KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal

KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal 28.08.2011, 18:08, Sebastian Czarnecki 3021 komentarzy

Wstyd, hańba, kompromitacja... To tylko kilka ze słów, które mogą nam przysłużyć za opis meczu w wykonaniu Arsenalu. Manchester United pokazał światu, że Arsenal nie jest drużyną gotową do osiągnięcia sukcesu i kolejny raz pokazał, że jest drużyną niezaprzeczalne lepszą i dojrzalszą. Końcowy rezultat: 8-2 dla gospodarzy, choć gdyby reszta stuprocentowych sytuacji wpadłoby do bramki, wynik byłby dwucyfrowy.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w mocno rezerwowym składzie ze względu na masę kontuzji i trzy zawieszenia. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: Szczęsny - Traore, Djourou, Koscielny, Jenkinson - Coquelin, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Walcott.

W 10. minucie drużyna z Manchesteru miała dobrą okazję do strzelenia bramki. Podanie Welbecka do Rooneya mogło zakończyć się strzałem na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale tylko świetna interwencja Coquelina uchroniła Kanonierów przed najgorszym.

W 22. minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Anderson świetnie podciął piłkę nad zawodnikami Kanonierów, a Danny Welbeck umieścił piłkę w bramce po fatalnej asekuracji ze strony obrońców Arsenalu.

Dwie minuty później Czerwone Diabły mogły prowadzić już dwa do zera, ale Smalling uderzył obok bramki Szczęsnego.

W 26. minucie akcja Kanonierów. Samotny rajd Walcotta zakończył się faulem ze strony Jonny'ego Evansa, co spostrzegł Howard Webb, wskazując na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Robin van Persie, który strzałem w prawy narożnik bramki próbował zaskoczyć Davida de Geę. Na nieszczęście młody golkiper z Hiszpanii wyczuł intencje Van Persiego i odbił strzał na rzut rożny.

Dwie minuty po zmarnowanym rzucie karnym, drużyna Czerwonych Diabłów ukarała Kanonierów kolejną bramką. Podanie od defensorów Arsenalu wykorzystał Ashley Young, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Wojtka Szczęsnego.

W 31. minucie Kanonierzy chcieli zmienić oblicze meczu, jednak kolejny raz zawalił Robin van Persie. Strzał z dystansu Holendra został obroniony przez de Geę, który chwilę później zatrzymał również dobitkę w wykonaniu Robina.

Po faulu Carla Jenkinsona na Ashleyu Youngu, Howard Webb wskazał na rzut wolny dla Manchesteru. Stały fragment gry strzałem w okienko wykończył Wayne Rooney 3-0 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się już, że gracze Manchesteru zejdą do szatni z trzema bramkami zaliczki, Theo Walcott w ostatnich sekundach pierwszej połowy wykorzystał podanie od Tomasa Rosickiego, posyłając piłkę między nogami de Gei.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu na Old Trafford.

Drugą część spotkania od ataku rozpoczęli gospodarze. Ashley Young chciał podwyższyć swój dorobek bramkowy, jednak na przeszkodzie stanął mu Wojtek Szczęsny. Dwie minuty po tej akcji, rajdem prawym skrzydłem popisał się Nani, którego podcinka nad polskim bramkarzem zakończyła się na górnej siatce strzeżonej przez niego bramki.

W 54. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do zmniejszenia rezultatu. Robin van Persie otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosickiego, jednak dosyć niespodziewanym strzałem z pierwszej piłki kolejny raz nie potrafił pokonać de Gei.

Dwie minuty później kolejna akcja Kanonierów. Tym razem samotnym rajdem popisał się Andriej Arszawin, jednak nie potrafił zakończyć go celnym strzałem na bramkę Manchesteru United.

W 59. minucie strzał z dystansu oddał Cleverley, ale na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

W 64. minucie rzut wolny dla gospodarzy. Gracze Manchesteru wykonali manewr, który na pewno został przećwiczony na treningach, a Wayne Rooney oddał strzał na bramkę zdekoncentrowanego Wojtka Szczęsnego. 4-1.

