Kolejne rozczarowanie: Everton 2:1 Arsenal

Kolejne rozczarowanie: Everton 2:1 Arsenal 19.12.2020, 21:19, Jakub Całka 988 komentarzy

Arsenal po raz kolejny przegrywa ligowy mecz. Tym razem pogromcą Kanonierów został Everton. Ekipa Mikela Artety dość szybko straciła bramkę po golu samobójczym, lecz Nico Pepe, który wykorzystał rzut karny, dał nadzieję kibicom. Jednak bramka Miny pod koniec pierwszej połowy okazała się ostatnią w tym spotkaniu, a sympatycy Kanonierów muszą ponownie przełknąć gorycz porażki.

W 22 minucie spotkania wynik otworzył Rob Holding. Po dośrodkowaniu byłego gracza Kanonierów - Alexa Iwobiego - piłka spadła na głowę Dominica Calwerta-Lewina, którego strzał odbił się od Roba Holdinga i piłka wpadła do siatki.

W 33 minucie sprytnym rajdem w pole karne popisał się Ainsley Maitland-Niles, błąd popełnił Tom Davies, który sfaulował obrońcę Arsenalu i arbiter Andre Marriner wskazał na wapno. Nico Pepe z zimną krwią wykorzystał jedenastkę i dał sympatykom Arsenalu nadzieję na dalszą część spotkania.

Radość Kanonierów nie potrwała zbyt długo, gdyż w 45 minucie idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Yerry Mina. Wcześniej znakomitą paradą popisał się Bernd Leno po strzale Dominica Calverta-Lewina, ale, jak widać trudy Niemca zdały się na nic, ponieważ już minutę po tym piłka i tak znalazła drogę do siatki i zawodnicy Mikela Artety schodzili do szatni na przegranej pozycji.

W drugiej połowie Kanonierom nie dopisywało szczęście. W 54 minucie świetną okazję miał David Luiz, lecz piłka po jego strzale z głowy trafiła tylko w słupek. Podopieczni Mikela Artety, mimo iż przeważali, to ich gra pozostawiała wiele do życzenia, więc Hiszpan w 64 minucie zdecydował się na pierwszą zmianę - boisko opuścił Mohamed Elneny, a pojawił się na nim Joe Willock.

Jedno z ważniejszych dla kibiców Kanonierów wydarzeń w tym meczu miało miejsce w 71 minucie. Po niemal ośmiomiesięcznej przerwie od gry w piłkę na murawie pojawił się Gabriel Martinelli, który zastąpił Nicolasa Pepe, jednak Brazylijczyk miał zbyt mało czasu, aby zademonstrować pełnie swoich umiejętności w tym meczu.

Kanonierzy praktycznie przez cała drugą połowę przeważali, lecz nie byli w stanie zdobyć wyrównującej bramki. Szansę pod koniec spotkania miał Bukayo Saka, lecz dobrą interwencję zaliczył Jordan Pickford. Niedługo po tym mecz dobiegł końca, a Mikel Arteta wraz ze swoimi piłkarzami ma niemały orzech do zgryzienia, gdyż Kanonierzy notują najgorszy ligowy start od sezonu 1974/75.

Everton: Pickford - Holgate, Mina, Keane, Godfrey - Sigurdsson, Doucoure, Davies - Iwobi (83' Coleman), Calvert-Lewin (93' Tosun), Richarlison (92' Kenny)

Arsenal: Leno - Holding, Luiz, Tierney - Maitland-Niles, Ceballos, Elneny (64' Willock), Saka - Pepe (71' Martinelli), Nketiah(76' Lacazette)

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
enrique komentarzy: 1910320.12.2020, 15:02

@Armata500: Taaa. Jak popracujesz trochę na kuchni to się szybko zorientujesz kto tam naprawdę gotuje :)

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 320.12.2020, 15:02

Milan zaczyna mecz ze srednia wieku 22
strzela gola w 6 sekundzie ..

Dominik11 komentarzy: 2016520.12.2020, 15:01

@Pietraszko: Fajny żart tylko ta końcówka. Win~ za porażki ponoszą piłkarze a zwolniony jest trener.

enrique komentarzy: 1910320.12.2020, 15:01

@Pietraszko: ?

