Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 16:31

@DontCry: beznadziejne porównania na tej stronie to normalka.

DontCry komentarzy: 760825.08.2019, 16:31

Son wraca do składu, od razu na watchlist. :D

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 425.08.2019, 16:30

@lays: @DontCry: Przypominam, że Van Dijk jak grał w Celtiku, to stracili 6 bramek z Legią. Jak można robić z niego Boga?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.08.2019, 16:30

Miedema bramka

DontCry komentarzy: 760825.08.2019, 16:28

@ELAdzik: To jak już używasz beznadziejnych porównań, to ja przypomnę, że w poprzednim sezonie Chambers grał w Fulham, które straciło 81 bramek, najwięcej w całej lidze.

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 16:26

Przypomnę, że jak Holding grał w Bolton stracili prawie 100 bramek. Więc nie wiem czy on może być dla nas takim wybawieniem. Niech zagra cały sezon lub chociaż pół wtedy możemy go ocenić. Bo na tą chwilę to nawet Chambers jest lepszy.

@Gofer999:

Bellerin pod Unaiem gral akurat bardzo dobrze i poprawił znacznie gre w defie, a my wygladalismy znacznie lepiej.

luko_PL komentarzy: 109825.08.2019, 16:24

Niby jest VAR, ale jakby go nie było.. Ewidentnie nadepnięty Silva

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 16:24

Jak działa VAR w PL sędzia dostaje decyzję od kogoś innego sam tego nie sprawdza?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.08.2019, 16:24

Tak samo stawianie Holdinga jako wybawiciela obrony Arsenalu. Chlop zagral kilka dobrych spotkan, kiedys byly na nim wieszane psy jak na Mustafim czy Luizie i jeszcze wraca po ciezkiej kontuzji. Zycze mu jak najlepiej, ale niech tutaj niektorzy nie robia z niego nie wiadomo kogo.

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 16:24

Sedzia widzi z paru kamer a my widzielismy tylko z jednej, z tej co pokazywali 100% karny, szkoda ze w tv nie pokazuja z innego ujecia

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 16:23

To nie był karny?

Gofer999 komentarzy: 1483025.08.2019, 16:23

Liczenie na:

- Holdinga ktory byl lamaga dopoki nie zagral kilka dobrych spotkan zaraz przed kontuzja

- Bellerina ktory bedzie po ciezkiej kontuzji, a przed kontuzja gral mocno w kratke i jedyne co mial do zaoferowania to szybkosc, bo w defensywie byl bardzo slaby

silvano95 komentarzy: 991425.08.2019, 16:23

Chambers powinen dostać szanse wykorzysta to zostaje , nie to ława i tyle .

luko_PL komentarzy: 109825.08.2019, 16:23

Ten VAR to jest śmieszny

Ranczomen komentarzy: 1246325.08.2019, 16:22

Ciekawe ile czasu zajmie obalenie mitu wielkiego Holdinga :X

bartas1984 komentarzy: 37025.08.2019, 16:22

Monaco stabilnie, trzecia kolejka i trzecia czerwona kartka.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.08.2019, 16:21

@pauleta19: wlasnie, Luiz zagral dwa mecze, Mustafi mial fatalny caly sezon. Luiz byl podstawowym obronca Chelsea w zeszlym sezonie, a Mustafi nie łapałby sie tam nawet na ławke. Nie chce tutaj bronic Luiza, ale obecnie na srodek obrony nie ma lepszej opcji.

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 16:20

@pauleta19:

Oby doszedł ten Upamecano i jeszcxe dochodzi Salibka, wróci bellerin I tierney i holding i oby to lepiej wyglądało.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.08.2019, 16:19

Czasami mam wrazenie, ze tu moglby przyjsc najlepszy obronca na swiecie, ale majac przed soba Guendoziego i Xhake bez prawdziwego SPD i tak popelnialby bledy, a Arsenal nadal tracilby gole na potege. Unai ma solidnego Torreire, typowego walczaka, a daje chudziutkiego Guendoziego, ktory obecnie nic nie wnosi.
Jest taki sklad, a nie inny, wiec Unai musi w koncu przejrzec na oczy i zaczac wystawiac najlepszych, czyli m.in. Torreire i Lace. Sam gada, ze lubi i woli wygrywac 5:4, gdzie pada duzo bramek, a na mecz z jedna z najlepszych druzyn w lidze, sadza na lawke najlepszego napastnika w druzynie XD

