Kolejne rozczarowanie: Everton 2:1 Arsenal

Kolejne rozczarowanie: Everton 2:1 Arsenal 19.12.2020, 21:19, Jakub Całka 988 komentarzy

Arsenal po raz kolejny przegrywa ligowy mecz. Tym razem pogromcą Kanonierów został Everton. Ekipa Mikela Artety dość szybko straciła bramkę po golu samobójczym, lecz Nico Pepe, który wykorzystał rzut karny, dał nadzieję kibicom. Jednak bramka Miny pod koniec pierwszej połowy okazała się ostatnią w tym spotkaniu, a sympatycy Kanonierów muszą ponownie przełknąć gorycz porażki.

W 22 minucie spotkania wynik otworzył Rob Holding. Po dośrodkowaniu byłego gracza Kanonierów - Alexa Iwobiego - piłka spadła na głowę Dominica Calwerta-Lewina, którego strzał odbił się od Roba Holdinga i piłka wpadła do siatki.

W 33 minucie sprytnym rajdem w pole karne popisał się Ainsley Maitland-Niles, błąd popełnił Tom Davies, który sfaulował obrońcę Arsenalu i arbiter Andre Marriner wskazał na wapno. Nico Pepe z zimną krwią wykorzystał jedenastkę i dał sympatykom Arsenalu nadzieję na dalszą część spotkania.

Radość Kanonierów nie potrwała zbyt długo, gdyż w 45 minucie idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Yerry Mina. Wcześniej znakomitą paradą popisał się Bernd Leno po strzale Dominica Calverta-Lewina, ale, jak widać trudy Niemca zdały się na nic, ponieważ już minutę po tym piłka i tak znalazła drogę do siatki i zawodnicy Mikela Artety schodzili do szatni na przegranej pozycji.

W drugiej połowie Kanonierom nie dopisywało szczęście. W 54 minucie świetną okazję miał David Luiz, lecz piłka po jego strzale z głowy trafiła tylko w słupek. Podopieczni Mikela Artety, mimo iż przeważali, to ich gra pozostawiała wiele do życzenia, więc Hiszpan w 64 minucie zdecydował się na pierwszą zmianę - boisko opuścił Mohamed Elneny, a pojawił się na nim Joe Willock.

Jedno z ważniejszych dla kibiców Kanonierów wydarzeń w tym meczu miało miejsce w 71 minucie. Po niemal ośmiomiesięcznej przerwie od gry w piłkę na murawie pojawił się Gabriel Martinelli, który zastąpił Nicolasa Pepe, jednak Brazylijczyk miał zbyt mało czasu, aby zademonstrować pełnie swoich umiejętności w tym meczu.

Kanonierzy praktycznie przez cała drugą połowę przeważali, lecz nie byli w stanie zdobyć wyrównującej bramki. Szansę pod koniec spotkania miał Bukayo Saka, lecz dobrą interwencję zaliczył Jordan Pickford. Niedługo po tym mecz dobiegł końca, a Mikel Arteta wraz ze swoimi piłkarzami ma niemały orzech do zgryzienia, gdyż Kanonierzy notują najgorszy ligowy start od sezonu 1974/75.

Everton: Pickford - Holgate, Mina, Keane, Godfrey - Sigurdsson, Doucoure, Davies - Iwobi (83' Coleman), Calvert-Lewin (93' Tosun), Richarlison (92' Kenny)

Arsenal: Leno - Holding, Luiz, Tierney - Maitland-Niles, Ceballos, Elneny (64' Willock), Saka - Pepe (71' Martinelli), Nketiah(76' Lacazette)

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
Marcinafc93 komentarzy: 32836 newsów: 120.12.2020, 18:10

Liverpoolu, w optymalnej formie nikt nie dogoni, reszta może stoczyć zacięty bój o drugie miejsce.

silvano95 komentarzy: 980720.12.2020, 18:09

Juz widzę jak Aouar w styczniu odchodzi z lidera Ligue 1 do Arsenalu walczącego o utrzymanie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.12.2020, 18:09

Z Leeds*

A Arsenal z Lester bronil sie pol meczu XDD

Koroniarz komentarzy: 1014120.12.2020, 18:08

4:0 Haha ale z nimi jadą

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 18:07

@Ziebka napisał: "4 miejsce + zaległy mecz. Słaby trener"

Oczywiście, że słaby trener. Bez Penaldesa United grają straszną padakę, a nazwiska oprócz niego mają wielkie.

