, w którym niezwykle trudno było komukolwiek strzelić gola. Nasza radość z wygranej powinna sięgnąć maksimum z tego powodu, że klęskę poniosły Czerwone Diabły, co wykorzystali podopieczni Wengera. Na słowa uznania zasługuję Emmanuel Eboue, który dzięki swoim rajdom na prawej flance zasłużył na miano piłkarza meczu.

Arsenal: Manuel Almunia, Gael Clichy, Thomas Vermaelen, Mikael Silvestre, Emmanuel Eboue, Alex Song, Aaron Ramsey, Cesc Fabregas, Theo Walcott, Samir Nasri, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bakary Sagna, Sol Campbell, Armand Traore, Carlos Vela, Denilson, Thomas Rosicky.

Sunderland: Gordon, Hutton, McCartney, Turner, Mensah, Bent, Campbell, Ferdinand, Cana, Richardson, Jone.

Ławka rezerwowych: Carson, Bardsley, Da Silva, Kilgallon, Zenden, Malbranque, Benjani.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: własne
cescfabregas1991 komentarzy: 136624.02.2010, 21:55

szwarcekuper---> ajjj..: no ale aj widzisz ryzykowny wynik :)
troche po bandzie Ci się udało ale zwracam honor :)

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.02.2010, 21:52

szwarcekuper---> no tak a co...

szwarcekruper komentarzy: 89324.02.2010, 20:35

cescfabregas1991 --> wspominałeś coś na temat tego typu: CSKA - sevilla 1x? :D

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.02.2010, 19:45

ja tylko pytam was kogo lubicie "obczytywać" wśród naszych redaktorów?

pytam z ciekawości kogo lubicie...
z pewnością oni także chcieliby słyszeć co o nich uważacie...

Umbabarauma komentarzy: 1424.02.2010, 19:33

Gooner789-----> hehe. Dobre, dobre. Zaraz będzie warn:) cescfabregas1991----> sugerujesz wolność słowa?:) mżonka.

Gooner789 komentarzy: 3124.02.2010, 19:28

żaden!

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.02.2010, 18:59

a który wg was redaktor na naszej stronie jest najlepszy ???
oni też chcą wiedzieć co o nich myślimy :)

Umbabarauma komentarzy: 1424.02.2010, 18:18

moim zdaniem teraz jest git (wszystko jest przejrzyste i łatwo dostępne) i niewiele, albo nic nie trzeba zmieniać. Jak się zacznie udziwnianie i ulepszanie na siłę, to może być kwas.

Gooner789 komentarzy: 3124.02.2010, 18:17

Fajne newsy pisze MattKubb. Czasem go obserwuję i nawet czasami tylko jego newsy są na stronie. Dzisiaj chyba go nie ma bo nie ma żadnego newsa :)

Umbabarauma komentarzy: 1424.02.2010, 18:07

grafika to jest coś, co najmniej mnie interesuje. Na stronce Manchesteru zrobili rewolucję pod tym względem i ful ludzi ją opuściło.

Gooner789 komentarzy: 3124.02.2010, 17:55

No właśnie też czasem tam zaglądam. Teraz ogólne wrażenie jest okroopne. Zobaczyłem ten filmik i lay nawet całkiem całkiem

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:49

najlepiej było, jak na Arsenal.com (jakieś 8 lat temu ) było forum.

Gunner_995 komentarzy: 655024.02.2010, 17:45

Gooner789--> I tak uważam że kanonierzy.com to najlepsza polska strona o Arsenalu przez dwa lata miałem konto na gunners.com.pl i przeniosłem się tutaj bo tam były opóźnione wiadomości... I gólnie witryna tej strony mi nie podchodziła :D

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:45

żeby z tym "podnoszeniem poziomu" nie było jak z budowaniem coraz wyższej wieży z klocków.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3524.02.2010, 17:42

Gooner789 - kanonierzy też mają przejść niedługo mały lifting, więc nie ma co się martwić. A konkurencja to bardzo dobra rzecz, wzmaga rywalizację i podnosi poziom :P

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:41

Gunner_995-----> sam coś do mnie nagryzmoliłeś i się dziwisz, że coś odpisałem. Żal ci się zrobiło kolegi o podobnym nicku? Nie zwracasz uwagi, to nie zwracaj dalej, mało mnie to interesuje, jak interpretujesz to co piszę. Właściwie, to gówno mnie to obchodzi tak naprawdę.

