Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ulti komentarzy: 33124.08.2019, 20:02

Ta strata teraz na skrzydle idealnie opisuje nasz poziom w tym meczu :D

Cartman_KG komentarzy: 370224.08.2019, 20:01

@Er4s: toreira jestjuz na boisku ziom. Z tym chambersem to wyluzuj a z laca się zgodzę że mógł wejść za willocka np.

thegunner4life komentarzy: 908724.08.2019, 20:01

@MadMax14:
We wrześniu jeszcze Old Trafford

berno90 komentarzy: 73424.08.2019, 20:01

I to wieczne usprawiedliwienie „siebie”, ze jesteśmy dopiero w fazie budowania drużyny, a takie Live jest budowane 4 lata. (Smiechlem)

To nie chodzi o to, żeby wygrywać z takim Live na wyjeździe, żeby ich dominować przez 70min.
Chodzi o samo podejście.
Guendo mówi przed meczem, ze jedziemy wygrać, a po minie Emerego jedyne co widać to to, ze przed meczem miał kupę w majtach.

Emery out.

gnabry_ komentarzy: 5763 newsów: 124.08.2019, 20:01

@Gofer999: Skoro ma problemy ze zdrowiem to po co w ogóle siada na ławkę??

kaman17 komentarzy: 503324.08.2019, 20:01

Karny zabił mecz

Gunner915 komentarzy: 282424.08.2019, 20:01

Wykupiłem dzisiaj canal+ do końca roku specjalnie przed tym meczem... dzięki kanonierzy kolejny raz.

mitmichael komentarzy: 4924324.08.2019, 20:01

Dwie bramki na konto Luiza

Er4s komentarzy: 339024.08.2019, 20:01

@Cartman_KG:
Torreira? Chambers? Lacazette?

lolkoznoob komentarzy: 96824.08.2019, 20:01

szkoda mi piłkarzy to nie są zawodnicy pod takie granie, widocznie ktoś źle ich prowadzi

kubex komentarzy: 577224.08.2019, 20:01

@Er4s: Nie wiesz kto jest lepszy bo nie ma Cie na treningach Arsenalu. Myślisz, że lepszy jest ktoś kto więcej kosztuje albo ktoś kto powinien być lepszy... tak to nie działa. Toreira wszedł i widać, że forma to taka se.

majormati komentarzy: 195424.08.2019, 20:01

Było brać Guardiole jak był do wzięcia i pogonić dziadka kurczowo trzymajacego sie stołka.

MadMax14 komentarzy: 271824.08.2019, 20:00

@Sobieski14: Xhaka jest tam z prostego powodu. Ma wrzucać piłki za kołnierz obrony Live.
A bardziej miał.
Dla mnie pomysł Emeryta miał jakiś sens. Nie przewidział jednak, że Auba i Pepcio nie będą w stanie strzelić nawet jednego gola.
Zgodzę się jednak, że w połowie trzeba było coś zmienić i tu kamyczek do ogródka hiszpana.

BizoNxd6 komentarzy: 291424.08.2019, 20:00

@Er4s

Stwierdzasz to po 1 meczu z najlepszą drużyną w Europie? Przestań chłopie, realnie to możemy się bić tylko u nas na Emirates z Topką, na City,chelsea,tottkach będzie mega trudno na wyjazdach a u nas w miarę zawsze coś tam wyniesiemy, walczymy o top4 przypominam a nie o mistrzostwo, to było do przewidzenia skład wystawił jaki wystawił i trudno. żyje się dalej nie załamujcie się!

Er4s komentarzy: 339024.08.2019, 20:00

Smiejecie sie z Hendersona czy Wijnalduma a chłopaki połykają tyłkiem przez sen tych Guendouzich, Xhakow i innych przypadkowiczów...