ELAdzik komentarzy: 252225.08.2019, 16:19

Luiz popełniła błędy i każdy to wie. Też nie gra przed nim Kante tylko Xhaka więc musi być bardziej uważny itd. Ale karnego zrobił w stylu Xhaka. Więc dwóch takich nie potrzebujemy w pierwszej 11. Dodajmy do nich jeszcze Mustafi i cyrkowcy będą w komplecie.

DontCry komentarzy: 760825.08.2019, 16:18

Chambers nowy zbawiciel, jak niegdyś Wilshere. Z całym szacunkiem dla Caluma, ale jedyny powrót do składu na jaki czekam to Rob Holding, mam nadzieję, że wróci do formy z zeszłego sezonu.

Nie mam pojęcia czego się spodziewać po Tierney'u, ale mam nadzieję, że on i Bellerin rozwiążą nasze kłopoty na bokach obrony, bo póki co jest kiepsko. Monreal wczoraj nie nadążał i niestety gra tylko dlatego, że na lewej obronie Kolasinac jest jeszcze słabszy.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10325.08.2019, 16:18

Świetna kolejka w FPL. Szkoda tylko, że dałem C Aubie...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.08.2019, 16:17

@arsenal159 napisał: "przeciez Mustafi ostatnio co drugi mecz tak robil XDD"

Tymczasem Luiz robi to w każdym meczu Arsenalu. Zagrał dwa mecze i zawalił trzy gole. Obaj są tragiczni.

Gofer999 komentarzy: 1483025.08.2019, 16:17

Po meczu. Wczoraj moim zdanie obralismy dobra taktyke, ajk na nasze umiejetnosci i na to co chcielismy osiagnac. Jak juz inni pisali, gdyby Pepe i Auba wykorzystali swoje okazje to kazdy spiewalby tutja inaczej. Mnie natomiast najbardziej rozwoj mlodziezy, fajnie ze Willock jest takim jasnym punktem, ale ja wciaz czekam na pordukt ze szkolki ktory wejdzie z buta i bedzie gwaizda. Jakos inne zespoly potrafia wylapac i wychowac takich zawodnikow tylko nie my.

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 16:15

Jak Wilson blisko. Jazda!

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.08.2019, 16:12

@lays
Logika Emery'ego:
Chambers zagrał na zero z tyłu i w nagrodę usiadł na ławce. W jego miejsce wszedł Luiz i Arsenal stracił 4 gole, z czego polowa poszła na konto Brazylijczyka.

Pampiszon komentarzy: 29225.08.2019, 16:09

@Forever4: Czy nie sądzisz że aby nazwać kogoś największym niewypałem okienka potrzeba więcej niż jednego meczu?
Słusznie będą pisać na DP że k.com to chorągiewki :) Poza tym zgadzam się na 100%.

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 16:08

Ten karny Luiza to żart nie karny, VVD lapal tak Pepe i Aube 2 razy. Sam Luiz przez swoją przeszłość będzie tu gnojony po każdym błędzie. Fakt prxy 3 golu zachował się fatalnie, a inni obrońcy również nie blokując wgl tego strzału, ale w 1 połowie Luiz byl mega pewnym obrońcą. Moim zdaniem w powietrzu bije każdego naszego obrońcę, Sokrates jest w powietrzu słabiutki i nie ma co zmieniać go po 1 meczu.

