KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal

KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal 28.08.2011, 18:08, Sebastian Czarnecki 3021 komentarzy

Wstyd, hańba, kompromitacja... To tylko kilka ze słów, które mogą nam przysłużyć za opis meczu w wykonaniu Arsenalu. Manchester United pokazał światu, że Arsenal nie jest drużyną gotową do osiągnięcia sukcesu i kolejny raz pokazał, że jest drużyną niezaprzeczalne lepszą i dojrzalszą. Końcowy rezultat: 8-2 dla gospodarzy, choć gdyby reszta stuprocentowych sytuacji wpadłoby do bramki, wynik byłby dwucyfrowy.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w mocno rezerwowym składzie ze względu na masę kontuzji i trzy zawieszenia. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: Szczęsny - Traore, Djourou, Koscielny, Jenkinson - Coquelin, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Walcott.

W 10. minucie drużyna z Manchesteru miała dobrą okazję do strzelenia bramki. Podanie Welbecka do Rooneya mogło zakończyć się strzałem na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale tylko świetna interwencja Coquelina uchroniła Kanonierów przed najgorszym.

W 22. minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Anderson świetnie podciął piłkę nad zawodnikami Kanonierów, a Danny Welbeck umieścił piłkę w bramce po fatalnej asekuracji ze strony obrońców Arsenalu.

Dwie minuty później Czerwone Diabły mogły prowadzić już dwa do zera, ale Smalling uderzył obok bramki Szczęsnego.

W 26. minucie akcja Kanonierów. Samotny rajd Walcotta zakończył się faulem ze strony Jonny'ego Evansa, co spostrzegł Howard Webb, wskazując na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Robin van Persie, który strzałem w prawy narożnik bramki próbował zaskoczyć Davida de Geę. Na nieszczęście młody golkiper z Hiszpanii wyczuł intencje Van Persiego i odbił strzał na rzut rożny.

Dwie minuty po zmarnowanym rzucie karnym, drużyna Czerwonych Diabłów ukarała Kanonierów kolejną bramką. Podanie od defensorów Arsenalu wykorzystał Ashley Young, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Wojtka Szczęsnego.

W 31. minucie Kanonierzy chcieli zmienić oblicze meczu, jednak kolejny raz zawalił Robin van Persie. Strzał z dystansu Holendra został obroniony przez de Geę, który chwilę później zatrzymał również dobitkę w wykonaniu Robina.

Po faulu Carla Jenkinsona na Ashleyu Youngu, Howard Webb wskazał na rzut wolny dla Manchesteru. Stały fragment gry strzałem w okienko wykończył Wayne Rooney 3-0 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się już, że gracze Manchesteru zejdą do szatni z trzema bramkami zaliczki, Theo Walcott w ostatnich sekundach pierwszej połowy wykorzystał podanie od Tomasa Rosickiego, posyłając piłkę między nogami de Gei.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu na Old Trafford.

Drugą część spotkania od ataku rozpoczęli gospodarze. Ashley Young chciał podwyższyć swój dorobek bramkowy, jednak na przeszkodzie stanął mu Wojtek Szczęsny. Dwie minuty po tej akcji, rajdem prawym skrzydłem popisał się Nani, którego podcinka nad polskim bramkarzem zakończyła się na górnej siatce strzeżonej przez niego bramki.

W 54. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do zmniejszenia rezultatu. Robin van Persie otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosickiego, jednak dosyć niespodziewanym strzałem z pierwszej piłki kolejny raz nie potrafił pokonać de Gei.

Dwie minuty później kolejna akcja Kanonierów. Tym razem samotnym rajdem popisał się Andriej Arszawin, jednak nie potrafił zakończyć go celnym strzałem na bramkę Manchesteru United.

W 59. minucie strzał z dystansu oddał Cleverley, ale na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

W 64. minucie rzut wolny dla gospodarzy. Gracze Manchesteru wykonali manewr, który na pewno został przećwiczony na treningach, a Wayne Rooney oddał strzał na bramkę zdekoncentrowanego Wojtka Szczęsnego. 4-1.

Trzy minuty później było już 5-1. Dobre podanie Rooneya trafiło pod nogi Naniego, który wyszedł sam na sam z polskim bramkarzem i ze stoickim spokojem go... przelobował.

W 70. minucie Wayne Rooney chciał połakomić się na hat-tricka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki londyńczyków. W tej samej minucie było już 6-1. Park Ji-Sung wykorzystał podanie od Ashleya Younga, strzałem po ziemi pokonując Szczęsnego.

Kanonierzy nie poddawali się. W 72. minucie Robin van Persie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Laurenta Koscielnego, jednak ten uderzył głową obok bramki.

