Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ulti komentarzy: 33126.08.2019, 12:01

@lays: Daleko szukać nie trzeba - City.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 11:57

@Ulti:

Pewnie, że tak. Na dwie pozycje masz 5 piłkarzy, bo Arsenal gra przeważnie w formacji 4-2-3-1, a na ŚPO jeszcze masz Ozila i Mikiego.

Wymień mi zespół, który ma większą ilość piłkarzy z Premier League z topki do grania. Proszę i czekam.

Siller komentarzy: 174826.08.2019, 11:57

@Ulti: Mustafiego nikt już w tym klubie nie chce, ani kibice, ani sztab. Holding już praktycznie wrócił, więc bez Mustafy mamy 4 środkowych obrońców + dojdzie jeszcze Mavropanos, czyli bez Mustafy damy radę. A mniejsze puchary są od tego, żeby dawać szanse młodym z akademii, więc w jakimś Carabao pewnie i Medley zagra.

Co do Elnenego, najlepiej o jego sytuacji świadczy fakt, że wyżej od niego w hierarchii jest dwóch młodzików, a na mniej znaczące mecze ponownie - szansa dla juniorów, Burton czy Olayinka pewnie jakieś minuty złapią, w przeciwieństwie do Egipcjanina z nich jeszcze może coś być.

Ulti komentarzy: 33126.08.2019, 11:55

@lays: 4 ŚO i 5 ŚP na ligę i 3 puchary to naprawdę tak dużo ?

djmacius komentarzy: 385726.08.2019, 11:52

Uuu teraz się wkurzyłem, że odchodzi Monreal. Mógłby odejść, gdyby w pierwszych trzech kolejkach już grał Tierney i pokazywał że jest kozakiem, a póki co nie zobaczymy go na boisku jeszcze pewnie kilka dobrych tygodni.

Spejsik komentarzy: 362226.08.2019, 11:50

@Ulti: Na puchar Myszki Miki lub LE lepiej zagrać młodymi zawodnikami i ich sprawdzać, a nie zawodnikami którzy i tak zaraz odejdą.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 11:50

@Xyzxyz:

Bo Kollasinac jest dobry w ataku, a mizerny w obronie, tak słabego LO dawno nie mieliśmy. GIbbs lepiej bronił od niego.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 11:49

@Ulti:

Przecieżkadra jest szeroka na tych pozycjach. Ilu Ty chcesz mieć w klubie środkowych obrońców ziomuś ?

Luiz,Sokratis,Holding,Chambers

Na ŚP za Elnenego cienkiego masz:

Guendozi,Xhaka,Torreira,Willock,Ceballos, a może tam też grać Chambers, czy nawet Luiz

Ulti komentarzy: 33126.08.2019, 11:45

@lays: Dlaczego tak na siłę chcecie ich wypchnięcia z klubu skoro i tak nikogo już nie możemy kupić w ich miejsce ? Sezon jest długi a przy tylu rozgrywkach potrzebne będzie z 30 zawodników, żeby nikogo nie zajechać. Wiadomo, że Elneny i Mustafi to nie asy ale ogólnie lepiej ich mieć niż nie mieć na jakieś puchary myszki miki czy wstępne fazy LE. No chyba, że jakoś wyliczacie, że ich pensje przez pół roku wystarczą na jakiś transfer w co szczerze powiedziawszy wątpię.

Mihex komentarzy: 2360426.08.2019, 11:44

Widzę właśnie powtórkę meczu Bayernu z Schalke. Ale Schalke okradli z 2 karnych xD Goście na varze chyba jedzenie zamawiali, bo perfidne były te zagrania ręką.

Xyzxyz komentarzy: 33526.08.2019, 11:40

Ja nie wiem co wy macie do tego kolasinaca ? Wy sie chyba napilce nie znacie...

kaziu874 komentarzy: 683426.08.2019, 11:36

@lays napisał: "5 dni do konca okienka oby udało się odpalić Mustafiego i Elnenego, a przyszłe okienko to próba odpalenia Mikiego, Koli, Ozila"
Do końca okienka jest jeszcze tydzień.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 11:31

NIKEy komentarzy: 80726.08.2019, 11:30

Znowu nadpadną na Kolasiniaca i będziemy musieli grać Elnenym na lewej obronie przez pół sezonu.

