KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal

KOMPROMITACJA na Old Trafford. Man Utd 8-2 Arsenal 28.08.2011, 18:08, Sebastian Czarnecki 3021 komentarzy

Wstyd, hańba, kompromitacja... To tylko kilka ze słów, które mogą nam przysłużyć za opis meczu w wykonaniu Arsenalu. Manchester United pokazał światu, że Arsenal nie jest drużyną gotową do osiągnięcia sukcesu i kolejny raz pokazał, że jest drużyną niezaprzeczalne lepszą i dojrzalszą. Końcowy rezultat: 8-2 dla gospodarzy, choć gdyby reszta stuprocentowych sytuacji wpadłoby do bramki, wynik byłby dwucyfrowy.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w mocno rezerwowym składzie ze względu na masę kontuzji i trzy zawieszenia. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: Szczęsny - Traore, Djourou, Koscielny, Jenkinson - Coquelin, Ramsey, Rosicky - Arszawin, Van Persie, Walcott.

W 10. minucie drużyna z Manchesteru miała dobrą okazję do strzelenia bramki. Podanie Welbecka do Rooneya mogło zakończyć się strzałem na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale tylko świetna interwencja Coquelina uchroniła Kanonierów przed najgorszym.

W 22. minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Anderson świetnie podciął piłkę nad zawodnikami Kanonierów, a Danny Welbeck umieścił piłkę w bramce po fatalnej asekuracji ze strony obrońców Arsenalu.

Dwie minuty później Czerwone Diabły mogły prowadzić już dwa do zera, ale Smalling uderzył obok bramki Szczęsnego.

W 26. minucie akcja Kanonierów. Samotny rajd Walcotta zakończył się faulem ze strony Jonny'ego Evansa, co spostrzegł Howard Webb, wskazując na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Robin van Persie, który strzałem w prawy narożnik bramki próbował zaskoczyć Davida de Geę. Na nieszczęście młody golkiper z Hiszpanii wyczuł intencje Van Persiego i odbił strzał na rzut rożny.

Dwie minuty po zmarnowanym rzucie karnym, drużyna Czerwonych Diabłów ukarała Kanonierów kolejną bramką. Podanie od defensorów Arsenalu wykorzystał Ashley Young, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał Wojtka Szczęsnego.

W 31. minucie Kanonierzy chcieli zmienić oblicze meczu, jednak kolejny raz zawalił Robin van Persie. Strzał z dystansu Holendra został obroniony przez de Geę, który chwilę później zatrzymał również dobitkę w wykonaniu Robina.

Po faulu Carla Jenkinsona na Ashleyu Youngu, Howard Webb wskazał na rzut wolny dla Manchesteru. Stały fragment gry strzałem w okienko wykończył Wayne Rooney 3-0 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się już, że gracze Manchesteru zejdą do szatni z trzema bramkami zaliczki, Theo Walcott w ostatnich sekundach pierwszej połowy wykorzystał podanie od Tomasa Rosickiego, posyłając piłkę między nogami de Gei.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu na Old Trafford.

Drugą część spotkania od ataku rozpoczęli gospodarze. Ashley Young chciał podwyższyć swój dorobek bramkowy, jednak na przeszkodzie stanął mu Wojtek Szczęsny. Dwie minuty po tej akcji, rajdem prawym skrzydłem popisał się Nani, którego podcinka nad polskim bramkarzem zakończyła się na górnej siatce strzeżonej przez niego bramki.

W 54. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do zmniejszenia rezultatu. Robin van Persie otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosickiego, jednak dosyć niespodziewanym strzałem z pierwszej piłki kolejny raz nie potrafił pokonać de Gei.

Dwie minuty później kolejna akcja Kanonierów. Tym razem samotnym rajdem popisał się Andriej Arszawin, jednak nie potrafił zakończyć go celnym strzałem na bramkę Manchesteru United.

W 59. minucie strzał z dystansu oddał Cleverley, ale na posterunku czekał Wojciech Szczęsny, który kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

W 64. minucie rzut wolny dla gospodarzy. Gracze Manchesteru wykonali manewr, który na pewno został przećwiczony na treningach, a Wayne Rooney oddał strzał na bramkę zdekoncentrowanego Wojtka Szczęsnego. 4-1.

Trzy minuty później było już 5-1. Dobre podanie Rooneya trafiło pod nogi Naniego, który wyszedł sam na sam z polskim bramkarzem i ze stoickim spokojem go... przelobował.

