Koncertowa gra i pewne zwycięstwo

Koncertowa gra i pewne zwycięstwo 22.02.2014, 16:53, Łukasz Kęczkowski 3838 komentarzy

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Kanonierów za nami. Gracze Arsenalu pokonali Sunderland aż 4:1! Właśnie takiego występu oczekiwali kibice od graczy po bolesnej porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dwa trafienia Girouda i o jednym Rosicky'ego i Koscielny'ego zapewniły podopiecznym Wengera ważne do końcowej tabeli trzy punkty i przywróciły nadzieję wielu fanom, którzy po kilku słabszych wynikach zaczynali wieszczyć kryzys. Na szczęście Wengerowi udało się udowodnić niedowiarkom, że jego ekipa wciąż potrafi zdobywać bramki i wygrywać. Bardzo dobry występ po kilku meczach przerwy zanotował Olivier Giroud. Właśnie takiego Francuza chcielibyśmy oglądać zawsze - nie tylko pracowitego i aktywnego, ale przede wszystkim skutecznego. Dzisiaj udało mu się zdobyć dwie bramki, które z pewnością poprawią jego pewność siebie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Sunderland: Mannone – Bardsley, Vergini, O’Shea, Alonso – Ki, Bridcutt, Colback – Johnson, Altidore, Borini.

Ataki Kanonierów przyniosły pozytywny skutek już w piątej minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkarzy Arsenalu i zablokowanym strzale Jacka Wilshere'a piłka znalazła się pod nogami znajdującego się w idealnej sytuacji Oliviera Girouda, który umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 dla podopiecznych Wengera!

Cztery minuty później kolejny atak przeprowadzili Kanonierzy, jednak Cazorla nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu bez problemu złapał ją Mannone.

Po kwadransie gry na jeden z nielicznych ataków zdecydowali się gracze gości, jednak na posterunku pozostał Szczęsny i przechwycił wrzutkę gracza Sunderlandu.

W 21. minucie blisko podwyższenia wyniku był Lukas Podolski. Niemiec przyjął piłkę za polem karnym i huknął jak z armaty prosto w okienko, jednak idealnie interweniował były bramkarz Arsenalu, Vito Mannone.

30. minuta i mamy podwyższenie wyniku! Fatalny błąd popełnił Vergini, który próbował wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę przejął Giroud i z ostrego kąta pokonał Mannone! 2:0 dla Arsenalu!

Dwie minuty później ułańską fantazją popisał się Sagna. Francuz postanowił uderzyć na bramkę Sunderlandu z około trzydziestu metrów. Piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców, dzięki czemu Francuz wywalczył rzut rożny.

42. minuta i kolejny gol dla Arsenalu! Kombinacyjną akcję zespołu wykończył ze stoickim spokojem Tomas Rosicky i delikatną podcinką pokonał Mannone. 3:0 na Emirates!

Po przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. Carl Jenkinson zastąpił Monreala, natomiast Giaccherini oraz Larsson zmienili Johnsona i Altidore'a.

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie bardziej aktywni byli gracze gości, co chwilę stwarzali oni sobie okazje strzeleckie, a podopieczni Wengera dali zepchnąć się do defensywy.

W 56. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Vergini. Obrońca ten próbował wybić piłkę dośrodkowaną przez Sagnę z dala od swojego pola karnego, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że niemal nie strzelił bramki samobójczej! Na szczęście dla niego futbolówka ominęła słupek bramki Sunderlandu.

I to właśnie dzięki niemu mamy kolejną bramkę! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Cazorlę najlepiej doszedł Laurent Koscielny i bez trudu pokonał Mannone! 4:0 dla Arsenalu!

W 67. minucie Laurenta Koscielny'ego zastąpił Mathieu Flamini.

W siedemdziesiątej minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli gracze Sunderlandu. Sprytnym uderzeniem popisał się Ki, jednak bardzo dobrze interweniował Szczęsny i uchronił zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później na ostatnie zmiany zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Rosicky'ego i Ki zastąpili kolejno Gnabry i Scocco.