#NachoStay

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 11:30

Dlaczego Monreal mialby byc na trybunach? Przecież on stoi i tak wyżej w hierarchii niż Kolasinac.

thegunner4life komentarzy: 908726.08.2019, 11:29

@Topek:
Nam są niepotrzebni LO, bo my się bronimy cała 11 jak Stoke City to nasza nowa taktyka.

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12626.08.2019, 11:27

Nacho to ma przede wszystkim szanować kontrakt. A on jeszcze obowiązuję. Zresztą nie sądzę, żeby robił głodówkę, gdyby mu powiedzieli, że gra do listopada, a później będą wprowadzali Tierneya. Zaraz będzie Xhaka na LO.

Mihex komentarzy: 2360426.08.2019, 11:22

A nie sorry, chyba jednak Mesut :D

W sumie po odejściu Monreala kto z 1 składu będzie miał największy staż? Xhaka chyba, nie xD?
Martineza nie liczę, bo on w PL raczej nie pogra.

Alonso komentarzy: 1282426.08.2019, 11:18

Kupili w jego miejsce piłkarza i jak chce odejść to niech odchodzi, nie jego problem że Szkot jest kontuzjowany. Co Hiszpan miał tu grać do października lub listopada a potem ławka/trybuny do stycznia bo trener nie ma go w planach? To byłby brak szacunku wobec Monreala który był tutaj wiele lat ważnym piłkarzem, to nie jakaś zapchajdziura jak Jenkinson.

lordpat komentarzy: 336626.08.2019, 11:16

Za rok tego Monreala i tak nikt by nie chcial.

+ wedlug mnie strata 3 gola mozna obwinic po czesci Takze Hiszpana ( wina wiadomo, po stronie Luiza ); ale nikt nie ubezpieczal Davida.
Mysle, ze szybszy pilkarz moglby dogonic Salaha i przynajmniej utrudnic mu zadanie, a nie gosc mogl sobie poprawic pilke z 20 razy przed strzalem.

kaziu874 komentarzy: 683426.08.2019, 11:15

Porażka z Liverpoolem mnie nie ruszyła bo była wliczona w koszty, szkoda tylko tych szans Pepe i Auby. Co do Monreala to moim zdaniem nie powinniśmy go puszczać, ewentualnie w zimowym okienku, no ale Emery wie co robi. Zostało kilka dni do zamknięcia okienka, Mustafi i Elneny powinni jak najszybciej odejść z klubu, reszta piłkarzy na pewno się przyda w walce o cele na ten sezon.

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12626.08.2019, 11:14

Deal Monreala mocno nieodpowiedzialny. Tierney kontuzjowany i na razie jest zagadką, więc ja bym bardziej z nim celował na grudzień. Kola nie przepracował dobrze okresu przygotowawczego i zdarzają mu się kontuzje. W styczniu można było puścić Nacho, teraz będzie się trzeba modlić, żeby nikt nie wypadł.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 11:06

Oficjalka Dzisiaj monreala

grzegorz1211 komentarzy: 1038926.08.2019, 11:05

Deal Monreala trochę bez sensu, Tierney będzie dostępny w październiku musi tez sie przygotować do sezonu bo dość długą mial przerwę od piłki, a Kola lubi łapać drobne urazy mięśniowe, ktore wykluczają go na kilka dni

thegunner4life komentarzy: 908726.08.2019, 10:59

@lays:
Wyjdziemy z Xhaka i Laca na ławce.

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 10:59

Jak myślicie zobaczymy kiedyś nasz zespół w takiej formacji?

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40326.08.2019, 10:57

@pestjusz napisał: "@thegunner4life napisał: "Arsenal 4:2 Tottenham"

To był piekny mecz, wiele emocji i zyczylbym sobie i nam zeby sie powtórzył, wlacznie z wynikiem"

Od biedy może być z zachowaniem czystego konta :)

pierre_afc komentarzy: 1207126.08.2019, 10:57

Mecz ustawił głupi faul Luiza przez, którego Liverpool dostał karnego. Dostaliśmy bramkę na 2:0, zespół otworzył się bo chciał odrobić straty, a Liverpool złapał luz bo też wiedział, że o kolejne sytuacje będzie łatwiej. A potem David odpuścił Salaha przy bramce na 3:0, bo miał żółtą kartkę i zapewne liczył na to, że uda im się go zatrzymać tym bardziej, że daleko jeszcze do bramki było. Jednak mnie osobiście boli, że Emery nie postawił na Lacazette, dla mnie Francuz to pierwszy zawodnik, o którym powinno się pomyśleć przy meczu z lepszym rywalem. A skoro zdecydował inaczej to IMO powinien na początku drugiej połowy go wpuścić skoro widział, że mieliśmy kilka sytuacji, ale brakowało wykończenia.