W 70. minucie Wayne Rooney chciał połakomić się na hat-tricka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki londyńczyków. W tej samej minucie było już 6-1. Park Ji-Sung wykorzystał podanie od Ashleya Younga, strzałem po ziemi pokonując Szczęsnego.

Kanonierzy nie poddawali się. W 72. minucie Robin van Persie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Laurenta Koscielnego, jednak ten uderzył głową obok bramki.

Dwie minuty później było 6-2. Zamieszanie w polu karnym Manchesteru wykorzystał Carl Jenkinson, który podał piłkę pod nogi Robina van Persiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał de Gei żadnych szans.

W 77. minucie głupi faul popełnił Carl Jenkinson, dla którego było to już drugie przewinienie. Młody Anglik z fińskim paszportem otrzymał w prezencie od sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później Howard Webb podyktował rzut karny dla Manchesteru. Po tym, jak Theo Walcott wypracował 'jedenastkę' dla swojej drużyny w pierwszej połowie, tak teraz ją sprokurował, dając szansę rywalom na kolejne trafienie.

Nie pomylił się sam Wayne Rooney, dla którego było to już trzeci gol w meczu, a siódmy dla jego drużyny. 7-2!

W doliczonym czasie gry gospodarze zadali ostateczny, kończący cios. Ashley Young oddał soczysty strzał na bramkę Wojtka Szczęsnego, a ten nic nie mógł poradzić. 8-2 dla Manchesteru United, Kanonierzy na kolanach!

Kilka chwil później Howard Webb zakończył spotkanie, o którym wszyscy sympatycy Arsenalu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, a które dało wielki powód do radości fanom Manchesteru United. Czerwone Diabły pokazały Arsenalowi ich miejsce w szeregu i udowodnili, że z obecnym składem nie zawojują w lidze wielkich rzeczy.

Manchester UnitedPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
yatq komentarzy: 146729.08.2011, 12:07

xqvz

ten "news" powstał... 2 lata temu

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:06

@c13, imprecis
Bez sensu imo. Ja zostawię na drugą kolejkę z rzędu skład jaki mam i zobaczę co z tego wyjdzie. Teraz większość ma easy mecze, więc może nałapię punktów.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 429.08.2011, 12:06

Tego meczu nie zapomnę nigdy

Ziebka komentarzy: 265829.08.2011, 12:06

Tyle sie mowilo o presji itp. No to teraz graja bez presji ... Niech wreszcie cos zgarna.

Ludzie nauczcie się wreszcie...

btw Cahill/Alex, Baines/Cissokho, M'Vila, Hazard, Park Chu-Young to by było niemal spełnienie marzeń... no właśnie to TYLKO marzenia... Jeszcze jakiś zastępca dla Sagny z prawdziwego zdarzenia i można się bić o majstra...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.08.2011, 12:05

@Szogun
Ale masz w świadomości to, że Ljungberg też nie zapowiadał się na światowca?

Park ma tylko jedną wadę, za 2 lata będzie musiał Nas opuścić. Jak na razie.

concrete13 komentarzy: 869829.08.2011, 12:04

charles - > ma Aguero, Robina i Rooneya...

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 529.08.2011, 12:04

footylatest.com/eden-hazard-says-he-is-not-going-to-arsenal-but-maybe-man-utd-or-barcelona/5222

Hahahahaahahaha xD ; ((

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 329.08.2011, 12:02

Dobra Panowie za 3 dni będziemy wiedzieli jakich tuzów Wenger sprowadzi do zespołu bo ten cały Park na światowca się nie zapowiada. Czas ucieka ale jeszcze się rozglądają.Ciekawe czy oferty chociaż złożyli?.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.08.2011, 11:57

Newcastle bardzo dobrze i tanio sie wzmacnia:)

MateuszK4nonier komentarzy: 440429.08.2011, 11:56

Jak dzisiaj nie będzie jakiegoś transferu to zwątpię by ktokolwiek do nas przyszedł do środy.

Brac0 komentarzy: 145629.08.2011, 11:56

Teraz bede ogladal mecze Arsenalu tylko jak bedzie mi sie bardzo nudzilo... Nie chce sie denerwowac. Bede siedzial caly czas na stronce, to mniej stresuje...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 11:54

Spoko .

Frusciante komentarzy: 88629.08.2011, 11:54

Newcastle interesuje się również Muntarim.

kanonier91 komentarzy: 457029.08.2011, 11:54

wiem ze to niewiarygodne źródło ale w każdej plotce ziarenko prawdy. A ja wyraziłem tylko swoje zdanie na temat obu panów ;)

damian199656 komentarzy: 762629.08.2011, 11:53

kanonier91-> dla mnie też

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2011, 11:52

mitmichael > Marzenia . Maks 3 z nich trafi .