W 76. minucie z kolejnym atakiem wyszli Kanonierzy Do prostopadłego podania doszedł Gnabry i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Sunderlandu, jednak ten pozostał na posterunku i udało mu się obronić strzał młodego Niemca.

Dwie minuty później rzut wolny mieli gracze Sunderlandu. Piłkę ustawił sobie były zawodnik Arsenalu, Sebastian Larsson, jednak jego uderzenie na szczęście minimalnie minęło bramkę Szczęsnego. Niemniej był to naprawdę dobry strzał.

81. minuta i bramka dla Sunderlandu. Szczęsny wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ta spadła wprost pod nogi Giaccheriniego, który bez zastanowienia huknął z dystansu i udało mu się zdobyć bramkę honorową, 4:1 na Emirates.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry pan Andre Marriner zakończył spotkanie.

Laurent, Laurent
Laurent, Laurent, Laurent, Lauren, Laureeeent...

Rafi

o, niezle! na pewno lepsze niz " he wants his own song ,he wants his own soooooong, Laurent Koscielni, he wants his own song" loooool.

Rafi komentarzy: 128128.02.2014, 10:07

Wczoraj pojawił się news że Koscielny liczy na to że doczeka się własnej przyśpiewki.Oto mój pomysł przyśpiewki dla Laurenta.

He won't let you pass,
Laurent Koscielny, he won't let you pass.

na melodię "...he scores when he wants..".

mskafc komentarzy: 579628.02.2014, 10:04

yo Kanoniery. Co tam sie dzieje? wciaz ferie? :P

MarcinKanonier komentarzy: 133128.02.2014, 09:07

LTG
Dokladnie! To teraz juz sobie znajde jak wiem jqk to sie nazywa :-) dzieki!

LoveTheGunners komentarzy: 914028.02.2014, 08:59

Marcin

chodzi Ci o Generatora newsów?

Bolek komentarzy: 423228.02.2014, 08:48

Szkoda, że tak źle się dzieje z Eredivisie...

Pomyśleć, że jeszcze parę lat temu PSV nas wyrzucało z LM...

MarcinKanonier komentarzy: 133128.02.2014, 08:48

Orientuje sie ktos gdzie znajde sobie takie cos, ze:

Dajmy na to jest strona wp i wpisuje ja sobie tam jakis glowny tytul tej strony, "ze np Kuba zgwalcil byka" i wysylam link koledze a on patrzy a tu wirtualna polska i taka informacja? :P

Z gory dzieki

Kaczaza komentarzy: 722328.02.2014, 07:32

Fajnie grał ten Lacazette, i bramkę też dość zjawiskową poczęstował.

David92 komentarzy: 640028.02.2014, 01:55

Taka to liga, co sie trafi jakis sredni napastnik to tlucze bramy jak opetany:D Juz nie mowie o takim Suarezie co on tam robil.

maciekbe komentarzy: 1245828.02.2014, 01:50

Ajax pierwsze miejsce w lidze i 6:1 w dwumeczu z Salzburgiem #Eredivisie

David92 komentarzy: 640028.02.2014, 01:47

zamiast a nie zanim* :D

rudy - zanim czekac az ktos odpisze dawno bys sam znalazl taka informacje. 11 marca

paulrudy komentarzy: 4828.02.2014, 01:07

kiedy macie rewanż z Bayernem ?

DexteR_000 komentarzy: 764028.02.2014, 00:53

Jack_Herrer
Domowej roboty nie są takim gównem jak mówisz :)

Jack_Herrer

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19228.02.2014, 00:52

ja na szczęście nie tknąłem tego tłustego gówna na spulchniaczach..spokojnej nocy kanonierzy.

aNormalny komentarzy: 348228.02.2014, 00:41

Po tych paczkach teraz zasnac nie moge..