Dwie minuty później było 6-2. Zamieszanie w polu karnym Manchesteru wykorzystał Carl Jenkinson, który podał piłkę pod nogi Robina van Persiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał de Gei żadnych szans.

W 77. minucie głupi faul popełnił Carl Jenkinson, dla którego było to już drugie przewinienie. Młody Anglik z fińskim paszportem otrzymał w prezencie od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później Howard Webb podyktował rzut karny dla Manchesteru. Po tym, jak Theo Walcott wypracował 'jedenastkę' dla swojej drużyny w pierwszej połowie, tak teraz ją sprokurował, dając szansę rywalom na kolejne trafienie.

Nie pomylił się sam Wayne Rooney, dla którego było to już trzeci gol w meczu, a siódmy dla jego drużyny. 7-2!

W doliczonym czasie gry gospodarze zadali ostateczny, kończący cios. Ashley Young oddał soczysty strzał na bramkę Wojtka Szczęsnego, a ten nic nie mógł poradzić. 8-2 dla Manchesteru United, Kanonierzy na kolanach!

Kilka chwil później Howard Webb zakończył spotkanie, o którym wszyscy sympatycy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, a które dało wielki powód do radości fanom Manchesteru United. Czerwone Diabły pokazały Arsenalowi ich miejsce w szeregu i udowodnili, że z obecnym składem nie zawojują w lidze wielkich rzeczy.

Manchester UnitedPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
manu1234 komentarzy: 128129.08.2011, 12:21

Nie oszukujmy się moi drodzy, Wenger przespał całe okno transferowe.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:20

@c13
Wiesz co, tylko debile osądzają cały sezon po 3 ligowych spotkaniach, no litości...

Przecież wiadomo było, że z United przegramy, wszystkich tylko zmiażdżył rozmiar tej porażki,a teraz nagle już spadliśmy do nPower i nie zagramy nigdy więcej w pucharach. To jest żałosne.

Boss na pewno poza PYC ściągnie 3 graczy. Zobaczymy tylko jakich.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.08.2011, 12:19

Z tymi tekstami to się lepiej uspokój bo za chodzącą encyklopedię wszelkiej wiedzy się chyba nie uważasz a jak tobie imponują występy w bardzo przeciętnym Monaco i sprowadzanie zawodnika pokroju Naszych rezerwowych to spoko ale ja jestem zdania,że potrzebujemy w tej chwili silniejszych zawodników.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 429.08.2011, 12:19

concrete-> albo inne powiedzenie ;p "dobry start ch*** wart" ;p

MateuszK4nonier komentarzy: 440429.08.2011, 12:19

Co ten Wenger odpierdziela. Traore na wypożyczenie, a my z jednym LO zostajemy, co już siedzi w szpitalu. Sagna na lewej obronie to głupota, bo na prawej gra wtedy Jenkinson, który jak na dziś jest tragedią. Albo kupujemy nowego LO, albo nie wypożyczamy Traore.

@Smoq
Nie. Jeśli Traore faktycznie idzie do QPR, to będę jeszcze 3 transfery. 3 transfery nie licząc PYC.

Cesku komentarzy: 106129.08.2011, 12:18

Charles

Albo zanosi się na przesiadkę Vermaelena na lewą obronę... bo mnie ostatnimi czasy już takie rzeczy przestają dziwić.

henry147 komentarzy: 136629.08.2011, 12:18

Jak tam nasze transfery widać że nic nie ma znów po prostu świetnie

Przemuto komentarzy: 164829.08.2011, 12:18

co wenger zrobil w tym okienku to masakra a sprzedanie ebue i clichy to nie porozumienie. a wy sie cieszyliscie ze clichy odszedl....... teraz by sie przydal

concrete13 komentarzy: 869829.08.2011, 12:18

Charles -> obyś miał rację..

w tamtym roku zaczęliśmy od wysokich zwycięstw..a kończyliśmy na żałosnych spotkaniach..może w tym roku będzie odwrotnie i sprawdzi się powiedzenie " nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz" < marzenia>

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11729.08.2011, 12:17

A w naszej grupie prawdopodobnie będzie kolejny pola, Ireneusz Jeleń ma przejść do Olympiakosu

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 12:17

Właśnie coś mi się wydaję, że musi w takim razie przyjść LB, gdyż Wenger kupuje CB nie po to żeby Verma mógł grać na lewej, tylko z powodu braków CB

Smoq komentarzy: 86429.08.2011, 12:17

Charles albo osłabienia ;p

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.08.2011, 12:16

Jedyne co można zrobić to się poprawić i zmyć hańbę na naszym boisku pokonując United.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:16

Traore ma podobnież właśnie testy medyczne w QPR. Zanosi się na wzmocnienia.

turbo0 komentarzy: 57329.08.2011, 12:16

a tymczasem transfer Parka Chounga Younga Bounga pro napastnika ktory da nam mistrzostwo jest juz na 95 % pewny, wzmacniamy sie jak hehe

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2011, 12:16

Frusciante

i zostajemy z jednym nominalnym lewym obroncom!