Paul77 komentarzy: 978520.12.2020, 18:05

Wiadome że to tylko dewagacje, Toreirra wraca z podkulonym ogonem, kupujemy Aouara, do tego Partey.
Odchodzi Xhaka.

Czy taki środek pola dał by radę? Oczywiście plus młodzież.

Ziebka komentarzy: 265920.12.2020, 18:04

@Barney:
Nie sadze... united ogarnęło ze zmiana trenera nic nie da. Kilka fajnych okienek i wyglądają lepiej

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 17:57

@Ziebka napisał: "Gdyby w ManU słuchali kibiców OGS juz by nie było. Także nie szczekać na Artete. Dajcie mu chwile"

OGS to słaby trener. Europa po raz kolejny zweryfikowała jego wybitną taktykę.

Ziebka komentarzy: 265920.12.2020, 17:56

Paul77 komentarzy: 978520.12.2020, 17:55

@dando1234: co Ty widzisz w Marim? Chłop nie wiem czy nie gorszy od Mustafiego, tyko tego jeszcze nie udowodnił, bo nie gra.

schnor25 komentarzy: 1854620.12.2020, 17:55

Akurat mnie jakoś Fred nie grzeje, Bruno Pan piłkarz, ale Fred, to też taki drewniak środka pola.

Koroniarz komentarzy: 1014120.12.2020, 17:54

Niezle MU wykorzystuje swoje sytuacje

Frossi komentarzy: 17720.12.2020, 17:53

Coś mi się wydaje że United może powalczyć o tytuł

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.12.2020, 17:53

Fred to tez fajny grajek z tego Manchesteru. Podciagnal, podal do Martiala. Srodek pola robi roznice, a w Arsenalu tyle lat ten bezproduktywny Xhaka.

caliero913 komentarzy: 125420.12.2020, 17:53

@Traitor: Bruno i KdB to dwie najlepsze "10" na świecie

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2420.12.2020, 17:52

Bruno i rashford sa genialni

mruw komentarzy: 413420.12.2020, 17:50

Leeds chyba się wypompowało, goście zawsze dają z siebie wszystko pod względem fizycznym i grają praktycznie tym samym składem co mecz, to sie musiało w koncu na nich odbić

schnor25 komentarzy: 1854620.12.2020, 17:49

@harry86: Zawsze brakowało u Nas jednej dobrej formacji. Jak atak był dobry, to obrona do dupy. Teraz żadna formacja nie jest w formie, nie ma poważnych zawodników.

harry86 komentarzy: 81820.12.2020, 17:42

Oglądając Leicester, Man U, City czy AV widać jak dużo robi ŚPO, kreacje akcji, rozprowadzenie. Co by nie mówić te zespoły mają naprawdę klasowych rozgrywających Madison, Grealish, de Bruyne, Bruno, naprawdę TOP jeśli chodzi o PL. Teraz na dłoni widać dlaczego Arsenal sobię tak źle radzi w ofensywie.

mruw komentarzy: 413420.12.2020, 17:39

@NineBiteWolf: czytałeś ten artykuł, który podlinkowałem? Jeśli to nie jest mocne przekoloryzowanie to byłby idealny dla Arsenalu

gunner1990 komentarzy: 370920.12.2020, 17:38

Zaraz zaraz ktoś tu lubial wysmiewac "wuefiste" to co powiedzieć o naszej podróbce trenera

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 820.12.2020, 17:37

@Pietraszko napisał: "Bielsa 3 najlepszy menadżer w Europie"
to samo pomyślałem hehe

schnor25 komentarzy: 1854620.12.2020, 17:37

Po zawodach...a nie czekaj, to Leeds Bielsy. Albo dostaną 5:0, albo zaraz będzie 2:2.