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19228.02.2014, 00:40

zapłacili za soldado 30 baniek więc pokładali w nim wielkie nadzieje. defoe to mistrz ostatnich 15 minut. A adebayor walczy o kolejny i pewnie ostatni transfer. jak dla mnie timowi brakuje podstawowego podstawowego argumentu w tej klasie rozgrywek - doświadczenia. nie ma autorytetu przy zbyt zróżnicowanym i świerzym składem. do kupy mógłby to poskładać pewnie "wheeler dealer". ale on skupia się na wyciągnięciu qpr. zresztą o czym my wogóle rozmawiamy. o kurniku ??? chyba czas iść lulu

DexteR_000 komentarzy: 764028.02.2014, 00:35

Obejrzałem tą sytuację z Vertonghenem i nie wiem co o tym sądzić . Ja widziałem tam ruch głowy tylko do dołu , on nie zrobił ruchu do przodu . Nie zbliżył się tym posunienciem , może troszke . Vertonghen robił do niego ruch wręcz do niego szedł . To samo mógł zrobić ten cały Zozoulia gdy nastąpiło tkniecie , by nie powiedzieć zderzenie się tych obydwu piłkarzy.
Kto wie jak by to sie potoczyło gdyby to Zozoulia dostał czerwo. Nie wiem dokładnie jak ten gracz Dnipro się nazywa więc może popełniłem błąd przy jego nazwisku.

lays komentarzy: 3987128.02.2014, 00:29

Adebayor jak cisnie... ehh Ziru jemu moglby buty czyscic. Charakter ma Togijczyk do dupy, ale kawał piłkarza z niego, bardzo ładny drugi gol. A Boas stawiał na Defoe i Soldado...

lays komentarzy: 3987128.02.2014, 00:26

Piszczek - Coleman, nikogo innego nie widze.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19228.02.2014, 00:18

Sebastian Jung, Atsuto Uchida, Lukasz Piszczek, Rafinha, Sime Vrsaljko, Ignazio Abate, Sébastien Corchia, Serge Aurier, Jesús Gámez, Danilo, Cedric Soares

marzag

niepocieszony, rzeklbym, ze to eufemizm. Jest pieprzona bestia, zasluguje na cos swietnego, niz ta wrecz kpina z jego zyczenia.

beznazwy komentarzy: 237128.02.2014, 00:02

101greatgoals.com/blog/arsenal-fan-suggests-brilliant-chant-for-laurent-koscielny-who-wants-his-own-song/

Kanonierro komentarzy: 150328.02.2014, 00:02

Nawet jeżeli był jakiś ruch Zouzoli czy jakoś tak to Verto nie powinien tak się zachować a to powinna być przestroga dla arbitrów PL że verto ma takie skłonności. Wiecie może czy Torres dostał jakąś karę za podrapanie Verto ???

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 23:55

beznazwy, byłyby jaja, kościelny byłby niepocieszony ;d

beznazwy komentarzy: 237127.02.2014, 23:54

Song w pierwszym tez

He wants his own dong, he wants his own song, Laurent Koscielny! He wants his own song
Podobno to będzie piosenka dla Kościelnego

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 23:53

Kanonierro
nie o to chodzi.
Wiadomo,ze nie miał z Verto szans.dlatego go uderzył\nie uderzył(sporna sytuacja) vertho dał popis,ale ten ruch Zozuli,moze go powiedzmy uratować,przed jakas tam kara,czy opinią aktora.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 23:52

Kanonierro, faul faulowi nie rowny, szczesny jest zawieszony na 1 mecz z tego co mi wiadomo

Kanonierro komentarzy: 150327.02.2014, 23:51

Rok temu Boateng też dostał czerwo w meczu z Bate i nie grał z nami 2 mecze...

Kanonierro komentarzy: 150327.02.2014, 23:42

DexteR

Jeżeli Arsenal odpadnie to w nast edycji LM gramy w pierwszym meczu bez Wojtka.