Trzy minuty później było już 5-1. Dobre podanie Rooneya trafiło pod nogi Naniego, który wyszedł sam na sam z polskim bramkarzem i ze stoickim spokojem go... przelobował.

W 70. minucie Wayne Rooney chciał połakomić się na hat-tricka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki londyńczyków. W tej samej minucie było już 6-1. Park Ji-Sung wykorzystał podanie od Ashleya Younga, strzałem po ziemi pokonując Szczęsnego.

Kanonierzy nie poddawali się. W 72. minucie Robin van Persie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Laurenta Koscielnego, jednak ten uderzył głową obok bramki.

Dwie minuty później było 6-2. Zamieszanie w polu karnym Manchesteru wykorzystał Carl Jenkinson, który podał piłkę pod nogi Robina van Persiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał de Gei żadnych szans.

W 77. minucie głupi faul popełnił Carl Jenkinson, dla którego było to już drugie przewinienie. Młody Anglik z fińskim paszportem otrzymał w prezencie od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później Howard Webb podyktował rzut karny dla Manchesteru. Po tym, jak Theo Walcott wypracował 'jedenastkę' dla swojej drużyny w pierwszej połowie, tak teraz ją sprokurował, dając szansę rywalom na kolejne trafienie.

Nie pomylił się sam Wayne Rooney, dla którego było to już trzeci gol w meczu, a siódmy dla jego drużyny. 7-2!

W doliczonym czasie gry gospodarze zadali ostateczny, kończący cios. Ashley Young oddał soczysty strzał na bramkę Wojtka Szczęsnego, a ten nic nie mógł poradzić. 8-2 dla Manchesteru United, Kanonierzy na kolanach!

Kilka chwil później Howard Webb zakończył spotkanie, o którym wszyscy sympatycy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, a które dało wielki powód do radości fanom Manchesteru United. Czerwone Diabły pokazały Arsenalowi ich miejsce w szeregu i udowodnili, że z obecnym składem nie zawojują w lidze wielkich rzeczy.

Manchester UnitedPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Joker123 komentarzy: 8329.08.2011, 10:37

I jak wynik 8-2 nie przemówił do Wengera to już koniec z nami...

Joker123 komentarzy: 8329.08.2011, 10:35

Potrzebny jest nam jeszcze Cahill , Hazard i M`Vili , inaczej nie widzę za bardzo nas w Big4 , co najwyżej będzie walka o LE...

Arsene1 komentarzy: 35529.08.2011, 10:34

Mam ochotę zmienić nick...

Lishen komentarzy: 27629.08.2011, 10:34

Arsenal upadł a upadek jego był wielki...

helzing komentarzy: 327329.08.2011, 10:33

a możecie użyć dzisiaj dzikej karty? bo ja nie moge nie wiem czemu

creatiVe4 komentarzy: 376429.08.2011, 10:33

Przy rozstawieniu 4-4-2 i bardzo ofensywnie grającym Kieranie Gibbsie i nawet częstych wypadach Sagny do przodu rozstawienie działało by świetnie. W środku Song odbierałby piłkę wraz z Jackiem, konstruowali by akcję do skrzydła lub do środkowego napastnika. Teraz jak gramy, Robin dostaje piłkę i nie ma co z nią zrobić, a tak zawsze byłoby dwóch z przodu. Do tego rozstawienia myślę, że przydałoby się kupić Parka, Hazarda i starczy. No oczywiście obrońca, ale to inna kwestia. Z przodu RvP i Walcoot, skrzydła Gervinho i Eden, środek Jack i Alex. Na zmiany za RvP Chamakh, za Theo Park, za Edena Arshavin, za Gervinho AOC. W środku Rosa za Jacka, Ramsey/Frimpong za Alexa. Nie byłoby pięknie?:P

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 329.08.2011, 10:33

transfery.info/news-full-15992.html

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2011, 10:33

No to czyli Hazard droższy od Fabregasa... Świetny interes. No ale to tak jest robić transfery last minute ;p

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2011, 10:32

Z calym szacunkiem ale ifno z eurosportu zwlaszcza z neta nie robi na mnie wiekszego wrazenia :/

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 10:32

IceMan

Ja dałem RvP na nabicie pktow 2-3 kolejki. Poza tym mamy kogoś, kto zaasystowałby?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 10:32

O 23 czasu angielskiego w środę , zakończy się okienko transferowe .

mitmichael komentarzy: 4924329.08.2011, 10:31

Najswiezsza informacja z eurosportu:

Od DiMaria10: W ciągu 48 godzin Eden Hazard ma podpisać kontrakt z Arsenalem Londyn. Sama kwota transferu ma wynieść 30 mln funtów.