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 14:59

jak podaje Sky sport News" ARTETA OFICJALNIE ZWOLNIONY!

według dziennikarzy sky sport news zarząd arsenalu podjął trudną decyzję i OFICJALNIE ZWOLNIŁ ARTETĘ z odpowiedzialności za ostatnie porażki ligowe. Winę za porażki ponoszą piłkarze- taka jest teza zarządu.

grzegorz1211 komentarzy: 1029520.12.2020, 14:59

@Armata500 napisał: "Tak. Tylko, że asystent trenera, to de facto też trener"
Tylko że nie samodzielny, Doradzać z boku to nie to samo co podejmować samodzielne decyzje.

Mariusz28 komentarzy: 495120.12.2020, 14:58

@Armata500: źle sprecyzowałem, moja wina. Chodzi mi o to, że masa graczy PC też narzeka na Cyberpunka i tego nie rozumiem.

Sandbead komentarzy: 341920.12.2020, 14:52

@NineBiteWolf: Nie no ale nie możesz z pełną powagą powiedzieć, że Arsenal nie jest pechowy. Chociażby te nieszczęsne kontuzje - przychodzi kozak Partey bach kontuzja, wyrasta nam świetna gwiazda Martinelli - bach długoterminowa kontuzja, Cazorla trzyma środek pola i dzieli i rządzi - bach bardzo długoterminowa kontuzja. I tak non stop - ja wiem, że inne kluby też trapią kontuzje bo taki jest ten sport ale jednak zazwyczaj to o Arsenalu mówi się Szpital FC i to nam zawsze w kluczowych momentach sezonu od wielu lat wypadają najbardziej kluczowi gracze.
Kolejna rzecz - decyzje sędziowskie. Nikt mi nie wmówi, że na tym polu Arsenal nie jest jednym z najbardziej pechowych klubów w PL - non stop jakieś wątpliwe czerwone kartki (gdzie w podobnych albo jeszcze gorszych sytuacjach taki np. Varchester United jest traktowany o wiele pobłażliwiej), jakieś niepodyktowane ewidentne karne, brak czerwonych kartek w drugą stronę i tak można wymieniać i wymieniać. Nawet wczoraj komentatorzy przytoczyli statystykę, że od początku istnienia Premier League to my i Everton wyłapaliśmy najwięcej czerwonych kartek w PL - i teraz odpowiedzcie mi, czy my na prawdę gramy/ graliśmy kiedykolwiek na tyle ostrą piłkę żeby taką statystykę wyśrubować?
Albo na przykładzie tego co pisałeś o Brighton: bo nam to sie nie zdarzaly w przeszlosci mecze, w których dominowaliśmy ale albo bramkarz drużyny przeciwnej grał mecz życia (mecz z United i kilkanaście obronionych strzałów De Gei, łącznie 30+ oddanych a w drugą stronę 3 kontry i przegrana?) albo jakiś debiutant nam strzelał bramki (Rashford za Van Gaala?) albo ogólnie wpadały farfocle po jakichś pół sytuacjach i traciliśmy głupio punkty.

Dlatego serio nie uważam, żeby na tle innych zespołów czy chociażby właśnie nas Brighton był największym pechowcem dekady

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13020.12.2020, 14:50

@Mariusz28 napisał: "Naprawdę nie czaję tej nagonki."

No to chyba sam w swoim komentarzu sobie odpowiedziałeś. Piszesz o wersji na PC, a największa nagonka jest na PS4, która jak sam zauważyłeś, jest paskudna. No to czego nie czaisz?

@enrique napisał: "Nie każdy asystent zostanie dobrym trenerem, tak samo jak nie każdy kelner zostanie dobrym kucharzem."

Tak. Tylko, że asystent trenera, to de facto też trener. A kelner najczęściej nie jest kucharzem ani pomocą kuchenną. Kelner to kelner.

PietrasM komentarzy: 249420.12.2020, 14:49

grzegorz1211 komentarzy: 1029520.12.2020, 14:49

Jeszcze jeden i mamy 16 miejsce

sebastix11 komentarzy: 599220.12.2020, 14:47

Arteta out !!!