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 429.08.2011, 12:15

Frusciante -> jesli to okaze sie prawda to ja nie wiem jak Wenger chce zagrac caly ciezki sezon jednym szklanym LO

sebastianf komentarzy: 331829.08.2011, 12:15

concret...
Zadowoleni raczej nie... myślę, że po meczu siedzieli i mówili o "frajerach z Arsenalu", że oni pokażą MU...
A na koniec... wiecie jaka jest niepisana zasada w PL... że tytuł wygrywa się w meczach ze słabszymi rywalami... mamy przecież mecz z MU u nas... :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:15

@c13
Nie bój się. Pół roku i to My się będziemy śmiać, a $hity będzie w rozsypce.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16429.08.2011, 12:14

Jak twierdzi "The Sun" Arsenal przygotował ofertę za obrońcę Chelsea Alexa. Chelsea gotowa jest sprzedać 29-letniego stopera, który w minionym sezonie zaliczył dla "The Blues" 15 ligowych występów, za ok. 10 mln funtów.

Brac0 komentarzy: 145629.08.2011, 12:13

Nie rozumiem tlumaczenia sie brakiem transferow. Z takimi zawodnikami jak Szczesny, RvP, Arshavin i wielu innych dobrych graczy my przegrywamy 8-2?! Tlumaczyc brakiem kasy na 3 zawodnikow mozna sie bylo po przegranej 2-0. Totalne dziury w defensywie i bezradnosc w ofensywie. Zreszta szkoda juz komentowac, chyba lepiej miec w dupie i przyzwyczajac sie pomalu.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:13

@Szogun
Gówno pokazuje. Gdybyś się trochę zainteresował i trochę poczytał o Koreańczyku to byś przestał pieprzyć bzdury i jojczyć bez sensu.

Park świetnie bije wolne, a na zastępstwo Robina na ławkę jest IDEALNY. Miał 13 goli w sezonie w L1 w Monaco, który spadł i grało takie gówno, że to cud, że strzelił tyle bramek.

@FabsAFC
Piszesz ten skład już 3 raz, wiesz?

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16429.08.2011, 12:13

W ciągu 48 godzin Eden Hazard ma podpisać kontrakt z Arsenalem Londyn. Sama kwota transferu ma wynieść 30 mln funtów.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2011, 12:12

Menedżer Arsenalu Arsene Wenger przyznał po porażce 2:8 z Manchesterem United na Old Trafford w trzeciej kolejce Premier League, że rezygnacja z funkcji nawet nie przeszła mu przez myśl. Ale dodał, że po takim wyniku "czujesz się upokorzony".

Ziebka komentarzy: 265929.08.2011, 12:12

@Charles

W co wy gracie?

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 12:12

To jak to jest...można zrobić 1 transfer na kolejke bez tracenia pkt ?

concrete13 komentarzy: 869829.08.2011, 12:12

Nasri i Clichy pewnie są zadowoleni..a Fabregas płacze

sebastianf komentarzy: 331829.08.2011, 12:11

A z innej bajki. Tak się zastanawiam jak tam Nasri, Clichy i Fabregas zareagowali na "występ" Arsenalu. :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:11

@imprecis
Tak, ale My mamy teraz mecze ze Swansea, Bburn i Boltonem. Rubin na pewno będzie strzelał.

Mój skład prezentuje się tak:

Vorm
Simpson-Senderos-Kompany
Jarvis-N'Zogbia-Young-Silva
Suarez-Dzeko-Rubin(c)

Wszystkiego po trochu, a następna kolejka jest gładka dla większości. Powinno być ok.

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 529.08.2011, 12:10

Kurdeee Sorry :d Znalazłem to w google w kryterium dodane w ciągu ostatnich 24 godzin :D

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.08.2011, 12:10

Z tym,że o ile kiedyś można było ufać nosowi Wengera tak te decyzje w tej chwili są coraz gorszę a kupno Parka wygląda na zagrywkę po najmniejszej kasie i łapanie zawodnika który jest raczej nijaki bo ani za dużo bramek nie strzela ani jakoś za specjalnie się nie prezentuje. Transfery takie jak :SS, Jenkinson ślepa wiara w Ramseya i Traore pokazuje,że Wenger stracił nosa i dobry osąd sytuacji.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 12:10