King

Na początku miało być jedno,odwołał się były 2 ale okk zostawmy Jacka.Poza tym Kompany,Kompany jak mówił Marzag City toi ulubieńce FA w tym sezonie, pewno łapówy milionowe ale to teorie. Jak lekkie szurnięcie o przeciwnika wcale nie w biegu może powalić na cyce takiego konia jak Verthongen ??? Imposible. Okk spadam panowie,dobrejnocy

DexteR_000 komentarzy: 764027.02.2014, 23:37

Ma ktoś linka do tego? bo oglądałęm multilige i nie widziałem...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 23:36

Kanoniero
bo pokazał faka to mu wlepili.

Masz tą sytuacje z Jankiem i Zozulia. Ja z Marzagiem widziamy zupełnie inaczej sytaucje i na pewno każdy z nam ma troche racji. I ciezko ocenić w 100% ta sytaucje.
Kompany w meczu z nami jak dostał czerwo tez sie odowływa i chyba to przeszło(ale nie jestem pewien).
Raczej po zółtych za symulowanie fauli,które nie maja bezpośredniego wpływu na spotkanie się nie odwołuje.

DexteR_000 komentarzy: 764027.02.2014, 23:35

Kanonierro
Po co mają się odwoływać jak już odpadli?
Raczej nie będzie ważna ta kartka w następnym sezonie.

Kanonierro komentarzy: 150327.02.2014, 23:34

No szkoda :c fajnie się patrzyło na przegrywające kuraki..... Ale mam nadzieje ze UEFA coś zrobi z tym gównem.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 23:32

Kanonierro, city to w tym sezonie ulubieniec fa, a tu mamy do czynienia z liga europejska ;p w sumie juz i tak nie zagra

Kanonierro komentarzy: 150327.02.2014, 23:30

King

To czemu Wenga tego nie robi??? Wielokrotnie widziałem symulki naszych przeciwników i jakoś nie słyszałem o odwołaniu się od kary,BA Wilshere po meczu z City się odwołał i mu dowalili 1 mecz.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 23:29

Janek idzie na niego, wiadomo ,zeby go odepchnąć, ZOzoulia jest na straconej pozycji w tym pojedynku ,postawił mu sie w taki sposób jaki mogł. Na pewno nie było to uderzenie,które zwaliło z nóg Janka,ale było.
Zobaczymy może, bedą sie odwoływać i poznamy decyzje ekspertów :P.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 127.02.2014, 23:25

KingOfLoyal, to nie bylo zadne uderzenie, on wrecz unikal vertonghena ;d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 23:25

KAnonierro
przecież można sie odwoływać.

Kanonierro komentarzy: 150327.02.2014, 23:24

Panowie,nie ważne kto zrobił 1ruch czy kto się odsunął. Kamery pokazują Jan szedł na niego i się "odbił".Szkoda lubiłem go,dobry obrońca ale niestety s****ił sie i nie mogę zaakceptować symulki... Nie normalne jest to że w PL symulki graczy chelsea czy też Suarez'a czasami nie poddane się powtórkom. Widze to tak jest symulka niewinny dostaje czerwo lub żółtko i **** nie cofniesz decyzji nawet po meczu.... Może były takie sytuacje że niewinnemu cofnięto ale nie pamietam :>

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 23:21

Ida na siebie i cieżko tu o amortyzacje. Bark w bark nie da sie tego zamortyzować,jesli chcesz wygrac pojedynek. Amortyzujesz-przegrywasz.
Nie miał szans w pojedynku z Jankiem,wiec postawił mu sie w inny sposób. NIe jest to nie wiadomo jakie uderzenie,Janek dodał od sibie tutaj bardzo wiele.
U Janka widać ewidentnie po stopach,ze ich nie odrywa,a chce go pchąć. Zozulia jednak staje na palcach i to nie w góre,a bardziej do przodu.Twarzy głowa nie chronił,bo janek tylko wszedł w niego barkiem i reka.