Gooner789 komentarzy: 3124.02.2010, 17:40

Wy ej no. myślę że konkurencjha rośnie nam. Na FWSN dali newsa o połączeniu gunnersów.

fwsn.net/news/arsenalpolandcom-i-gunnerscompl-lacza-sily-212

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:37

GunnersFan9-----> Mam do ciebie pretensje, że chodzisz po tym świecie. Razem z tobą, zastępy tobie podobnych. Lizodupów bez własnych pomysłów. Jak coś do mnie piszesz, to odnoś się do tego co napisałem, a nie głosów w twoim łbie.

Gunner_995 komentarzy: 655024.02.2010, 17:37

PESCAJUMBA---> Nie zwracam uwagi na takie prowokacje :)
Przyczepiasz się koleś nie wiadomo o co...
GunnersFan9 nic ci takiego nie powiedział...
Tylko szukasz zaczepki...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.02.2010, 17:32

PESCAJUMBA;- po pierwsze sam doprowadziłeś do tego,że jeden z redaktorów zablokował Ci konto.Za co masz do mnie pretensje?że jesteś niewychowany?że w co drugim Twoim słowie znajduje się wulgaryzm?Czepiasz się każdego słowa napisanego przez użytkowników a sam masz tyle do powiedzenia co nic.

Gooner789 komentarzy: 3124.02.2010, 17:32

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:28

GunnersFan9----> szkoda czasu, czy masz ograniczoną ilość swoich złotych myśli dziennie? Bo zaiste są złote.

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:26

Gunner_995 i ten drugi oryginalny kolo z "gunner" w nazwie----> nie ma to jak być owcą gonioną przez pastuszków w osobach redaktorów.. heh. albo baranem--- tylko wypraszam sobie ostrzeżenia, do zwierząt tu można porównywać.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.02.2010, 17:25

Gunner_995; - no tak masz rację;) Widać chciał się wywyższyć pisząc swój nick przy użyciu Caps Lock'a :D Reszty nie komentuje,bo szkoda czasu.

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:23

Gunner_995----> następny ze szkółki niedzielnej. Oj ludzie ludzie, czemu wy jesteście tacy prości....

Gunner_995 komentarzy: 655024.02.2010, 17:22

GunnersFan9--> Nie zwracaj uwagi.
Niby ty prezentujesz niski poziom , bo skrytykowałeś pajaca który uważa się za 29-latka a klnie. I w dodatku zachowuje się jak dzieciak :D
Resztę pozostawię bez komentarza...

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:21

GunnersFan9 zamilknij 10latku.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.02.2010, 17:20

PESCAJUMBA czy KILLAHERZ? zdecyduj się w końcu 29-cio latku;)

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 17:17

GunnersFan9----> nie gadam z bachorami.

Jak będziecie grzeczni, to wam powiem jak w cockneyu użyto Hleba:):):)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.02.2010, 17:11

PESCAJUMBA; -tak? a czym niby sobie na takie określenie zasłużyłem?

PESCAJUMBA komentarzy: 5624.02.2010, 16:54

GunnersFan9----> to nie tyle niski poziom, co niestety, w większości zwykła hołota. (mówię między innymi o tobie)

gunners007 komentarzy: 954324.02.2010, 16:49

Według mnie CSKA dzisiaj wygra bo u Ruskich jest inny klimat u nich jest mróz a w hiszpani słońce.Sewilli się będzie ciężko grało.

