Kibice na stadionie i wysoka wygrana: Arsenal 4-1 Rapid

Kibice na stadionie i wysoka wygrana: Arsenal 4-1 Rapid 03.12.2020, 21:51, Łukasz Wandzel 428 komentarzy

Za nami już piąte spotkanie Arsenalu w ramach fazy grupowej Ligi Europy. Na Emirates Stadium po raz pierwszy po długiej przerwie zasiadło dwa tysiące widzów. Obecność fanów zbiegła się z wysokim i pewnym zwycięstwem londyńczyków. Podopeczni Mikela Artety, który często podkreślał, że brakuje mu kibiców na stadionie, od początku do końca byli zespołem lepszym. Najpierw zdominowali pierwszą połowę, strzelając trzy bramki, a następnie dołożyli jeszcze jedno trafienie w drugiej. W końcu przełamał się Alexandre Lacazette, otwierając wynik spotkania, a gola zdobyli jeszcze powracający po kontuzji Pablo Mari, a także Eddie Nketiah i Emile Smith Rowe.

Arsenal: Runarsson - Soares, Mustafi (70' Chambers), Mari, Kolasinac - Nelson (63' Willian), Elneny (63' Ceballos), Maitland-Niles, Pepe - Nketiah (81' Balogun), Lacazette (63' Smith Rowe).

Rapid Wiedeń: Strebinger - Sonnleitner, Hofmann (46' Barać), Greiml - Arase, Demir, Schuster, Ritzmaier (66' Knasmüllner), Ullmann (46' Schick) - Alar (78' Sulzbacher), Kitagawa (66' Kara).

Fantastycznie przywitał się z kibicami na stadionie Alexandre Lacazette, który w końcu przełamał swoją strzelecką niemoc. Francuz już w 10. minucie zaskoczył golkipera rywali, uderzając piłkę z ponad 30 metrów. To nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców The Gunners, ponieważ dłuższą chwilę później bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Pablo Mari. Kierując futbolówkę na długi słupek, hiszpański defensor wpisał się na listę strzelców po półrocznej absencji spowodowanej kontuzją.

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania z Rapidem Wiedeń, Arsenal nieustannie przeważał, starając się sforsować linię obrony przeciwnika, złożoną z piątki defensorów. Gospodarze zdominowali też posiadanie futbolówki, a także nie dopuścili przyjezdnych do oddania celnego strzału. Lacazette miał nawet szansę powiększyć swój dorobek bramkowy, ale trafił w słupek. Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Eddie Nketiah. Piłkarze rywali nie zdążyli się zatrzymać, kiedy Pepe dograł w pole karne, gdzie do podania za plecy zdążył Reiss Nelson i dograł do Nketiaha, który na raty pokonał Strebingera.

Kanonierzy rozluźnili się na początku drugiej połowy, co doprowadziło do utraty gola. Najpierw gospodarze pozwolili na podanie w pole karne, choć tam Sead Kolasinsc dwukrotnie zablokował ciałem strzał z bliskiej odległości. Niestety, jego partnerzy zaspali w całej akcji, ponieważ piłka wpadła pod nogi Kitagawy. Japończyk uderzył pomiędzy pasywnymi graczami Arsenalu, a Runarsson nie był przygotowany na kolejną dobitkę. Lacazette w 58. minucie stał przed kolejną okazją na bramkę. Strebinger interweniował przy strzale po ziemi, a sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Warto jednak odnotowować, że Francuz niejednokrotnie znajdował sobie dogodne sytuacje.

Kiedy do ostatniego gwizdka zostało pół godziny, murawę razem z Lacazettem opuścili Elneny oraz Nelson, a na murawę wbiegli Smith Rowe, Willian i Ceballos. Pełni sił zmiennicy błyskawicznie wpłynęli na grę. Najpierw Ceballos zagrał świetną prostopadłą piłkę do Pepe, który wraz z Nketiahem wyprzedzili linię obrony. Mimo że zagranie Iworyjczyka otwierało drogę do pustej bramki, Anglik nie zdążył do piłki. Chwilę później Pepe pobiegł środkiem boiska i stworzył podobną sytuację dla Maitlanda-Nilesa, który asystował przy pewnym trafieniu Smitha Rowe'a. Arsenal stworzył sobie jeszcze kilka okazji, jak strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Ceballosa czy główka Chambersa. Szczególnie aktywny w poszukiwaniu asyst był Pepe, ale wynik nie uległ już zmianie.

Premier LeagueRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
majormati komentarzy: 191503.12.2020, 23:04

@Kiepomen: Powiem więcej, boje się ,że jak Martinelli wróci do formy to bedzie niżej w hierarchii niż ten pokraka.

Arecky78 komentarzy: 16103.12.2020, 23:02

Trzeba kurą pokazać ich miejsce na grzędzie. Trzeba roznieść ich kurnik ;)

paw3u komentarzy: 563003.12.2020, 23:02

Moim zdaniem na Spurs wyjdziemy z Auba na szpicy, skrzydła Saka i Willian, a w pomocy Lacazette.

Kiepomen komentarzy: 432903.12.2020, 23:00

Arteta jest niepoważny stawiając talent Nkietaha powyżej Baloguna. Gołym okiem widać, że gość ma jakość i dynamikę czego w życiu bym nie powiedział o Nkietahu. Nie dość że lepszy to jeszcze jest młodszy chyba z 2 lata. Serio ja nie wiem co Arteta myśli dając mu 10 minut.

vergil99111 komentarzy: 128603.12.2020, 23:00

Dobrze się dzisiaj pokazała nasza perełka Willian, murowany 1 skład na totki.

alexis1908 komentarzy: 360303.12.2020, 22:59

Fajnie by bylo wyjść na Totki Laca na 10 auba lewe skrzydło prawe Nelson szpica Florian ale znając życie zagramy 3 z tylu i wahadlami :)

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:58

@Simpllemann: jeśli Arteta się nie osra to może być ciekawie.