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2011, 10:29

Kurde, w FPL chyba kupię... Nasriego :OO

sebastianf komentarzy: 331829.08.2011, 10:29

Do końca okienka zostało jakieś dwa i pół dnia. Prawda jest taka, że jeżeli nie zostały z potencjalnym graczem poczynione wstępne ustalenia nie ma szans na transfer.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997329.08.2011, 10:29

articles.squarefootball.net/squarefootball/2011/08/arsenal-how-much-is-gary-cahill-worth.html#c6a00e5521030508834014e8b0cba9a970d?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

@ArseneAl
Ja też mam Givena...dużo pkt mi nabija ;)

Joel Campbell is set to be sent out on loan to PSV Eindhoven after Arsenal were refused a work permit (The Sun)

yatq komentarzy: 146729.08.2011, 10:27

4-4-2

na skrzydłach Gervinho i Hazard
w środku Song i Wilshere
w ataku Robin i Theo

to niegłupi pomysł, tylko 30mln funtów trzeba wyłożyć...

Na rezerwie: Cahill, De Laet, Dyer i Vorm
Tylko się jeszcze zastanawiam czy by nie wymienić Suareza na Dżeko...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 10:27

@ALeks
60.

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 10:27

Scott Dann has been offered to QPR after Liverpool and Arsenal declined to follow up their interest (Daily Mail)

mcdarks9 komentarzy: 64029.08.2011, 10:27

Nasz sztab medyczny jest tylko z nazwy.No bo jak wytłumaczyć fakt że sami nie wiedzą dokładnie kiedy pilkarz wróci do gry.

sebastianf komentarzy: 331829.08.2011, 10:25

Przede wszystkim Panowie, ślepa wiara w to, że przyjście jednego czy dwóch graczy spowoduje niesamowity skok jakościowy w grze Arsenalu graniczy z fanatyzmem. Szczególnie po tym co Arsenal pokazuje na boisku. Oglądam ich... "kilka" lat i takiej żenady nie widziałem nigdy. Totalny chaos, kopanina bez głowy i marnowanie nielicznych sytuacji. O czym zresztą pisałem, że albo się bombarduje bramkę przeciwnika, albo ma się kogoś kto wykorzystuje wszystko co się uda stworzyć w meczu. Nie pamiętam czasów, kiedy Arsenal "konstruował" (na wyrost napisane słowo) akcję długim podaniem!!!
Co to za sztab medyczny, który pozwala na rozsypanie się 1/2 składu. Co to za wsparcie mentalne i psychologiczne kiedy w ciągu trzech meczy dostajemy TRZY czerwone kartki. I zasadnicze pytanie... jaki trener na świecie mając tak przetrzepany skład... nie zmienia nic... a jedynie wymienia klocki... na takie już... hmm... z trzeciego sortu... 4-3-3 :D z debiutującym DM!? Na MU!? Wenger nie widział początku sezonu? Dramat. Uważam, że czas na poważne podejście do drużyny... spokojne jej zbudowanie. Nie widziałem w żadnym z meczy tego sezonu... ognia w grze... świetnej gry kombinacyjnej... strzałów na bramkę... nie widziałem po prostu Arsenalu...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 10:24

@Aleks
Phi, ja tam mam atak Robin-Dzeko-Suarez.

@Frusciante
Drużyna nie powinna być budowana pod nikogo.

@Arsenal_1886
Bez sensu. Wszyscy za dobrze znają Nasz styl gry i Anglika nie upilnują, On powinien siedzieć na ławce i wchodzić jako as na dobicie. Stylu gry z 4-2-3-1 i tak nie zmienimy.

