Koncertowa gra i pewne zwycięstwo

Koncertowa gra i pewne zwycięstwo 22.02.2014, 16:53, Łukasz Kęczkowski 3838 komentarzy

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Kanonierów za nami. Gracze Arsenalu pokonali Sunderland aż 4:1! Właśnie takiego występu oczekiwali kibice od graczy po bolesnej porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dwa trafienia Girouda i o jednym Rosicky'ego i Koscielny'ego zapewniły podopiecznym Wengera ważne do końcowej tabeli trzy punkty i przywróciły nadzieję wielu fanom, którzy po kilku słabszych wynikach zaczynali wieszczyć kryzys. Na szczęście Wengerowi udało się udowodnić niedowiarkom, że jego ekipa wciąż potrafi zdobywać bramki i wygrywać. Bardzo dobry występ po kilku meczach przerwy zanotował Olivier Giroud. Właśnie takiego Francuza chcielibyśmy oglądać zawsze - nie tylko pracowitego i aktywnego, ale przede wszystkim skutecznego. Dzisiaj udało mu się zdobyć dwie bramki, które z pewnością poprawią jego pewność siebie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Sunderland: Mannone – Bardsley, Vergini, O’Shea, Alonso – Ki, Bridcutt, Colback – Johnson, Altidore, Borini.

Ataki Kanonierów przyniosły pozytywny skutek już w piątej minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkarzy Arsenalu i zablokowanym strzale Jacka Wilshere'a piłka znalazła się pod nogami znajdującego się w idealnej sytuacji Oliviera Girouda, który umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 dla podopiecznych Wengera!

Cztery minuty później kolejny atak przeprowadzili Kanonierzy, jednak Cazorla nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu bez problemu złapał ją Mannone.

Po kwadransie gry na jeden z nielicznych ataków zdecydowali się gracze gości, jednak na posterunku pozostał Szczęsny i przechwycił wrzutkę gracza Sunderlandu.

W 21. minucie blisko podwyższenia wyniku był Lukas Podolski. Niemiec przyjął piłkę za polem karnym i huknął jak z armaty prosto w okienko, jednak idealnie interweniował były bramkarz Arsenalu, Vito Mannone.

30. minuta i mamy podwyższenie wyniku! Fatalny błąd popełnił Vergini, który próbował wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę przejął Giroud i z ostrego kąta pokonał Mannone! 2:0 dla Arsenalu!

Dwie minuty później ułańską fantazją popisał się Sagna. Francuz postanowił uderzyć na bramkę Sunderlandu z około trzydziestu metrów. Piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców, dzięki czemu Francuz wywalczył rzut rożny.

42. minuta i kolejny gol dla Arsenalu! Kombinacyjną akcję zespołu wykończył ze stoickim spokojem Tomas Rosicky i delikatną podcinką pokonał Mannone. 3:0 na Emirates!

Po przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. Carl Jenkinson zastąpił Monreala, natomiast Giaccherini oraz Larsson zmienili Johnsona i Altidore'a.

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie bardziej aktywni byli gracze gości, co chwilę stwarzali oni sobie okazje strzeleckie, a podopieczni Wengera dali zepchnąć się do defensywy.

W 56. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Vergini. Obrońca ten próbował wybić piłkę dośrodkowaną przez Sagnę z dala od swojego pola karnego, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że niemal nie strzelił bramki samobójczej! Na szczęście dla niego futbolówka ominęła słupek bramki Sunderlandu.

I to właśnie dzięki niemu mamy kolejną bramkę! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Cazorlę najlepiej doszedł Laurent Koscielny i bez trudu pokonał Mannone! 4:0 dla Arsenalu!

W 67. minucie Laurenta Koscielny'ego zastąpił Mathieu Flamini.

W siedemdziesiątej minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli gracze Sunderlandu. Sprytnym uderzeniem popisał się Ki, jednak bardzo dobrze interweniował Szczęsny i uchronił zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później na ostatnie zmiany zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Rosicky'ego i Ki zastąpili kolejno Gnabry i Scocco.

W 76. minucie z kolejnym atakiem wyszli Kanonierzy Do prostopadłego podania doszedł Gnabry i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Sunderlandu, jednak ten pozostał na posterunku i udało mu się obronić strzał młodego Niemca.

Dwie minuty później rzut wolny mieli gracze Sunderlandu. Piłkę ustawił sobie były zawodnik Arsenalu, Sebastian Larsson, jednak jego uderzenie na szczęście minimalnie minęło bramkę Szczęsnego. Niemniej był to naprawdę dobry strzał.

81. minuta i bramka dla Sunderlandu. Szczęsny wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ta spadła wprost pod nogi Giaccheriniego, który bez zastanowienia huknął z dystansu i udało mu się zdobyć bramkę honorową, 4:1 na Emirates.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry pan Andre Marriner zakończył spotkanie.