MCX018 komentarzy: 138803.12.2020, 22:55

@ZielonyLisc: @ZielonyLisc napisał: "Arsenal 4-1, ARTETA IN"
#ArtetaOUT

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.12.2020, 22:55

To był przedsmak tego, co Arsenal zrobi z Tottenhamem.

Garfield_pl komentarzy: 2808503.12.2020, 22:53

Balogun to kocur może być, oby udało się go przekonać do podpisania umowy i dać mu miejsce w pierwszej drużynie, a Nketiah na wypożyczenie. Dobre meczycho, mogliby tak z klepki w lidze pykać, no ale zobaczymy co będzie w weekend, oby zwycięstwo z Totkami.

ZielonyLisc komentarzy: 2028503.12.2020, 22:52

Arsenal 4-1, ARTETA IN

Mickeylo komentarzy: 274103.12.2020, 22:51

Wiecej Baloguna i ESRa mniej Willocka i Nketiaha, roznice widac gołym okiem po parunastu minutach

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 303.12.2020, 22:50

To jak ustawia się przed obrońcami Balogun, jak momentalnie przyspiesza i dochodzi do pozycji strzeleckich jest godne pochwały.

maniekuw komentarzy: 263803.12.2020, 22:49

5 spotkań LE 16 goli, 10 spotkań PL 10 goli to niestety definiuje naszą aktualną formę

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:49

Arsenal, Arsenal, Arsenal!!!

TakKrzysiu komentarzy: 893603.12.2020, 22:47

Balo gra dużo lepiej niż Nketiah wg mnie. Nie wiem czym Arteta się kieruje.

Joker_224 komentarzy: 520403.12.2020, 22:42

A Mari na pewno ma jakieś brudy na Mikela, inaczej nie potrafię sobie tej opaski wytłumaczyć... Może jakieś fotki z imprezy z Brukseli ¯\_(ツ)_/¯

Mickeylo komentarzy: 274103.12.2020, 22:42

ESR przy willocku to jakiś wirtuoz,

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 303.12.2020, 22:41

Balogun powinien po 20 min dostawać, a nie ogony.

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 303.12.2020, 22:39

Patrzcie jak Balogun się ustawia. Do gościa można dograć. Szuka podan i piłki.

BarcArsenal komentarzy: 135303.12.2020, 22:37

Balogun coś strzeli dzisiaj

majormati komentarzy: 191503.12.2020, 22:37

Finally!!!!!

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11703.12.2020, 22:37

@melek90: A to fakt. Mnie Nketiah bardzo denerwuje.

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:37

W końcu. 80 min tyle to on w Leeds nawet by nie pograł.

Joker_224 komentarzy: 520403.12.2020, 22:37

Dużo za późno

melek90 komentarzy: 65703.12.2020, 22:36

@arsenallord: Sanogo był tak słaby, że miało aż się do niego sympatię. Nketiah nie dość ze jest słaby to jest irytujący wręcz.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.12.2020, 22:35

@Pixeleq1 napisał: "Dlaczego opaskę ma Mari a nie np kolasinac ?"

Biceps Bośniaka jest za duży na opaskę.

TakKrzysiu komentarzy: 893603.12.2020, 22:34

@majormati napisał: "Bo graja tam leniwce z Auba na czele" @ELAdzik napisał: "jak to mówią kozak w necie, pi... w świecie. To z naszymi jest tak kozaki w LE, a pi.. w PL."

Przyznaję, że do tak głębokich przemyśleń się nie posunąłem. Wygraliście :)

DB10Bergkamp komentarzy: 47903.12.2020, 22:34

Eddie to dzisiaj tak kłuje w oczy a i tak ma bramke

on nie ogarnia nawet gry z kontry bo ani nie wychodzi na wolne pole ani nie wyskakuje do prostopadłej...po prostu biegnie i liczy ze pilka wpadnie jemu pod nogi :/

dzisiaj bez watpienia najsłabsza armata

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11703.12.2020, 22:34

@KapitanJack10: Jest słaby, ale bez przesady. Sanogo to najgorszy piłkarz w historii klubu.

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:33

@TakKrzysiu: jak to mówią kozak w necie, pi... w świecie. To z naszymi jest tak kozaki w LE, a pi.. w PL.

Pixeleq1 komentarzy: 39903.12.2020, 22:32

Dlaczego opaskę ma Mari a nie np kolasinac ?

TakKrzysiu komentarzy: 893603.12.2020, 22:31

Ostatnie tygodnie to naprawdę trauma dla zagorzałego kibica.
Po oklaskach w tygodniu w weekend przychodzi bardzo nieprzyjemna weryfikacja. Macie jakieś przemyślenia, dlaczego PL jest dla nas za trudna?
Bo chyba tak to trzeba już ująć.

majormati komentarzy: 191503.12.2020, 22:30

Angielski wonderkid Nketiah pokazal takie gunwo nawet z tak slabym zespolem, i ta bramka, gdzie dostal na farcie w banie tylko to potwierdza. Gdzie jest Balogun?!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 303.12.2020, 22:30

Nketiah jakby tak przewidywał jakieś 0.5 sekundy szybciej co się stanie to by jego życie miało więcej sensu.

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:28