Gofer999 komentarzy: 1483124.08.2019, 20:00

@gnabry_: moze problemy ze zdrowiem

Freo98 komentarzy: 669524.08.2019, 20:00

Kocham Xhake i jego powroty szybkie do obrony

simson16 komentarzy: 461524.08.2019, 20:00

@MadMax14: nie wiem co bierzesz, ale radzę odstaw to jak najszybciej....

thegunner4life komentarzy: 908724.08.2019, 20:00

@Barney:
Bo jego ten wynik zadawlala. On tylko piątki nie chce dostać. Nic innego nie chciał osiągnąć.

Mihex komentarzy: 2360424.08.2019, 20:00

Najgorsze jest to, że jedynym pozytywem po 1 połowie była obrona. Teraz to nie ma MVP nawet u nas xd

gnabry_ komentarzy: 5763 newsów: 124.08.2019, 20:00

Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego nadal nie wszedł Lacazette przy stanie 0:3 w 72 minucie????????!!

Marcel90 komentarzy: 835824.08.2019, 20:00

Laca w pierwszym na Tottenham i tyle w temacie. Jak Emery to widzi inaczej to niech zacznie jeszcze bardziej analizować mecze

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 324.08.2019, 20:00

Oni na dwa metry przy ataku pozycyjnym nie mogą celnie podać.

Cartman_KG komentarzy: 370224.08.2019, 19:59

@Er4s: kto niby jest lepszy na lawce?

KrisPL komentarzy: 32424.08.2019, 19:59

Mam nadzieję że będzie kiedyś z nami trener pokroju Kloppa albo Guardioli, prawda jest taka że przy całym szacunku do Emerego to jest tylko szkoleniowcem dla przeciętnych drużyn a nie dla tych które walczą o najwyższe cele. PSG go zweryfikowało...

Serduszko komentarzy: 117924.08.2019, 19:59

Arsenal 6. miejsce w lidze....Liverpool 2. miejsce z jedną porażka , LM , SPE ....wnioski same się nasuwają .

raidenarsenal komentarzy: 10024.08.2019, 19:59

Niech ktos mi sensownie wytlumaczy dlaczego nie gramy 3 CB dzisiaj? Zwlaszacza przy 2 szybkich napastnikach

@losnumeros: van Dick był faulowany a nie faulował. Był faulowany przez sokratisa

Barney komentarzy: 2142624.08.2019, 19:59

Emeryt się kompromituje przegrywamy 3 ,A ten nie wprowadza nikogo do ofensywy

Er4s komentarzy: 339024.08.2019, 19:58

Beznadziejny zespol. Szkoda slow. Duzo lepiej wygladalo Norwich na Anfield czy Southampton.... malo cos pozytywow.... bardzo słabą druzyne mamy, tak realnie patrzac na 6-9 miejsce. W dodatku lepsi pilkarze siedza na lawce a beznadziejni graja w jedenastce. Szkoda. Mozna zawsze lepszych wystawiac.

kamo99111 komentarzy: 728224.08.2019, 19:58

@Mrooz napisał: "Skończcie płakać panienki. Liverpool budowany już z 4 lata z głową a Emery sprząta gówno po wengerze za 3 lata możemy płakać przy takim wyniku teraz trzeba powiedzieć że Liverpool city i Tottenham są o wiele przed nami top 4 będzie dobre i powrót do ligi mistrzów to jest nasz realny cel"

Czlowieku Emery prawdopodobnie ma jednen z lepszych ofensywnych tercetow w Anglii i Europie... A on muruje... Tu i za 100 lat budowania skladu i sprowadzania Messich i Ronaldow nic nie da. Nasi wychodza juz osrani w szatni. Po prostu Emery jest trenerem dobrym na Seville. Ten gosc i jego chrzanienie o 5:4 lepsze niz 1:0 bylo totalnie pod publiczke. W baku tez wyszlismy psrani i tez dostalosmy baty!

