Kolejne rozczarowanie: Everton 2:1 Arsenal

Kolejne rozczarowanie: Everton 2:1 Arsenal 19.12.2020, 21:19, Jakub Całka 988 komentarzy

Arsenal po raz kolejny przegrywa ligowy mecz. Tym razem pogromcą Kanonierów został Everton. Ekipa Mikela Artety dość szybko straciła bramkę po golu samobójczym, lecz Nico Pepe, który wykorzystał rzut karny, dał nadzieję kibicom. Jednak bramka Miny pod koniec pierwszej połowy okazała się ostatnią w tym spotkaniu, a sympatycy Kanonierów muszą ponownie przełknąć gorycz porażki.

W 22 minucie spotkania wynik otworzył Rob Holding. Po dośrodkowaniu byłego gracza Kanonierów - Alexa Iwobiego - piłka spadła na głowę Dominica Calwerta-Lewina, którego strzał odbił się od Roba Holdinga i piłka wpadła do siatki.

W 33 minucie sprytnym rajdem w pole karne popisał się Ainsley Maitland-Niles, błąd popełnił Tom Davies, który sfaulował obrońcę Arsenalu i arbiter Andre Marriner wskazał na wapno. Nico Pepe z zimną krwią wykorzystał jedenastkę i dał sympatykom Arsenalu nadzieję na dalszą część spotkania.

Radość Kanonierów nie potrwała zbyt długo, gdyż w 45 minucie idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Yerry Mina. Wcześniej znakomitą paradą popisał się Bernd Leno po strzale Dominica Calverta-Lewina, ale, jak widać trudy Niemca zdały się na nic, ponieważ już minutę po tym piłka i tak znalazła drogę do siatki i zawodnicy Mikela Artety schodzili do szatni na przegranej pozycji.

W drugiej połowie Kanonierom nie dopisywało szczęście. W 54 minucie świetną okazję miał David Luiz, lecz piłka po jego strzale z głowy trafiła tylko w słupek. Podopieczni Mikela Artety, mimo iż przeważali, to ich gra pozostawiała wiele do życzenia, więc Hiszpan w 64 minucie zdecydował się na pierwszą zmianę - boisko opuścił Mohamed Elneny, a pojawił się na nim Joe Willock.

Jedno z ważniejszych dla kibiców Kanonierów wydarzeń w tym meczu miało miejsce w 71 minucie. Po niemal ośmiomiesięcznej przerwie od gry w piłkę na murawie pojawił się Gabriel Martinelli, który zastąpił Nicolasa Pepe, jednak Brazylijczyk miał zbyt mało czasu, aby zademonstrować pełnie swoich umiejętności w tym meczu.

Kanonierzy praktycznie przez cała drugą połowę przeważali, lecz nie byli w stanie zdobyć wyrównującej bramki. Szansę pod koniec spotkania miał Bukayo Saka, lecz dobrą interwencję zaliczył Jordan Pickford. Niedługo po tym mecz dobiegł końca, a Mikel Arteta wraz ze swoimi piłkarzami ma niemały orzech do zgryzienia, gdyż Kanonierzy notują najgorszy ligowy start od sezonu 1974/75.

Everton: Pickford - Holgate, Mina, Keane, Godfrey - Sigurdsson, Doucoure, Davies - Iwobi (83' Coleman), Calvert-Lewin (93' Tosun), Richarlison (92' Kenny)

Arsenal: Leno - Holding, Luiz, Tierney - Maitland-Niles, Ceballos, Elneny (64' Willock), Saka - Pepe (71' Martinelli), Nketiah(76' Lacazette)

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
mruw komentarzy: 413420.12.2020, 18:55

@Kiepomen: może to być związane z tym, że w 17/18 to ostatni sezon Wengera, ale ja sie nie znam

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.12.2020, 18:51

No właśnie i te indywidualności odróżniają United o chociażby Arsenalu. Dlatego zawsze są w gronie faworytów do top 3. O mistrzostwie nikt na razie nie mówi ale top3 jak najbardziej w zasięgu.

Chakaa komentarzy: 191220.12.2020, 18:51

@Paul77: 'rzadnej'
aha

Kiepomen komentarzy: 432920.12.2020, 18:49

Nęka mnie coś. Tak sobie siedzę z otwartym umysłem i zadaje sobie pytanie dlaczego Lacazette po takim sezonie 17/18 gra taki pazdzierz. Nie wiem jakie wy mieliście odczucia po tamtym sezonie, ale dla mnie to był najlepszy zawodnik, który był najlepszy u nas z dużym luzem z tyłu. Przychodzi kolejny sezon, i to jest zupełnie inny zawodnik. Myślicie, że stoi za tym coś innego niż słaba psychika piłkarza, który nie potrafi utrzymać takiej formy? Mówicie co chcecie, ale dla mnie Lacazette do czasu 18/19 to przekapitalny zawodnk.

Simao12 komentarzy: 775220.12.2020, 18:49

W MU są po prostu indywidualności, nic wybitnego w ich grze nie ma.