lays komentarzy: 3987126.08.2019, 10:57

Jutro ma już nie być Monreala bez sensu... czuje, że w takim razie na KFC wyjdziemy 5 z tylu z koła na wahadle

Gunner915 komentarzy: 282426.08.2019, 10:53

@kamilo_oo

20 mln, bo gosc ma cos z kolanem

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 10:49

Niech ugadają ten deal Monreala ale niech to będzie transfer zimą jak już Tierney będzie gotowy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.08.2019, 10:47

Latest from Spain: @RealSociedad agreement with Arsenal over Monreal is total and the club plan to announce his arrival soon.

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 10:44

Przy tej 3 bramce Salaha co Luiz nie zrobił nic, pewnie dlatego że miał już żółtą kartkę i się bał, to Tirney by Egipcjanina pewnie dogonił, niestety Monreal kondycja już nie ta co kiedyś.

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 10:43

@grzegorz1211

To już druga sprawa, bo mogliśmy wywieźć punkty nawet z tymi błędami. Gdyby błędów nie było to byśmy to wygrali.

Gunner915 komentarzy: 282426.08.2019, 10:40

kiedy zobaczymy sklad z Pepe Laca i Auba z przodu? tak trudno skopiowac pomysl na gre Liverpoolu?

grzegorz1211 komentarzy: 1038926.08.2019, 10:39

@mallen:
O porażce zadecydowały indywidualne błędy nowego Mustafiego z mopem na głowie.

grzegorz1211 komentarzy: 1038926.08.2019, 10:36

Bordeaux poważnie zainteresowane Elnenym, a koguty mogą przed meczem z nami stracić Eriksena którym ciągle interesuje się Real i pewnie gdy nie uda im się kupić Neymara, to go kupią

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 10:32

Oglądam powtórkę naszego meczu i ta taktyka Unaia nie była taka zła, chociaż sam jestem zły na niego, że nie wystawił Lacazette i Torreiry (chociaż nie wiemy czy nie chodziło o jakieś urazy lub dyspozycję kondycyjną). Mecz był do zremisowania, a może i do wygrania przy tej taktyce Unaia gdybyśmy mieli wykończenie na najwyższym poziomie.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.08.2019, 10:27

20 mln bo miał tylko rok ważny kontrakt, którego nie chciał przedłużyć, a Lyon chciał coś na nim zarobić

grzegorz1211 komentarzy: 1038926.08.2019, 10:21

Widzę że Luiz to nic innego jak drugi Mustafi w defensywie, tylko z lepszym wyprowadzeniem piłki i dobrym długim podaniem. Sporo starszy i z większą tygodniowka

Ulti komentarzy: 33126.08.2019, 10:21

Z tymi testami to bardzo różnice jest:

a za 20 mln to teraz kupuje się 15 latków do akademii. Szkoda, że nie zaryzykowaliśmy.

Ech0z komentarzy: 1050126.08.2019, 10:18

@Ulti: nie przeszedł testów medycznych w Liverpoolu. Ma coś z kolanem przez co traci duża wartość

Ulti komentarzy: 33126.08.2019, 10:16

Fekir wczoraj brameczka przeciwko Barcelonie. Macie jakąś teorie czemu przy aktualnym rynku tak fenomenalny zawodnik gra w Betisie i to za 20 mln ?

mallen komentarzy: 2124026.08.2019, 10:07

Dean będzie sędziował nasze Derby?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.08.2019, 10:03

@RIVALDO700 napisał: "AFC have not won an away league match against any of the top 6 sides in 1,681days."

Przewiduję, że w tym sezonie przełamiemy tę passę.

macc komentarzy: 472826.08.2019, 10:03

Przypominam, że KFC podobnie jak LFC też jest finalistą LM i jestem pewien, że będą chcieli zagrać to samo co Liverpool w sobotę.

Martwi mnie, że u nas w szatni, nie ma już nikogo, kto mógłby przekazać tym piczkom, jak ważny jest to dla nas-kibiców, mecz.