MadMax14 komentarzy: 271824.08.2019, 19:58

@thegunner4life: Zgodze się z Tobą, że gra nie powala. Jest topornie i męcząco.
Ale nie da się ukryć, że Emery ma taktykę, wychodzi na mecz z pomysłem na to jak rozpracować przeciwnika, dostosowuje to do oponenta.
Ja powiedziałem, że Unaia ocenię na koniec 2020 roku i tak też zrobię.
Na razie mamy 3 spotkanie w sezonie i nie oceniam nic. Pierwszy mecz z Topem, do tego takim topem.
Zobaczymy za tydzień Totki, którym bliżej do naszego poziomu niż nam do Live.

PRZEMAS komentarzy: 24424.08.2019, 19:58

Przez takie mecze jak ten widac dlaczego Emery jest w Arsenalu a nie PSG

gunners007 komentarzy: 954324.08.2019, 19:58

@pumeks napisał: "Po stracie 2 gola nie zareagował i nie zmienił ustawiania na ofensywne z pressingiem"
Jak się na treningach trenuje murarkę to ciężko, żeby za pstryknięciem palca przejść na wysoki pressing.

losnumeros komentarzy: 1327824.08.2019, 19:58

Panie Emery, to jest ten geniusz taktyczny o którym tak mówią? Ogólnie to nie wiem jaki pomysł był na mecz. Karnego nie było, bo Van Dijk faulował, ale to nie zmienia faktu, że nadal gramy słabo, a zmian brak. Przy 2-0 to już powinny być ofensywne zmiany, stawiamy wszystko na jedną kartę. A my nadal gramy jak pizd*.
To tylko opinia o tym meczu, a nie krytyka tenera na cały sezon.

BogdanVanBommel (zawieszony) komentarzy: 12124.08.2019, 19:58

Baty

kubex komentarzy: 577224.08.2019, 19:58

Mogliśmy prowadzić po kontrach przynajmniej 1:0 ale i tak by nas dojechali jak cała drużyna stoi we własnym polu karnym. Taktyka nietrafiona ale i tak Liverpol 8 na 10 meczów z nami by wygrał na ten moment.

Gofer999 komentarzy: 1483124.08.2019, 19:58

@MadMax14: komentarz klasa.

Jak ostatnio pisałem, ze spadkowicze lepiej grają z Topem niż Arsenal to wszyscy nazywali mnie trollem. Macie swój śmieszny klub który regularnie zbiera bary od wszystkich z Topu.

Barney komentarzy: 2142624.08.2019, 19:58

Mam nadzieję, że Chambers wskakuje don podstawowoego składu.

sebaarsenal komentarzy: 166924.08.2019, 19:57

Emery zespuł ten mecz już przed meczem mówiąc na konferencjach ze najlepiej by chciał ominąć ten mecz i nie.jechac na anfield. Piczka jak cała drużyna

Serduszko komentarzy: 117924.08.2019, 19:57

Na średniaków w lidze to skład mamy w miarę ok. ,ale nie na drużyny z topu.

Oldgunner3 komentarzy: 1009324.08.2019, 19:57

Ten mecz jak i wyjazd do city to raczej mecze spisane na straty;zawsze można się pocieszac,że dostaliśmy baty od najlepszej ekipy minionego sezonu;a przy 3 do tyłu nie mając nic do stracenia może choć przez chwilę nasi pokażą ,że też umieją grać w piłkę.

mitmichael komentarzy: 4924324.08.2019, 19:56

A Lacazette jak nie wszedł tak pewnie nie wejdzie

macc komentarzy: 472824.08.2019, 19:56

Ciemność widzę

Mihex komentarzy: 2360424.08.2019, 19:56

Ten brak zmian to żart. Wprowadza DMa za niewidzialnego rozgrywającego przy 3-0. Zero zmian które mogłyby realnie coś zmienić. Jak już jest blamaż to daj ten pełny atak, bo a nuż coś wpadnie i zmniejszy wymiar porażki.

PhiLife komentarzy: 96824.08.2019, 19:56

@MadMax

A za pobity rekord że strzałami celnymi przeciwko manu, to obarczałeś Wengera czy piłkarzy?