Kibice na stadionie i wysoka wygrana: Arsenal 4-1 Rapid

Kibice na stadionie i wysoka wygrana: Arsenal 4-1 Rapid 03.12.2020, 21:51, Łukasz Wandzel 428 komentarzy

Za nami już piąte spotkanie Arsenalu w ramach fazy grupowej Ligi Europy. Na Emirates Stadium po raz pierwszy po długiej przerwie zasiadło dwa tysiące widzów. Obecność fanów zbiegła się z wysokim i pewnym zwycięstwem londyńczyków. Podopeczni Mikela Artety, który często podkreślał, że brakuje mu kibiców na stadionie, od początku do końca byli zespołem lepszym. Najpierw zdominowali pierwszą połowę, strzelając trzy bramki, a następnie dołożyli jeszcze jedno trafienie w drugiej. W końcu przełamał się Alexandre Lacazette, otwierając wynik spotkania, a gola zdobyli jeszcze powracający po kontuzji Pablo Mari, a także Eddie Nketiah i Emile Smith Rowe.

Arsenal: Runarsson - Soares, Mustafi (70' Chambers), Mari, Kolasinac - Nelson (63' Willian), Elneny (63' Ceballos), Maitland-Niles, Pepe - Nketiah (81' Balogun), Lacazette (63' Smith Rowe).

Rapid Wiedeń: Strebinger - Sonnleitner, Hofmann (46' Barać), Greiml - Arase, Demir, Schuster, Ritzmaier (66' Knasmüllner), Ullmann (46' Schick) - Alar (78' Sulzbacher), Kitagawa (66' Kara).

Fantastycznie przywitał się z kibicami na stadionie Alexandre Lacazette, który w końcu przełamał swoją strzelecką niemoc. Francuz już w 10. minucie zaskoczył golkipera rywali, uderzając piłkę z ponad 30 metrów. To nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców The Gunners, ponieważ dłuższą chwilę później bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Pablo Mari. Kierując futbolówkę na długi słupek, hiszpański defensor wpisał się na listę strzelców po półrocznej absencji spowodowanej kontuzją.

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania z Rapidem Wiedeń, Arsenal nieustannie przeważał, starając się sforsować linię obrony przeciwnika, złożoną z piątki defensorów. Gospodarze zdominowali też posiadanie futbolówki, a także nie dopuścili przyjezdnych do oddania celnego strzału. Lacazette miał nawet szansę powiększyć swój dorobek bramkowy, ale trafił w słupek. Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Eddie Nketiah. Piłkarze rywali nie zdążyli się zatrzymać, kiedy Pepe dograł w pole karne, gdzie do podania za plecy zdążył Reiss Nelson i dograł do Nketiaha, który na raty pokonał Strebingera.

Kanonierzy rozluźnili się na początku drugiej połowy, co doprowadziło do utraty gola. Najpierw gospodarze pozwolili na podanie w pole karne, choć tam Sead Kolasinsc dwukrotnie zablokował ciałem strzał z bliskiej odległości. Niestety, jego partnerzy zaspali w całej akcji, ponieważ piłka wpadła pod nogi Kitagawy. Japończyk uderzył pomiędzy pasywnymi graczami Arsenalu, a Runarsson nie był przygotowany na kolejną dobitkę. Lacazette w 58. minucie stał przed kolejną okazją na bramkę. Strebinger interweniował przy strzale po ziemi, a sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Warto jednak odnotowować, że Francuz niejednokrotnie znajdował sobie dogodne sytuacje.

Kiedy do ostatniego gwizdka zostało pół godziny, murawę razem z Lacazettem opuścili Elneny oraz Nelson, a na murawę wbiegli Smith Rowe, Willian i Ceballos. Pełni sił zmiennicy błyskawicznie wpłynęli na grę. Najpierw Ceballos zagrał świetną prostopadłą piłkę do Pepe, który wraz z Nketiahem wyprzedzili linię obrony. Mimo że zagranie Iworyjczyka otwierało drogę do pustej bramki, Anglik nie zdążył do piłki. Chwilę później Pepe pobiegł środkiem boiska i stworzył podobną sytuację dla Maitlanda-Nilesa, który asystował przy pewnym trafieniu Smitha Rowe'a. Arsenal stworzył sobie jeszcze kilka okazji, jak strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Ceballosa czy główka Chambersa. Szczególnie aktywny w poszukiwaniu asyst był Pepe, ale wynik nie uległ już zmianie.