Na Tottki powinien zostać Willock, powinien byc dorzucony tez Laca, a Ceballos powinien być w centralnej części boiska, a nie na skrzydle.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.08.2019, 16:07

Guendozi OUT, wchodzi Torreira i wszystkie formacje zaczna lepiej funkcjonowac, tyle w temacie.

platinium komentarzy: 139325.08.2019, 16:07

@ChatCrapGetBanged napisał: "David Luiz zagrał pierwszą połowę po profesorsku. W drugiej zrobił głupiego karnego i dał się przedryblować jednemu z najlepszych zawodników ligi."
Jakbym czytał opis pewnego albańskiego cyrkowca. Na razie Luiz zagrał dwa mecze i zawalił trzy bramki - mocno średni bilans. Dla mnie powinien usiąść (jeśli Chambers/Holding będą słabo grali - może wrócić do pierwszej 11), a jak ktoś twierdzi, że po takich błędach powinien grać dalej, to niech zobaczy ile zabrakło nam punktów do top4 w poprzednim sezonie.

Pamiętam jak w dniu transferu Luiza, ktoś wstawił filmik z jego błędami z poprzedniego sezonu - na razie sprawdza się w 100%. Cech też odstawił kabaret w swoim pierwszym meczu z WHU, wszyscy pisali żeby dać mu szansę i wiemy jak to się skończyło

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 16:07

Chciałbym zobaczyć w jakimś meczu duet Luiz & Mustafi.

To byłoby jak bomba z niekontrolowanym zapłonem.

lays komentarzy: 3987125.08.2019, 16:05

Logika k.com

1. Jak można zmienić Chamversa po 1 meczu!
2. Koniec ze zmienianie teamu co kolejkę, potrzebną stabilizacja!
3. Wywalić tego Luiza, drugi Mustafi, Chambers in!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.08.2019, 16:03

Mam tylko nadzieję, że ta wasza logika działa w stosunku do wszystkich zawodników. Bo jak powszechnie lubiany zawodnik popełni błąd to "ogólnie grał dobrze, zdarza się", ale jak Luiz popełni błąd to nagle to jest jedynym kryterium oceniania występu.

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 16:03

@Forever4:

Posadzić Luiza przywrócić Mustafiego!

schnor25 komentarzy: 1854725.08.2019, 15:59

Ledwo co się sezon zaczął, a ja już myślę i marzę o przyszłym, letnim okienku. Brak Mustafiego, Elnenego, Xhaki, Ozila, Mikiego, to byłaby bajka :)

Tevez komentarzy: 408725.08.2019, 15:59

@lordoftheboard: Chambers w środku pola takiego klubu jak Arsenal? Sorry ale nie jesteśmy Fulham.

Barney komentarzy: 2142625.08.2019, 15:58

My i tak jesteśmy w dobrej sytuacji o top4 straciliśmy pkt tylko na Anfiled. Utd i Chelsea przegrywaly i remisowaly własnych stadionach z crystao i Lester.
Wygrać z fotkami i będzie dobrze

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.08.2019, 15:58

Jak David Luiz zdobył LM, LE i mistrzostwo Anglii to dla mnie jedna z największych zagadek futbolu. To że Brazylijczyk oddaje rywalom łatwe gole to żadna niespodzianka tylko charakterystyka, bo robił to przez całą karierę. Gdyby Mustafi zagrał taki mecz jak wczoraj Luiz to dzisiaj policja musiałaby ochraniać jego dom.

Mihex komentarzy: 2360425.08.2019, 15:57

Jakby nie patrzeć Mustafi też nie zawsze grał źle, a już na pewno nie 90 minut, ale właśnie to, że w najważniejszych momentach popełniał błędy jest czynnikiem, który sprawia, że uważamy go za słabego obrońcę. Wątpię aby zawodnik który jest TRAGINCZY przez 90 minut w ogóle wyszedł by w podstawowym składzie.

BizoNxd6 komentarzy: 291425.08.2019, 15:57

Moim zdaniem na tottki musi wyjść chambers, zagrał świetne zawody w 1 kolejce i potrzebuje szansę na grę, ile można wypożyczać i siedzieć na ławce? Gość był najlepszym obrońcą w swojej drużynie w poprzednim sezonie. Sokratis-Chambers>>>Sokratis-Luiztafi

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2019, 15:56

Bo Ozil to len dlatego dał sie wyprzedzic. Gdyby grał normalnie to by go De Bruyne nie przescignał

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30