Ziebka komentarzy: 265920.12.2020, 18:47

@D14:

Ogolnie wydaje mi się ze przy tym co gra nasza pomoc to Özil zasługuje na kolejna szanse. Został odsunięty nic nie pisze w mediach nie płacze. Trochę jego agencik robi gownoburze. Ja tam zawsze Ozila lubiłem. Nigdy to nie był typ zawodnika który dobrze zagra w defensywie, ale zawsze potrafił odmienić oblicze meczu

dando1234 komentarzy: 43420.12.2020, 18:44

@Paul77: to fakt. Ale czy aktualnie masz kogoś innego do spróbowania? Mustafi, chambers?? Z jakiegoś powodu tu przyszedł, ja tam dałbym mu szanse xd

D14 komentarzy: 436620.12.2020, 18:43

@Ziebka:

też uważam, że to decyzja zarządu, ale mimo wszystko obstawiam, że zostanie zgłoszony i nawet już czytałem dzisiaj plotki na ten temat, że od stycznia niemiec wróci do łask xd

Freo98 komentarzy: 640520.12.2020, 18:42

no szac Taylor

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.12.2020, 18:42

Paul77 owszem, pakuje się wielkie pieniądze i każdy kto zna się na piłce widzi poprawę, Ole to nie jest doświadczony trener i często zalicza wtopy ale progress z sezonu na sezon jest zauważalny.
Nie widzę powodów dlaczego United niemiałoby być w czołowej trójce. Powiedziałbym nawet że to raczej pewne. Będzie to walka z City i Chelsea 2 i 3 pozycję.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:40

@polandblood: Asus Crosshair VIII HERO Wifi

@polandblood: Nie powinien się grzać, nawet bez radiatora, jak będziesz go tak używał.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.12.2020, 18:39

@Marcinafc93: Dzięki, co to za płyta z ciekawości?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:39

@polandblood: Ja nie renderuje nic, typowo pc do gier używam, więc powyżej 40 stopni nie wchodzi.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.12.2020, 18:38

@Marcinafc93: Gierka i kopiowanie jakiegoś pliku raz na jakiś czas.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:38

@arsenallord: Pomoc Manu, a Arsenalu to przepaść 2 lvl

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 18:38

@solszan: popatrz gdzie przez te sezony odkąd odszedł Ferguson jest United.
Jedynym argumentem jest to że pakuje się tam ciągle wielkie pieniądze.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.12.2020, 18:37

@Marcinafc93: Ale bez radiatora jest sens? Jak u Ciebie temperatury, bo gdzie nie wejdę to ktoś narzeka, że strasznie się ten dysk grzeje i czy nie lepszą opcją byłoby https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-a2000-500-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-sa2000m8-500g-5939304/

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11720.12.2020, 18:37

Ole*

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:37

@polandblood: Jak, renderujesz to będzie miał dość spore temperatury, bez chłodzenia żadnego, ale do gier nie przekracza 40 stopni. Dysk warty uwagi, bo nie zwalnia przy większym zapełnieniu.

Ile*

Ile to jednak przy Artecie pan trener.

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 18:36

@dando1234: facet w wieku 27 lat, nie grający w rzadnej czołowej europejskiej lidze ma być wzmocnieniem. Grał w Brazylii i nie wiem co tam prezentował.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:36

@polandblood: Będzie pasował, ja mam chłodzenie na dysk z płyty głównej dołączony, ale te od EK też będziej, jak najbardziej spełniał swoje zadanie.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.12.2020, 18:36

Paul77 United to zawsze kandydat do podium, 1 połowa tamtego sezonu gra piach, a na koniec top4, teraz mecz zaległy i 2 miejsce. Kilka słabszych meczów się przydarzyło w tym sezonie ale bez przesady, gdyby teraz Arsenal albo totki grałyby przeciwko MUtd wiadomo jakby się to skończyło

sWinny komentarzy: 782520.12.2020, 18:34

@paw3u: Nie oszukujmy się, Elneny to bardzo solidny średniak i nic więcej. To, że wyszedł mu mecz na OT o niczym nie świadczy, bo pozostałe 500 spotkań Egipcjanin gra bardzo asekuracyjnie, żeby nie stracić i nie popełnić błędu. Takie coś się ceni, ale nie w takim klubie jak Arsenal. Tutaj trzeba właśnie takiego Parteya co ciągnie grę do przodu.
Natomiast jeśli w jakimś spotkaniu taki największy średniak ze średniaków jakim jest Elneny się wyróżnia na tle kolegów, to znaczy, że coś jest nie tak....