Premier LeagueRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcel90 komentarzy: 814603.12.2020, 22:27

Eddie jest wychwalany tylko dlatego, ze jest anglikiem. Oni lubia sobie upodobac kogos i robic z niego kocura nawet jezeli ktos jest sredni czy tez tak jak w przypadku Eddiego - slaby

bizooon komentarzy: 692903.12.2020, 22:26

AMN moglby grac jak Wijnaldum jakby pogral 1-2 sezony w jakims Newcastle czy Brighton w podstawie

bizooon komentarzy: 692903.12.2020, 22:24

Laca nam zamydlil oczy czy jest ukrytym Ozilem nowej dekady?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.12.2020, 22:21

Lacazette rozegrał dziś najlepszy mecz od bardzo, bardzo dawna. I to nie jako napastnik. To nie jest przypadek.

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:20

Nketiah weź zejdź sam proszę.

DB10Bergkamp komentarzy: 47903.12.2020, 22:20

wchodzi Willan a opaske kapitana dostaje Mustafi... musieli cos spierddd w tym meczu nie moglo byc tak fajnie

zdyp komentarzy: 455903.12.2020, 22:20

laca dal opaske mustafie? rany boskie xdddd

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 303.12.2020, 22:20

Willian ostatnio zagrał przyzwoicie więc teraz liczę na dobre zawody.

Ranczomen komentarzy: 1233303.12.2020, 22:20

Willian xD

D14 komentarzy: 436603.12.2020, 22:19

Laca szykowany na derby, elegancko

Cartman_KG komentarzy: 363603.12.2020, 22:19

Jprd. Williany Cebulosy zamiast Balogun, Azeez...

ELAdzik komentarzy: 250803.12.2020, 22:19

Laca Man of the match.

Mickeylo komentarzy: 274103.12.2020, 22:19

Jaki wilian, BALOGUN a nie ten parodysta

kubex komentarzy: 575303.12.2020, 22:18

Ta czerwona kartka Pepe to może to był jakiś przełom...

Mickeylo komentarzy: 274103.12.2020, 22:18

Dobra mikel dawaj Baloguna

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52403.12.2020, 22:16

@PrzeArs napisał: "Patrzę na sytuacje w grupach LE i jako jedyni w całej LE mamy komplet pkt.
Do tego najlepszy bilans bramkowy w całej LE
Do tego prawie najmniej straconych goli w całej LE
I prawie najwiecej strzelonych ( Leverkusen ma 17 a my 15 jak narazie )"

Cieszą te wyniki, ale nie oszukujmy się - Arsenal miał szczęście w losowaniu. To jest po prostu słaba grupa.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 303.12.2020, 22:16

Jezu Niles. Po prostu idź. Przed siebie.Do domu.

Placio komentarzy: 255503.12.2020, 22:15

Jak oni kopią w tego bramkarza to ja pytań nie mam

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 303.12.2020, 22:14

Pepe trzecia asysta powinna być.

PrzeArs komentarzy: 278403.12.2020, 22:14

Patrzę na sytuacje w grupach LE i jako jedyni w całej LE mamy komplet pkt.
I prawie najwiecej strzelonych ( Leverkusen ma 17 a my 15 jak narazie )
Szkoda że w lidze tak nam nie idzie .

varatas komentarzy: 256503.12.2020, 22:13

Jak mi się ten Laca podoba w środku pola. Kontrola piłki, przegląd... on to ma.

Kris3Tears komentarzy: 442403.12.2020, 22:11

Eddie dobry pressing

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 303.12.2020, 22:11

@Slaviola: Jeśli Marysia to najlepiej zasadzić krzaczek.

Slaviola komentarzy: 1237703.12.2020, 22:09

@Szogun:

Mi by się też przydały jakieś ziółka :D

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 303.12.2020, 22:08

@Slaviola: Trzeba zadzwonić po Panoramixa. Coś nawarzy.

Slaviola komentarzy: 1237703.12.2020, 22:06

Uhu... ziółka Artety przestają działać!

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 303.12.2020, 22:06

Poczynania Nilesa dzisiaj również obarczone spornym ryzykiem.

Trequartista komentarzy: 536603.12.2020, 22:06

Nelsonowi i Nketiahowi trzeba chyba po tym sezonie podziękować, kompletnie nie ogarniają tego co się dzieje na boisku, nawet w meczu z Rapidem.

Rumunia komentarzy: 87403.12.2020, 22:06