Pinguite komentarzy: 1502029.08.2011, 10:20

Hahah! ;) W FPL w lidze Head-to-head zmierzyłem się z..... a z resztą zobaczcie :

Pings team 65 - 40 Griz's Devils

hue hue hue :P

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2011, 10:18

Nie chcę mi się nawet komentować wczorajszego dnia. Trzeba o tym zapomnieć...

A co do transferów to coraz ciszej się mówi o jakimś Dm'ie. A przecież on też jest nam potrzebny. Mamy tylko Songa i Frimponga, którzy do tego jeszcze cały czas pauzują za kartki. Kim my będziemy grać jak nikogo na tą pozycję nie sprowadzimy?

creatiVe4 komentarzy: 376429.08.2011, 10:18

A1886

Tak, takim rozstaawieniem jak MU. ZAuważ że wtedy i HAzard i Gervinho mieliby świetne pole do popisu grania 1 na 1 i dogrywania na krótki lub długi słupek. Ze środka pola Jack i Alex wchodziliby do przodu jak była by potrzeba. Ale trzeba transferów!

malyglod komentarzy: 648929.08.2011, 10:18

Arsenal_1886
podziękował :)

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 10:17

Zgadzam się z tobą...wcześniej drużyna była budowana pod Ceska, teraz natomiast powinna być budowana pod Robina.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 10:17

malyglod >soccernet.espn.go.com/?cc=5739

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 10:16

Charles

Transferów brak to i takie coś cieszy! Przynajmniej mnie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 10:16

Wenger powinien zmienić ustawienie na 4-4-2 .
Hazard i Gervinho powinni grać na skrzydłach , Jack z Songiem w środku ,a Theo z Robinem w ataku . Wystarczy ,że ktoś pośle Anglikowi prostopadłą piłkę , on do niej dobiegnie i sobie poradzi w pojedynku 1vs1 ;p Powinniśmy wkońcu dać mu szanse na ataku .

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 10:16

@peciakk
Spooczko, wgl zrobiłem to tylko z powodu tego, że tam się rozpisują o transferach i nie trzeba nigdzie choodzić po stronach, natomiast pisać tam raczej zamiaru nie mam ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 10:15

@FabsAFC
No i co z tego? To nic nie oznacza, ja bym się nie podniecał, zanim nie będzie jakiegokolwiek info o wiarygodnych źródeł lub of na A.com

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 10:15

Ani Ganso, ani Modricia nie kupią. Pereira też mało prawdopodobny.

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 10:15

ja bym widzial ancelottiego

malyglod komentarzy: 648929.08.2011, 10:15

Zna ktoś jakąś naprawdę dobrą stronę ze statystykami zespołów i zawodników z najważniejszych lig europejskich?

creatiVe4 komentarzy: 376429.08.2011, 10:14

Chelsea prawdopodbnie kupi jeszcze dziś Alvaro Pereirę za 30mln euro.... Całkiem możlwie że kupią Mordricia lub Ganso ... Jakoś da radę robić kilka transferów, a u nas wszstko stoi

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.08.2011, 10:14

Frusciante@
Wiem ale to fajnie brzmiało:D

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 10:13

@peciakk
Chodziło mi o to, że nikt z moch znajomych nie siedzi na tym portalu ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 10:13

Charles

Tak, ale zauważ że temat cały czas się wałkuje i nie było żadnego zaprzeczenia :)))

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 10:12

@Aleks
Nie, fakty ;D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 10:12

mikros7

Hazard zapewnia kreatywność. Cahil sprawi że będziemy w końcu grać kimś jeszcze oprócz Szczęsnego w obronie (w wypadku kontuzji). Park da alternatywę w ataku.

Tego nam teraz potrzeba i razem z powrotem Songa, TV5, Sagni Jacka to będą duże wzmocnienia!

@FabsAFC
A co w tym niby takie nowego? Dokładnie ta sama gadanina co wcześnie, phi.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 10:12

mikros7 > Dokładnie , teraz po meczu z United nie wiem czy to nam wystarczy na chociaż 4 miejsce ;/ Chyba ,że byśmy mieli przez większość sezonu zdrowy skład ,lecz tego niestety nikt nam nie może zapewnić ;/