dando1234 komentarzy: 43420.12.2020, 17:34

Mam nadzieję że niles zostanie na długo w pierwszym składzie bo dużo więcej daje drużynie niż baleron, nawet karnego zrobił Xd Na Chelsea Mari za holdinga, Williama nie chciałbym już zobaczyć na skrzydle jak już to na 10, bo źle nie wyglądał. Do środka ESR i na napad laca bo nketiah jest tak rzadki ze to jest masakra że wyszedł w pierwszym.. Może wkoncu balogun chociaz na lawie. Oby ten człowiek przejrzał na oczy bo bez kitu w nowy rok będziemy wchodzić w strefie spadkowej a to już będzie wstyd!

mruw komentarzy: 413420.12.2020, 17:33

Ale bym chciał takiego Gattuso w Arsenalu...

zagiel89 komentarzy: 220.12.2020, 17:28

Ma ktoś link do Manu - Leeds ?
Z góry dziękuję

Paul77 komentarzy: 978520.12.2020, 17:25

@arsenal159: ja pamiętam jak Van Pierce zaczynał w Arsenalu. Troszkę podobieństwa widzę. Jest młody, czasem potyka się o własne nogi.
Jechać to można, a nawet trzeba po Xhaka Mustafi i Sokratis, lub Ozil.
Młody ma jednak prawo do błędów, mimo wszystko.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 17:23

Arsenal odkąd trenerem jest Arteta - 34 mecze, 2 trofea
Everton odkąd trenerem jest Ancelotti - 34 mecze, 0 trofeów

@Simpllemann:

Paul77 komentarzy: 978520.12.2020, 17:22

@NineBiteWolf: Jak Rogers zaczął trenować, to jedym z wywiadów powiedział że dwóch klubów by nie objął: United i Arsenal.
Z czasem pewno się zmienia preferencje, ale jeśli tego się trzyma...

Wenger pod koniec swojego pobytu w Arsenalu zaczął wprowadzać projekt Brithish Core. Widział że w tym będzie przyszłość, nie chodzi tylko o brexit. Wychowanek, lub zawodnik z tego samego kraju inaczej jest widziany. Tym bardziej teraz w Anglii.

Szkoda że nikt po nim nie potrafi szukać, lub wpuszczać młodych Anglików. Tylko kupuje/ wypożycza się niepewnych zawodników z innych lig. Efekty zbyt od lat. Mimo wszystko powieka się je dalej

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.12.2020, 17:19

Arsenal odkąd trenerem jest Arteta - 34 mecze, 47 punktów.
Everton odkąd trenerem jest Ancelotti - 34 mecze, 56 punktów.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.12.2020, 17:17

@Paul77: Ja tez licze na ESR, bo jak patrze na Willocka to nie moge.. Dla mnie to ten gosc gra tak, jakby mu pilka przeszkadzala, ale to Artety ulubieniec ewidentnie xd

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.12.2020, 17:14

Jose Mourinho tells Brendan Rodgers 'the best team lost' in postgame exchange after Spurs loss against Leicester City

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.12.2020, 17:10

Tutaj to klasyka z nabijania sie z doswiadczonych trenerow xD Ancelotti, Allegri beznadziejni to jest Arteta, ktorego druzyna w kazdym meczu jest lepsza, tylko po prostu przegrywa.

Koroniarz komentarzy: 1014120.12.2020, 17:08

@NineBiteWolf: sam się śmiałem z Brendana i wolałem Mikela ale po ostatnim roku zmieniłem zdanie

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.12.2020, 17:07

Chyba ze Arteta wolałby generała, tego ktory zjada Pogbe na sniadanie i wszystkich srodkowych pomocnikow w lidze.

Paul77 komentarzy: 978520.12.2020, 17:07

Nie ważne kto będzie trenerem Arsenalu, ale mam nadzieję że ESR wejdzie na.poxiom Madisona,czy Grealishona.
Być może mamy mega talent, tylko niech chłopak gra.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29720.12.2020, 17:06

@Paul77: taki srodek chyba nawet z Barista robilby robote.

Paul77 komentarzy: 978520.12.2020, 17:03

@arsenal159: Madison /Tielermans/Partey.