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.12.2020, 18:33

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 18:31

To jest niesamowite w tym sezonie, że tak słaby zespół jak Man Utd przegrywający u siebie 1-6 z totkami, z którym nawet wygrał barista będzie 2 w tabeli jeżeli wygra mecz zaległy.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.12.2020, 18:31

@Marcinafc93: Coś powiesz o nim? Bo naczytałem się o temperaturach w tym dysku.

lordpat komentarzy: 336620.12.2020, 18:31

@paw3u:
kolejna zła decyzja personalna Artety,

przydałby sie taki Xhaka / Guendouzi

dando1234 komentarzy: 43420.12.2020, 18:30

@Paul77: No właśnie nie gra. A holding gra dostał kapitana i dalej jest obsrany aż szkoda gadać. Na pewno Mari nie będzie gorszy od holdinga.

paw3u komentarzy: 562820.12.2020, 18:27

Według Mail, jeden z analityków ze sztabu Mikela Artety przez całe spotkanie wściekle krzyczał do Mohameda Elneny'ego z opuszczoną maską, ustawicznie próbując instruować Egipcjanina.

Charles Watts pisał wczoraj, że podobnie robił David Luiz, który za każdym razem zwracał uwagę Momo, żeby grał do przodu, a nie szukał podania do środkowych obrońców. W końcu, w dwudziestej minucie stracił cierpliwość, podszedł do niego i głośno wyjaśnił o co mu chodzi. Dani Ceballos również przez całe spotkanie wściekle machał rękoma i próbował dotrzeć do Momo. Wszystko ładnie podsumuje sytuacja z drugiej połowy - Elneny pokazuje się do podania i prosi o piłkę, a Luiz decyduje się podać do kogoś innego.

/Sknerusy grupa na FB.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:27

@polandblood: Mam go w swoim pc

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 120.12.2020, 18:26

Lads miał ktoś ten dysk? Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 18:26

Skoro Depay będzie dostępny za ok 20/25 milionów euro. A chyba więcej wart od Aouara.

jsky007 komentarzy: 65720.12.2020, 18:26

Dla nas kluczowy będzie powrót Gabriela/ Parteya do 1go składu.
W styczniu jeśli zakupimy dwóch ŚP to mamy szansę środkiem pola zdobyć też więcej miejsca na skrzydeł i wtedy Pepe lub Nelson ( Wiliam jeśli złapie formę) będą mieć więcej swobody. Oni muszą dostawać prostopadłe piłki za obrońce. Obecnie wygląda to tak, że dostają piłkę i zawsze mają gościa przed sobą co z miejsca zwalnia akcje.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 120.12.2020, 18:25

Spier.. z tym Aouremz przepadnie w Arsenalu i kolejny do wyzywania będzie

silvano95 komentarzy: 980620.12.2020, 18:24

@Paul77 Nie odejdzie a jeśli tak to nie do Arsenalu.

jsky007 komentarzy: 65720.12.2020, 18:23

@Frossi: Też mam takie odczucia..ale myślę, że do Live braknie.
1.Live
2.MU
3.MC
4.Chelsea/Toty

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 18:23

@silvano95: odejdzie, oni mają poważne problemy finansowe i muszą sprzedać 2/3; zawodników z czołówki

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11720.12.2020, 18:22

Bielsa to kelner jak Arteta. Ale co tam poskacze i powie coś innego czy zrobi to już kapitalny charakterny trener.

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 18:22

Sporo z Was tu piszących są jak chorągiewki...
Jak wieje, tak piszecie. Wiem że wpływ emocji robi swoje, po sobie widzę. Ale nie róbcie z czasem United nagle kandydata do pudła...

silvano95 komentarzy: 980620.12.2020, 18:19

@Paul77 Aouar nigdzie nie odejdzie , do tego myślisz że Arsenal wyda z 40 mln w styczniu?

RedManchester komentarzy: 7020.12.2020, 18:19

leeds xD niech wracają do championship

kowal013 komentarzy: 4820.12.2020, 18:18

hej, ktoś ogarnia gdzie można oglądać arsenal W.F.C.???
Mają 2 miejsce w tabeli ostatni mecz z evertonem wygrały 4:0
po co męczyć oczy grą naszej pierwszej męskiej drużyny? wolę pooglądać nasze panie, którym jak widać nie brakuje zaangażowania.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 18:17

@Ziebka napisał: "Zobacz barca ma Messiego a dlaczego nie wygrywa wszystkiego jak leci?"

United wygrywa wszystko jak leci?

Paul77 komentarzy: 978020.12.2020, 18:17

@silvano95: oglądasz Lyon? On nie jest jak wcześniej liderem tego zespołu. Wybiło się tam 3/4 innych zawodników, do tego Dephay ciągle w formie, a ich najlepszy strzelec Dembele zniknął. Aouar będzie do wzięcia za połowę tego co Lyon chciał.

Ziebka komentarzy: 265920.12.2020, 18:17

@Koroniarz:
Ja mysle ze gorszy jak Xhaka nie będzie

Ziebka komentarzy: 265920.12.2020, 18:14

@Pietraszko:

Ale maja tego zawodnika. Po to go kupili i z niego korzystają. Zobacz barca ma Messiego a dlaczego nie wygrywa wszystkiego jak leci?

Koroniarz komentarzy: 1013920.12.2020, 18:11