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 529.08.2011, 11:50

Santon za 5mln ; ( Karwa Ten 20 osobowy sztab Wengera chyba przeszukuje Arktykę i Alaskę : (

Gujet komentarzy: 98129.08.2011, 11:50

Po takiej porażce nikt z zespołu, sztabu trenerskiego czy zarządu nie ma prawa powiedzieć, że Arsenal wrócił do walki o mistrzostwo czy choćby cieszyć się ze strzelonej bramki, choćby drużyna przez najbliższe 10 kolejek wygrywała wszystkie mecze. Po wczorajszym meczu cała dalsza część sezonu przepracowana w pocie czoła powinna być pokutą, za błazenadę na Old Trafford.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 11:48

Jak dla mnie: Hazard, Cahill, Park są prawdopodobni i to byłoby już coś, ale to nie wystarczy, by przywrócić Arsenal na jego miejsce..

2011-08-29 08:41:55
W trakcie konferencji prasowej po upokarzającej porażce 2:8 z Manchesterem United, Arsene Wenger zabrał głos na temat swojej pracy w Arsenalu, a także prawdopodobnych przyszłych transferów. Francuz wziął swoich zawodników w obronę i w zaskakująco spokojny sposób zareagował na fatalną postawę w trzech dotychczasowych ligowych meczach.

- Na oceny przyjdzie czas po sezonie, a nie po ledwie kilku meczach. W lidze zagraliśmy dwa wyjazdy i jeden mecz u siebie i zanotowaliśmy dwie porażki, ale zakwalifikowaliśmy się do Champions League, nie można o tym zapominać. Najważniejsze teraz, by nie wdawać się w żadne animozje, nie rozbijać drużyny od środka - mówił na gorąco Wenger.

Jeżeli zaś chodzi o transfery (do zamknięcia okienka pozostały już tylko 3 dni) opiekun The Gunners zapewnił: - Są pieniądze na wzmocnienia i jeśli tylko znajdzie się ktoś odpowiedni, to na pewno to przemyślimy. Nad naszymi transferami pracuje obecnie aż 20 osób z mojego sztabu, więc jeżeli tylko dostanę ciekawy raport na temat jakiegoś zawodnika, to być może zostanie on na dniach Kanonierem.

Na chwilę obecną najbliżej dołączenia do ekipy Arsenalu jest Chu-Young Park z Monaco oraz Jose Rodriguez z juniorów Realu Madryt, jednak nie ma co się oszukiwać, kibice oczekują większego nazwiska. Nieoficjalnie mówi się o zainteresowaniu Arsenalu także Jadsonem z Szachtara Donieck, Alanem Dzagoevem z CSKA Moskwa, Yannem M'Vilą z Rennes, Eljero Elią z HSV, Mauro Zarate z Lazio czy Davidem Santonem i Wesley'em Sneijderem z Interu. Bardzo prawdopodobny jest też transfer utalentowanego pomocnika Lille, Edena Hazarda, o którym w kontekście przejścia do Arsenalu napisano już bardzo wiele."

Transfery.info

ste100 komentarzy: 331829.08.2011, 11:43

Ja mam 58pkt za ostatnią kolejkę, 52 za poprzednią i 68 za pierwszą - ale najlepszy numer jest taki, że jeszcze ani razu nie przeprowadziłem żadnego transferu czy żadnej zmiany bo zapomniałem :)

kanonier91 komentarzy: 457029.08.2011, 11:43

mi 70 tylko :D pierwszy raz gram w tym sezonie i idzie jakoś :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 11:42

imprecis

Dlaczego grasz 5 obrońcami? oO

Brac0 komentarzy: 145629.08.2011, 11:42

Jest mi tak wstyd... nie wiem co powiedziec. Nie wierzylem wczoraj gdy zobaczylem wynik. Po takiej kompromitacji juz nigdy nie popre Wengera, jak dla mnie dzis powinien byc news ze Wenger zwolniony.

schade komentarzy: 386229.08.2011, 11:42

Ja nie mogę, ale wy macie te wyniki - 80 pkt. Pewnie dzięki Rooneyowi, ale go nie dam do składu, bo go NIENAWIDZĘ!

Spooczko ;)
ej a co sądzicie o Remym z Marsylii, koleś strzela gole, gra na szpicy, ale również zagra na skrzydle

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17229.08.2011, 11:37