Mariusz28 komentarzy: 495120.12.2020, 14:47

Tak odbiegnę od tematu. Ogrywa ktoś Cyberpunka?
Nie rozumiem tej fali hejtu. Znaczy tak, na ps4 to faktycznie wygląda paskudnie, ale na pc jest ok. Sam mam średni komputer, gierka chodzi mi na średnich ustawieniach i do tej pory może 2-3 błędy miałem (ale nie takie, który wymagały ponownego uruchomienia gry czy coś w tym rodzaju). Fabuła jest świetna, fajne mechaniki, rozwój postaci. Sam świat strasznie wciąga, jest masa smaczków. Jak na początku system walki trochę mi nie pasował to po przegraniu prawie 30h stwierdzam, że daje sporo radości. Naprawdę nie czaję tej nagonki.

vergil99111 komentarzy: 128620.12.2020, 14:46

Danny to przekot!

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 320.12.2020, 14:46

Welbeck strzela gola!

MCX018 komentarzy: 138820.12.2020, 14:46

@mruw: Ja po dziś dzień się zastanawiam, co takiego Arteta musiał nagadać w tym zarządzie że tyle go trzymają? Jak on ich tak omamił?

Barney komentarzy: 2092320.12.2020, 14:46

Welbz się rozkręca:) jeszcze 1 i spadamy na 16

Barney komentarzy: 2092320.12.2020, 14:44

Tak sobie myślę może Arsenal musi spaść na samo dno i Kronke nas sprzeda i kupi nas jakiś miliarder i dla odmiany zainwestuje

Sandbead komentarzy: 341920.12.2020, 14:38

@Sandbead napisał: "Co ciekawe wczoraj ktoś tutaj pisał, że Arteta punktuje słabiej od Emeryego, a okazuje się, że w PL Arteta dalej ma minimalnie wyższą średnią punktów - 1.86 względem 1.85 Emery'ego. Ja nie wiem jak to jest w ogóle możliwe XD"

A nie, przepraszam - chodzi o całokształt karier jako menadżerowie. W takim razie to wiele wyjaśnia - Arteta nabija masowo punkty w LE, za to wywala się na pysk w PL natomiast Emery lubił sobie pogubić punkty i tu i tu i dlatego ma niższą średnią - w samej PL ma jednak sporo wyższą

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202320.12.2020, 14:38

sheffield wraca do gry...,
jak dziś dowiezie i za pare dni ogra kiepski everton to dopiero zaczną się emocje... :)

Sandbead komentarzy: 341920.12.2020, 14:36

thegunner4life komentarzy: 899020.12.2020, 14:36

@Pietraszko:
Kurczę to faktycznie może być to.

cwalin komentarzy: 236420.12.2020, 14:35

Co z tym Barista bo nie kumam?Poważnie nie jestem w temacie.

Sandbead komentarzy: 341920.12.2020, 14:35

@Pietraszko napisał: "Moim zdaniem największym problemem drużyny Artety jest to że więcej goli traci niż strzela i dlatego nie wygrywają."
Fantastyczna analiza.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 14:33

cwalin komentarzy: 236420.12.2020, 14:32

Za Artety 1 mecz mi się podobał 2-0 z United rok temu.Reszta była tak żenująca że oczy bolały.

Sandbead komentarzy: 341920.12.2020, 14:32

@NineBiteWolf napisał: "Gdyby fortuna nienawidziła Arsenalu w takim samym stopniu jak Brighton, bilibyśmy się z Szabelkami o 19 miejsce."
No tak, bo fortuna to od zawsze nam sprzyja xd

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 14:29

Dziesiąte miejsce jak trofeum...

enrique komentarzy: 1910320.12.2020, 14:28

thegunner4life komentarzy: 899020.12.2020, 14:27

W ogóle to jest gorzej niż ktokolwiek tutaj pisał.

Przed meczami: Burlney, Sotton, Everton każdy tzn. Większość w tym ja stawiała że będzie 3 pkt.