Gunner_995 komentarzy: 655024.02.2010, 16:15

GunnersFan9--->Nie no oczywiście ja też liczę na inter bezcenne było by patrzeć na zwieszone minki smerfików ;) I fajnie było by gdyby nie strzelili bramki po tak to by się liczyły podwójnie.
A Interu nie cierpię bo to oszuści...
Ale liczę na Eto i Sneijdera ;) A do tego
"KILLAHERZ" nie ma co wracać :)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.02.2010, 16:10

Gunner_995;- a niby to my użytkownicy prezentujemy niski poziom na tej stronie więc co można powiedzieć o nim? Niby 29 lat a co sobą zaprezentował?

Ja w dzisiejszym meczu liczę na Inter.Chciałbym aby Ci pewniacy ze strony chelsea zwiesili głowy w dół;)

Gunner_995 komentarzy: 655024.02.2010, 16:05

Imponujące komentarze 29-letniego użytkownika ;) Ale nie ważne :) Dziś trzymam kciuki za Inter chociaż jednych i drugich nie nawiedzę :DD

KILLAHERZ komentarzy: 26724.02.2010, 14:06

ojć, przepraszam. "na bany mam wyj.eb.ane:)"

KILLAHERZ komentarzy: 26724.02.2010, 14:05

GunnersFan9---na bany mam wy.*****e. Czekaj za mną ( hehehe, niezła, ciekawa konstrukcja : równie ciekawa co: nie tstać cię używać---) sobie dalej:) Apropos---> to nie hieroglify, to alfabet łaciński.

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.02.2010, 12:49

Cesc_Fan---> Cska za nic w świecie.... :d

szwarcekruper komentarzy: 89324.02.2010, 12:03

Cesc_Fan --> ja stawiam na dzisiaj:

CSKA - Sevilla 1x
Ethnikos Achnas - APOEL Nicosia 2

No ja bym nie stawiał tylu meczy na jednym kuponie, rzadko taki combos wchodzi ;p

arsenal122 komentarzy: 113024.02.2010, 11:48

Cesc_Fan--> wiadomo że spadnie kurs i wygrana ale ;
Juve 1x
Spurs smiało dałbym X ale bez ryzyka 1x.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.02.2010, 11:12

KILLAHERZ;był bym kompletnym debilem,mając w nazwie nick "KILLAHERZ". Nam użytkownikom Kanonierzy.com zarzucasz że reprezentujemy taki poziom a Ty jak się zachowujesz? Jak idiota.Nie stać Cie używać normalnych zwrotów tylko piszesz jakimiś hieroglifami? Jak bys nie wiedział za takie coś też można dostać bana,ale jak widać jesteś mało rozgarnięty żeby to zrozumieć.A teraz czekam za tobą jak wrócisz z podstawówki i mi odpiszesz.

hassassyn komentarzy: 69424.02.2010, 11:09

Coraz groźniej wygląda ten nasz skład:) Gdyby Walcott wrócił do formy, a na środku zagrał RvP, to jest już kim straszyć...

KILLAHERZ komentarzy: 26724.02.2010, 06:51

no, redakcjo, zobacz jaki poziom strony prezentują użytkownicy. Brawo, brawo. Żeby się śmiać z czegoś takiego jak z tym gównem na klatę, trzeba być ku$#@ debilem niespotykanym. Odnoszę się do wcześniejszych wypowiedzi:

gunnersFan9---> wymyśl coś oryginalnego. przede wszystkim, sam nad czymś popracuj, a nie kopiujesz niezrozumiałe dla ciebie zwroty

Sebo56-----> dziewicą może być mężczyzna---> np. ty do 40 roku życia.

pietraz----> to, ze u ciebie są inne standardy, nie oznacza, że wszyscy mają chłopaka.

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 224.02.2010, 00:04

14. Theo Walcott – pół-gepard, pół-rakieta. Jak biegnie, dochodzi do załamania czasoprzestrzeni.