Raport pomeczowySunderland autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356728.02.2014, 14:03

Mihex

tak, tak maturka :D

Mihex komentarzy: 2360428.02.2014, 14:01

Kamilo matura? :P Mnie czeka w tym roku, niby ferie od kwietnia, ale jednak maj będzie "ciekawy".

kamilo_oo komentarzy: 2356728.02.2014, 14:00

a do wakacji 2 miechy ^

Klama komentarzy: 3971 newsów: 228.02.2014, 13:56

ATID
parę tygodni temu :P

afckonrad9101 komentarzy: 783428.02.2014, 13:50

Nie no ze Stoke musza wygrac jak chca walczyc tytul, pozniej mecze beda jeszcze trudniejsze wiec gdzie szukac tych punktow;p

ATID komentarzy: 115028.02.2014, 13:49

Ferie? Kiedy to było :D

kamilo_oo komentarzy: 2356728.02.2014, 13:31

ja już 2 tyg po feriach ^^

songoku95 komentarzy: 2348628.02.2014, 13:25

kiedy kończą im się ferie to maja przyzwolenie.

Cysiowo komentarzy: 193028.02.2014, 13:18

Jak byście mieli wybierać, który z zawodników przedłuży kontrakt to byłby to Rosa czy Sagna?

Kanyeast komentarzy: 315728.02.2014, 13:13

Ogolnie te przyspiewki to sa dosyc glupkowate, prostackie. Ta ktora wymyslilem zaj*biscie pasuje do naszego obroncy.

berc1k komentarzy: 465 newsów: 128.02.2014, 13:09

1.Stoke - arsenal 2
2. Guecostam - benfica 2
3. Bayern -chalke 1
4. atl. - real --> 2 strzeli

1. Stoke u siebie przegrało 2 na 13 meczy w tym sezonie. Dodatkowo jest niepisana zasada, że na swoją drużynę się nie stawia.
2. Benfica w czwartek grała w LE. Grają w Belenenses, które u siebie gra wyjątkowo defensywnie.
3. Bayern u siebie to raczej "pewniak", zwłaszcza że Schalke ostatnio zostało zbite jak małe dziecko.
4. Tutaj nie wiem czy stawiasz BTS czy że strzelą goście. W każdym razie ryzykowny zakład, bo takie mecze mogą się skończyć 3:3 albo 0:0 albo 1:0 w którąś stronę.

Na pewno możesz znaleźć mecze o podobnym lub wyższym kursie, a mniej ryzykowne. No ale to Twoje pieniądze, jak siądzie to gratuluję.

kuba289 komentarzy: 216028.02.2014, 11:58

ElSar Niska wygrana, ale w sumie mecze pewne ja bym zaryzykował :)

mskafc komentarzy: 579628.02.2014, 11:57

maciekbe

a nie uwazasz, ze taka przyspiewka to lekki pojazd i chamstwo? on jest naszym kluczowym zawodnikiem, wiec zasluguje na cos mocnego, a nie szydercza czy ironiczna przyspiewke..

kaziu874 komentarzy: 672928.02.2014, 11:57

A ja się zastanawiam czy nie dać remisu 1:1 w naszym meczu ze Stoke za większą kwotę, ale nie wiem.

maciekbe komentarzy: 1245828.02.2014, 11:53

@KanyeEast mogę z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że przyśpiewka na Kose będzie taka:
He wants his own song
He wants his own soooooooong
Laurent Koscielny
He wants his own song!

na Arseblogu to było i rozeszło się dość mocno po TT, więc może to będą śpiewać niedługo ;)

PawlakKanonier komentarzy: 21428.02.2014, 11:47

Ja postawie na awans Arsenalu i City :D

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52428.02.2014, 11:44

ElSar
Tylko? Spodziewałem się większego kursu tam.

ElSar komentarzy: 416828.02.2014, 11:38

Kuba

280 do wygrania

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52428.02.2014, 11:38

Ten Halilovic to rocznik 96. Widocznie wielki talent musi być.

Kanyeast komentarzy: 315728.02.2014, 11:33

Mlody. Tyle moge o nim powiedziec. Watpie zeby sie przebil. W ostatnich latach Barca nie byla w stanie wypuscic zadnego mlodego ofensywnego zawodnika (Cuenca, Tello, Krkic sie nie udali).

FabsFAN komentarzy: 25236 newsów: 328.02.2014, 11:28

Co sądzicie o transferze Halilovica do Barcy?:D Nigdy go nie widziałem, więc pytam ekspertów. Czy sprawdzi się tam xD?

Kanyeast komentarzy: 315728.02.2014, 11:21

Jak na wiek i umiejetnoscito jest to nieduzo. Za Coste czy Draxlera trzeba bedzie przynajmnie 40 mln.

Jack_Herrer komentarzy: 6186 newsów: 19228.02.2014, 11:19

griezmann w swój najlepszym dotychczas sezonie (13/14) zagrał tylko raz na szpicy i było to w meczu z barceloną w pucharze króla. wszyskie inne mecze rozegrał na skrzydle więc jest to typowy skrzydłowy.

kuba289 komentarzy: 216028.02.2014, 11:18