No to życie zweryfikowało i mamy 1 pkt. Wobec tego przewidywania moje, że po Boxing Day Arsenal będzie mieć 17-20 pkt. Też są do niczego. Bo Arsenal przy dobrych wiatrach będzie mieć ok 16 pkt myślę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028220.12.2020, 14:24

Sukcesem będzie zakończenie ligi w pierwszej dziesiątce.

O pucharach w przyszłym sezonie to my możemy zapomnieć czy to z Arteta czy z nowym menadżerem.

Barney komentarzy: 2092320.12.2020, 14:23

Powinni go zwolnić teraz bo liga dopiero za tydzień , A tak co Boulda wezmą xD

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 14:22

@thegunner4life: w swoich wypowiedziach przypomina mi Wengera w swoim najgorszym okresie gdy prowadził Arsenal. Powielane brednie.

thegunner4life komentarzy: 899020.12.2020, 14:22

Nie wiem czy to ważne. Ale wlaśnie Shieffild prowadzi z Brigton to ważny wynik dla nas w kontekście walki o utrzymanie.

vergil99111 komentarzy: 128620.12.2020, 14:22

Sheffield > Arsenal

Barney komentarzy: 2092320.12.2020, 14:22

Kurde Sheffield prowadzi brighton musicie zepchnąć nas na 16

mruw komentarzy: 413420.12.2020, 14:21

@MCX018: zazdroszczę im cierpliwości w takim razie...

thegunner4life komentarzy: 899020.12.2020, 14:20

@call_me:
Nie każdy. Ja bardzo chciałem Carla, bo to jest bardzo doświadczona osoba i świetny trener. A nikogo lepszego wtedy nie było.

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 14:16

@Barney: z Francji wychodzi wielu bardzo dobrych zawodników co zasilają mocne europejskie kluby. Arsenal jakoś nie potrafi trafić z graczami z tej ligi.

MCX018 komentarzy: 138820.12.2020, 14:15

@Barney napisał: "W mediach coś jest o zwolnieniu artety ?"

Czytałem, że powoli zarząd zaczyna tracić cierpliwość i posada Artety jest zagrożona.

thegunner4life komentarzy: 899020.12.2020, 14:11

Też przestaliście już czytać wywiady po meczu z Artetą? Bo ja tak. Tak jak wcześniej w pewnym momencie z Emerym i później z Wengerem. Niczego ciekawego człowiek się już od Baristy nie dowie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594520.12.2020, 14:11

Za Emerym płaczecie? Marcin Najman ma dla was dobrą radę. Weźcie rozbieg i dalej chyba wiecie co zrobić.

Barney komentarzy: 2092320.12.2020, 14:08

W mediach coś jest o zwolnieniu artety ?

Teraz puchar ligi czy coś?bo widzę , że liga dopiero za tydz gra

grzegorz1211 komentarzy: 1029520.12.2020, 14:08

@Paul77 napisał: "Zrobiono krzywdę klubowi, ale i Artecie biorąc chłopa tak niedoświadczonego"
Jak mi żal Artety że taką krzywdę mu zrobili.

@Paul77:

Ja bym w ogóle zakazal wprowadzania z francuskiej ligi bo 90% to niewypały.
I zakaz kupna graczy po 30

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 320.12.2020, 14:02

@NineBiteWolf: Brak słów. Arteta swoją drogą, piłkarze swoją drogą.

Żałosne.

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 14:02

Oglądam właśnie Lyon i jeśli Aouar ma być zbawieniem dla Arsenalu, to ciemno to widzę. Chłop albo spuścił z tonu, albo jest przereklamowany. Komentatorzy nawet mówią że to nie jest czołowy zawodnik Lyonu.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 13:59

Po zatrudnieniu Emerego okazało się, że późny Wenger taki zły nie był, po zatrudnieniu Artety okazało się że Emery taki zły nie był. Po zatrudnieniu Allegriego okaże się że Arteta taki zły nie był?

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 320.12.2020, 13:58

@Traitor: Nie tyle zwolnienie co kara dla zawodników. Nie można bezkarnie tak słabo wykonywać swojej pracy.